Spodnie Typu Chino Co To Znaczy?

21.03.2023 0 Comments

Spodnie Typu Chino Co To Znaczy
Co to są Chinosy i jak je nosić? popularnie nazywane chinosami są męskimi spodniami o prostym, ponadczasowym kroju, występujące najczęściej w pastelowych kolorach, uszyte z grubej bawełny, gabardyny lub grubego płótna. Posiadają dwie kieszenie z przodu i dwie z tyłu.

Swoją popularność zawdzięczają amerykańskim żołnierzom, którzy mieli je na sobie wracając z wojny amerykańsko-hiszpańskiej na Filipinach. Swoją nazwę przyjęły od kraju ich produkcji, czyli Chin. miały być przede wszystkim spodniami nadającymi się do noszenia podczas upałów, oraz miały być po prostu wygodne.

Stąd też ich dzisiejsza popularność, nie dość że zapewniają niebywały komfort, to jeszcze świetnie wyglądają niemal we wszystkich połączeniach.

Jak nosić spodnie chino?

Spodnie chinosy wszystko co musisz wiedzieć|Co to chinosy i jak je nosić | Chinosy męskie i ich historia w modzie męskiej| Chinosy to nic innego, jak bawełniane spodnie w klasycznym kroju. Chinosy są mniej formalne od spodni garniturowych, ale bardziej formalne od jeansów.To jedne z najbardziej uniwersalnych spodni, jakie kiedykolwiek powstały.

 • Możemy z nimi stworzyć styl bardziej elegancki, albo codzienny, zależnie od dobrania pozostałych części ubioru.
 • Doskonałe na co dzień i do pracy.
 • Świetnie pasują do marynarki i do koszuli.
 • Możemy je założyć do skórzanych butów i marynarki lub do sneakersów i koszulki.
 • Użycie bawełnianej tkaniny oraz różne możliwości ich wykończenia sprawiają, że chinosy mogą mieć mniej lub bardziej formalny czy elegancki charakter.

Pomimo dekad w modzie męskiej, spodnie chinosy nadal dla niektórych osób są niewiadomą. Padają pytania co to są chinosy, a nawet jak wymawia się słowo chinos. Prostuje-my na wstępie, że należy wymawiać spodnie „czinosy”, bo to słowo anglojęzyczne. Posta-ramy się wyjaśnić kilka istotnych kwestii dotyczących tych spodni. Spodnie Typu Chino Co To Znaczy Spodnie Typu Chino Co To Znaczy

You might be interested:  Jaka Sukienka Dla Osoby Z Brzuchem?

Co to znaczy chino?

Skąd się wzięły chinosy? – Bawełniane spodnie męskie swoją historią sięgają połowy XIX wieku, kiedy to dowódca Armii Brytyjskiej, w celu poprawy kamuflażu, podjął decyzję o przefarbowaniu noszonych przez żołnierzy białych lekkich spodni bawełnianych.

Miało to na celu również zamaskowanie brudu na białej tkaninie. Zmianę koloru przeprowadzono za pomocą dostępnych w okolicy i nadających się do tego darów natury: curry, kawy oraz soku morwowego. W efekcie uzyskano żółto-brązowawy kolor zbliżony do koloru piasku oraz kurzu. Nazwany przez hindusów kolorem „khaki” dał nazwę spodniom.

Nie należy go mylić ze współczesnym, europejskim określeniem koloru khaki, który jest odcieniem zielonego. Te dwa odcienie mają tyle wspólnego, że każdy z nich można uznać za „przybrudzony”. Koniec XIX stulecia, wojna hiszpańsko-amerykańska to czas, kiedy amerykańscy żołnierze nosili spodnie bawełniane szyte w Chinach.

Jak wygląda chinosy?

Chinosy – co to za element garderoby i jaka jest jego historia? – Zanim wyjaśnimy, co to chinosy, przenieśmy się nieco wstecz, do połowy XIX wieku, gdzie powstały spodnie chinosy. Co to za moment w historii? Wtedy właśnie dowódca Armii Brytyjskiej, w celu poprawy kamuflażu, podjął decyzję o przefarbowaniu noszonych przez żołnierzy białych lekkich spodni bawełnianych.

 1. Zmianę barwy przeprowadzono za pomocą dostępnych i naturalnych środków: kawy, soku morwowego oraz curry.
 2. Uzyskano żółto-brązowy kolor, który przypominał piasek.
 3. Hindusi nazwali go „khaki” („przybrudzony” – nie należy go mylić ze współczesnym określeniem jednego z odcieni zieleni) i tak właśnie zaczęto nazywać nowe spodnie.

Skąd wzięły się więc chinosy? Co to za „wynalazek”? Otóż, to właśnie nazwane przez Hindusów spodnie „khaki”. Dlaczego więc mówi się na nie spodnie chino? Co to znaczy? Nazwa ta określa po prostu miejsce, w którym pod koniec XIX wieku pozyskiwano bawełniane spodnie męskie dla żołnierzy – szyto je bowiem głównie w Chinach,

 • Po okresie wojen, wcale nie zniknęły one z mody męskiej.
 • Przeciwnie – z żołnierskiej garderoby trafiły do cywilnych outfitów, produkowanych najpierw przez firmę Lewis, a później Brooks Brothers.
 • Do kariery tego ubrania przyczyniły się również pozostałe po wojnie nadwyżki odzieży, którą pokochała rzesza zafascynowanych spodniami wojskowymi mężczyzn.
You might be interested:  Granatowa Sukienka Na Wesele Jakie Dodatki?

Czym były spodnie chino wtedy? To znak luksusu – najpierw bowiem zaczęły je nosić elitarne grupy; z czasem stały się obowiązującym strojem na uczelniach (gdy zakazane były jeansy, kojarzone głównie z klasą robotniczą). Wiesz już skąd wzięły się chinosy.

 • Co to jednak za typ spodni? Prócz wspomnianego „przybrudzonego” koloru, wyróżniały się one luźną nogawką oraz zakładką z przodu.
 • Z czasem jednak zakładki zniknęły, a sama nogawka stawała się węższa.
 • Pojawiły się również nowe odcienie beżu,
 • Co to są chinosy dziś? To klasyczne bawełniane spodnie (niekiedy z dodatkiem lycry ) z dwiema ukośnymi kieszeniami z przodu i dwiema wpuszczonymi z tyłu,

Wszystko to jednak określa męskie spodnie chinosy. Czym są natomiast spodnie chinosy damskie? Co to znaczy? D o mody kobiecej zaadoptowano je niemal od razu, jednak prawdziwą popularność zyskały one dopiero w latach 80. i 90. XX wieku (głównie te o kroju regular ). Spodnie Typu Chino Co To Znaczy

Jaka koszulą do spodni Chino?

Kolorowe spodnie męskie typu chino znakomicie wyglądają np. z gładką albo kraciastą koszulą z długim rękawem. Ten najbardziej oczywisty element garderoby można zastąpić też bawełnianym T-shirtem, longsleeve’em albo nawet swetrem.