Jak Naprawić Spodnie Pęknięte W Kroku?

29.03.2023 0 Comments

4. Jak zaszyć dziury w spodniach/jak zszyć przetarcia w kroku spodni? – Należy przyszyć łatkę wzmacniającą przetarcia i dziury w spodniach od wewnątrz ubrania. Najlepiej przeprowadzić ścieg prosty gęsto, poszczególne przeszycia powinny wypadać blisko siebie. Jak Naprawić Spodnie Pęknięte W Kroku Aktualizacja z dnia 8.05.18:

Jak uratować dziurawe spodnie?

Jak naprawić przetarte spodnie w kroku? • Jak to Robić Nie jest trudno naprawić dziurę w dżinsach. Oto jak zrobić to sam. Być może będziesz musiał wyciąć łatę większą niż dziura, ale to nic wielkiego. Pierwszym krokiem jest przecięcie łaty po przekątnej, wbrew splotowi tkaniny.

Jeśli przetniesz go prosto, będzie strzępił się i będzie zbyt gruby. Następnie przypnij łatkę do uszkodzonej części spodni, uważając, aby nie marszczyła się i nie ciągnęła. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, włóż łatkę do wnętrza spodni, ponieważ będzie mocniejsza. Po wycięciu łaty należy ją zszyć na miejscu.

Możesz użyć żelazka, aby wprasować łatkę na miejsce lub możesz ją również przyszyć. W obu przypadkach musisz mieć możliwość przyszycia łaty. Upewnij się, że nie przeszywasz szwu, ponieważ może to spowodować ponowne rozerwanie. Następnym krokiem jest wykończenie plastra za pomocą Fray Check i igły.

Gdy masz łatkę, możesz ją przyszyć do dziury. Pierwszy ścieg powinien być duży, a kolejne dwa małe. Im większa dziura, tym większe powinny być ściegi. Następnie musisz związać ogony nici i przyciąć je, aby dobrze pasowały. Jeśli plaster jest zbyt gruby, być może trzeba będzie go usunąć i kupić kolejną parę.

Jeśli chcesz naprawić większą dziurę, możesz wszyć łatkę lub wyciąć nową parę. W takim przypadku musisz mieć podstawowe umiejętności szycia, ale na dłuższą metę warto. Kawałek materiału łaty nie powinien być grubszy niż dżins, ponieważ spowoduje to rozdarcie się dżinsów.

 • Jeśli wybierzesz tę trasę, możesz ręcznie wyciąć uszkodzony odcinek.
 • Łata to metoda bez łaty, która wymaga oderwania całej dziury.
 • Łatkę należy umieścić w tym samym miejscu, w którym kiedyś była dziura.
 • W przypadku dużej dziury łatę trzeba będzie wszyć w kroku.
 • Następnym krokiem jest przycięcie ogonów ściegu.

Po wykonaniu szwów otwór powinien być zamknięty, a spodnie powinny być w dobrym stanie. Jeśli dziurka jest większa, możesz wszyć łatę za pomocą igły i nici do szycia. Ta metoda polega na użyciu łaty wykonanej z dżinsu, który jest grubszy niż dżins. Nie powinieneś robić łaty grubszej niż dżins, ponieważ spowoduje to rozdarcie dżinsów wokół łaty.

Jak zaszyć dziurę w cienkim materiale?

Zacznij zszywając tkaninę — raz z lewej i raz z prawej strony, przy tym wbijaj igłę na brzegach dziury, pilnuj także równych odstępów. Przeciągaj nitkę pionową w odwrotnym kierunku do przebiegu splotu, czyli pod nitką poziomą i następnie nad nią. Zaszyj nitkę od wewnętrznej strony materiału i dziurka zacerowana!

You might be interested:  Co Zrobić Gdy Koszula Się Skurczyła?

Jak naprawić jeansy w kroku?

4. Jak zaszyć dziury w spodniach/jak zszyć przetarcia w kroku spodni? – Należy przyszyć łatkę wzmacniającą przetarcia i dziury w spodniach od wewnątrz ubrania. Najlepiej przeprowadzić ścieg prosty gęsto, poszczególne przeszycia powinny wypadać blisko siebie. Jak Naprawić Spodnie Pęknięte W Kroku Aktualizacja z dnia 8.05.18:

Jak zszyć legginsy w kroku?

Sportowe legginsy – elastyczne nici Seraflex naprawdę ułatwiają szycie! Od jakiegoś czasu w sklepie dostępne są świetne nici, które idealnie nadają się do szycia bardzo elastycznych materiałów, typu lycra, jersey wiskozowy i generalnie wszystkiego, co jest naprawdę rozciągliwe. Jak Naprawić Spodnie Pęknięte W Kroku dostępna w sklepie, to materiał najwyższej jakości. Jest mięsista, gładka, dobrze się rozciąga, ale nie prześwituje. Szybko znika ze sklepu, ale w ofercie zostały jeszcze trzy kolorowe wzory. Jak Naprawić Spodnie Pęknięte W Kroku Jak Naprawić Spodnie Pęknięte W Kroku Jak Naprawić Spodnie Pęknięte W Kroku Jak Naprawić Spodnie Pęknięte W Kroku Jak wspomniałam wyżej do szycia tak rozciągliwych i elastycznych materiałów warto używać dedykowanych nici. Miękkie w swojej ofercie od dłuższego czasu ma nici znanej marki Mettler/Amann, w tym nici typowo zadaniowe, jak właśnie Seraflex. Najpierw przypomnę, co to za nici i do czego konkretnie się nadają.

 • odzież sportowa i outdorowa ( kostiumy kąpielowe, legginsy, kurtki)
 • bielizna damska i męska
 • odzież dziecięca, damska i męska.
 • Na zdjęciu poniżej widoczne są też kolejne świetne nici Mettlera Poly Sheen Multi, które początkowo miałam wykorzystać, jednak całość została wykończona nićmi specjalistycznymi Seraflex 🙂

Jak Naprawić Spodnie Pęknięte W Kroku obejrzycie również krótki film przedstawiający nici Seraflex. Wracamy do legginsów. Postanowiłam, że uszyję je długości 3/4, bo robi się coraz cieplej, pas będzie szeroki na 10 cm, a w środku będzie kieszonka na drobiazgi. Przy okazji pokażę Wam, jaka jest poprawna kolejność zszywania spodni, choć często robimy to zupełnie inaczej 🙂

 1. Mój wykrój został przygotowany samodzielnie, ale odradzam, jeśli nie masz pojęcia o szyciu i tworzeniu wykrojów.
 2. znajduje się naprawdę fajny wykrój na legginsy w kilku długościach.
 3. Najlepiej oczywiście szyć lycrę na overlocku, ale bez niego też dacie radę uszyć takie legginsy, trzeba tylko używać do szycia na maszynie wieloczynnościowej elastycznych szwów i nici Seraflex 🙂
 4. Wycinanie lycry nie przysporzyło mi żadnych problemów, ale pamiętajcie, że jest ona śliska i wymaga przypięcia albo odrysowania wykroju.

Jak Naprawić Spodnie Pęknięte W Kroku Jak Naprawić Spodnie Pęknięte W Kroku Jak Naprawić Spodnie Pęknięte W Kroku Jak Naprawić Spodnie Pęknięte W Kroku Przejdźmy więc do tego, jak powinno się zszywać po kolei spodnie. Najczęściej szyjemy w taki sposób, że najpierw zszywamy części tyłu, potem części przodu, układamy je na sobie i zszywamy bokami.

 • Bardziej poprawnie jest jednak trochę inaczej.
 • Powinniśmy ułożyć na jednej części tyłu (jednej nogawce) jedną część przodu i spiąć je ze sobą po wewnętrznej i zewnętrznej stronie, a następnie zszyć.
 • Po zszyciu otrzymujemy jedną “nogawkę”

Po zszyciu obu nogawek w ten sposób, jedną obracamy na prawą stronę, druga zostaje na lewej stronie. Teraz trzeba włożyć jedną w drugą i spiąć w kroku.

Po zszyciu tego odcinka otrzymujemy gotowe spodnie. Prawda, że sposób jest naprawdę prosty?

 • Przy ustalaniu szczegółów moich legginsów postanowiłam, że będą mieć szeroki na 10 cm pas z wewnętrzną kieszonką na kartę, klucz, ewentualnie telefon.
 • Wielkość kieszonki trzeba ustalić indywidualnie, jak Wam pasuje 🙂
 • Po wycięciu zaznaczyłam a niej naokoło centymetrowe odcinki, bo tak będą zagięte brzegi.
 • Lycra jest materiałem, który się nie strzępi, dlatego nie zawracałam sobie głowy obrzucaniem brzegów.
 • Przed przyszyciem kieszonki wycięłam pas 20 cm szerokości i odpowiednio dobranej długości (z gotowym wykrojem zawsze jest oczywiście pas, nie trzeba tego obliczać samemu).
You might be interested:  Jaka Sukienka Na Przebranie Po Komunii?

Zszyłam go i naszyłam z tyłu, na środku kieszonkę. Pamiętajcie, że pas będzie złożony na pół, dlatego kieszonka musi być naszyta tak, żeby po złożeniu nie była odwrotnie, tego trzeba pilnować.

 1. Najpierw oczywiście zawinęłam i przeszyłam jeden z dłuższych brzegów kieszonki.
 2. Kiedy kieszonka jest gotowa wystarczy złożyć pas, przypiąć go do legginsów i przyszyć.
 3. Ponieważ we wszystkich moich sklepowych legginsach w pasie jest guma, do tych również wciągnęłam szerszą gumę 2,5 cm.

Na końcu podłożyłam nogawki. Zawinęłam materiał jedne raz, nie obrzucałam brzegów.

 • Oczywiście użyłam do tego nici Seraflex, bo te szwy będą intensywnie pracować.
 • Wybrałam też igły, bo świetnie nadają się do szycia lycry.
 • Zanim przystąpiłam do podkładania nogawek, zrobiłam kilka prób na ścinkach lycry, ustawiając różne naprężenie nici górnej, bo do każdego rodzaju nici trzeba je odpowiednio dobrać.
 • Nici Seraflex i lycra wymagają wysokiego naprężenia nici górnej, dlatego najlepsze rezultaty uzyskałam przy naprężeniu 8.
 • Ponieważ miałam odpowiednie nici podłożyłam nogawki ściegiem prostym, jeśli takich nie macie, bezpieczniej będzie zrobić to zygzakiem.
 • A tak prezentują się moje legginsy, które mam nadzieję niebawem przetestować na rowerze, albo w górach 🙂

: Sportowe legginsy – elastyczne nici Seraflex naprawdę ułatwiają szycie!

Jak zamaskować wypalona dziurę?

Jeśli jednak chcemy usunąć dziurę (np. po papierosie) w schludniejszy sposób, warto skorzystać z innego sposobu. W pierwszej kolejności należy oczyścić krawędź uszkodzenia z postrzępionych nici. Następnie wprowadzamy pęsetą pod tapicerkę skrawek materiału, wygładzamy go i podklejamy klejem do tapicerek.

Jak naszyć łatę na jeansy?

Jak naprawić dziurę w spodniach krok po kroku –

W tutorialu pokażę Ci cały proces na przykładzie spodni jeansowych, gdzie powstały dziury w kroku.

Jak Naprawić Spodnie Pęknięte W Kroku

Dziury w spodniach możesz najpierw zaszyć ręcznie, aby łatwiej było je później załatać przy pomocy kleju. Obetnij wystające nitki, obróć spodnie na lewą stronę i zaszyj dziurę ręcznie.

Jak Naprawić Spodnie Pęknięte W Kroku

Paski taśmy termo przytnij na długość nieco większą niż dziura. Ułóż je klejem do tkaniny na lewej stronie spodni. Ułóż paski tak, aby nie nachodziły na siebie, tylko były obok siebie.

Jak Naprawić Spodnie Pęknięte W Kroku

Taśmę termo przyklej do spodni za pomocą docisku gorącego żelazka (110-150 stopni). Przytrzymaj kilka sekund, nie przesuwaj żelazka, tylko podnoś i dociskaj.

Jak Naprawić Spodnie Pęknięte W Kroku

Po przyklejeniu taśmy oderwij papierowe paski tak, aby klej pozostał na tkaninie.

Jak Naprawić Spodnie Pęknięte W Kroku

Na klej nałóż łatę z podobnej tkaniny kierując prawą stronę do lewej strony spodni. Przyłóż łatę tak, aby zakrywała cały klej. Łata może być większa niż powierzchnia kleju.

Jak Naprawić Spodnie Pęknięte W Kroku

Łatę przyklej do spodni za pomocą docisku gorącego żelazka. Nie przesuwaj, tylko dociskaj żelazko na kilka sekund i przenoś w inne miejsce.

Jak Naprawić Spodnie Pęknięte W Kroku

Tak wygląda przyklejona łata na prawej stronie spodni.

Jak Naprawić Spodnie Pęknięte W Kroku

Spodnie wywróć na prawą stronę. Przyszyj łatę do spodni maszynowo wykonując przeszycia równoległe i prostopadłe do siebie. Jeśli nie masz idealnie dopasowanej nitki to możesz użyć dwóch kolorów, szyć jedną, potem drugą i uzyskasz efekt cieniowanego koloru zbliżonego do faktury jeansu.

You might be interested:  Spodnie Chinosy Damskie Co To Jest?

Jak Naprawić Spodnie Pęknięte W Kroku

Tak wygląda doszyta łata z lewej strony. Nadmiar tkaniny możesz przyciąć nożyczkami.

Jak Naprawić Spodnie Pęknięte W Kroku

Tak wyglądają zaszyte dziury na pawej stronie. Możesz eksperymentować według uznania z kolorem nici i kształtem ściegu jakim doszyjesz łatę.

Jak Naprawić Spodnie Pęknięte W Kroku

Jak naprawić zaciągniętą dzianinę?

Wciśnij lub przeciągnij zaciągniętą włóczkę na drugą stronę sweterka. Przy użyciu igły do szycia przeciągnij poskręcany fragment włóczki na wewnętrzną stronę sweterka. Jeśli zaciągnięcie jest zbyt duże, przekręć sweterek na lewą stronę i przy użyciu szydełka przeciągnij pętelkę na wewnętrzną stronę.

Co zrobić z dziurami w spodniach?

Jak naprawić dziurę w spodniach? • Jak to Robić Często zdarza się, że podczas noszenia dżinsów pękasz dziurę w spodniach. W takim przypadku powinieneś wiedzieć, jak to naprawić. Ten przewodnik nauczy Cię, jak zszyć dziurkę, aby zapobiec dalszemu strzępieniu się.

Wybór odpowiedniego rodzaju ściegu zależy od materiału i tkaniny. Najlepiej używać koca lub ściegu do dziurek. Oba można zrobić za pomocą maszyny do szycia. Chociaż dziury mogą się zdarzyć wszędzie, najczęściej występują w wewnętrznej części uda, gdzie są najbardziej niezręczne. Na szczęście te dziury są łatwe do naprawienia.

Najpierw musisz przyciąć postrzępione krawędzie otworu, aby materiał zastępczy lepiej się wtapiał. Następnie należy odwrócić nogę na lewą stronę i umieścić łatkę twarzą w dół nad otworem. Dobrym pomysłem jest również wywrócenie nogawki spodni na lewą stronę przed nałożeniem plastra.

Należy również pamiętać, że w najbardziej niewygodnych miejscach mogą pojawić się dziury. Jednym z tych obszarów jest wewnętrzna część uda. Na szczęście jest to również jedno z najłatwiejszych miejsc do naprawy dziury. Najpierw należy przyciąć postrzępione krawędzie otworu, aby nowy materiał lepiej się wtapiał.

Następnie należy odwrócić nogawkę spodni na lewą stronę, aby dostać się do dziury. Innym powszechnym sposobem na naprawienie dziury w spodniach jest użycie gorącego kleju. To bardzo skuteczny sposób na załatanie dziury. Jest to również łatwe i szybkie do zrobienia.

 1. Po przyklejeniu łaty upewnij się, że wygładziłeś krawędzie, aby była gładka.
 2. Szwy nie będą widoczne, ale będziesz mógł ukryć widoczne nitki.
 3. Czasami dziura w spodniach zdarza się w najbardziej niewygodnych miejscach.
 4. Wewnętrzna część uda jest częstym obszarem, w którym występuje dziura i na szczęście jest to proste miejsce do naprawy.

Pierwszym krokiem w naprawieniu dziury w wewnętrznej części uda jest wycięcie postrzępionych krawędzi dziury. Pomaga w lepszym mieszaniu się tkaniny zastępczej. Następnym krokiem w procesie jest ponowne odwrócenie nogawki spodni na lewą stronę. Oprócz usunięcia zerwanych nitek należy również przyciąć wystające nitki.

Jak zacerować dziurę w dżinsach ręcznie?

Cerowanie. – Jak poradzić sobie z dziurą? Przedstawiam aż trzy różne metody. Wykorzystując igłę z nitką można dziurę zacerować ściegiem cerowniczym, można zainspirować się japońską techniką Boro lub przyszyć łatę tak jak przyszywa się ozdobne aplikacje. Poznaj te metody i zdecyduj, którą z nich wykorzystasz?