Co Zrobić Żeby Bluza Się Nie Mechaci?
Co zrobić, żeby ubrania się nie mechaciły?
- Jak najszybciej usuń zmechacenia.
- Wrzucaj do pralki ubrania przewinięte na lewą stronę
- Pierz mądrze.
- Nie przesadzaj z programami prania.
- Pierz ręcznie.
- Susz bez ciepła.
- Wsadź sweter do zamrażarki.
- Nie trzyj plam z uporem maniaka.
Meer items
Contents
Jak prać ubrania żeby się nie niszczyły?
Pranie ubrań – zasady – 1. Najważniejsza zasada – nie pierz ubrań bez wyraźnej potrzeby lub plamy. Zbyt częste pranie, szczególnie delikatnych tkanin, znacznie skraca żywot ubrania. Lepiej ubranie odświeżyć przy pomocy żelazka parowego SteaMaster. To rewolucyjne urządzenie do prasowania w pionie, bez deski.
Działanie parownicy opiera się na wodzie. Gorąca para, wydobywająca się z dyszy streamera, usunie wszelkie zalegające bakterie i roztocza, nie niszcząc przy tym tkanin.2. Trudne plamy, np. z tłuszczu wypierz ręcznie, najlepiej jeszcze przed wrzuceniem do prania. Dzięki temu dokładniej pozbędziesz się brudu z tkaniny i nie będzie on miał styczności z innymi rzeczami w pralce.
Jeśli plama jest już zaschnięta, do jej rozpuszczenia możesz użyć wyżej wspomnianej parownicy SteaMaster. Para zwilży materiał i brud łatwiej odejdzie.3. Przed praniem musisz posegregować białe, ciemne i kolorowe ubrania. W ten sposób unikniesz ewentualnego zafarbowania tkaniny.
- Ponadto przed praniem kolorową odzież należy odwrócić na lewą stronę, dzięki czemu zachowa swoje wyraziste kolory.
- Ciemne ubrania pierz natomiast bez jasnych, gdyż często farbują.
- Ale segregowanie prania nie dotyczy tylko kolorów, ale także rodzajów materiałów.
- Pranie rozpocznij również od dopasowania ich do siebie.
Delikatne tkaniny oddziel od tych grubszych, np. wełny czy jeansu.4. Pamiętaj, by przy każdym praniu, zapiąć wszystkie guziki i rzepy, tak, by ubrania zachowały swój pierwotny kształt podczas prania i nie uszkodziły przy okazji innych ubrań.5. Wrzucając rzeczy do bębna pralki, zostaw w niej nieco luzu, dzięki temu ubrania dokładniej się wypiorą, a po wyjęciu nie będą aż tak wygniecione.
- Ich ilość jest kluczowa! Warto też poskładać ubrania do prania, dzięki temu zajmują mniej miejsca.6.
- Gdy już pralka jest gotowa, musimy dostosować temperaturę do rodzaju pranej tkaniny.
- Jeśli wypierzemy odzież w zbyt wysokiej temperaturze musimy liczyć się z tym, że ubrania mogą się skurczyć, a intensywne kolory stracić na jakości.
Warto zapoznać się z metką i sprawdzić, jakie ubrania warto prać w chłodnej wodzie. Dla przykładu: dzianiny powinny być prane w odpowiednio niskich temperaturach. Jednak nowoczesne pralki są wyposażone w system, dzięki któremu możemy dopasować odpowiedni program do prania ubrań.7.
- Detergenty i płyny do zmiękczania tkanin to równie ważny aspekt prania.
- Lepiej kupić detergenty dobrej jakości, dzięki którym będziemy mieć pewność, że nie uszkodzą ubrań.
- Ponadto pamiętaj, aby do prania nie nalewać zbyt dużej ilości płynu.
- Im mniej, tym łatwiej się rozpuści i nie zostawi po sobie żadnych śladów.8.
Po praniu nie przetrzymuj ubrań zbyt długo w pralce, tak by dodatkowo się nie pogniotły. Wytrzep odzież i wysusz w zacienionym miejscu. Latem wato suszyć ubrania przy otwartych oknach. Zapobiegniesz nadmiernej wilgoci w domu! Koszule warto suszyć na jednym wieszaku.
Jak zabezpieczyć sweter przed Mechaceniem?
Zapobiegaj mechaceniu podczas noszenia swetra – Nie noś rzeczy zbyt często i długo. Intensywne noszenie rzeczy może prowadzić do pojawienia się kłaczków, zwłaszcza jeśli nie robisz przerw w ich użytkowaniu. Aby temu zapobiec, pozostaw ubrania po założeniu na co najmniej 24 godziny, aby powróciły do pierwotnego kształtu przed ponownym założeniem.
Dlaczego ubrania się Mechacą w praniu?
Pillingowanie – “Płaszcz się zmechacił, bo był z poliestru”, “ubrania z naturalnych tkanin się nie mechacą” itp – co jakiś czas napotykam w “internetach” na takie stwierdzenia. Nie zgadzam się z nimi i myślę że wprowadzają użytkowników odzieży w błąd.
Z moich spostrzeżeń wynika, że to nie skład odzieży jest odpowiedzialny za to mega irytujące zjawisko jakim jest mechacenie się odzieży nazywane również pillingowaniem. Ubranie z wełny może się zmechacić równie szybko jak to z akrylu, chociaż te zmechacenia będą wyglądać inaczej: w przypadku ubrania zrobionego w pełni lub prawie w 100% z wełnianej tkaniny, tworzące się kuleczki będą miękkie i łatwe do zdjęcia palcami.
A w przypadku syntetyków kulki są twarde, nieestetyczne, a przy tym trudne do usunięcia. Zmechacenia powstają w wyniku ocierania, zginania i tarcia, które towarzyszą nam podczas normalnego użytkowania odzieży, Tarcie powoduje luzowanie i uwalnianie się pojedynczych włosków, które tworzą na powierzchni ubrania te nielubiane przez większość ludzi kuleczki.
Jaka jest najlepsza golarka do ubrań?
Golarka do ubrań Philips GC026/80 – Najlepsza, bo najwydajniejsza golarka do ubrań, Nadaje się zarówno do swetrów, jak i delikatnych tkanin dzięki regulowanej wysokości strzyżenia materiału. Sprzęt banalny w obsłudze, a do tego lekki. W poniższej opinii poznasz jeszcze więcej zalet tej polecanej maszynki do zmechaconych ubrań. Kliknij i kup Philips GC026/80 ⇓ Philips EURO Ole Ole MediaMarkt
Czy mechacenie tkaniny podlega reklamacji?
Czy zmechacenie można reklamować? – Wszyscy wiemy czym jest zmechacenie i jak nieestetycznie wygląda zmechacony sweter. Jeśli zmechacenie pojawiło się po pierwszym praniu zgodnym z zaleceniami na metce, to najprawdopodobniej przyczyną takiego stanu rzeczy jest słaba jakość materiału.
- Ażde zmechacenie jest uszkodzeniem mechanicznym, ale w takim przypadku podlega ono reklamacji.
- Estetyka ma znaczenie i o tym wypowiadał się już UOKIK oraz sądy.
- Ale sprzedawcy potrafią napisać tak: „Mechacenie się odzieży nie stanowi niezgodności towaru z umową.
- Tym bardziej, że usunięcie supełków z powierzchni bluzy można wykonać w warunkach domowych.
Pranie, prasowanie, usuwanie zmechaceń, należy do obowiązków konsumenta w ramach dbałości o produkt. Jak się do tego ustosunkować? Zobacz: Darmowe wzory pism z podstawą prawną Wszystko, co potrzebujesz wiedzieć o reklamacji ubrania jest tutaj, Sprawdź i od razu rozwiej swoje wątpliwości.
Dlaczego nie używać płynu do płukania?
Dlaczego płyn do zmiękczania tkanin jest zły dla Ciebie? – Jednym z największych problemów związanych z płynami do zmiękczania tkanin jest to, że zawierają zapach, a składniki zapachu nie muszą być ujawniane, więc nie wiemy, co dokładnie jest w produkcie i istnieje możliwość, że mogą zawierać składniki toksyczne.
Co zrobić żeby nowa bluza nie zostawiał kłaczków?
Używanie rolek. Czyść materiał mechanicznie – Być może stosujesz rolkę do czyszczenia ubrań z sierści zwierząt oraz innych niechcianych drobinek. Jeśli Twoja bluza sprawia Ci kłopot, klejący wałek może posłużyć Ci zapobiegawczo. Zanim założysz problematyczną odzież, odwróć ją na lewą stronę i oczyść jej wnętrze za pomocą wałka.
Co niszczy pranie?
1. Pranie w zbyt wysokiej temperaturze – Pranie generalnie niszczy ubrania i skraca ich żywot. Niestety. Materiały ocierają się o siebie w pralce, naciągają się szwy, spierają się kolory, a wysokie temperatury niszczą włókna. I wcale nie dotyczy to wyłącznie ubrań niższej jakości: wełna, jedwab czy kaszmir wymagają jeszcze delikatniejszych zabiegów.
Jeśli na ubraniach nie ma ewidentnych plam, to nie ma powodu, by prać je w temperaturze wyższej niż 30-40 stopni. Jeśli pojawia się jakieś miejscowe zabrudzenie, wystarczy tylko to miejsce zaprać odplamiaczem (polecam Wam Lovela, który nadaje się również do dziecięcych ubranek) i prać jak zwykle, także w 40 stopniach.
Nastawianie całej pralki na wyższą temperaturę tylko dlatego, że jedna rzecz ma plamę, to strata pieniędzy, strata dla środowiska i strata dla Waszych ubrań.
Dlaczego Mechaci się skarpetki?
Zmechacone, rozciągnięte, sprane Taki smutny los spotyka czasem skarpetki po nieodpowiednim praniu. Szkoda byłoby go zgotować swoim kolorowym skarpetkom, szczególnie tym w ulubiony wzór, prawda? Bez obaw! Jeśli zastanawiasz się, jak prać i dbać o skarpetki, by długo Ci posłużyły, dobrze trafiłeś – chętnie podpowiemy! Komu nie zdarzyło się zniszczenie ulubionego ubrania przez nieuwagę przy praniu? Nam z pewnością nie raz. Przygotowaliśmy ten krótki artykuł, aby Twoje ulubione kolorowe lub wzorzyste skarpetki mogły tego uniknąć. Co zrobić, żeby skarpetki się nie mechaciły? Cóż, aby skarpetka w ogóle się nie mechaciła, musiałaby być zrobiona ze sztucznego materiału, przez co fatalnie by się nosiła – taka tkanina nie przepuszcza bowiem żadnego powietrza.
- Skarpetki zrobione z bawełny, która jest naturalnym materiałem, siłą rzeczy z czasem zaczną się mechacić.
- Delikatna bawełniana przędza w wyniku pocierania skarpetki w bucie prędzej czy później trochę się zmechaci.
- Między innym dlatego warto sięgać po skarpetki z domieszką innych materiałów, o czym pisaliśmy tutaj.
Aby jak najdłuższej utrzymać gładkość skarpetek, należy pilnować odpowiedniego ustawienia parametrów ich prania. No właśnie, odpowiedniego, czyli jakiego? Co zrobić, żeby skarpetki się skurczyły? To proste! Wystarczy je wyprać w temperaturze wyższej niż 40 stopni Celsjusza.
- Jeśli więc dostałeś lub przez pomyłkę kupiłeś za duże skarpetki, jest na to rozwiązanie.
- Jeśli jednak nie zależy Ci na skurczeniu swoich skarpet, radzimy prać je w maksymalnie 40 st.C.
- W przypadku skarpetek KABAK stanowczo nie polecamy również wybielania, suszenia bębnowego, prasowania ani czyszczenia chemicznego – delikatna bawełna czesana, z której w większości składa się skarpetka, nie jest zbyt odporna na tego typu zabiegi, wszelka obróbka termiczna jej szkodzi.
Dlatego bawełniane skarpetki najbardziej lubią suszyć się naturalnie. A skoro napisaliśmy już wszystko o konserwacji skarpetek, pozostało tylko jedno pytanie Gdzie skarpetki giną w pralce? Zawsze sądziliśmy, że zaginione w praniu skarpetki to jedna z tych zagadek wszechświata, które nigdy nie zostaną rozwiązane.
Jaki sklad swetra żeby się nie mechaci?
Jak kupić dobry sweter? Chociaż robi się coraz chłodniej, jest coś, co sprawia, że z tego ochłodzenia się cieszę. Swetry! Uwielbiam tę część garderoby. Milutkie, mięciutkie i ciepłe. Nie ma nic przyjemniejszego, niż otulić się swetrem. Jednak nie we wszystkich czujemy się dobrze.
- Niektóre gryzą, inne grzeją zbyt mocno lub szybko się mechacą.
- Jak kupić dobry sweter? Sporo osób nie lubi nosić swetrów ze względu na to, że szybko się mechacą i to już po kilku praniach.
- Może też pamiętają gryzące, wełniane swetrzyska, które nosili w dzieciństwie, albo też jest im na zmianę zimno lub gorąco.
Wszystko to konsekwencja złego wyboru przy zakupie. Można kupić naprawdę ciepły i miły sweter, który długo będzie dobrze wyglądał. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jaki rodzaj swetra wybrać? Kardigan to sweter zapinany na guzki lub na zamek. Te cieńsze można nosić na koszule czy bluzki, te grubsze sprawdzą się w ciepłą jesień nawet w roli płaszcza.
Świetnie wyglądają do sukienek. Golf zaś najlepszy jest na mroźną zimę czy wypad w góry. Sweter z wysokim kołnierzem, który zastępuje nam szalik. Uwielbiam ten typ, ale golf musi być dla mnie szeroki. Sweter z dekoltem. W łódkę, szpic czy półokrągły. Zdarzają się i takie z kapturem. Po prostu sweterek wciągany przez głowę.
Idealny na co dzień, do jeansów czy spódniczki.
Cieplutki, kremowy sweter z wełną i aplaką z fobya.com |
Najważniejszy jest materiał. Od tego, z czego zrobiony jest sweter zależy jak będzie nam się go nosić. Czy szybko się zniszczy i czy będzie w nim ciepło, czy nawet to, jak długo będzie schnął po praniu. Z jakiego materiału kupić sweter? Kaszmir – nie mam w szafie żadnego kaszmirowego sweterka.
Niestety nie moja półka cenowa. Sweterki z kaszmiru są delikatne, miłe i dość cienkie, ale przy tym drogie. Materiał ten pochodzi od kóz kaszmirskich. Wełna – to z niej są te gryzące sweterki. Jednocześnie jest to jeden z najcieplejszych materiałów. Rzadko dziś występuje jako główny składnik swetra, częściej jako domieszka i w takim wariancie Wam ją polecam.50% wełny w składzie gwarantuje, że sweter będzie ciepły i przewiweny, a domieszka innych materiałów (np.poliacrylu) sprawi, że nie będzie szorstki.
Trzeba o niego dbać podczas prania i noszenia. Niestety wełna kurczy się w wysokiej temperaturze i mechaci. Moher – materiał cipeły, lekko połyskliwy, ale niestety bardzo mechaty i delikatny. Występuje zazwyczaj jako domieszka. Pozyskiwany od kóz angorskich.
- Alpaka – również naturalne włókno, tym razem jednak od alpak.
- Bardzo ciepła, lekka i wytrzymała.
- Nie mechaci się szybko, dzięki temu swetry z niej służą latami.
- Nadaje się dla alergików, bo jest odporna na kurz i zanieczyszczenia.
- Angora – wełna pochodząca od królików, która również świetnie nadaje się dla osób z alergią.
Kolejny delikatny i miękki materiał. Występuje zazwyczaj jako domieszka. Bawełna – zna ją każdy, więc nie trzeba przedstawiać. Swetry z bawełny są niedrogie, zazwyczaj nie mechacą się, są wytrzymałe, ale nie dają zbyt wiele ciepła, przepuszczają powietrze.
Długo schną po praniu. Sprawdzą się w cieplejsze dni, wiosną i latem. Akryl – swetrów z akrylu radzę unikać. To sztuczne włókno. Ma być miękkie jak wełna, ale nie przepuszcza powietrza i często w akrylowych swetrach jest nam zbyt gorąco, innym razem zbyt zimno. Łatwo się niszczy i mechaci. Akrylowe swetry są bardzo tanie i szybko wysychają.
Poliacryl, akryl, poliamid nie są jednak złe, jeżeli są w składzie jako domieszka. Niewielka ilość poliakrylu sprawi, że wełniany sweter będzie milszy w dotyku, a poliamid zapobiegnie mechaceniu się materiału.
Sweter z bawełny z recyklingu z bonprix.pl |
Gdzie kupić dobry sweter? Podstawową zasadą przy zakupie swetra jest więc czytać ich metki. Nie polecam szukać swetra dobrej jakości w sieciówkach. Tam niestety króluje akryl (i to w 100% w składzie) i poliester. Poza tym buszując wśród wieszaków, sprawdzanie w każdym modelu składu, szukanie metki, bywa czasochłonne.
Polecam szukać w sklepach internetowych. Z łatwością wtedy odszukacie odpowiednią rubrykę ze składem. Gdzie ja kupuję swetry? fobya.com – z tego sklepu pchodzi moje. Uwielbiam go. Idealnie sprawdził się w górach. W składzi ma wełnę, alpakę i poliacryl. W sklepie jest mnóstwo różnych modeli swetrów. bonprix.pl – z mam już kilka swetrów, głównie bawełnianych.
Jednakże w ofercie sklepu znajdziecie swetry właściwie z każdego materiału czy domieszek: kaszmiru, jedwabiu, wełny merynosów, a ostatnio nawet z bawełny z recyklingu. varlesca.pl – zwracam Waszą uwagę na ten sklep, gdyż mają naprawdę piękne wzory swetrów.
Kobiecy sweterek z domieszką wełny z varlesca.pl |
Jak dbać o swetry? Większość osób odpowiedziałaby, że aby zachować dobry wygląd swetra przez wiele miesięcy, należy stosować się do zaleceń z metki. Moje swetry mają w większości wskazówkę by prać je ręcznie. Ja jednak zawsze wrzucam je do pralki. Zmniejszam jedynie temperaturę prania do 20 st.
Jak odnowić zmechacone ubrania?
Pumeks na zmechacone ubrania – Kolejnym domowym sposobem na zmechacone ubrania jest delikatny pumeks oraz stare rajstopy. Zastosuj pumeks, ale oczywiście nie bezpośrednio na materiał, Zabezpiecz kostkę starymi rajstopami i dopiero wtedy pocieraj zmechacone ubranie. fot. Zmechacone ubrania/Adobe Stock, Evelien Pierwotna treść artykułu została opublikowana 11.09.2014. Czytaj także: Co robić, gdy pralka brudzi pranie? Jak wyczyścić dywan domowym sposobem? Jak usunąć plamy ze szminki?
Co znaczy mechacenie się?
Dlaczego spodnie się mechacą? Co zrobić, żeby ubrania się nie mechaciły? Mechacenie spodni to proces zużywania się materiału, który powoduje niszczenie tkaniny i sprawia, że odzież z czasem przestaje nadawać się do noszenia. Jest ono najczęściej konsekwencją długotrwałego użytkowania oraz częstego prania.
Co się Mechaci?
Włókna syntetyczne: –
akryl (acrylic, anilana) – włókno imitujące w dotyku wełnę, jest dzianiną nie oddychającą, nie ogrzewającą. Sweter wykonany z akrylu będzie bardzo łatwy (w przeciwieństwie do wełny) w utrzymaniu – można go prać w pralce, suszyć bez zbędnego „kładzenia na płasko”, ładnie „trzyma”- kolor jednak coś za coś. Będzie bardzo szybko się niszczył. Akryl jest podatny na mechacenie się. Jeśli zależy Ci na tym, żeby sweter Cię grzał to nie kupuj akrylu. Na opcje akrylową będą decydować się również osoby, u których występuje alergia na wełnę.
-
Dlaczego pralka niszczy ubrania?
Fartuch pralki jest zbyt zużyty – Fartuch pralki to gumowa, elastyczna część, którą większość z nas zna pod nazwą „kołnierz”. Element ten oddziela bęben od drzwi pralki i uszczelnia je. Z czasem może on ulec uszkodzeniu w postaci wykruszenia lub pęknięcia.
- Wówczas o powstały zadzior będą się zahaczać prane tkaniny i tym samym łatwo mogą się niszczyć.
- Dlatego w przypadku, gdy twoje wyprane ubrania są podziurawione, przyjrzyj się dokładnie fartuchowi pralki.
- Element ten jest dobrze widoczny, więc nie powinno być problemu ze lokalizowaniem ewentualnych uszczerbków lub pęknięć na nim.
W takiej sytuacji element ten można łatwo wymienić na nowy, by rozwiązać problem zniszczonych ubrań.
Co się nie gniecie?
Poliester – odporny na gniecenie – To sztuczne włókno, a więc pojawia się obawa, że może uczulać, bo może. Jednak w przypadku poszukiwań tkaniny odpornej na zagniecenia poliester znajduje się w ścisłej czołówce. Ubrania, które są wykonane z poliestru są bardzo elastyczne i odporne na zagniecenia.
- Często nie musimy ich nawet prasować.
- Dlatego też, jeżeli zależy nam na codziennym komforcie jakim jest oszczędność czasu i schludny wygląd, bluzka lub sukienka z poliestru będzie pełniła swoje zadanie wzorowo.
- Dodatkowym walorem poliestru jest jego niska chłonność wilgoci, a więc, co się z tym wiąże, poliester także szybko schnie, a przy tym to tkanina lekka, łatwo się pierze.
Jednak należy pamiętać, że jako sztuczny wytwór poliester nie przepuszcza powietrza, dlatego w połączeniu z bawełną, wełną lub wiskozą stanowi już dużo ciekawsze rozwiązanie.
Z jakiego materiału nie kupować ubrań?
2. Unikaj sztucznych tkanin. – Materiały syntetyczne są wytwarzane z substancji chemicznych używanych w przemyśle do tworzenia np. reklamówek (akryl, nylon, poliester), lub powstają w wyniku chemicznego przetwarzania substancji naturalnych (wiskoza). Te drugie są podobne do materiałów naturalnych, jednak są znacznie tańsze.
Czy mechacenie tkaniny podlega reklamacji?
DARMOWA DOSTAWA OD 299,- (przy jednorazowym zamówieniu) Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie ♥ NOWOSCI ♥ w każdą NIEDZIELĘ o 20.00 na kasiabutik.pl PRAWO REKLAMACJI
- Reklamację odzieży, podobnie jak reklamację każdego innego towaru możemy złożyć tytułem gwarancji.
- Klient ma prawo do złożenia reklamacji w ciągu 2 lat od zakupu. Reklamacje należy zgłosić nie później niż 1 rok od momentu jej powstania.
- Klient zobowiązany jest zgłosić reklamację mailowo lub za pośrednictwem messengera na profilu www.facebook.com/kasiabutikpl.
- Po zgłoszeniu reklamacji Klient wypełnia druk reklamacyjny (np. ten: http://flirdlastrazy.pl/img/docs/druk_reklamacyjny.pdf ) i odsyła na wskazany przez nas w wiadomości adres wraz z paragonem zakupu (brak paragonu oraz druku uniemożliwia reklamację!!!).
- Typowe przypadki reklamacji odzieży dotyczą wad materiałowych (np. rozprucie, pęknięcie, rozciągnięcie, zmechacenie), związanych z wybarwieniem (np. zafarbowanie) oraz fasonem (rozmiar, dopasowanie odzieży). Uwaga! Mechacenie się odzieży z materiałów tekstylnych*, nie stanowi niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową. Brak jest podstaw technicznych, aby stopniową utratę wyglądu, uznać za wadę materiałową. Tym bardziej, że usunięcie supełków/kulek z powierzchni bluzy/swetra jest wykonalne w warunkach domowych.
- Złożenie reklamacji na towar po praniu w nieodpowiedniej temperaturze (odpowiednią temperatura to na na metce producenta) może skutkować negatywnym rozpatrzeniem reklamacji. Jest to nie dostosowanie się do informacji zawartych na metce.
- Czas ustosunkowania się Sklepu Kasia-Butik do reklamacji to 14 dni roboczych (na piśmie).
- Reklamowany towar po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji podlega naprawie, Jeżeli naprawa ta jest niemożliwa sprzedawca ma prawo wymienić reklamowany towar na towar pełnowartościowy,
- Według obowiązującego prawa konsumenta o wymianię można ubiegać się we wszystkich przypadkach (wada istotna, nieistotna, pierwsza i kolejna reklamacja), ale też we wszystkich przypadkach sprzedawca może proponować naprawę zamiast wymiany.
- W szczególności – zgodnie z prawem nie ma m ożliwości odstąpienia od umowy w przypadku wady nieistotnej, Przykładowo, jeżeli mamy do czynienia z rozpruciem szwu, które można łatwo naprawić bez szkody dla estetyki ubrania, to w ocenie sprzedawcy może to być wada nieistotna, którą można łatwo naprawić. Wtedy, z perspektywy sprzedawcy, żądanie odstąpienia od umowy może w ogóle nie przysługiwać.
- Jeśli dostałaś produkt, który jest uszkodzony, masz OBOWIĄZEK poinformować nas o tym w ciągu 24 godzin, W przeciwnym razie wada produktu nie zostanie rozpatrzony pozytywnie.
* materiały tekstylne to:
- Przędza, moher, wełna, jedwab naturalny, jedwab elastyczny, jedwab metaliczny, syntetyczny długi i syntetyczny krótki jedwab, sztuczny jedwab i inne surowce tekstylne.
- Tkaniny i włókniny, tkaniny z tworzyw sztucznych, dzianiny, tkaniny z futra naturalnego i tkaniny przemysłowe. Tkaniny przemysłowe to tekstylia używane w przemyśle, takie jak tkanina baldachimowa, sito, tkanina filtracyjna i tym podobne.
- Torby, koce, tekstylia domowe, rękawiczki, skarpety, odzież dekoracyjna i inne wyroby gotowe.
- Inne rodzaje tekstyliów obejmują; szmatki na zabawki, paski, sznury, sobole, nici do szycia i haftu.
NASZE DANE: KASIA-BUTIK 62-200 Gniezno NIP: 784 23 73 202 690593763 • Infolinia czynna w g.10-17
Co znaczy mechacenie się?
Dlaczego spodnie się mechacą? Co zrobić, żeby ubrania się nie mechaciły? Mechacenie spodni to proces zużywania się materiału, który powoduje niszczenie tkaniny i sprawia, że odzież z czasem przestaje nadawać się do noszenia. Jest ono najczęściej konsekwencją długotrwałego użytkowania oraz częstego prania.
Czy 100 bawełna się Mechaci?
Krótki przegląd najważniejszych rodzajów bawełny – Wyróżniamy kilka najważniejszych rodzajów bawełny:
bawełnę zwyczajną, która stanowi niemal 90% bawełny w przemyśle tekstylnym; bawełnę indyjską, czyli synonim luksusu − jest kosztowna, ma długie włókna i jest bardzo wytrzymała; bawełnę egipską − podobnie jak poprzedniczka tworzy wysokiej klasy materiały, wykorzystywane np. na luksusową pościel czy koszule; bawełnę azjatycką − jej włókna są bardzo grube i wytrzymałe, przez co idealnie nadaje się na koce czy materiały o grubym splocie.
Dodatkowo ubrania wykonane z tej tkaniny długo zachowują odpowiednią formę – bawełna nie mechaci się, nie rozciąga i nie traci gęstości, o ile oczywiście jest odpowiednio prana. No właśnie − jak prać bawełnę?
Czy sweter z poliestru się Mechaci?
Czy poliester jest dobry? – Po raz kolejny, podczas, słyszę od klientki takie zdanie: „Chciałabym mieć w szafie jak najwięcej takich ubrań, które nie wymagają prasowania!”. Brak czasu oraz inne obwiązki sprawiają, że jak najwięcej nieistotnych tematów chcemy mieć z głowy.
Nie da się ukryć, że konserwacja ubrań nierzadko znajduje się na tej liście 🙂 Takie podejście często powoduje, że, po pierwsze, mamy w szafie więcej dzianinowych ubrań niż eleganckich bluzek, a po drugie – mamy sporo poliestru! Wszystko za sprawą tego, że tkanina poliestrowa ma swoje pozytywne właściwości, które w pewnym stopniu mogą ułatwić nam życie : • Ma wysoką sprężystość Sprawia, że ubrania zachowują swój pierwotny kształt nawet po kilku założeniach i praniach.
Dodatkowo nie odkształcają się i nie wyciągają. Poliester często nie wymaga prasowania! • Szybko schnie Poliester wykazuje bardzo niską chłonność wody. Z tego też powodu często wykorzystywany jest w ubraniach sportowych. • Jest bardzo wytrzymały Ma wysoką odporność na ścieranie, łatwo się go barwi, a przy tym jego kolor jest wyjątkowo trwały.
- • Jest bardzo lekki
- Co może przekładać się na dodatkowy komfort w noszeniu.
- • Jest odporny na pleśnie, mole i grzyby
- Syntetyczne tkaniny dużo rzadziej wywołują alergie i nie są ulubionym przysmakiem moli czy pleśni.
- Uwzględniając przy tym jeszcze ilość pestycydów, jaka mogła zostać użyta podczas hodowli bawełny, może być ona bardziej niebezpieczna dla wrażliwej skóry niż sztuczny poliester.
- • Jest tani
- Czasami ubrania z poliestru pozwalają uzyskać efekt szlachetnego jedwabiu, a są przy tym cenowo bardziej przystępne.