W Co Zapakowac Spodnie Do Wysylki?

29.03.2023 0 Comments

W Co Zapakowac Spodnie Do Wysylki
Jak zapakować paczkę z ubraniami? – blog gls-group.com | GLS Polska

Według raportu Polskiego Instytut Ekonomicznego (na podstawie danych GUS) w I kw. ubiegłego roku aż 44 proc. handlu odzieżą i obuwiem miało miejsce właśnie w Internecie.

Coraz częściej również osoby prywatne sprzedają odzież online. Kto z nas nie ma ubrań, których już nie nosi, a które są nadal w bardzo dobrym stanie? Pewnie każdemu zdarzył się też po prostu nietrafiony zakup. Internet oferuje dziś proste sposoby takiej okazjonalnej sprzedaży.

 1. I właśnie dla tych osób jest poniższy mini poradnik.
 2. Jak zapakować ubrania do wysyłki? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to proste.
 3. Ubrania nie są przecież delikatne (jak choćby elektronika), nie można ich złamać, potłuc czy rozkruszyć.
 4. A jednak warto zadbać o to, by odzież dotarła do odbiorcy jak spod igły.

Niestarannie zapakowana albo pognieciona nie sprawia przecież najlepszego wrażenia i nikt nie chciałby takich ubrań kupować. Jak więc zapakować paczkę z ubraniami? Typowe opakowanie kartonowe jest najlepsze, ponieważ najlepiej chroni zawartość. Nie wkładaj jednak ubrań bezpośrednio do kartonu.

Rozmiary kartonu dopasuj do wielkości przesyłki – na pewno nie powinien być zbyt mały. Wypełnij puste miejsce w paczce, np. dekoracyjną wełną drzewną. Nie upychaj ubrań w paczce – będą pogniecione i nieestetyczne. Nie zwijaj ubrań w rulony – to sprawdza się może przy pakowaniu na wakacje, ale nie w przypadku sprzedaży. Tak ułożone ubrania nie wyglądają zachęcająco. Porządnie zamknij paczkę – najlepiej oklej ją szeroką taśmą pakową. Powinna szczelnie zamykać przesyłkę z każdej strony.

Jak najtaniej wysyłać ubrania? Odzież, którą można złożyć na płasko – czyli np. koszule, t-shirty lub spodnie – można też wysłać w foliopaku lub owinięte w folię bąbelkową, Pod warunkiem, że będą to raczej pojedyncze sztuki. Czapki, szaliki, rękawiczki, kominy czy skarpetki również możesz wysyłać w ten sposób (chyba że zestaw jest większy – wtedy jednak lepiej zapakować go do kartonu).

Pamiętaj też, że przesyłki krajowe i międzynarodowe w GLS mogą ważyć maksymalnie 31,5 kg. znajdziesz kalkulator cen online Po prostu podaj wymiary paczki i kod pocztowy odbiorcy – sprawdzisz, ile kosztuje wysłanie konkretnej paczki.

: Jak zapakować paczkę z ubraniami? – blog gls-group.com | GLS Polska

W co pakować ubrania do wysylki?

Jak zapakować ubrania do wysyłki kurierem? – Wpływ na to, jak zapakować ubrania do wysyłki, ma przede wszystkim ich ilość i rodzaj, Czasami, jeśli wysyłasz np. kurtki zimowe, puchowe i kombinezony, rozsądniejszym wyjściem od pakowania ich w duży karton jest zakup worka próżniowego (do kupienia w sklepach za kilka złotych), włożenie kurtek, odessanie powietrza i dopiero potem spakowanie sprasowanych ubrań w karton.

W co pakować ubrania na vinted?

Użyj solidnego zewnętrznego opakowania – najlepiej kartonowego pudełka o odpowiedniej pojemności. Pudełko powinno być w dobrym stanie i nie być obklejone etykietami z poprzednich dostaw. Wybierz odpowiedni rozmiar przesyłki.

Jak wysłać spodnie?

Jak zapakować ubrania? – Zastanawiasz się jak zapakować ubrania? Na początek musisz odpowiednio złożyć odzież, którą chcesz wysłać. Nie zwijaj ubrań w rulony, ponieważ przesyłka będzie niewymiarowa, a ubrania będą wyglądały nieestetycznie, pamiętaj pierwsze wrażenie jest najważniejsze! Opakowanie dobierz do rozmiaru i ilości wysyłanych rzeczy, pamiętaj że w paczce nie może być luzu, to znaczy wysyłany przedmiot nie powinien przemieszczać się w opakowaniu, ale też nie powinien być wciśnięty na siłę, może to spowodować uszkodzenie w transporcie.

Małe, pojedyncze ubrania, takie jak, koszulki, spódnice czy sukienki możesz śmiało spakować w kopertę, ale koniecznie w bąbelkową! To ważne, bo folia bąbelkowa zabezpieczy odzież przed ewentualnym uszkodzeniem. Jeżeli wysyłasz więcej przedmiotów w jednej paczce lub wysyłane ubranie jest większych gabarytów, jak np.

kurtka, zapakuj je w odpowiedni karton. Upewnij się, że odzież nie będzie przemieszczać się w pudełku podczas transportu, mogą Ci w tym pomóc wszelkie wypełniacze jak styropian, folia bąbelkowa, itp. Po odpowiednim zapakowaniu i zabezpieczeniu wysyłanych rzeczy, zaklej przesyłkę taśmą.

W co zapakować paczkę do wysłania?

Spakuj przesyłkę, którą chcesz wysłać do dobrze dobranego pudełka – W co zapakować przesyłkę ? Karton, w którym zamierzamy nadać przesyłkę, ma duże znaczenie. Wybierz więc dobrej jakości kartonowe opakowanie adekwatne do wysyłanej zawartości. Umieść przedmiot w pudełku tak aby był nieruchomy, a puste przestrzenie wypełnij gazetami, pianką lub folią bąbelkową.

Gdzie kupić folię do wysyłki?

Gdzie kupić folię stretch? – Jeśli zastanawiasz się, gdzie można kupić folię do pakowania paczek, to już spieszymy z odpowiedzią. Podobnie jak wszystkie inne materiały tego typu, folię stretch można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

 1. Produkt ten jest podstawą asortymentu sklepów budowlanych i nie tylko.
 2. Jeśli więc zależy nam na czasie, można “w ciemno” udać się do najbliższego sklepu oferującego asortyment budowlany i na miejscu zakupić dowolną ilość tego materiału.
 3. Pamiętajmy jednak, że dostępne są różne wymiary folii stretch i czasami – szczególnie w przypadku firm zajmujących się wysyłką towaru, konieczny jest zakup konkretnej rolki.
You might be interested:  Jakie Spodnie Do Czarnej Koszuli Damskiej?

Producenci prześcigają się w przygotowywaniu dla swoich klientów optymalnych rozwiązań, dzięki czemu na rynku dostępne są folie o szerokości od kilkunastu, do nawet 50 cm. Dodatkowo warto zakupić rolkę, której długość po rozwinięciu będzie odpowiednia dla naszych potrzeb.

 1. Do dyspozycji osób zainteresowanych zakupem folii stretch są rolki z nawet 800 m materiału.
 2. Gdzie więc kupić folię stretch ? W zależności od naszych potrzeb oraz czasu można udać się po nią do sklepu stacjonarnego lub zamówić przez Internet większą ilość z dostawą do domu bądź firmy.
 3. Na rynku dostępnych jest wiele folii różnego typu o różnych wymiarach.

Warto więc przed zakupem poświęcić chwilę na zapoznanie się z ofertą sklepów, aby skorzystać z jak najkorzystniejszej oferty.

Jak najtaniej wysłać ubranie?

Pakowanie ubrań do koperty foliowej Najpopularniejszym opakowaniem na ubrania są foliopaki. Dużą zaletą, w porównaniu do innych opakowań, jest cena.

Skąd wziąć etykietę na Vinted?

W tym celu użyj przycisku Pobierz etykietę wysyłkową w oknie rozmowy z osobą kupującą.

Czy mogę wyslac paczke z Vinted bez etykiety?

Każda przesyłka musi zawierać wydrukowaną i naklejoną na paczce ety- kietę z widocznym kodem kreskowym.

W co zapakować paczkę InPost?

Paczka powinna być zapakowana w sposób zabezpieczający ją przed uszkodzeniem oraz umożliwiający wydanie jej odbiorcy w nienaruszonym stanie. Etykieta powinna być naklejona w widocznym miejscu, a opakowanie odpowiednio wytrzymałe, zamknięte i zabezpieczone w sposób uniemożliwiający dostęp do zawartości przesyłki bez pozostawienia widocznych śladów.

 1. Opakowanie powinno być na tyle mocne, aby zawartość paczki nie uszkodziła innych przesyłek w czasie przewozu.
 2. W zależności od zawartości przesyłki należy dobrać odpowiedni rodzaj opakowania.
 3. Jego wielkość musi być dostosowana do zawartości przesyłki tak, aby zminimalizować puste przestrzenie wewnątrz opakowania.

W przypadku pustych przestrzeni w opakowaniu należy stosować przegrody i wypełnienia np. folię bąbelkową, wióry styropianowe lub/i styropian o odpowiednich kształtach. Wypełnienie należy umieścić w sposób uniemożliwiający przemieszczanie się zawartości paczki.

 1. Wytrzymałość opakowania powinna być dostosowana do ciężaru i kształtu zawartości.
 2. Nie należy formować z kartonu nieregularnych kształtów, tylko użyć większego opakowania i puste przestrzenie uzupełnić wypełnieniem (folia bąbelkowa lub styropian).
 3. Jeśli wykorzystujesz opakowanie ponownie pamiętaj, aby usunąć z nich wszelkie stare oznakowania.

Aby dowiedzieć się więcej na temat przygotowania i pakowania przesyłek, zapoznaj się z naszym Poradnikiem Pakowania,

Czy można wyslac paczke zapakowana w folię?

Jak poprawnie zapakować paczkę? – Najlepiej owinąć dany produkt folią, a następnie zakleić taśmą. W ten sposób mamy pewność, że nawet podczas przerzucenia paczki z jednego miejsca w drugie, nic złego się jej nie stanie. Kiedy paczka jest już owinięta w folię stretch, wówczas możemy ją spakować w odpowiednie opakowanie,

Jak zapakować pudełko z butami do wysyłki?

Wariant 1 – Wysyłasz buty w ich oryginalnym opakowaniu – W tym przypadku potrzebne Ci będzie jedno z dwóch akcesoriów, a mowa tu o foliopaku lub folii stretch. Folia stretch sprawdzi się doskonale jako dodatkowe zabezpieczenie dla Twojej przesyłki. Dzięki temu karton z butami nie zmoknie i nie ubrudzi się w transporcie.

Za sprawą tej folii, do butów nie przedostanie się kurz ani wilgoć, a więc skutecznie zostaną one ochronione przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Aby zabezpieczyć przesyłkę folią stretch, wystarczy, że owiniesz nią karton. Nie potrzebujesz tutaj dodatkowej taśmy klejącej do zabezpieczenia paczki, ponieważ folia sama w sobie jest po jednej stronie pokryta klejem.

To, co jest w tym przypadku bardzo ważne, to przede wszystkim fakt, iż folia stretch nie zostawia śladów na kartonie (tak jak taśma klejąca). Dzięki temu paczka pozostanie w nienaruszonym stanie zaraz po jej ściągnięciu, co dodatkowo wpływa na walory wizualne przesyłki, a tym samym – usługi Twojego sklepu.

Czy paczka może być owinięta streczem?

Jak zapakować przesyłkę? – Za odpowiednie zapakowanie przesyłki zawsze odpowiedzialny jest nadawca. Właściwe zabezpieczenie przedmiotu jest istotnym elementem nadania i od niego zależy, w jakim stanie paczka dojdzie do adresata. O czym należy pamiętać?

Duże produkty AGD i RTV powinny być umieszczone na palecie euro i stabilnie do niej przytwierdzone. Przesyłki powyżej 50 kg (w przypadku firmy DPD) także powinny być umieszczone na palecie. W przypadku towarów szklanych – warto stosować naklejkę z ostrzeżeniem “Uwaga szkło”. W przypadku towarów, których nie można odwracać – warto stosować naklejkę z ostrzeżeniem “góra/dół”. Towar nie może wystawać za paletę. Należy wyeliminować pustą przestrzeń pozostającą po opakowaniu towaru (najlepiej materiałem wypełniającym).

W przypadku firmy UPS zwróć szczególną uwagę na:

Przesyłki zawierające płyny – kurierzy UPS nie przyjmują zleceń na substancje ciekłe zawierające w jednym naczyniu więcej niż 8,5l.

W przypadku firmy FedEx zwróć szczególną uwagę na:

FedEx umożliwia przesyłkę opon samochodowych w ramach usług krajowych. Zwracamy jednak uwagę, że jako wysyłka standardowa będą traktowane wyłącznie opony do samochodów osobowych o rozmiarze do 17 cali przy założeniu, że ich zewnętrzna średnica nie przekracza 700 mm, pakowane pojedynczo lub podwójnie oraz zgodnie z zaleceniami z poradnika,

W przypadku firmy InPost zwróć szczególną uwagę na:

Dopuszczalne jest zabezpieczenie kartonu z zewnątrz folią stretch. Tego typu opakowanie nie jest traktowane jako Paczka Niestandardowa (w przypadku spełnienia pozostałych warunków, zwłaszcza dotyczących regularnych kształtów, oraz zastosowania folii stretch, której struktura nie spowoduje wstrzymywania ruchu paczki na przenośnikach taśmowych). Zakazany jest przewóz materiałów budowlanych: cegieł, kostek, pustaków, nadproży, bloczków betonowych oraz płyt gipsowo-kartonowych.

W przypadku firmy DPD zwróć szczególną uwagę na:

Koperty foliowe (tzw. foliopaki) o masie przekraczającej 5 kg są uznawane przez DPD za niestandardowe. Dotyczy to również przesyłek zapakowanych w dedykowane materiały przewoźnika.

You might be interested:  Jaka Koszula Do Ciemno Szarego Garnituru?

W przypadku firmy Świat Przesyłek zwróć szczególną uwagę na:

do zapakowania przesyłki niezbędny jest karton wykonany z tektury falistej (5-warstwowej). Należy zadbać o to, aby był czysty, pozbawiony starych naklejek i kodów kreskowych (mogą spowodować opóźnienie w dostawie paczki). karton należy wybrać na tyle dużych rozmiarów, aby zmieścił się do środka zabezpieczający wypełniacz, który musi obejmować ładunek co najmniej ¼ wielkości całego produktu. w opakowanie inne niż karton można zapakować jedynie trwałe produkty poligraficzne o wadze do 5kg. W tym przypadku należy zastosować foliopak lub kopertę kurierską. Przed wysyłką należy upewnić się, czy produkt wysyłany w tej formie nie zostanie uszkodzony w transporcie, pod uciskiem kilkudziesięciu kilogramów. rozmiar i trwałość opakowania należy dopasować do ciężaru zawartości paczki.

Ważne:

Dobrze zapakowana przesyłka to paczka opakowana w karton o kształcie prostopadłościanu, zaklejony taśmą w sposób niepowodujący odkształcenia. Źle zapakowana przesyłka to paczka o kształcie: okrągłym, cylindrycznym (np. tuba), odbiegającym od prostopadłościanu (np. pogięty karton), o nierównych krawędziach i z wystającymi elementami. Przesyłki owinięte folią stretch, zwykłą folią lub innym materiałem utrudniającym przesuwanie.

Niektóre firmy kurierskie określają szczegółowo warunki pakowania przesyłek. Znajdziesz je w poniższych poradnikach: DPD UPS GLS FEDEX POCZTEX DHL INPOST * Usługi: nadawanie przesyłek bez etykiet oraz szybkie zwroty nie są dostępne w serwisie Furgonetka.pl. Czy ten artykuł był pomocny? Dziękujemy za opinię. Dziękujemy za opinię.

Czy paczkę można owinąć streczem?

Folia stretch to produkt doskonale znany wszystkim, którzy choć raz zamawiali paczkę. Stretch świetnie nadaje się do zabezpieczenia wysyłek. Szczelnie przylega do pojedynczego przedmiotu lub piętrowo ułożonego towaru, zapewniając stabilność. Dodatkowo, stretch daje odporność na wilgoć, przemakanie, rozrywanie oraz przebijanie.

 • Niestety, to co dla Klienta stanowi wygodę, dla przewoźnika może być utrudnieniem.
 • Folia stretch, ze względu na swoje fizyczne właściwości (lepkość), uniemożliwia swobodne przesuwanie paczek po sorterze,
 • W związku z tym jest sortowana ręcznie, a przewoźnik ponosi większe koszta obsługi paczek.
 • Przesyłka owinięta stretchem będzie więc w większości traktowana jako niestandardowa,

Poniżej lista przewoźników, którzy posiadają zapis o klasyfikacji takich paczek, jako przesyłki niestandardowe:

DHLDPD*FEDEXPOCZTEX *UPS

* wyjątki dla DPD

towar zapakowany w foliopak/koperta tekturowa DPD lub inny foliopak/koperta tekturow a – paczka standardowa;paczka o kształcie prostopadłościanu, regularnych kształtach owinięta folią stretch – paczka standardowa;paczki o kształcie prostopadłościanu, regularnych kształtach, zapakowane folią termokurczliwą – paczka standardowa;paczka o kształcie prostopadłościanu, regularnych kształtach, zbindowana taśmą np. polipropylenową (taśma pp) – paczka standardowa.

** wyjątki dla Poczty Polskiej Poczta Polska dopuszcza stretch jeśli jest nim opakowany prostopadłościenny karton. Dodatkowo, dwa kartony połączone folią stretch, będą traktowane jako przesyłka niestandardowa, u każdego z przewoźników. Jeśli Twoja przesyłka jest zapakowana w folię stretch, wymagane jest zaznaczenie przy zakładaniu zlecenia opcji „Przesyłka niestandardowa„, PAMIĘTAJ: Paczka owinięta w materiał uniemożliwiający swobodne poruszanie po sorterze będzie uznana za niestanadard.

Co zamiast kartonu?

Rolka z tworzywa zamiast kartonów – Tworzywo w rolkach zwane Flex & Seal Shipping Roll pozwala na skrócenie czasu pakowania, zmniejszenie zużytych do pakowania materiałów i zredukowanie przestrzeni potrzebnej do wysyłki paczek nawet o 50 proc. Rolka jest wykonana z trzech warstw różnych tworzyw sztucznych opracowanych przez 3M, w tym z szarej wewnętrznej warstwy z klejem, dzięki której powierzchnia materiału lepi się do siebie.

Jak pakować przesyłki kurierskie?

Pakowanie przesyłek kurierskich – Różne przedmioty wymagają innego sposobu pakowania, układania i zabezpieczenia i w tym temacie zasada jest jedna – pakuj tak by w miarę możliwości zabezpieczyć wysyłane przedmioty. Twoja paczka będzie wielokrotnie przenoszona, przewożona, mechanicznie sortowana, układana niczym klocki – miej to na uwadze.

 1. Jeśli w Twojej paczce znajdują się delikatne i kruche przedmioty, zabezpiecz je np.
 2. Folią bąbelkową i dodatkowym mniejszym pudełkiem.
 3. A układając w kartonie postaraj się aby znalazły się w centralnej części paczki i nie dotykały jego ścianek.
 4. Ułóż wszystkie wysyłane przedmioty w kartonie, a pozostałe wolne przestrzenie koniecznie wypełnij wypełniaczem, styropianem, folią bąbelkową, czy kulkami zwiniętego papieru.

Przedmioty w paczce muszą być unieruchomione, tak by nie mogły swobodnie przemieszczać się w nim w czasie transportu. Pozbycie się wszystkich wolnych przestrzeni dodatkowo nadaje sztywności paczce, będzie ona mniej podatna na odkształcenie.

Skąd wziąć pudełko na paczkę?

Ostatnio bardzo popularne stały się automaty paczkowe jako szybka i wygodna forma nadania i odbioru przesyłki. Z opcji tej korzysta spora część naszej społeczności. Jest tańsza, nie wymaga stania w kolejce, a cały proces przebiega dość sprawnie. Jedynym mankamentem mogą okazać się nieodpowiednie kartony do takiego automatu paczkowego.

Jest to problematyczna kwestia w sytuacji, gdy nadawana przez nas przesyłka nie mieści się w skrytce. Co wówczas należy zrobić? Na to pytanie odpowiemy sobie w niniejszym artykule. Tak naprawdę kartony do wysyłek kurierskich, możemy dostać w każdym sklepie. Różnorodne pudełka tekturowe, znajdziemy z pewnością, także w swoich prywatnych zasobach, które trzymamy na wszelki wypadek.

Jedne jak i drugie mogą posłużyć nam za opakowanie wysyłkowe. Jednak szkopuł tkwi w szczegółach. Nie każde zmieścimy w paczkomacie. Należy zwrócić na to uwagę przed nadaniem paczki. Wypadałoby w takiej sytuacji, zapoznać się z rozmiarami kartonów do paczkomatów.

Jak wysłać buty na Vinted?

Jak wysłać buty bez pudełka? – Nie ma wątpliwości, że odpowiedzią na pytanie, w czym wysłać buty, jest karton do butów – oryginalny lub inny, zabezpieczony i folią. Ale jak zająć się wysyłką butów, np. na OLX lub Vinted, jeśli podobnym opakowaniem nie dysponujemy? Spokojnie, sytuacja nie jest jeszcze beznadziejna! W takim razie zadbajmy o innego rodzaju wytrzymałe pudełko z grubej tektury (lub wykorzystanie dwóch kartoników).

You might be interested:  Szare Spodnie W Krate Jaka Marynarka?

Jak nadac przesylke na Vinted?

Przesyłki z Vinted teraz także w sieci punktów odbioru Poczty Polskiej Aktualność z dnia: 20.07.2022 Od lipca br. Poczta Polska umożliwia klientom Vinted możliwość odbioru przesyłek kurierskich Pocztex także za pośrednictwem kanału Pocztex PUNKT (ponad 17 tys.

Punktów odbioru). Udogodnienia dla klientów Vinted, które wprowadza Poczta Polska, to odpowiedź na oczekiwania i wymagania osób korzystających z zakupów on-line. Teraz – w wybranym przez siebie miejscu i czasie – mogą odebrać zamówione przesyłki kurierskie nie tylko w domu, ale także w szerokiej sieci punktów odbioru: placówkach pocztowych, sklepach sieci Żabka, Biedronka, Lewiatan, ABC i Delikatesy Centrum.

Szybko i wygodnie – po drodze do pracy, wracając od znajomych czy przy okazji załatwiania codziennych spraw. – Vinted to ważny partner biznesowy Poczty Polskiej. Zależy nam na tym, aby jego Klienci mogli mieć dostęp do pełnego pakietu możliwości, jakie daje korzystanie z naszych usług.

Punkty odbioru to wygoda, oszczędność czasu i komfort. Przesyłkę odbieramy tam, gdzie jest nam po drodze, w dogodnym dla siebie czasie. Mam nadzieję, że mając dostęp do nowych funkcjonalności, sprzedający i kupujący przez Vinted jeszcze częściej będą wybierać Pocztę Polską – mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Od kwietnia br. Poczta Polska umożliwia przekazanie przesyłek do nadania nie tylko w placówkach pocztowych, ale także w sieci Żabka. To partner Spółki, który liczy łącznie około 13 tys. punktów. Paczki można nadawać w Żabkach od poniedziałku do soboty, od godzin porannych aż do późnego wieczora, a w niektórych sklepach – także w niedzielę.

Każda z tych opcji zwiększa wygodę użytkowników Vinted, korzystających z usług Poczty Polskiej. W ramach kampanii marketingowych promujących usługi kurierskie – prowadzonych m.in. z Vinted – Poczta Polska umożliwia korzystanie z usług Pocztex w promocyjnych cenach. Klienci Vinted mogli nadawać przesyłki w preferencyjnych cenach od kwietnia br.

Poczta Polska stale rozwija swoje usługi dla rynku eCommerce. Jej flagowa usługa dla klientów korzystających z zakupów drogą on-line to Pocztex, w ramach którego Spółka oferuje multikanałowość dostaw: Pocztex PUNKT, AUTOMAT i KURIER. Nadawane za pośrednictwem Pocztex przesyłki szybko i wygodnie można odebrać w sieci ponad 17 000 punktów odbioru: w placówkach pocztowych, sklepach – Żabka, Biedronka, Lewiatan, ABC, Delikatesy Centrum, kioskach i salonikach prasowych RUCH, na stacjach paliw ORLEN oraz w automatach paczkowych : Przesyłki z Vinted teraz także w sieci punktów odbioru Poczty Polskiej

Jak wygląda wysyłka na Vinted?

Otrzymasz wygenerowaną przez Vinted, opłaconą z góry etykietę wysyłkową, której należy użyć do nadania przesyłki. Jednak w przypadku niektórych opcji wysyłki to sprzedający opłaca wysyłkę z góry, by następnie otrzymać zwrot tych środków. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w sekcji Kto płaci za wysyłkę?.

Skąd wziąć pudełko na paczkę?

Ostatnio bardzo popularne stały się automaty paczkowe jako szybka i wygodna forma nadania i odbioru przesyłki. Z opcji tej korzysta spora część naszej społeczności. Jest tańsza, nie wymaga stania w kolejce, a cały proces przebiega dość sprawnie. Jedynym mankamentem mogą okazać się nieodpowiednie kartony do takiego automatu paczkowego.

Jest to problematyczna kwestia w sytuacji, gdy nadawana przez nas przesyłka nie mieści się w skrytce. Co wówczas należy zrobić? Na to pytanie odpowiemy sobie w niniejszym artykule. Tak naprawdę kartony do wysyłek kurierskich, możemy dostać w każdym sklepie. Różnorodne pudełka tekturowe, znajdziemy z pewnością, także w swoich prywatnych zasobach, które trzymamy na wszelki wypadek.

Jedne jak i drugie mogą posłużyć nam za opakowanie wysyłkowe. Jednak szkopuł tkwi w szczegółach. Nie każde zmieścimy w paczkomacie. Należy zwrócić na to uwagę przed nadaniem paczki. Wypadałoby w takiej sytuacji, zapoznać się z rozmiarami kartonów do paczkomatów.

W co zapakować paczkę Inpost?

Paczka powinna być zapakowana w sposób zabezpieczający ją przed uszkodzeniem oraz umożliwiający wydanie jej odbiorcy w nienaruszonym stanie. Etykieta powinna być naklejona w widocznym miejscu, a opakowanie odpowiednio wytrzymałe, zamknięte i zabezpieczone w sposób uniemożliwiający dostęp do zawartości przesyłki bez pozostawienia widocznych śladów.

Opakowanie powinno być na tyle mocne, aby zawartość paczki nie uszkodziła innych przesyłek w czasie przewozu. W zależności od zawartości przesyłki należy dobrać odpowiedni rodzaj opakowania. Jego wielkość musi być dostosowana do zawartości przesyłki tak, aby zminimalizować puste przestrzenie wewnątrz opakowania.

W przypadku pustych przestrzeni w opakowaniu należy stosować przegrody i wypełnienia np. folię bąbelkową, wióry styropianowe lub/i styropian o odpowiednich kształtach. Wypełnienie należy umieścić w sposób uniemożliwiający przemieszczanie się zawartości paczki.

 1. Wytrzymałość opakowania powinna być dostosowana do ciężaru i kształtu zawartości.
 2. Nie należy formować z kartonu nieregularnych kształtów, tylko użyć większego opakowania i puste przestrzenie uzupełnić wypełnieniem (folia bąbelkowa lub styropian).
 3. Jeśli wykorzystujesz opakowanie ponownie pamiętaj, aby usunąć z nich wszelkie stare oznakowania.

Aby dowiedzieć się więcej na temat przygotowania i pakowania przesyłek, zapoznaj się z naszym Poradnikiem Pakowania,

Skąd wziąć karton na paczkę Inpost?

Nasze opakowania pomogą Ci zaoszczędzić czas, przeznaczony na pakowanie produktów, a także zoptymalizować wykorzystanie Twojej powierzchni magazynowej. Zużyjesz również mniej taśmy klejącej, wypełnień wewnątrz pudełka, ale przede wszystkim zwiększysz bezpieczeństwo Twojej przesyłki podczas transportu! Możesz wybierać spośród kartonowych pudełek w wielu rozmiarach, ale również foliopaków, kopert, etykiet oraz kangurków.

 1. Nasze opakowania doskonale pasują do każdej ze skrytek automatu Paczkomat (A, B oraz C).
 2. Opakowania możesz zamówić bezpośrednio w Managerze Paczek, w zakładce „InStore” (opcja dostępna dla osób prowadzących działalność gospodarczą, po wpisaniu numeru NIP firmy).
 3. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem opakowań, upewnij się, że uzupełniłeś wszystkie dane firmowe lub załóż nowe konto.

Aby skorzystać z opcji płatności przelewem za zakup opakowań wypełnij formularz (opcja dostępna dla osób z podpisaną umową handlową InPost).