Jak Zwęzić Spodnie W Nogawkach Bez Szycia?
Jak zwęzić spodnie w nogawkach domowym sposobem? Znamy odpowiedź! – Nie masz pojęcia, jak zwęzić spodnie w nogawkach bez maszyny? Niestety w tym przypadku może nie obejść się bez pomocy krawcowej i specjalnego sprzętu. Znamy jednak metodę, która na szybko pomoże Ci uporać się z problemem! Tak zwany pinroll subtelnie zwęzi nogawkę, jeśli potrzebujesz rozwiązania „na już”.
- Złap końcówki nogawki po obu stronach i zrób zakładkę.
- Cały czas przytrzymuj je palcem, a następnie podwiń pierwszą warstwę nogawki.
- Na koniec podwiń nogawkę drugi raz, by pinroll był „stabilniejszy”.
To rozwiązanie często stosowane w modzie streetwearowej, gdzie nadaje stylizacjom charakteru. Zbyt szerokie nogawki zyskują wtedy efekt zwężania ku dołowi i wyglądają mega stylowo! Już wiesz jak zwęzić spodnie w pasie i nogawkach bez użycia maszyny. Nie potrzebujesz też krawieckich umiejętności, ani wprawnej ręki, by móc poradzić sobie z za dużymi spodniami.
- Stylizacje z jeansami mom
- Jaki materiał na sukienki wiosenne i letnie jest najlepszy? Odkryj popularne tkaniny
- Jak nosić buty na platformie? Stylizacje na różne okazje, w których będziesz wyglądać modnie!
Contents
Jak zwęzić nogawki w spodniach?
W zeszłym roku postanowiłyśmy stworzyć nową kategorię „przeróbki odzieży”. Był już jeden wpis o skracaniu spodni, dziś postał kolejny. Przerwy między wpisami z tej kategorii zrobiły się nam znaczna, jednak cały czas o tej kategorii pamiętamy i będziemy ją rozbudowywać.
- Już nawet odłożyłyśmy parę sztuk odzieży do przerobienia.
- 🙂 W tym wpisie pokażemy Wam jak można zwężyć nogowski w dwóch pary spodni.
- Spodnie różnią się tylko szwem jaki został w nich zastosowany.
- Przejrzyjcie cały wpis i sprawdźcie, który szew występuje w jeansach, które chcecie zwężyć.
- Do tej przeróbki wybrałam maszynę JANOME 525S, dodatkowo mi będzie potrzebny również owerlok.
Ja wybrałam model JANOME 990D (jeśli nie dysponujecie owerlokiem to wykorzystajcie ścieg owerlokowy w waszej maszynie do szycia). * Materiały potrzebne do tej przeróbki: a) nici do szycia jeansu (grubsze)- tymi wykonuje tylko widoczne stebnowanie b) nici do szycia uniwersalne * Przybory, akcesoria itp: a) nożyczki – 662-7 1/2″SR MUNDIAL b) miara krawiecka uniwersalna -eti 105 c) szpilki -eti 118 d) pisak samoznikajacy -eti 120 e) rozpruwacz -eti 098 f) pojedyncza i podwójna igła do szycia jeansu g) żelazko i deska do prasowania Przed przystąpieniem do przerabiania, a szczególnie zwężania jeansów musimy zapoznać się z rodzajami szwów jakie zostały wykorzystane przy ich produkcji oraz obejrzeć czy szew był wybielany/postarzany. Bo musicie wiedzieć, że po zwężeniu spodni stracimy ten wytarty brzeg.
Powyżej na zdjęciu mamy szew zwykły łączący i ten lubimy najbardziej, jeśli chodzi o przerabianie, jest idealny. :). Tutaj nic nie musimy robić, aby przejść do zwężania spodni.
Kolejny szew jaki pojawił się w tych spodniach to szew zwykły łączony z wierzchnim przestebnowaniem. Ten przy przerabianiu jest ok, jednak tutaj musimy go już wstępnie przygotować do zwężenia spodni.
Przy tym szwie potrzebujemy spruć widoczną na prawej stronie stebnówkę. Zazwyczaj jest to ścieg łańcuszkowy (na prawej widzimy ścieg prosty, a od lewej ścieg przypominający łańcuszek). Ścieg ten prujemy przez pociągnięcie za jedną nitkę od lewej strony i cały się siepie.
Na zdjęciu powyżej ścieg łańcuszkowy, który właśnie pruje.
Spodnie gotowe do zwężenia. Teraz musimy zorientować się ile potrzebujemy zebrać. Ja wypracowałam sobie sposób przymiarki spodni na lewej stronie. Tam upinam szpilki lub jeśli wolicie to fastryguje. Zwęzić możemy w zasadzie dowolnie lecz pamiętajcie, że spodnie trzeba zdjąć, a więc pięta musi nam się przez nogawkę przecisnąć.
- Jeśli chcecie mieć bardzo wąską nogawkę, a materiał nie jest na tyle elastyczny, aby to zastanówcie się nad doszyciem zamka przy krawędzi.
- Dodatkowo jeśli spodnie mają ozdobną stebnówkę na prawej stronie to należy pamiętać, że wykonuje się je po zwężeniu, czyli będzie trudno to wykonać na nogawce połączonej.
Ja mam już w tym wprawę, a więc zdecydowałam się najpierw na zwężenie nogawki, a dopiero potem wykonać stebnowanie. Jeśli nie czujecie się na siłach stebnować nogawkę połączoną to proponuje zwężać stronę nogawki, aby przygotować ja do stebnowania, a przeciwległą rozprujcie. Jeansy najczęściej są zszywane ściegiem łańcuszkowym (jest on mocny i elastyczny, pozwala nogawce „pracować”) jednak większość osób w warunkach domowych nie ma dostępu do takiego ściegu. Szyć więc proponuje ściegiem potrójnym stebnowym. Przy maszynie montujemy specjalna igłę do szycia jeansu, ma ona duże oczko więc łatwo przełożyć przez nią nawet grubą nitkę.
Po zszyciu robimy przymiarkę i sprawdzamy czy obwody są odpowiednie.
Jeśli wszystko jest dobrze to odcinamy szew (tnąc 1 cm od linii szycia). Następnie raz jeszcze zszywamy nogawkę tym razem już ściegiem potrójnym, szyjemy oczywiście w miejscy poprzedniego przeszycia. Następnie obrzucamy krawędź owerlokiem lub ściegiem owerlokowym.
Teraz przechodzimy do wykonania ozdobnego stebnowania. Najlepiej wykonać je igłą podwójną i specjalną nitką do jeansu. Montujemy przy maszynie igłę podwójną i nawlekamy maszynę. Ja zazwyczaj kupuje jedną szpulkę nici do jeansu, nawijam ją na szpuleczkę i tak nawlekam maszynę.
Nitki idą przez większość trasy razem, dopiero tuż nad igłą rozdzielają się- patrz zdjęcie poniżej.
Teraz wykonujemy stebnowanie, jak widać na zdjęciu poniżej musiałam się nieźle nagimnastykować, gdyż nogawka spodni Justyny jest mega wąska.
Dałam jednak radę :). Tak wygląda szew po zwężeniu. Teraz wracam do igły pojedynczej do jeansu i podwijamy spodnie. Wystarczy złożyć je po poprzednich liniach i przeszyć w miejscu gdzie było stebnowanie.
Czasem po zwężeniu spodni trzeba je skrócić, wiec dla przypomnienie załączam link to wpisu o skracaniu jeansów, Gotowe. 🙂
Jeansy nr 2: Tutaj również mamy dwa rodzaje szwów.
Ten już znamy ze spodni powyżej, jest troszkę inny, ale jak powyżej nic nie musimy robić od razu możemy przejść do zwężania.
Ten szew już nie jest prosty do zwężenia, trzeba go spruć. Szew ten nazywa się szwem konfekcyjnym lub bieliźnianym. W zasadzie od lewej i prawej strony nie różnią się one niczym, dopiero po spruciu widać który to konkretnie ścieg, ale nie będę się w to zagłębiać.
Przy tych spodniach skupie się tylko na pokazaniu jak zwężać trudniejszy szew nogawki. Tutaj potrzebujemy rozpruć przeciwległy szew nogawki, aby mieć większy dostęp do krawędzi przy szyciu.
Zauważcie, że potrzebujemy spruć szew ok 15 cm wyżej, niż miejsce, od którego planujemy rozpocząć zwężanie spodni.
Przy upinaniu/zwężaniu ważne jest zwrócenie uwagi na dwa punktu tzn.: miejsce rozpoczęcia zwężania oraz linię dołu spodni (oba te miejsca zaznaczyłam na zdjęciu powyżej). W miejscy rozpoczęcia zwężania należy płynnie zgubić nadmiar materiału. Podczas upinania nadmiaru zwracamy uwagę, aby linia dołu spotkała się nam w jednym miejscu.
Upinamy po prawej stronie szwu tak, jak ja to zrobiłam. Będziemy szyć tuż, przy tak powstałej krawędzi materiału.
Teraz proponuje zszyć drugą stronę nogawki, aby wykonać przymiarkę. Jest to o tyle ważne, ponieważ w kolejne operacji odcinamy krawędź materiału i jakby okazało się, że nogawka jest zbyt wąska to już nie można byłoby jej poszerzyć. Po przymiarce rozpruwamy nogawkę po przeciwległej stronie do szwu, który tworzymy.
Tą dłuższą krawędź zawijamy pod spód krótszej. Staramy się, aby szerokość szwu była porównywalna z szerokością oryginalnego.
Szyjemy po zewnętrznej stornie równolegle do poprzedniej linii szycia. Musicie wiec zdecydować czy szpilki będziecie wypinać od spodu czy je przepniecie na prawą stronę spodni.
Zszywamy przeciwległa stronę nogawki. Podwijamy spodnie i przeróbka gotowa. 🙂
Jak zwęzić spodnie w biodrach?
Jak zwęzić spodnie w pasie – gumka – Jak zwęzić spodnie w pasie bez szycia i bez maszyny? Odpowiedzią na to pytanie jest guma guzikowa, która jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie zbyt dobrze czują się w przeróbkach krawieckich. Zwęzić spodnie z pomocą gumki wbrew pozorom jest bardzo łatwo, a cały proces zajmuje nie więcej niż kilkanaście minut.
Ile kosztuje zwężenie spodni w pasie u krawcowej?
Koszt prostego zwężenia w pasie to ok.12-20 zł. Skrócenie nogawek to chyba najpopularniejszy rodzaj przeróbki krawieckiej.
Co zrobić z za długimi nogawkami?
Jak skrócić spodnie bez obcinania? – Nie masz maszyny do szycia lub nie potrafisz z niej korzystać, dlatego stajesz przed pytaniem: jak podłożyć spodnie bez szycia ? Wystarczy, że wykorzystasz specjalną taśmę do ubrań. Sklej za jej pomocą wewnętrzną część jeansów i zawiniętą do środka nogawkę.
Koszt takiej taśmy to około 10-20 złotych, a możesz ją wykorzystać również na wiele innych sposobów, na przykład podklejając zbyt luźną lub zwiewną sukienkę. ZAPAMIĘTAJ! Za długa nogawka nie jest problemem, z którym nie mogłabyś poradzić sobie w domu. Istnieje kilka trików na to, żeby poradzić sobie bez pomocy profesjonalnej krawcowej.
Zawiń ją – do środka lub na zewnątrz, sklej taśmą, albo w przypadku jeansów po prostu obetnij nogawki bez ich obrabiania i zostaw taki surowy efekt, który może wyglądać, jakby był zrobiony celowo. : Jak Skrócić Spodnie? Poznaj Najlepsze Domowe Sposoby
Jak Zwezic dół spodni?
Jak zwęzić spodnie w pasie? – Najlepszym sposobem na utrzymanie w talii zbyt szerokich spodni jest oczywiście pasek. Co jednak w sytuacji, gdy nasz ulubiony skórzany nie pomoże? Jak skutecznie zwęzić spodnie w pasie ? To najlepszy sposób, który nie jest zbyt skomplikowany, jednak do jego realizacji będziesz potrzebować maszyny do szycia.
- Jeśli taką dysponujesz – zaczynamy! Przy pasie zaznacz materiał do wycięcia, będziesz rozpruwać również szew od pasa w dół, aż do kroku.
- Najpierw obetnij materiał z pasa, upewnij się, że jest o odpowiedniej długości i zaszyj.
- Następnie zwęź materiał od pasa w dół za pomocą ściegu bieliźnianego.
- Gdy już to zrobisz, wystarczy przyszyć górną część pasa do dołu, a na koniec doszyć brakujące szlufki.
Pamiętaj, by użyć nici w odpowiednim kolorze. Problem zbyt szerokich spodni i brak maszyny do szycia pozostawia do wyboru wizytę u krawcowej. Popytaj się przyjaciółek – może mają swoją ulubioną krawcową do polecenia. Mamy dla Ciebie jeszcze jedną metodę na zwężenie spodni w pasie bez maszyny ! To sposób, który z pewnością mogłaś podpatrzeć u swojej mamy lub babci.
Zwężanie spodni w pasie gumką jest prostsze, niż Ci się wydaje. Potrzebna Ci będzie gumka guzikowa (z dziurkami), dwa guziki (płaskie), igła i nitka. Wystarczy, że po bokach, na wysokości pasa zrobisz dwa nacięcia i obok nich wszyjesz guziki. Teraz przy pomocy agrafki lub igły przeciągnij gumkę przez otwory.
Na końcach gumki zrób otwory, przez które włożysz guziki, by guma się trzymała. Gotowe Twoje ulubione spodnie są zwężone !
Co można zrobić z nogawek spodni?
W poradniku coś dla wszystkich z was, które lubią domowe przerabianie ubrań. Zobaczcie co zrobić z nogawkami od spodni. Jednym z pomysłów jest wykonanie kokardy bandeau, czyli ozdobnej kokardy która będzie pasować do bluzeczki lub do topu. Jeansową kokardkę można także wykonać w nieco mniejszej wersji, jeżeli dla was taka jak na filmiku będzie za dużo.
- Wszystko wygląda w wykonaniu tak samo, czyli trzeba zmniejszyć proporcjonalnie rozmiary.
- A jeansowe nogawki od spodni na pewno prędzej czy później będziecie mieć pod ręką a bo to przecież zawsze znajdą się w szafie jakieś stare i niepotrzebne jeansy.
- Poza tym, jeżeli macie zamiar albo już robiłyście sobie krótkie jeansowe spodenki, to nogawki pewnie gdzieś są.
No chyba, że wszystko wyrzucacie 🙁 Tak czy inaczej, jeansowa kokardka zrobiona ze starych jeansów to jeden z pomysłów na wykorzystanie niepotrzebnych skrawków materiału. No bo przecież szkoda aby się to zmarnowało. W kolejnym poradniku kolejny pomysł na to co zrobić z nogawkami od spodni.
Co zrobić aby spodnie się skurczyły?
Co zrobić, żeby jeansy się skurczyły? – Jak najszybciej i najskuteczniej skurczyć jeansy? Spodnie tego typu mają w składzie dużą ilość bawełny w połączeniu z elastanem. Pamiętaj, że im więcej elastanu w składzie, tym trudniej będzie je skurczyć. Jak to zrobić? Wypierz spodnie jeansowe w pralce w wysokiej temperaturze sięgającej 90 stopni, z użyciem specjalnej kostki do pielęgnacji dżinsów.
Ile kosztuje Skrocenie Zaslon?
Oferujemy usługę skrócenia firan i zasłon na dowolną wysokość w cenie 6,00 zł za 1 metr ( cena obejmuje skrócenie oraz podwinięcie i obszycie ). Przykład: Firana ma 3 metry szerokości więc liczymy 3 (ilość) x 6,00 zł =18,00 zł. Natomiast gdy mamy dwie firany o szerokości 3 metry więc liczymy 6 (ilość) x 6,00 zł = 36,00 zł.
Czy da się poszerzyć marynarkę?
Zwężenie ramion w marynarce – Za szerokie ramiona i za duże poduszki mogą wizualnie zepsuć garnitur nawet z najlepszej tkaniny. Jeżeli nie czujemy się komfortowo w ubraniu oversize i chcielibyśmy je dopasować, to zwężenie ramion w marynarce jak najbardziej jest możliwe.