Gdzie Oddać Używaną Odzież W Poznaniu?

28.03.2023 0 Comments

Gdzie Oddać Używaną Odzież W Poznaniu
W Poznaniu jest wiele takich miejsc! W Poznaniu jest już pięć giveboksów:

 • Givebox Jeżyce – przy Domu Tramwajarza – ul. Słowackiego 19.
 • Givebox Łazarz – przed wejściem na pływalnię w parku Kasprowicza.
 • Givebox Wilda – ul. Różana 10.
 • Givebox Śródka – ul. Gdańska 2.
 • Givebox Grunwald – Kopernik – ul. Newtona 14.

Gdzie można oddać ubrania dla potrzebujących?

Kontenery na ubrania od PCK i Eco Textil – Najbardziej rozpowszechnionymi i rzucającymi się w oczy formami oddawania ubrań są dobrze nam znane kontenery Polskiego Czerwonego Krzyża (PCK) i Eco Textil. Charakterystyczne beżowe pojemniki z czerwonym krzyżem można znaleźć w większości polskich miast.

Często jednak nie cieszą się one dobrą opinią, gdyż wiele osób nie jest dokładnie poinformowanych o tym co dzieje się z ubraniami lub też nawet nie wie o fakcie, że można oddawać do nich również zniszczone rzeczy. Ubrania – a także pościel, ręczniki i buty – trafiają kontenerów do sortowni. Większość z tych przedmiotów, ze względu na swój stan nie nadaje się, by przekazać je potrzebującym.

Mogą jednak zostać wykorzystane do celów przemysłowych – powstają z nich uszczelniacze, ścierki i inne produkty. Ubrania nadające się do użytku zostaną sprzedane – najczęściej do państw afrykańskich i azjatyckich, a zysk przeznaczony z obu tych przedsięwzięć zasili konto lokalnego oddziału PCK,

 1. Ostatnio pojawiły się podobne pojemniki, ale z logo firmy EcoTextil – wcześniej współpracowali oni bezpośrednio z PCK, użyczając im swoich kontenerów.
 2. Obecnie EcoTextil to fundacja, która wspomaga PCK w zakresie odbioru odzieży z pojemników.
 3. Ich własne kontenery przyczyniają się do zbierania funduszy na wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego potrzebującym,

Tak więc, mimo iż ubrania z kontenerów nie trafiają w bezpośredni sposób do osób potrzebujących, w znaczącym stopniu pomagają w działalności tych dwóch fundacji. Błędnym jest powszechne przeświadczenie, że ubrania wrzucone do kontenerów powinny być w stanie nadającym się do ponownego założenia.

 1. Zniszczona odzież, a także tekstylia domowe i buty są rozliczane z firmami recyclingowymi od kilograma, więc im więcej będzie uzbierane, tym bardziej pomagamy wybranej przez nas fundacji.
 2. Olejnym z powodów, dla których kontenery nie cieszą się popularnością są porozrzucane wkoło nich ubrania – gdy zobaczymy coś takiego, wystarczy zadzwonić do firmy obsługującej dany pojemnik.

Numer podany jest zawsze w widocznym miejscu na kontenerze. W taki sposób należy także postąpić w przypadku zauważenia zniszczonego pojemnika. Zwracaj uwagę na logo umieszczone na kontenerach, gdyż obecnie na terenie naszego kraju tylko te dwie wymienione przez nas firmy prowadzą legalne zbiórki. W razie wątpliwości zadzwoń pod podany na pojemniku numer telefonu. Zwracaj uwagę na logo umieszczone na kontenerach, gdyż obecnie na terenie naszego kraju tylko te dwie wymienione przez nas firmy prowadzą legalne zbiórki. W razie wątpliwości zadzwoń pod podany na pojemniku numer telefonu.

Gdzie sprzedac uzywane ubrania Poznan?

Bazar Miejski to jedyne w swoim rodzaju miejsce, w którym można kupić i sprzedać każdego rodzaju używane towary.

Czy można oddać ubrania do domu samotnej matki?

Dom samotnej matki – Nie każda mama ma niestety czas i możliwości przygotowania wyprawki dla wyczekiwanego dziecka. Zdarza się, że niektóre kobiety w ciąży zostają pozostawione samym sobie. Samotne mamy, bo o nich mowa, znajdujące się pod opieką placówek jak Dom Samotnej Mamy, to jedne z nich.

Można im jednak podarować trochę uśmiechu zapewniając podstawowe rzeczy dla ich maluszków, czyli ubranka właśnie. Wyprawka niemowlęca zazwyczaj trochę kosztuje i trudno oczekiwać od kobiet, które znalazły się w trudnej w sytuacji życiowej, by samodzielnie ją skompletowały. Taka forma pomocy z pewnością zostanie doceniona przez podopieczne takich placówek.

To jeden ze sposobów na to, gdzie można oddać ubrania dla dzieci,

Czy można oddać rzeczy do lumpeksu?

Komisy i second handy – stacjonarne i internetowe – W sieci znajdziemy także lumpeksy i komisy odzieżowe. Tam również, po uprzedniej wycenie, można przekazać do dalszego obiegu niechcianą garderobę. Oczywiście w grę wchodzą tylko ubrania w dobrym stanie lub nowe, bez wyraźnych śladów użytkowania.

 1. Pyskaty zamsz”, „Keep the label” czy „Bazar miejski” (którego stacjonarne punkty znajdziemy również w Warszawie) to tylko kilka proponowanych miejsc.
 2. A może masz w swojej szafie perełki luksusowych marek lub projektantów? Sprzedaj je za pośrednictwem ekskluzywnych second handów i komisów, jak np.
 3. Luxury Love czy Komis Label.

Należy pamiętać, że nie każdy stacjonarny sklep z używaną odzieżową przyjmuje ubrania od indywidualnych klientów. Warto sprawdzić okoliczne second handy w poszukiwaniu tego właściwego. Można również skorzystać ze skupów odzieży – lokalnie lub przez internet – gdzie ubrania wyceniane są zazwyczaj według wagi. Gdzie Oddać Używaną Odzież W Poznaniu Gdzie Oddać Używaną Odzież W Poznaniu

You might be interested:  Jak Ladnie Wlozyc Koszule W Spodnie?

Jak wycenić używane ubrania?

4 wskazówki, jak szybko wycenić ubrania z Twojej szafy – Jak wybrać idealne ceny podczas wyprzedawania Twojej szafy w Ree? Gdzie Oddać Używaną Odzież W Poznaniu

 • Nie należy ubrań wyceniać zbyt nisko, gdyż zostaniesz później z poczuciem, że
 • otrzymałaś stanowczo za mało – ale także niezbyt wysoko, gdyż wtedy ryzykujesz, że twój przedmiot nigdy nie zostanie sprzedany!
 • Przedstawiamy krótki przewodnik z inspiracjami, na jakie pytania możesz sobie odpowiedzieć, gdy następnym razem będziesz musiała wycenić swoje rzeczy w Ree.
 • Ile sam za daną rzecz zapłaciłeś/-aś? Dobrym punktem wyjścia jest pamiętanie o tym, ile sama wydałaś na te ubrania.
 • Jaki jest stan odzieży? W Ree istnieje pięć różnych kategorii dotyczących stanu odzieży:Nowe z metkamiNowe – Nigdy nie używanePrawie nienoszoneUżywany w dobrym stanieUżywany z widocznymi śladamiDo jakiej kategorii należy Twoja część garderoby? Jeśli jest nowa z metką z ceną, cena może opierać się na cenie zakupu i być po prostu minimalnie niższa. A jeśli jest używana, praktyczną zasadą może być obniżenie o co najmniej 50% pierwotnej ceny zakupu.
 • Za jaką cenę inni sprzedają podobne przedmioty? Trzecim dobrym wskaźnikiem tego, jaką cenę ustawić, jest ustalenie, za jaką cenę inni sprzedają podobne przedmioty. Jeśli chcesz wycenić np. top Zary w kategorii „używane wdobrym stanie”, wskocz na Ree i wyszukaj tylko bluzki Zary w takim stanie.
 • Co byś sam za to dał? Wreszcie, warto też zaufać swojemu przeczuciu. Gdybyś był kupującym, ile byś za tą rzecz zapłacił?

Mamy nadzieję, że może to trochę pomóc w ustalaniu cen! W razie pytań – zawsze służymy poradą 🙂 : Poradnik: Jak ocenić stan swoich ubrań i je wycenić?

Kto kupuje używane ubrania?

Kto, dlaczego i jak często kupuje ubrania w sklepach z odzieżą używaną? „Zmieniają się powody, dla których wybieramy ubrania z drugiej ręki” Do kupowania z drugiej ręki wciąż najbardziej zachęca cena. Krystian Dobuszyński/ Polska Press Jak się okazuje, do zakupów w sklepach typu second-hand przyznaje się 70 proc.

 • Polaków. Ponad połowa badanych jako powód takich zakupów wskazuje aspekt ekologiczny, a co czwarty respondent ceni sobie różnorodny asortyment.
 • Jednak wciąż najbardziej zachęca cena.
 • Zakupy w second-handach mogą być ulgą i dla portfela, i dla naszej planety.
 • Świadomość polskich konsumentów rośnie, a wraz z tym zmieniają się powody, dla których wybieramy ubrania z drugiej ręki – komentuje ekspert.6 na 10 Polaków (63 proc.) deklaruje, że wybiera second-handy ze względu na wysoką jakość dostępnych w nich produktów.

Z kolei już ponad połowa badanych (54 proc.) jako powód takich zakupów wskazuje aspekt ekologiczny, a co czwarty respondent ceni sobie różnorodny asortyment– wynika z najnowszego badania „Moda na second-handy” przeprowadzonego przez LESS GROUP. Jednak do kupowania z drugiej ręki wciąż najbardziej zachęca cena (69 proc.

 • Wskazań). – Zakupy w second-handach mogą być ulgą i dla portfela, i dla naszej planety.
 • Świadomość polskich konsumentów rośnie, a wraz z tym zmieniają się powody, dla których wybieramy ubrania z drugiej ręki.
 • Lumpeksy nie są już kojarzone wyłącznie z miejscami, gdzie można kupić kiepski towar na kilogramy, ale za grosze.

Jedni szukają tam rzeczy unikatowych, inni dobrej jakości – komentuje Wojciech Paczka, wiceprezes zarządu Groclin SA (LESS GROUP), cytowany w przesłanym komunikacie. – Najbardziej jednak cieszy fakt, że zmieniające się nawyki konsumentów kształtuje w dużej mierze troska o środowisko naturalne i o zasoby naszej planety.

Coraz popularniejsza jest koncepcja ekonomii w obiegu zamkniętym. Rośnie też świadomość tego, że dbanie o rzeczy codziennego użytku wydłuża ich żywotność i zmniejsza zapotrzebowanie na produkcję nowych – dodaje. Jak wskazują autorzy badania, 69 proc. wszystkich ankietowanych Polaków kupuje w second-handach.

Ludzie młodzi zaglądają do takich sklepów częściej niż osoby starsze – 83 proc. badanych w wieku do 25 lat deklaruje, że chętnie kupuje w lumpeksach. W starszych grupach zwolenników second-handów jest mniej, ale to wciąż niemal 2/3 ankietowanych (powyżej 65 proc.).

– Moda na second-handy rozpowszechnia się i popularyzuje. Wyniki naszego badania pokazują, że mieszkańcy wielkich miast i metropolii korzystają ze sklepów z odzieżą używaną tylko o 20 proc. rzadziej niż mieszkańcy miast z populacją do 50 tys. osób. Małe różnice występują też jeśli chodzi o wykształcenie.

Wśród osób z wykształceniem zawodowym lub średnim ¾ kupuje w second-handach. Ale na „tak” wśród osób z wykształceniem wyższym jest aż 65 proc. osób. Kupowanie odzieży używanej staje się standardem w całym społeczeństwie – komentuje Paweł Lewkowicz, LESS GROUP.

 • Jak się okazuje, blisko połowa badanych (46 proc.) robi zakupy w second-handach raz lub kilka razy w miesiącu.
 • Co trzeci respondent do sklepu z odzieżą używaną zagląda raz na kilka miesięcy.
 • Wśród osób niekorzystających ze sklepów z używaną odzieżą górę wciąż biorą znane od lat uprzedzenia.45 proc.
 • Badanych Polaków kojarzy tego typu sklepy z nieprzyjemnym zapachem.

Prawie co trzecia osoba narzeka na panujący tam bałagan.14 proc. respondentów niskie ceny łączy z kiepską jakością produktów. Z kolei najczęstszymi powodami, dla których Polacy omijają second-handy, są według badania problemy z efektywnym szukaniem tam odpowiednich ubrań (64 proc.

 • Wskazań) i fakt, że nie lubią nosić rzeczy po kimś (45 proc.
 • Badanych).
 • Co trzeci badany nie ma czasu na zakupy w lumpeksach lub nie znajduje tam nic dla siebie.40 proc.
 • Badanych osób wskazało przyjemniejsze i czyste wnętrze.
 • Niemal tyle samo osób zachęciłoby lepsze dopasowanie oferty (37 proc.).29 proc.

badanych wciąż nie podoba się w second-handach proponowany asortyment – ci woleliby mniej rzeczy, ale lepszej jakości. W dalszej kolejności, do kupowania w sklepach z odzieżą używaną zachęciłyby Polaków niższa cena (20 proc.), profesjonalna obsługa klienta (17 proc.) i bliskość lokalizacji sklepu (12 proc.).

You might be interested:  Jak Nosić Spodnie Do Wysokich Butów Męskich?

Gdzie można oddać ubrania dla Ukrainy?

Miejsca wydawania żywności i ubrań w dzielnicach – Bielany DZIELNIA – ul. Podczaszyńskiego 12, ubrania, obuwie, rzeczy do domu; pomoc w znalezieniu konkretnej rzeczy; wtorek, środa, czwartek; 12:00-18:00 Polski Komitet Pomocy Społecznej; Perzyńskiego 14 – ubrania, obuwie; poniedziałek, środa, czwartek; 09:00-13:00 Mokotów

Polski Czerwony Krzyż, ul. Belgijska 5, poniedziałek – wtorek w godz.10.00-16.00. Żywność z długim terminem przydatności do spożycia (cukier, kasza, ryż, mąka, konserwy, kawa, herbata, dżemy, gotowe dania w słoikach lub puszkach itp.); odzież, środki czystości, środki higieniczne i opatrunkowe i inne. UWAGA! Aby otrzymać pomoc potrzebne jest skierowanie, które można otrzymać w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów przy ul. Iwickiej 19 lub Wiktorskiej 83/87 w godz.8.00 – 16.00. Obywatele Ukrainy jeżeli korzystają z pomocy pierwszy raz, proszeni są o zarejestrowanie się na ulicy Szańcowej 25. Raz w miesiącu prowadzona jest rejestracja, Informacje o terminach rejestracji na bieżąco zamieszczane są na stronie na facebooku Mokotowskie Hospicjum Świętego Krzyża, ul. Magazynowa 14, od poniedziałku do czwartku w godz.9.00 – 13.00, w piątki w godz.12.30 – 15.30. Żywność, odzież, ręczniki, pościel

https://mokotow.um.warszawa.pl/-/punkty-wydawania-darow-uchodzcom-z-ukrainy Praga-Południe Wydawanie ubrań i innych rzeczy ul. Krypska 52/54 (magazyn OPS). Poniedziałek-piątek godz.9.00–13.00. Trzeba mieć skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej ul. Wiatraczna 11.

 • Śródmieście Wydawanie darów prowadzi Dom Kultury Śródmieście wraz z Fundacją Uniters.
 • Punkt mieści się w dawnej siedzibie Banku Pekao SA, która znajduje się w Alejach Jerozolimskich 2, tuż obok siedziby Domu Kultury Śródmieście – Sceny na Smolnej.
 • Dary można odbierać przez cały tydzień w godzinach od 12.00 do 19.00.

Ursynów Wsparcie obywatelom Ukrainy jest udzielane za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej ul. Jana Cybisa 7, w godz.8-16. Pracownicy dzielnicowego OPS-u dostosują formę udzielanego wsparcia do indywidualnych potrzeb zgłaszanych przez uchodźców. Włochy Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Włochy m.st.

Co robicie z ubrankami po dzieciach?

Sklepy charytatywne Fundacji Sue Ryder sueryder.pl – możesz tam oddać ubrania i inne rzeczy po dziecku. Pieniądze ze sprzedaży przedmiotów przeznaczane są na cele charytatywne fundacji. domy samotnej matki, ośrodki interwencji kryzysowej – znajdują się w wielu miastach w Polsce.

Czy domy dziecka przyjmują ubrania?

Komu przekazać używane ubrania? 2020-08-18 Gdzie Oddać Używaną Odzież W Poznaniu Bywa, że spotykamy się ze zniechęceniem niemile zaskoczonych ludzi, którym odmówiono przyjęcia ubrań po ich dziecku. Czy więc domy dziecka i rodziny zastępcze pogardzają używanymi rzeczami? Absolutnie nie! Trzeba tylko przekazywać je tam, gdzie są naprawdę potrzebne.

W placówkach opiekuńczo-wychowawczych, czyli typowych domach dziecka, mieszkają dzieci w powyżej 10 roku życia. Ubrania na młodsze dzieci i zabawki mogą się tam nigdy nie przydać. Maluchy oraz dzieci w różnym wieku pozostają pod opieką rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. Ubrania, które chcesz przekazać, nie muszą być nowe, jednak zawsze zadbaj o to, by rzeczy były czyste i niezniszczone. Podarunki powinny przecież przynosić radość, a nie rozczarowanie i kłopot. Placówki opiekuńczo-wychowawcze nie zawsze przyjmują używane ubrania. Te, które posiadają stałych sponsorów, mogą zapewnić dzieciom wyjście na wspólne zakupy. Upewnij się, że dzieci potrzebują właśnie takiej pomocy. Jeśli chcesz przekazać odzież pobliskiemu domu dziecka, która nie ogłosiła swoich potrzeb na naszej stronie, przed wizytą skontaktuj się placówką. Zajmujemy się również gromadzeniem danych kontaktowych wszystkich placówek opiekuńczo-wychowawczych w Polsce, znajdziesz je w zakładce „Placów ki “, Możesz przesłać paczkę ubrań w dowolne miejsce w Polsce? Wypełnij formularz przekazania pomocy w zakładce „Chcę pomóc”, Podaj swoje dane kontaktowe oraz rozmiar odzieży. Twoje dane będą widoczne tylko dla zarejestrowanych u nas i sprawdzonych domów dziecka i rodzin zastępczych. Dom, który aktualnie potrzebuje Twojego wsparcia, sam się z Tobą skontaktuje. Dzięki temu wiesz, że podarowane przez Ciebie ubrania, trafią do miejsca, gdzie na pewno zostaną wykorzystane.

Dzięki otrzymanej od Ciebie pomocy, opiekunowie mogą przeznaczyć środki finansowe na inne potrzeby dzieci. Zdarza się, że nowo przyjęte dziecko przychodzi z rodzinnego domu bez ubrań na zmianę, a opiekunowie muszą jak najszybciej skompletować mu całą garderobę. 

Co zrobić ze starymi butami?

Gdzie oddać używane ubrania? – Im mniej zbędnych rzeczy w domowej szafie, tym lepiej. Długo zalegające ubrania i buty mogą zacząć nieprzyjemnie pachnieć, a dodatkowo chętnie zadomowią się w nich mole. Jest wiele miejsc, w których możemy zostawić, oddać lub sprzedać ubrania i buty,

sezonowe wymiany ubrań, tzw. swapy, komisy, targi ubraniowe, oddanie w ramach kampanii społecznej, akcje charytatywne, domy dziecka, domy opieki społecznej, noclegownie dla bezdomnych, inne ośrodki pomocy potrzebującym, wyznaczone pojemniki na odzież dla potrzebujących, zbiórki organizacji charytatywnych, odbywające się pod domami (często informacje o zbiórkach trafiają bezpośrednio do naszych skrzynek na listy), punkty zbiórki odzieży, np. PCK, PSZOK, czyli punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (w każdym mieście można oddać tam odzież w ramach umowy).

Inne metody na podarowanie odzieży i butom drugiego życia:

używane poncho, sweter, czy pościel i inne przydatne tekstylia są chętnie zabierane przez schroniska dla bezdomnych zwierząt, zanieś odzież do krawcowej – na pewno znajdzie sposób na jej przerobienie, wymień się z sąsiadami lub znajomymi, weź udział w akcjach i warsztatach przerabiania odzieży i obuwia, korzystaj z aplikacji dostosowanych do kupna i sprzedaży ubrań.

You might be interested:  Jaka Sukienka Na Chrzciny Dla Babci?

*zanim zaniesiemy odzież i obuwie do ośrodków pomocy, upewnijmy się, że dana placówka chce je przyjąć.

Czy H&M przyjmuje stare ubrania?

W 2013 roku zainaugurowaliśmy Program zbiórki tekstyliów i udostępniliśmy w sklepach na całym świecie specjalne pojemniki. Jak to działa: 1. Przynieś do jednego z naszych sklepów wszystkie niepotrzebne ubrania i tekstylia – w dowolnym stanie, niezależnie od marki.

Gdzie można sprzedać używane ubrania?

Vinted i Szafa.pl, OLX i Gumtree – idealne portale do sprzedaży ubrań – Dużą popularnością cieszą się portale internetowe, w których można dodawać ogłoszenia dotyczące dowolnych rzeczy, w tym ubrań używanych, Najlepiej wybierać te dobrze każdemu znane i często odwiedzane.

Przykładem będzie OLX i Gumtree. Z potencjalnymi klientami można kontaktować się przez portal i telefonicznie, umówić na odbiór osobisty zakupionych rzeczy. Godne polecenia będą też typowe serwisy z używanymi ubraniami, W Polsce najbardziej znane są Vinted i Szafa – połączenie second handu z serwisem modowym i forum tematycznym.

Za pośrednictwem obu stron ubrania nie tylko się sprzedaje, ale też wymienia nimi z innymi użytkownikami lub oddaje za darmo. Korzystanie z tych serwisów jest całkowicie darmowe, można też liczyć na pomoc administracji w razie ewentualnego oszustwa. Dane sprzedawcy są weryfikowane, co przekłada się na większe bezpieczeństwo.

Ile powinno się mieć ubrań?

Optymalną liczbą elementów, jakie powinny zaleźć się na sezon w szafie jest przedział 10-25 rzeczy, nie wliczając dodatków. W tym przewagę stanowią elementy garderoby górnej nad dolną. Z założenia górna część garderoby częściej się brudzi i częściej jest prana.

Czy warto trzymać stare ubrania?

Kryterium czasowe – rok – Eksperci niemal zawsze mówią o jednym aspekcie – kryterium czasowym. Jeśli przez ostatni rok nie założyłaś danej rzeczy, nie łudź się, że nagle zaczniesz ją nosić, Zamiast tego – pozbądź się jej, bez skrupułów – oddaj, sprzedaj, wymień. Online jest mnóstwo miejsc, w których możesz to zrobić, coraz popularniejsze są również spotkania, których celem jest wymiana odzieży.

Jak oddać rzeczy do domu dziecka?

Komu przekazać używane ubrania? 2020-08-18 Gdzie Oddać Używaną Odzież W Poznaniu Bywa, że spotykamy się ze zniechęceniem niemile zaskoczonych ludzi, którym odmówiono przyjęcia ubrań po ich dziecku. Czy więc domy dziecka i rodziny zastępcze pogardzają używanymi rzeczami? Absolutnie nie! Trzeba tylko przekazywać je tam, gdzie są naprawdę potrzebne.

W placówkach opiekuńczo-wychowawczych, czyli typowych domach dziecka, mieszkają dzieci w powyżej 10 roku życia. Ubrania na młodsze dzieci i zabawki mogą się tam nigdy nie przydać. Maluchy oraz dzieci w różnym wieku pozostają pod opieką rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. Ubrania, które chcesz przekazać, nie muszą być nowe, jednak zawsze zadbaj o to, by rzeczy były czyste i niezniszczone. Podarunki powinny przecież przynosić radość, a nie rozczarowanie i kłopot. Placówki opiekuńczo-wychowawcze nie zawsze przyjmują używane ubrania. Te, które posiadają stałych sponsorów, mogą zapewnić dzieciom wyjście na wspólne zakupy. Upewnij się, że dzieci potrzebują właśnie takiej pomocy. Jeśli chcesz przekazać odzież pobliskiemu domu dziecka, która nie ogłosiła swoich potrzeb na naszej stronie, przed wizytą skontaktuj się placówką. Zajmujemy się również gromadzeniem danych kontaktowych wszystkich placówek opiekuńczo-wychowawczych w Polsce, znajdziesz je w zakładce „Placów ki “, Możesz przesłać paczkę ubrań w dowolne miejsce w Polsce? Wypełnij formularz przekazania pomocy w zakładce „Chcę pomóc”, Podaj swoje dane kontaktowe oraz rozmiar odzieży. Twoje dane będą widoczne tylko dla zarejestrowanych u nas i sprawdzonych domów dziecka i rodzin zastępczych. Dom, który aktualnie potrzebuje Twojego wsparcia, sam się z Tobą skontaktuje. Dzięki temu wiesz, że podarowane przez Ciebie ubrania, trafią do miejsca, gdzie na pewno zostaną wykorzystane.

Dzięki otrzymanej od Ciebie pomocy, opiekunowie mogą przeznaczyć środki finansowe na inne potrzeby dzieci. Zdarza się, że nowo przyjęte dziecko przychodzi z rodzinnego domu bez ubrań na zmianę, a opiekunowie muszą jak najszybciej skompletować mu całą garderobę. 

Gdzie jest zbiórka odzieży w Piasecznie?

Rzeczy można zostawić w specjalnym punkcie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Piasecznie przy ul. Świętojańskiej 5A w dniach od 19 kwietnia do 30 kwietnia 2021r.

Jak oddać ubrania do PCK?

Tekstylia – Polski Czerwony Krzyż Wszystkie pojemniki są własnością Polskiego Czerwonego Krzyża – zostały kupione za symboliczną złotówkę. PCK gromadzi w nich tekstylia, a środki pozyskane ze sprzedaży zebranych ubrań, pościeli itp. przeznacza na obsługę projektów pomocowych i edukacyjnych oraz bieżącą działalność statutową.

 1. Zbiórka tekstyliów to również wsparcie dla tych osób, które mają problem z utylizacją niepotrzebnych ubrań, butów itp.
 2. Nasz projekt wspiera krajową ekologię i pomaga utrzymać czystość w miastach i wsiach.
 3. Zbiórka tekstyliów to sposób na pozyskiwania środków, z którego PCK korzystał już wcześniej, teraz jednak wdrażamy nowy model działania w tym zakresie.

Większość tekstyliów, które trafiają do pojemników nie może być – ze względu na swój stan – przekazana potrzebującym. Może jednak zostać wykorzystana do celów przemysłowych. PCK zdecydował się powierzyć recycling zbieranych tekstyliów specjalistom, w zamian za wsparcie finansowe.

Co zrobić z ubraniami po dziecku?

Sklepy charytatywne Fundacji Sue Ryder sueryder.pl – możesz tam oddać ubrania i inne rzeczy po dziecku. Pieniądze ze sprzedaży przedmiotów przeznaczane są na cele charytatywne fundacji. domy samotnej matki, ośrodki interwencji kryzysowej – znajdują się w wielu miastach w Polsce.