Jak Skrócić Spodnie Materiałowe Bez Maszyny?

17.03.2023 0 Comments

Jak Skrócić Spodnie Materiałowe Bez Maszyny
Jak skrócić spodnie materiałowe lub dresowe? – lub dresowe można łatwo skrócić bez konieczności używania maszyny! Za chwilkę dowiesz się, jak skrócić spodnie za pomocą taśmy termoprzylepnej. Biegnij szybko po spodnie dresowe lub kuloty, które chcesz skrócić i do dzieła.

 • Będzie Ci jeszcze potrzebna igła z kolorystycznie dopasowaną nicią, nożyczki i żelazko.
 • Na początek sprawa najważniejsza – zaznacz, o ile chcesz skrócić swoje spodnie z zachowaniem ok.2 cm dodatkowego materiału na taśmę.
 • Możesz też podwinąć nogawki spodni o długość, jaką chcesz odciąć, a następnie zaprasować i odciąć nogawki wzdłuż zaprasowanej linii.

Później odwiń spodnie na lewą stronę i przy wyznaczonym miejscu, umieść taśmę pomiędzy nogawką a nadmiarem materiału. Następnie uważnie zaprasuj całość, tak by taśma dobrze przylegała. Dla pewności warto przyszyć nadmiar materiału przy krawędzi, ponieważ jeśli często będziesz prać spodnie taśma może się lekko odklejać.

Jak skrócić spodnie w domu?

Jak skrócić spodnie materiałowe? – A w jaki sposób najprościej i najskuteczniej skrócić spodnie materiałowe, nie jeansowe? Można je skrócić za pomocą taśmy z pasmanterii, która kosztuje zaledwie kilka, kilkanaście złotych i jest bardzo łatwo dostępna w sklepach.

Jak podwinąć za długie spodnie?

Podwijanie spodni – najmodniejsze sposoby – Podwijanie spodni to świetny, modny i tani sposób na niewielką zmianę wizerunku Twojej odzieży. Jest to nie tylko sposób na skrócenie za dużych spodni, ale także metoda, która pozwoli Ci zrobić z Twoich starych spodni zupełnie nową jakość.

Metoda – KLASYCZNE PODWINIĘCIE Jest to najprostsza i najczęściej wybierana przez mężczyzn i kobiety metoda. Sprawdza się na każdym rodzaju spodni, także na tych o bardzo wąskich nogawkach. Co należy zrobić? Złap dolną część nogawek spodni i wywiń na zewnątrz na trzy razy. Utwórz schludny, nie za szeroki mankiet. Potrójne wywinięcie sprawi, że materiał nie będzie się rozwijał, a jeśli już tak się stanie, to na pewno nie od razu. W tak podwiniętych spodniach możesz chodzić na co dzień. Metoda – PINROLL To druga niezwykle popularna metoda podwijania za długich (ale także za szerokich) spodni. Polega ona również na trzykrotnym wywinięciu tkaniny, ale w tym wypadku należy tę tkaninę najpierw jeszcze zagiąć w taki sposób, aby utworzyła się zakładka, a nogawka dzięki temu stała się węższa. Pinroll świetnie sprawdza się na szerokich i bardzo szerokich nogawkach. Dzięki utworzeniu zakładki z materiału, ten sposób podwinięcia jest jeszcze bardziej trwały od klasycznego. To także idealny sposób na wyszczuplenie zbyt szerokiej nogawki Twoich ulubionych spodni. Metoda – SZEROKI MANKIET Tę metodę podwijania stosuje się najrzadziej, pasuje ona do eleganckich i do rockowych stylizacji. Daje bardzo modny efekt szerokich mankietów. Aby wykonać takie podwinięcie weź dość szeroki pasek materiału u dołu nogawek, ok.3-5 cm, a następnie wywiń tylko na jeden raz. Dolne obszycie spodni schowaj w utworzonym mankiecie tak, aby było niewidoczne. Tego typu podwinięcie na zakładkę często odkrywa kostkę i wygląda bardzo estetycznie, wciąż jest w modzie.

You might be interested:  Spodnie Męskie 34 Jaki To Rozmiar?

Czy da się skrocic spodnie ze sciagaczem?

Jak skrócić spodnie dresowe ze ściągaczem? – W tym przypadku trzeba zaopatrzyć się w nici elastyczne. Szew wykonany zwykłą nicią będzie nietrwały i zaburzy estetykę ubrania. Aby skrócić spodnie dresowe, wypruj ściągacz, a następnie odmierz, ile materiału trzeba usunąć. Jak Skrócić Spodnie Materiałowe Bez Maszyny Spodnie Szare Dresowe Swinton

Jak skrócić spodnie z materiału?

Jak skrócić spodnie materiałowe lub dresowe? – lub dresowe można łatwo skrócić bez konieczności używania maszyny! Za chwilkę dowiesz się, jak skrócić spodnie za pomocą taśmy termoprzylepnej. Biegnij szybko po spodnie dresowe lub kuloty, które chcesz skrócić i do dzieła.

 • Będzie Ci jeszcze potrzebna igła z kolorystycznie dopasowaną nicią, nożyczki i żelazko.
 • Na początek sprawa najważniejsza – zaznacz, o ile chcesz skrócić swoje spodnie z zachowaniem ok.2 cm dodatkowego materiału na taśmę.
 • Możesz też podwinąć nogawki spodni o długość, jaką chcesz odciąć, a następnie zaprasować i odciąć nogawki wzdłuż zaprasowanej linii.

Później odwiń spodnie na lewą stronę i przy wyznaczonym miejscu, umieść taśmę pomiędzy nogawką a nadmiarem materiału. Następnie uważnie zaprasuj całość, tak by taśma dobrze przylegała. Dla pewności warto przyszyć nadmiar materiału przy krawędzi, ponieważ jeśli często będziesz prać spodnie taśma może się lekko odklejać.

Jak podwinąć spodnie bez szycia?

Jak szybko skrócić spodnie bez obcinania – to banalnie proste! – Boisz się, że uszkodzisz materiał? Wiemy, jak skrócić szybko spodnie ręcznie i bez obcinania. Możesz zacząć od najprostszego sposobu, czyli po prostu podwinąć nogawki, To najbezpieczniejsze rozwiązanie, które polecamy w szczególności niezdecydowanym dziewczynom.

Jeśli boisz się, że będziesz żałować, że obcięłaś za długie spodnie – nie ryzykuj i podwiń materiał, zawijając go do środka albo na zewnątrz. Jak jeszcze możesz skrócić spodnie bez obcinania? Za pomocą taśmy klejącej! Musi być dwustronna, aby można było uzyskać pożądany efekt. Podobnie jak w przypadku poprzedniej metody – musisz podwinąć nogawki.

You might be interested:  Jaka Sukienka Na Wesele W Kwietniu?

Przed tym przyklej taśmę w miejscu, w którym chcesz, aby się kończyły. Odklej warstwę zabezpieczającą, podwiń materiał i mocno go dociśnij. To świetna metoda dla dziewczyn, które szukają pomysłu, jak skrócić spodnie bez szycia i obcinania.

Jak skrocic spodnie agrafka?

Jak zwęzić spodnie w pasie? – Najlepszym sposobem na utrzymanie w talii zbyt szerokich spodni jest oczywiście pasek. Co jednak w sytuacji, gdy nasz ulubiony skórzany nie pomoże? Jak skutecznie zwęzić spodnie w pasie ? To najlepszy sposób, który nie jest zbyt skomplikowany, jednak do jego realizacji będziesz potrzebować maszyny do szycia.

 1. Jeśli taką dysponujesz – zaczynamy! Przy pasie zaznacz materiał do wycięcia, będziesz rozpruwać również szew od pasa w dół, aż do kroku.
 2. Najpierw obetnij materiał z pasa, upewnij się, że jest o odpowiedniej długości i zaszyj.
 3. Następnie zwęź materiał od pasa w dół za pomocą ściegu bieliźnianego.
 4. Gdy już to zrobisz, wystarczy przyszyć górną część pasa do dołu, a na koniec doszyć brakujące szlufki.

Pamiętaj, by użyć nici w odpowiednim kolorze. Problem zbyt szerokich spodni i brak maszyny do szycia pozostawia do wyboru wizytę u krawcowej. Popytaj się przyjaciółek – może mają swoją ulubioną krawcową do polecenia. Mamy dla Ciebie jeszcze jedną metodę na zwężenie spodni w pasie bez maszyny ! To sposób, który z pewnością mogłaś podpatrzeć u swojej mamy lub babci.

Zwężanie spodni w pasie gumką jest prostsze, niż Ci się wydaje. Potrzebna Ci będzie gumka guzikowa (z dziurkami), dwa guziki (płaskie), igła i nitka. Wystarczy, że po bokach, na wysokości pasa zrobisz dwa nacięcia i obok nich wszyjesz guziki. Teraz przy pomocy agrafki lub igły przeciągnij gumkę przez otwory.

Na końcach gumki zrób otwory, przez które włożysz guziki, by guma się trzymała. Gotowe Twoje ulubione spodnie są zwężone !

Jak podwinąć spodnie męskie?

Jak podwijać spodnie na tak zwany pinroll – Aby nogawka spodni wyglądała dobrze, trzeba pamiętać o balansie. Nie możemy ich podwinąć za krótko ani za długo. Mamy parę zasad, których warto się trzymać. Na początku lekko podciągamy nogawkę nad kostkę. Łapiemy za koniec nogawki od wewnętrznej strony spodni, robiąc nakładkę.

 1. Trzymając cały czas nogawkę jednym palcem, podwijamy pierwszą warstwę nogawki, na szerokość około 2,5 cm.
 2. Następnie podwijamy drugi raz, nadal trzymając zakładkę.
 3. W ten sposób tworzymy pinroll,
 4. Aby „Pinroll” wyglądał estetycznie nogawki powinny mieć taką samą długość z każdej strony.
 5. Przy prawidłowym wykonaniu, spodnie powinny kończyć się tuż nad kostką.
You might be interested:  Jakie Spodnie W Góry Dla Kobiet?

Dwukrotne podwijanie jest jedyną skuteczną metodą ponieważ daje stabilność konstrukcji pinrolla oraz powoduje że zakładka nie pomarszczy się. Jak Skrócić Spodnie Materiałowe Bez Maszyny Photo by bantersnaps on Unsplash

Jak się robi dziury w spodniach?

Jak zrobić dziury w spodniach – Ułóż spodnie na płaskiej powierzchni. Markerem zaznacz miejsca, w których wykonasz nacięcia. Jeśli zdecydowałaś się na standardową dziurę na kolanie, najlepiej nie rysuj linii dokładnie od szwu do szwu, tylko zatrzymaj się nieco przed.

 • Dziury możesz też wykonać pionowo albo na ukos.
 • Uwaga! Dziury nie wycinamy prowadząc nożyczki po wyznaczonej linii, ale po łuku.
 • Aby dziury były jeszcze bardziej stylowe, możesz je postrzępić.
 • W tym celu użyj pumeksu.
 • Potrzyj nim delikatnie krawędzie wykonanej dziury.
 • Pumeksem możesz też stworzyć przetarcia na jeansie,

Wszystko zależy od twojej wyobraźni.

Jak wytrzeć jeansy po skróceniu?

Krok czwarty – wykonywanie przetarć – Do wystylizowania spodni potrzeba ostrego przedmiotu, który poradzi sobie z jeansem. Może to być nożyk do tapet, nożyce, a jeśli jeansy z przetarciami mają być bez dziur – wystarczy maszynka do golenia, papier ścierny, gruboziarnisty pilnik do paznokci czy pumeks.

Jak zwęzić dżinsy?

Jak zwęzić spodnie w pasie bez szycia? – Kolejna metoda zwężania spodni w pasie nie wymaga nawet szycia! Każdy z łatwością więc sobie z nią poradzi. Wiele osób nie lubi lub nie potrafi szyć i zastanawia się j ak zwęzić spodnie w pasie za pomocą gumki? Ten sposób jest bardzo szybki i bardzo prosty.

Jak podwinąć spodnie dzinsowe?

Jak to zrobić? – Najłatwiejszym sposobem jest wykorzystanie linii szwu na dole nogawki i złożenie materiału właśnie w tym miejscu. Jeśli Twoje spodnie go nie mają, odmierz około 1,5 cm i zawiń nogawki. Wywinięte na zewnątrz nogawki, odkrywające kostki, możesz nosić każdego dnia. Jak Skrócić Spodnie Materiałowe Bez Maszyny MPP

Podwójnie – klasyczne, pojedyncze podwinięcie możesz zdublować i stworzyć podwójne zakładki. Tego typu podwinięcie spodni wygląda dobrze do płaskich sportowych butów, klapek czy wieczorowych szpilek. Zrezygnuj z podwójnego podwijania, jeśli planujesz nosić zabudowane buty za kostkę typu botki.