Jak Obciąć Spodnie Na Spodenki Diy?

02.04.2023 0 Comments

Jak Obciąć Spodnie Na Spodenki Diy
Jak skrócić spodnie ręcznie bez maszyny? Sprawdź triki! Za długie spodnie – wyzwanie, z którym choć raz spotkała się każda z nas. Jeśli jednak wybrany model leży jak ulał lub idealnie pasuje do wymyślonej stylizacji, nieodpowiednia długość na pewno nie powstrzyma nas przed zakupem.

Tym bardziej, że ręczne skracanie spodni może okazać się banalnie łatwe. Zastanawiasz się, jak to zrobić bez maszyny do szycia i pomocy krawcowej? Wbrew pozorom to możliwe. Co więcej, żeby skrócić spodnie ręcznie nie potrzebujesz specjalnych, krawieckich zdolności, Czasami wystarczy igła i nić, a czasami wyłącznie nożyczki.

To, co warto przygotować, to również:

– krawieckie,– kawałek białego mydła lub kredy, – trochę wolnej przestrzeni, np. kawałek blatu, na którym można równo ułożyć spodnie do skrócenia, by narysować zaznaczyć linię cięcia, – centymetr krawiecki,

– elementy pasmanteryjne, np. taśma do podwijania spodni. Teraz wystarczy już tylko dobry pomysł. Zastanawiasz się, jak skrócić spodnie jeansowe, a jak dresowe lub garniturowe? Zobacz sprawdzone sposoby i zainspiruj się! Jeansy to spodnie, które ze względu na swój streetwearowy charakter łatwo przerobić i skrócić bez szycia. Przetarcia pumeksem, naklejane ćwieki czy zmiana koloru przy pomocy wybielacza to znane domowe sposoby, dzięki którym możemy dać starym jeansom drugie życie i nadać im miejskiego charakteru.

Podobnie zadziała skracanie jeansów z surowo zakończonym brzegiem, Jak to zrobić? 1. Zaznacz pożądaną długość spodni jeansowych przy pomocy szpilek krawieckich.2. Połóż spodnie na płasko i zmierz centymetrem krawieckim długość materiału do odcięcia.3. Na drugiej nogawce zaczynając od dolnej krawędzi ku górze odmierz taką samą odległość i zaznacz linię cięcia szpilkami lub białym mydłem.4.

Ostrymi nożyczkami odetnij nadmiar materiału.5. Dla jeszcze lepszego efektu możesz małym nożykiem lub nożyczkami wystrzępić brzeg nogawki. Ten prosty sposób na to, jak skrócić spodnie nożyczkami, pozwoli nie tylko dopasować długość jeansów do wzrostu, ale też dodać im nonszalanckiego, modowego twista! O wiele więcej wprawy i precyzji będzie wymagało skracanie spodni garniturowych, cygaretek czy chinosów. Tu konieczne będzie użycie igły i nici – najlepiej idealnie dopasowanej do koloru fabrycznych szwów i odpowiednio cienkiej. J ak skrócić eleganckie spodnie ręcznie? Wyjaśniamy krok po kroku: 1.

Przymierz spodnie do ulubionych butów i poproś drugą osobę o zaznaczenie pożądanej długości przy pomocy szpilek krawieckich.2. Zdejmij spodnie, połóż je na płasko i podobnie, jak w przypadku jeansów, zmierz materiał do odcięcia przy pomocy centymetra krawieckiego.3. Na obydwu nogawkach narysuj linie planowanej długości spodni.

A następnie linię 3 cm niżej – do podwinięcia.4. Odetnij nadmiar materiału wzdłuż linii do podwinięcia.5. Podwiń materiał skróconej nogawki pod spód do linii pożądanej długości, przypinając go szpilkami.6. Złóż spodnie równo na pół i upewnij się, że nogawki po podwinięciu będą takiej samej długości.7.

 1. Dla ułatwienia przed szyciem możesz sfastrygować nogawki i zaprasować brzeg.8.
 2. Na koniec dobierz nić do koloru fabrycznych szwów i ściegiem stębnowym przeszyj całość.
 3. Spodnie skrócone ręcznie w ten sposób będą wyglądać szykownie, ale podwijanie ich bywa czasochłonne.
 4. Jeśli masz możliwość, możesz to zrobić na maszynie lub oddać spodnie do zaufanej krawcowej.

Za długie spodnie garniturowe czy możesz też skrócić przy pomocy taśmy termoprzylepnej, którą bez problemu kupisz w pasmanterii lub online. Taka taśma pozwoli skrócić spodnie bez szycia. Jak to zrobić? 1. Zaznacz pożądaną długość nogawki z zachowaniem ok.2 cm zapasu na podwinięcie.2. A jak skrócić, szczególnie modne joggery ze ściągaczem? Wykorzystaj topowe trendy i zrób to bez szycia! W ystarczy, że dzianinowy ściągacz podsuniesz wyżej nad kostkę, Nogawka sama ułoży się w nonszalancki sposób. Jeśli jednak masz do czynienia z o wiele za długimi spodniami ze ściągaczem, lepiej oddaj je do krawcowej.

 • Dzięki temu zyskasz pewność, że zachowają fason nawet po skróceniu! Zgodnie z najnowszymi trendami możesz też zamienić stare spodnie na stylowe ! Ten prosty patent na pewno przyda się podczas wiosennych porządków.
 • Znalazłaś dawno nie noszone, które wciąż leżą idealnie, ale z jakichś powodów trafiły na dno szafy? Postaw na ostre cięcie! Wystarczy, że zaznaczysz długość, jaką chcesz uzyskać, najlepiej kawałkiem białego mydła lub kredą, a następnie obetniesz nadmiar materiału,

Możesz zostawić surowy, postrzępiony brzeg albo podwinąć nogawki ręcznie, na maszynie lub przy pomocy taśmy termoprzylepnej. Oszczędnie, praktycznie i mega modnie. A jak skrócić spodnie bez nożyczek? Jeśli nie chcesz obcinać materiału, wypróbuj modne sposoby na podwijanie spodni. Za długie nogawki jeansów możesz zawinąć na wierzch, najlepiej kilka razy zakładając pasek materiału o szerokości 1-1,5 cm. Na topie są też spodnie ⅞ z szerokim mankietem, zawiniętym na wierzch na wysokość około 5 cm.

You might be interested:  Co Zrobić Żeby Skórzane Spodnie Nie Skrzypiały?

Contents

Jak obciąć jeansy na szorty?

DIY: Jak skrócić długie spodnie i zrobić krótkie spodenki + jak obszyć brzegi nogawek Jak Obciąć Spodnie Na Spodenki Diy Masz w szafie za długie spodnie, które od dawna leżą nienoszone, bo: są za długie? za nudne? Rok temu siostra ścięła swoje jeansy na wysokość kolan, żeby mieć krótkie spodnie na lato. A portki i tak wylądowały w szafie! Odmieniłam je ostatnio i zrobiły się z nich idealne, krótkie szorty DIY na lato.

Dziś pokażę Ci jak odmienić nudne jeansy! KROK 1, Najlepiej zacząć od przymiarki: jeśli spodnie nie cisną w pasie, to przechodzimy do nogawek.☺ Wystarczy stanąć przed lustrem i zaznaczyć, np. ołówkiem (na jasnym materiale) czy szpilkami, długość jaką chcemy uzyskać, Można to zrobić na jednej nogawce, zaraz dowiesz się dlaczego.

KROK 2. Utnij nogawki na pożądaną długość. Utnij jedną nogawkę na wyznaczonej długości, Teraz wystarczy złożyć spodnie na pół (jak na środkowym zdjęciu), równo ułożyć skróconą część na tej jeszcze nieskróconej i przycinamy kolejną nogawkę (można zaznaczyć linię cięcia szpilkami, żeby zrobić to równo).

ROK 3. Swoje ścięte i obśrupane krawędzie nogawek obszyłam ściegiem zygzakowym – wtedy jeszcze nie wiedziałam czy spodenki po prostu podwinę czy może zrobię z nimi coś ciekawszego. Jednak wyszło na to drugie!☺ Gdy zamierzasz obszyć nogawki materiałem – nie ma konieczności obszywania zygzakiem krawędzi jeansu.

Jeśli podobają Ci się spodenki z “surowym” zakończeniem nogawek, tzn. nieobszyte, z lekko prującymi się krawędziami – możesz zakończyć przeróbkę jeansowych spodni na tym etapie. Zawsze można tu wrócić za jakiś czas, żeby sprawdzić jak obszyć nogawki, gdy takie niedokończone spodenki się jednak znudziły bądź wyszły z mody.☺ KROK 4.

 1. Spodenki wydawały mi się strasznie mdłe.
 2. Chciałam nadać im wesoły akcent, np.
 3. Przyczepić gdzieś małą kolorową kokardkę lub naszyć z tyłu kieszeń z wzorzystej tkaniny.
 4. Jednak tylne kieszenie same w sobie są ładnie zrobione, a pomysł z kokardką nie do końca mi się widział.
 5. Postanowiłam więc wyciąć z białej kropkowanej tkaniny dwa paski (ok.5 cm szerokości) i obszyć nimi krawędzie nogawek.

Gdyby ktoś nie mógł się zdecydować która nogawka wygląda lepiej – czy taka obśrupana, czy obszyta – warto spojrzeć na poniższe porównanie.1. Z tkaniny, którą chcesz obszyć spodenki, wytnij 2 paski o szerokości 5 – 6 cm (im szerszy pasek, tym szersze wyjdzie obszycie przy nogawkach).

Należy pamiętać o tym, by paski nie były zbyt wąskie, bo trzeba jeszcze nieco zapasu na krawędziach na ich przyszycie oraz podwinięcie brzegów doszywanej tkaniny. Ponadto długość pasków musi być nieco większa od obwodu nogawek.2. Wywróć portki na lewą stronę, jeden z pasków przymocuj szpilkami PRAWĄ STRONĄ MATERIAŁU DO LEWEJ STRONY NOGAWKI.3.

Przyszyj pas tkaniny do krawędzi nogawki. Nie zszywałam swojego paska na obszycie przed jego zamontowaniem do nogawki, dlatego musiałam to zrobić w trakcie przyszywania. Na zdjęciach 5. – 8. pokazałam jak chwyciłam oba końce i przytrzymałam je podczas przeszywania tego miejsca.4.

 1. Gdy kolorowy pasek masz już przyszyty do nogawki, możesz wywrócić spodenki na prawą stronę (zdjęcie nr 9.).5.
 2. Pas tkaniny złóż na pół/ zawiń brzeg do środka, jak na zdjęciu nr 10.6,
 3. I ponownie zawiń tkaninę – schowaj krawędź do środka.
 4. Podwinięty pas przytrzymaj szpilkami, żeby nic nie uciekło spod igły.7.

Obszycie nogawek przyszyj jak na zdjęciu nr 12. – czyli przy górnej krawędzi obszycia. Dzięki temu podwinięty pas tkaniny nie wywinie się na zewnątrz, w dodatku dobrze zszyje się z nogawką.

Jak samemu skrócić spodnie bez maszyny?

Jak skrócić spodnie materiałowe lub dresowe? – lub dresowe można łatwo skrócić bez konieczności używania maszyny! Za chwilkę dowiesz się, jak skrócić spodnie za pomocą taśmy termoprzylepnej. Biegnij szybko po spodnie dresowe lub kuloty, które chcesz skrócić i do dzieła.

Będzie Ci jeszcze potrzebna igła z kolorystycznie dopasowaną nicią, nożyczki i żelazko. Na początek sprawa najważniejsza – zaznacz, o ile chcesz skrócić swoje spodnie z zachowaniem ok.2 cm dodatkowego materiału na taśmę. Możesz też podwinąć nogawki spodni o długość, jaką chcesz odciąć, a następnie zaprasować i odciąć nogawki wzdłuż zaprasowanej linii.

Później odwiń spodnie na lewą stronę i przy wyznaczonym miejscu, umieść taśmę pomiędzy nogawką a nadmiarem materiału. Następnie uważnie zaprasuj całość, tak by taśma dobrze przylegała. Dla pewności warto przyszyć nadmiar materiału przy krawędzi, ponieważ jeśli często będziesz prać spodnie taśma może się lekko odklejać.

You might be interested:  Jak Złożyć Spodnie Od Garnituru Do Walizki?

Jak obciąć równo spodnie?

Jak postrzępić spodnie w kilku krokach – Poszarpane nogawki to modowy eksperyment, który można bez obaw przeprowadzić w domowych warunkach. Poniżej znajdziesz instrukcję, jak postrzępić spodnie w zaledwie kilku krokach.

Przygotuj sobie przestrzeń do pracy Przeróbki krawieckie, nawet te amatorskie, wymagają pewnej ilości miejsca. Spodnie oraz niezbędne akcesoria rozłóż na stole lub innej płaskiej powierzchni. W ostateczności może być to także podłoga. Usuń z otoczenia wszystkie materiały (np. obrusy, podkładki), których nie chciałabyś przez przypadek przeciąć nożyczkami. Skróć spodnie za pomocą nożyczek Przewróć spodnie na lewą stronę. Za pomocą linijki i markera odmierz i zaznacz długość, o jaką chcesz skrócić swoje spodnie (może to być nawet tylko 1 cm). Zrób to na obu nogawkach oraz z przodu i z tyłu, aby mieć pewność, że równo obetniesz nogawki. Teraz weź nożyczki i odetnij niepotrzebną część materiału. Rób to powoli i obcinaj spodnie po obwodzie. Wyciągnij z tkaniny pojedyncze nitki za pomocą pęsety Kiedy nogawki będą już skrócone, możesz przystąpić do strzępienia jeansów. Zacznij od wyciągania pojedynczych nitek za pomocą pęsety. Możesz wyciągnąć dowolną ich ilość w zależności od efektu, jaki chcesz osiągnąć. Jeśli uznasz, że wystające włókna są za długie, możesz przyciąć je do odpowiedniej długości za pomocą nożyczek. Wykończ poprawki za pomocą szpilki krawieckiej i pilniczka Dla lepszego efektu możesz wykorzystać także szpilkę krawiecką, którą będziesz podważać pojedyncze poziome nitki. Zaczep szpilką o wybrane włókno i pociągnij do siebie, aż uzyskasz satysfakcjonujące wykończenie. Aby jeszcze subtelniej postrzępić spodnie i delikatnie wytrzeć materiał, użyj pilniczka do paznokci. Wystarczy, że będziesz pocierać materiałem o chropowatą powierzchnię pilnika.

Jak Obciąć Spodnie Na Spodenki Diy Jak widzisz, poszarpane nogawki na dole to prosta do zrobienia rzecz. Wystarczą nożyczki, pęsetka oraz odrobina kreatywności, aby osiągnąć oryginalny i bardzo stylowy efekt. Na naszym blogu przeczytasz także ! ← → : Jak poszarpać spodnie na dole? Szybkie wskazówki

Jak zwęzić krótkie spodenki?

Jak zwęzić spodnie w pasie bez szycia? – Kolejna metoda zwężania spodni w pasie nie wymaga nawet szycia! Każdy z łatwością więc sobie z nią poradzi. Wiele osób nie lubi lub nie potrafi szyć i zastanawia się j ak zwęzić spodnie w pasie za pomocą gumki? Ten sposób jest bardzo szybki i bardzo prosty.

Jak nosić za długie spodnie?

Jak to zrobić? – Najłatwiejszym sposobem jest wykorzystanie linii szwu na dole nogawki i złożenie materiału właśnie w tym miejscu. Jeśli Twoje spodnie go nie mają, odmierz około 1,5 cm i zawiń nogawki. Wywinięte na zewnątrz nogawki, odkrywające kostki, możesz nosić każdego dnia. Jak Obciąć Spodnie Na Spodenki Diy MPP

Podwójnie – klasyczne, pojedyncze podwinięcie możesz zdublować i stworzyć podwójne zakładki. Tego typu podwinięcie spodni wygląda dobrze do płaskich sportowych butów, klapek czy wieczorowych szpilek. Zrezygnuj z podwójnego podwijania, jeśli planujesz nosić zabudowane buty za kostkę typu botki.

Kiedy podwijać nogawki?

Podwijanie nogawek, czyli pinroll – Nie każdy zdaje sobie sprawę, że podwijanie długich spodni ma swoją specjalną nazwę, a mianowicie pinroll. Taki zabieg ma kilka funkcji. Z jednej strony zapewnia większą przewiewność – powietrze przyjemnie opływa kostki, co czyni łatwiejszym noszenie długich spodni, gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury.

Z drugiej strony nadaje stylizacji casualowego charakteru. Pod tym względem jest to zabieg podobny do podwijania rękawów koszuli – zamiast zegarka eksponujemy tutaj swoje obuwie, a cała sylwetka optycznie zyskuje na lekkości. Dodatkowo pinroll zapobiega strzępieniu się nogawek i szybkiemu niszczeniu spodni, np.

przy deszczowej pogodzie. Jak Obciąć Spodnie Na Spodenki Diy

Czy ze spodni można zrobić spódnice?

Jeansowa spódnica DIY – Jeansową spódnicę możemy samodzielnie stworzyć, przerabiając stare jeansowe spodnie. Możemy wykorzystać spodnie, które mamy w swojej szafie, ale z jakiegoś powodu ich nie używamy lub zaopatrzyć się w nowy egzemplarz np. w lumpeksie.

 • Dzięki takiemu przerabianiu odzieży dajemy ciuchom drugie życie, dbając jednocześnie o środowisko.
 • Opcja win-win! W pierwszym kroku odcinamy nogawki spodni.
 • Wybierzmy taką długość, która nam pasuje.
 • Jeansowa spódnica będzie dobrze wyglądać zarówno w wersji mini, jak i do kolana.
 • Jeżeli planujemy zawinąć krawędź materiału i estetycznie ją wykończyć, doliczmy 2 cm zapasu.

W modzie jest nadal wystrzępiony jeans, więc obciętą krawędź możemy pozostawić w surowym stanie. W następnym etapie musimy rozpruć wewnętrzny szew spodni – ten w kroku. Czynność powtarzamy na każdej z nogawek i rozkładamy materiał na płasko. Z przodu i z tyłu spódnicy powstanie nam pusty trójkąt.

Jak zrobić kwietnik ze spodni?

Pierwszy raz w życiu, wczoraj wieczorem, wystraszyłam się własnego projektu! :-)) Serio! Jak zaraz zobaczycie, jaką propozycję dla Was naszykowałam to zrozumiecie o co mi chodzi.

You might be interested:  Jaka Sukienka Pasuje Do Czerwonych Butów?
Jak Obciąć Spodnie Na Spodenki Diy

Do tej pory całą masę rzeczy jakie wykonałam, były to twory najczęściej z drewna – drobne dekoracje czy nawet meble, które w różnych zakamarkach domu bądź ogrodu stoją/wiszą/leżą 🙂 A przecież z tylu materiałów można wykonać ciekawy projekt. Inspiracji w całych internetach są oceany, wiele blogerek tworzy fajne rzeczy niby z niczego a ich pomysły zachwycają.

 • Ogromnym zainteresowaniem cieszą się projekty wykonane ze starych przedmiotów, nadając im nową funkcję.
 • Przeszukując sklepy z ubraniami, gdyż wielkimi krokami nadchodzi wyjazd dziewczyn na pierwszy w swoim życiu obóz, zadziwił mnie fakt, iż popularna platforma Zalando postawiła na DIY! To, że projekty pt.

Zrób To Sam pną się po drabinie sukcesu wyżej i wyżej wszyscy siedzący w tym „biznesie” doskonale wiemy. Ale do tej pory DIY krążyło niejako dookoła budowlanki, wykończeniówki czy urządzania wnętrz i ogrodów. Ale zerknijcie na propozycje DIY od Zalando – cóż można wyczarować z ubrań! No i się zaczęło! Jako, że do tej pory wyszły mi z ubrań jedynie betonowe buty ← klik przyszła pora na kolejny projekt z wykorzystaniem jakiegoś ciucha.

Wiecie, kiedy naszła mnie wena? Kiedy przytachałam do domu mały krzak hortensji bukietowej Baby Lace (to nowa odmiana, nadająca się do pojemników, karłowata, i do tego w pięknym odcieniu zielonkawej bieli). Musiałam ją jakoś wyeksponować. No przecież! I tak siedząc na swojej ławeczce z przodu ( tu cały projekt aranżacji przodu domu ← klik ), popijając kawkę, stwierdziłam, że hortensja będzie siedziała ze mną 🙂 Dosłownie! I tak musiałam roślinie dopasować odpowiedniego rozmiaru i kształtu doniczkę ze.

jeansowych spodni!!! Stare, niemodne jeansy, leżały na półce, wyczekując na nie wiem na co? Na inne czasy?? No chyba. Ale teraz dostały misję – będą kwietnikiem dla mojej nowej hortensji! I muszą się prezentować nienagannie! 🙂 Do wykonania kwietnika DIY ze spodni potrzebowałam: – pary spodni jeansowych – taki materiał doskonale się układa, więc sprawdzi się przy formowaniu kształtu – rośliny – jako wypełnienia nogawek wykorzystałam folię bąbelkową, którą wkłada się do przesyłek – taśma klejąca, nożyczki – podstawka lub talerzyk pod kwiatka – stary pasek od spodni – stare buty, żeby uzupełnić stylizację 😉

Jak Obciąć Spodnie Na Spodenki Diy

Z folii zrobiłam rulony na kształt i nóg, skleiłam wszystko taśmą. Doniczkę również owinęłam folią, a pod spód wstawiłam talerzyk, aby spodnie nie podciekały, kiedy będę podlewać roślinę. Nadajemy całości kształt siedzącej postaci (myślałam, że może będzie potrzebny jakiś stelaż z drewnianych listewek w każdej nogawce, ale całość trzyma się sztywno), dodajemy stylowy stary pasek i buty i mamy miał być Stefan, ale przecież nosi damskie spodnie! Hahaha!

Jak Obciąć Spodnie Na Spodenki Diy

table>

Jak Obciąć Spodnie Na Spodenki Diy

table>

table>

Jak Obciąć Spodnie Na Spodenki Diy

table>

Jak Obciąć Spodnie Na Spodenki Diy

table>

Jak Obciąć Spodnie Na Spodenki Diy

table>

Jak Obciąć Spodnie Na Spodenki Diy

table>

Jak Obciąć Spodnie Na Spodenki Diy

table>

Jak Obciąć Spodnie Na Spodenki Diy

Projekt bardzo prosty – efekt oszałamiający! Rzekłabym nawet, iż piorunujący! Wieczorową porą, kiedy podlewałam rośliny, za każdym razem czułam wzrok na plecach „gościa” siedzącego na ławce. Rano żegnając się z Mężem, postać siedząca na ławce zatrzymała mi prawie akcję serca! Ale za każdym razem następuję salwa śmiechu – bo przecież mieć takiego stróża przed domem – bezcenne! :-))) Aaaa i widzimy się w Gdyni na See Bloggers! Do zobaczenia! 🙂

Jak przetrzeć spodnie jeansowe?

Przetarcia na spodniach, zrób to sam! – Jest wiele sposobów i wszystkie opierają się na jednym mechanizmie. Pocierając ostrym narzędziem, wycieramy materiał. Przetarcia możemy więc zrobić pumeksem, Jest to najpopularniejsza metoda, ponieważ przetarcia wychodzą naturalnie i spodnie są niejako specjalnie postarzone, do tego czasem powstają małe strzępki, które tylko dodają uroku.

 1. Można również użyć pilnika, jednak powierzchnia przetarcia będzie mniejsza (sprawdzi się, gdy chcemy osiągnąć efekt poprzecieranych pasków).
 2. Z pilnikiem należy jednak uważać, używając ostrego pilniczka do żelowych paznokci, łatwo uszkodzić materiał i przez przypadek zrobić dziurę, chociaż i tak będzie z pewnością wyglądać ciekawie.

Ostatnim narzędziem jest średniej ostrości papier ścierny, również należy nim pocierać materiał aż do zadowalającego efektu.

Jak zrobić dziury w spodniach nożyczkami?

Jak zrobić dziury w spodniach krok po kroku: –

 1. Włóż jeansy i zaznacz mydełkiem lub markerem miejsca, w których chcesz zrobić dziury w spodniach
 2. Następnie rozłóż jeansy na płaskiej powierzchni i włóż do nogawki kawałek tekturki (dzięki temu nie przetniesz przez przypadek spodni od spodu)
 3. Jeśli chcesz zrobić dziury w spodniach na kolanach, pamiętaj aby rozcięcie było węższe od szerokości nogawki
 4. Dziury nie wycinaj w linii prostej, ale poprowadź nożyczki po łuku
 5. Żeby postrzępić dziury w spodniach na kolanach czy udach możesz przetrzeć jej krawędzie pumeksem albo papierem ściernym.
 6. Możesz także powyciągać luźne nitki z pomocą szydełka