Wstawka Jak Poszerzyć Spodnie W Pasie?

09.03.2023 0 Comments

Wstawka Jak Poszerzyć Spodnie W Pasie
Jak poszerzyć spodnie w pasie za pomocą gumki? – Spodnie możesz też poszerzyć w pasie, zamieniając doszywany pasek na gumkę. Trzeba go po prostu wypruć, a w jego miejsce wszyć szeroką gumkę. Po odjęciu paska, spodnie zazwyczaj zyskują kilka centymetrów, ponieważ pasek marszczy tkaninę.

Jak poszerzyć za ciasne spodnie w pasie?

Poszerzanie spodni garniturowych – czym są kliny i jak je wszyć? – Spodnie można także poszerzyć poprzez wszycie klina, czyli dodatkowego fragmentu materiału. To nie tylko dużo prostsze, niż się wydaje, ale również w pełni odwracalne – jeśli właściwie się za to zabierzesz.

Kliny najlepiej wstawić po bokach, symetrycznie po obu stronach pasa. Zacznij od wybrania materiału, który nie odróżnia się mocno od oryginalnej tkaniny. Niektóre krawcowe używają do tego gumy w kolorze spodni. Dzięki niej, ubranie jeszcze lepiej dopasowuje się do ciała i jest wygodniejsze w noszeniu. Wszycie klinów pozwala w szybki i prosty sposób poszerzyć spodnie w pasie, bez konieczności ingerowania w całość fasonu.

Zwiększasz jedynie ilość materiału w okolicach pasa, nie zmienia się natomiast krój nogawek. Zainspiruj się: Wilk z Wall Street – korporacyjna moda z Hollywood

Co zrobić gdy spodnie są za ciasne?

Jak rozciągnąć jeansy w udach i na pośladkach – Twoje jeansy się buntują i nie chcą swobodnie wcisnąć się na Twoje uda i pośladki? Szukasz sposobu na to jak skutecznie rozciągnąć spodnie? Zacznij od najprostszego i jednocześnie najprzyjemniejszego (bo wymagającego od Ciebie najmniejszej ilości pracy) sposobu.

Załóż te niebotycznie ciasne spodnie na siebie i spryskaj je wodą z pomocą pojemnika ze spryskiwaczem, w miejscach, gdzie spodnie wymagają rozciągnięcia. Następnie ponoś je na sobie przez dłuższy czas. Dla lepszego efektu możesz robić w spodniach przysiady bądź poćwiczyć podnosząc kolana do brody. W taki sposób zwilżone jeansy będą bardziej podatne na rozciąganie, zabieg ten powinien dać oczekiwany efekt już po jednym razie.

Zdejmij spodnie i pozostaw je rozłożone na płasko do całkowitego wyschnięcia. Ta metoda jest najlepsza do rozciągania spodni, które bardzo przylegają do ciała. Wykonywanie w nich nawet najmniejszych ruchów będzie skutkowało ich rozciąganiem.

Czy da się poszerzyc spodnie w udach?

Skracanie, zwężanie, poszerzanie spodni – Poradnik Dżentelmena Last updated Lis 19, 2019 Poszerzanie spodni Poszerzanie spodnie – c zęsto na łamach mojego bloga pisałem o odpowiednim dopasowaniu ubrań do sylwetki. Pisałem również, że korekty jakie trzeba nanieś u krawca na rzeczy kupione z wieszaka – są naturalną czynnością.

Skracanie długości marynarki, rękawów czy spodni nie jest czymś nowym i dzisiaj już nikogo nie zdziwi. Wciąż jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że ubrania nie tylko można skracać i zwężać, ale możliwe są korekty również w drugą stronę. Poszerzanie spodni – o co chodzi? Aktualnie marki wychodzą na przeciw swoim klientom i już na etapie szycia swoich produktów, przystosowują je tak, aby klient miał możliwość naniesienia drobnych korekt.

Jest to pozytywny sygnał, gdyż trudno znaleźć osoby o idealnych wymiarach – zarówno w torsie, w pasie czy udach. Kupując w salonie oddzielnie marynarkę w łatwy sposób można dobrać do niej odpowiednie spodnie w mniejszym bądź większym rozmiarze. Inny problem pojawia się podczas kupowania garnituru.

W tym przypadku, jedna z jego części często leży gorzej, a sklepy rzadko oferują usługę dobierania oddzielnie spodni i marynarki. Co zatem zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej wybrać garnitur, którego marynarka leży najlepiej. Korekta spodni jest często łatwiejsza i tańsza niż marynarki. Spodnie w łatwy sposób można zarówno skrócić, zwęzić a nawet wydłużyć czy poszerzyć.

O pierwszej i drugiej opcji słyszał każdy, nie każdy jednak słyszał o korektach w drugą stronę. Na czym więc one polegają? Poszerzanie spodni polega na spruciu szwów na bocznym łączeniu, a następnie popuszczenie materiału i zszyciu go ponownie. Oczywiście nie zawsze jest możliwość wykonania takiej czynności, gdyż potrzebny jest odpowiedni zakład materiału – jeśli takiego nie ma, poszerzenie spodni nie jest możliwe. Na tym zdjęciu widać zakład materiału, który pozwala na poszerzenie spodni o co najmniej jeden centymetr. Na czerwono zaznaczony zakład materiału, którego jest zbyt mało, aby dokonać poszerzenia spodni w tym miejscu. Poszerzanie spodni możliwe jest w kilku miejscach, czerwonymi strzałkami zaznaczyłem miejsca, w których możliwe są korekty ” w drugą stronę”. Prev Post Next Post : Skracanie, zwężanie, poszerzanie spodni – Poradnik Dżentelmena

Jak poszerzyć spodnie w pasie bez maszyny?

Poszerzanie spodni w pasie bez użycia maszyny do szycia – Nie jesteś biegła w używaniu maszyny do szycia? Szukasz sposobów na to, aby poszerzyć spodnie bez rozpruwania ich i ponownego zszywania? Możesz na przykład spróbować je rozciągnąć, albo zastosować przedłużkę do spodni jeansowych i materiałowych.

 • To, jakiej metody powinnaś użyć zależy od tego, z jakiego powodu dany model spodni jest Ci za mały.
 • Jeśli kupiłaś spodnie z małe w pasie to na początek, aby je poszerzyć możesz spróbować rozłożyć je na przykład na oparciu krzesła, tak aby były jak najbardziej rozciągnięte i zostawić tak na noc.
 • Powinny się nieco rozejść.

Jeśli ta metoda nie poskutkuje, możesz zakupić w pasmanterii specjalną przedłużkę do spodni, którą przypina się do guzika w rozporku i w ten sposób można poszerzyć spodnie w pasie nawet o kilka centymetrów. Wstawka Jak Poszerzyć Spodnie W Pasie Wstawka Jak Poszerzyć Spodnie W Pasie

Jak poszerzyc dżinsy?

Jak rozciągnąć jeansy? Sprawdź poradnik krok po kroku! Twoje ulubione jeansy stały się za ciasne? Spokojnie, nie musisz ich wyrzucać ani rozpoczynać diety. Skurczenie spodni zdarza się bardzo często. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, jak rozciągnąć jeansy, zarówno stare, jak i nowe. Podpowiadamy, co zrobić, by dopasować jeansy w pasie, w udach i jak można wydłużyć nogawki. Sprawdź! Wstawka Jak Poszerzyć Spodnie W Pasie Rozciąganie jeansów wcale nie jest rzadką praktyką, ponieważ spodnie często kurczą się po praniu, Może zdarzyć się, że zwiększy się Twój obwód, np. przed okresem i wtedy również mogą być za ciasne. Niejednokrotnie zdarza się kupić nowe jeansy i dopiero w domu okazuje się, że mogłyby jednak być nieco luźniejsze,

Można temu zaradzić, mianowicie rozszerzyć jeansy ręcznie, ponieważ najczęściej wykonane są z bawełny podatnej na rozciąganie. Zapewne zauważyłaś, że spodnie po kilku dniach noszenia nieco się rozbijają. Nie wszystkie jednak da się rozszerzyć w ten sam sposób, Modele z dodatkiem elastanu rozciągają się łatwiej, natomiast trudniej modele mające w składzie poliester, gdyż poliester nie jest elastycznym włóknem.

You might be interested:  Jak Naprawic Spodnie Z Eko Skóry?

Jednak przy odrobinie cierpliwości można poradzić sobie nawet z najbardziej opornymi bawełnianymi spodniami. Rozciąganie jeansów nie wymaga skomplikowanych metod. Potrzebna będzie letnia woda, która zmiękcza i uelastycznia włókna bawełny. Przyda się również atomizer do rozprowadzania wody na materiale, Zarezerwuj czas i uzbrój się w cierpliwość. Rozszerzanie z bawełny odbywa się w sposób mechaniczny, czyli poprzez naciąganie,

Najłatwiej rozciągnąć jeansy w biodrach i na nogawkach, ponieważ w tym miejscu materiał ma poziomy splot. Trudniej przychodzi rozciąganie jeansów w pasie, ponieważ splot jest pionowy. Przy rozszerzaniu jeansów należy pamiętać, że jeśli materiał rozciąga się na boki, to prawdopodobnie nogawki staną się nieco krótsze,

Analogicznie: przy rozciąganiu jeansów na długości mogą stać się nieco węższe. Pamiętaj, że nie należy stosować żadnych preparatów, nawet płynów do rozciągania ubrań ani tym bardziej preparatów do rozciągania obuwia! W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia materiału. Bywa tak, że jeansy po praniu są za ciasne w pasie, zwłaszcza modele dopasowane do sylwetki, bądź niektóre modele z wąską talią, takie jak, Chcąc rozszerzyć pas, należy położyć jeansy na płasko, zmoczyć obficie wodą sam pas, następnie nałożyć na oparcie krzesła lub inny sztywny przedmiot, który pozwoli utrzymać pas naciągnięty,

 • Jeśli nie masz takiego przedmiotu, to rozciągaj pas spodni mocnymi i szybkimi ruchami rąk.
 • Po tym wystarczy jedynie poczekać, aż jeansy wyschną w naturalny sposób, co może zająć niekiedy kilka godzin, jednak efekt jest tego wart.
 • Do zwilżania wybranych partii spodni sprawdzi się również żelazko parowe, przy czym trzeba użyć sporej ilości pary.

Problem ze zbyt wąską nogawką w łydkach sprawiają zwykle te jeansy, które mają dopasowany fason, czyli głównie modele skinny i slim, tzw. jeansy rurki. Rozciąganie jeansów w łydkach polega na spryskaniu dolnej części nogawek od kolan do kostek, a następnie na rozciąganiu ich dłońmi, Do wydłużenia nogawek jeansów należy całe spodnie zmoczyć obficie wodą, złożyć na pół wzdłuż spodni i naciągać pas jedną ręką a drugą nogawki, Można stanąć na ręczniku, trzymając stopami pas spodni, a rękami naciągać nogawki. Po tym najlepiej powiesić spodnie nogawkami do góry, do wyschnięcia.

Podczas schnięcia dodatkowo zadziała grawitacja, ponieważ dół spodni jest cięższy niż nogawki. Wtedy spodnie się wydłużą, jednak mogą nieco zmniejszyć obwód. Odwrotnie jest przy rozszerzaniu spodni, czyli gdy poszerza się nogawki i pas, przy czym nogawki stają się nieco krótsze. Kupiłaś nowe jeansy lub wyprałaś swoją ulubioną parę i nagle.

opinają się na udach i w pośladkach? Bywa też tak, że wybierzesz model, który posiada mocno dopasowany krój w biodrach i udach, np. jeansy flare (tzw.). Zatem tak jak w innych przypadkach, spryskaj je wodą i rozciągaj ręcznie, Jest też drugi sposób, który wymaga nieco gimnastyki i można na początku czuć lekki dyskomfort, ale warto przeczekać ten moment. Problemem przeciwnym do za ciasnych spodni są zbyt luźne spodnie. Zwykle dzieje się tak po dłuższym okresie noszenia, gdyż bawełna ma tendencję do odkształcania. Wtedy wystarczy im pranie, jednak gdy spodnie są bardzo rozbite, trzeba zastosować inne metody.

 1. Niekiedy jeansy stają się za duże przy nieodpowiednio dobranym programie do prania – rozluźnia się splot materiał u.
 2. Rozwiązaniem jest wypranie jeansów w wysokiej temperaturze.
 3. Optymalna temperatura prania dla jeansów to 30 st.
 4. C, zatem do skurczenia wystarczy zwiększyć ją do 40 st.
 5. C, a gdy ta okaże się za niska i nie przyniesie efektów – podnieś ją do 50 st.C.

Można uniknąć konieczności rozszerzania jeansów już na etapie zakupów. Najważniejszą zasadą jest wybieranie jeansów o odpowiednim rozmiarze, Jeśli wahasz się między rozmiarami, zwróć uwagę na skład. Jeansy ze 100% bawełny będą bardziej podatne na rozciąganie, a spodnie z dodatkiem elastanu jeszcze bardziej.

Wtedy możesz wybrać rozmiar mniejszy i nawet jeśli na początku będą mocno dopasowane, to i tak szybko rozszerzą się w naturalny sposób. Inaczej jest w przypadku jeansów z dodatkiem poliestru, który trudniej się rozciąga, więc lepiej postawić na większy rozmiar, Znaczenie ma również model jeansów, Jeśli Twoją sylwetkę cechują mocne uda i wyraźna linia bioder, zainteresuj się luźnymi krojami, takimi jak lub boyfriend (są szerokie w biodrach).

Osoby o masywnych łydkach dobrze poczują się w jeansach o prostych nogawkach lub w szerokich modelach (np. szwedy, dzwony), a zrezygnować powinny z dopasowanych, wąskich modeli.

Czy jeansy 100% bawełna się rozciąga?

Funkcjonalność – Domieszka elastanu w jeansach sprawia, że są one bardziej sprężyste i przylegają do ciała. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jak wiele elastanu znajduje się w spodniach – idealnym rozwiązaniem będzie ok.2%, czasami jednak spotyka się modele, w których jest go aż kilkanaście procent.

Czy obcisłe spodnie szkodzą?

2. Moda niebezpieczna dla zdrowia – Masz problem z wkładaniem i zdejmowaniem rurek? Pamiętaj, że zbyt obcisłe ubrania mogą źle wpływać na krążenie krwi Po podaniu kroplówek kobieta odzyskała czucie w nogach i mogła samodzielnie opuścić szpital. Lekarze twierdzą, że pierwszy raz spotkali się z tak poważnymi uszkodzeniami spowodowanymi noszeniem spodni typu rurki. Czy powinniśmy obawiać się naszych ubrań ? Specjaliści ostrzegają przed noszeniem bardzo obcisłych ciuchów. Jeśli zauważymy świąd skóry, a następnie drętwienie mięśni, powinniśmy jak najszybciej przebrać się w wygodniejsze spodnie. Rurki mogą bowiem wywołać utratę czucia.

 1. Może również wystąpić zespół ciasnoty międzypowięziowej, który zdiagnozowano u Australijki.
 2. Zwiększone ciśnienie na mięśnie i nerwy sprawia, że krew i tlen mają utrudniony dostęp do komórek.
 3. Mięśnie zaczynają puchnąć i mogą przy okazji uszkodzić nerwy.
 4. Zbyt obcisłe ubrania mogą też wywołać otarcia naskórka, które przy sprzyjających warunkach przekształcają się w stany zapalne.

Poza tym ciasne spodnie sprzyjają tworzeniu się mało estetycznych i groźnych dla zdrowia żylaków, Jakie wnioski powinniśmy wyciągnąć z mrożącej krew w żyłach historii miłośniczki rurek? Po pierwsze, nosząc obcisłe dżinsy, lepiej unikać wysiłku fizycznego i na wszelki wypadek nie robić skłonów ani przysiadów. Źródło: bbc.com Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki. Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Dr n. med. Szymon Kujawiak Specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii ruchu.

Czy kupować jeansy rozmiar mniejsze?

Rozmiary nietypowe – Jeansy Controversy są projektowane z myślą o kobietach noszących rozmiary rzadko spotykane. Można tu dostać od wielkości XXS aż do wielkości XL. Kobietom o nietypowej figurze nieco trudniej jest dobrać właściwy rozmiar odzieży. Nie każda bowiem, która nosi rozmiar S, ma talię 65 cm-69 cm.

Nie każda też, która ma taką talię i nosi rozmiar S bluzek, będzie miała 92-95 cm w biodrach. W takich wypadkach ważniejszy jest większy obwód. W razie wątpliwości lepiej jest jednak poradzić się sprzedawcy z dużym doświadczeniem, na który rozmiar się zdecydować. Generalna zasada głosi, że lepiej kupić jeansy za duże niż za małe.

Jak w każdej regule, tu także są wyjątki. Przede wszystkim ważne jest, jaki model jeansów chcesz kupić. Jeśli wybierasz jeansy mocno dopasowane takie jak push up lub curve jeans, mogą być one minimalnie mniejsze od twojego rozmiaru. Jeśli szukasz spodni luźnych, na przykład boyfriendów lub wide jeans, prawdopodobnie rozmiar nieco większy będzie leżał tak samo dobrze, jak twój rozmiar.

You might be interested:  Jak Przerobić Męski T Shirt Na Damski?

Jak zwiększyć pas w spodniach?

Jak poszerzyć spodnie w pasie za pomocą gumki? – Spodnie możesz też poszerzyć w pasie, zamieniając doszywany pasek na gumkę. Trzeba go po prostu wypruć, a w jego miejsce wszyć szeroką gumkę. Po odjęciu paska, spodnie zazwyczaj zyskują kilka centymetrów, ponieważ pasek marszczy tkaninę.

Jak rozbic jeansy w pasie?

Jeansy za ciasne w pasie – co robić? – Jeżeli twoje jeansy mają domieszkę elastanu, powinny się nieco rozciągnąć po nałożeniu, dlatego nie musisz się obawiać, gdy ciężko je zapiąć np. po praniu. Po kilkudziesięciu minutach problem zniknie. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku klasycznego denimu.

zmocz pas spodni obficie wodą zapnij suwak oraz guzik jeansów i naciągnij je na płaską powierzchnię (np. oparcie krzesła, deskę do prasowania itp.) poczekaj do całkowitego wyschnięcia spodni

Pamiętaj, że jeansy muszą być naprawdę mocno naciągnięte, aby włókna miały szansę się rozluźnić. Innym sposobem jest wykorzystanie do rozciągnięcia spodni lub, Nastaw urządzenie na maksymalny wyrzut pary i po każdym przejechaniu żelazkiem w pasie rozciągaj stopniowo materiał spodni.

Czy jeansy kurczą się w praniu?

Dlaczego jeansy się kurczą? – Zacznijmy od wyjaśnienia, dlaczego jeansy mogą się w ogóle skurczyć. Najczęstszą przyczyną jest kurczenie się denimu w praniu. Dlaczego tak się dzieje? Pomimo tego, że denim jest tkaniną, która z zasady jest dosyć odporna na czynniki zewnętrzne i jest raczej wytrzymała, często zdarza się, że po wyciągnięciu z pralki ten materiał kurczy się o pół rozmiaru.

Najczęstszym powodem jest niepoprawne pranie jeansowych spodni. Pomimo trwałości denimu, nie należy prać go w temperaturze powyżej 30 stopni. Nie jest też wskazane zbyt częste pranie jeansów. Dla osób, które piorą rzeczy co tydzień, nie jest to przyjemna informacja, ale fakty mówią same za siebie: jeans nie brudzi się tak jak klasyczna bawełna i nie wymaga, tak częstego prania.

Ograniczenie ilości prania zdecydowanie ochroni Twoje jeansy przed nadmiernym kurczeniem się, a także przed wypłukaniem barwnika. Aby zapobiec wypłukiwaniu koloru, ważne jest również odwrócenie jeansów na lewą stronę przed włożeniem do pralki. Co równie istotne, jeansy najlepiej prać bez środków zmiękczających tkaninę. Wstawka Jak Poszerzyć Spodnie W Pasie Drugą przyczyną kurczenia się jeansów są dodatkowe krągłości w okolicach pasa, bioder lub ud. Obcisłe denimowe spodnie potrafią być bardzo wymagające, jeśli chodzi o trzymanie swojej figury w ryzach. Każdy dodatkowy kilogram jest odczuwalny podczas chodzenia w jeansowych spodniach, co oczywiście sprawia, że czujemy się w nich mniej komfortowo – zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Jak zmniejszyć spodnie o 2 rozmiary?

Jak zmniejszyć spodnie jeansowe? Sposoby – Przeglądając fora internetowe, można natknąć się na wiele sprawdzonych porad, jak zmniejszyć spodnie jeansowe w praniu. Nie możemy mieć jednak gwarancji, że spodnie skurczą się w taki sposób, w jaki chcielibyśmy.

 • Jedna z porad mówiących, jak skurczyć dżinsy, wskazuje na wypranie spodni w pralce z użyciem wysokiej temperatury.
 • Sposób najlepiej działa na bawełnę.
 • Najlepiej wyprać spodnie w 90 stopniach.
 • Minusem tej metody może być jednak nadmierne skurczenie się spodni, ponieważ piorąc jeansy w pralce, nie mamy możliwości panowania nad stopniem kurczenia się materiału.

Inny sposób na zmniejszenie spodni (zwłaszcza jasnych jeansów) to kąpiel w wannie. Należy wówczas założyć jeansy i usiąść w wannie z możliwie jak najcieplejszą wodą. Dzięki tej czynności możemy skurczyć spodnie w taki sposób, by idealnie pasowały do naszej sylwetki.

Czy można poszerzyc spodnie w biodrach?

Jak poszerzyć spodnie w pasie? – Wiesz już, jak delikatnie rozciągnąć w pasie lub poradzić sobie ze spodniami materiałowymi, które w tym obszarze są dla Ciebie za ciasne ale co, jeśli szukasz sposobu na trwałą zmianę rozmiaru spodni? Jak poszerzyć spodnie w pasie i biodrach ? Najprostszym rozwiązaniem będzie ostrożne rozprucie bocznych szwów spodni (o ile szew na to pozwala), ważne, by nie spruć szwu na zbyt długiej linii i wszycie dopasowanej wstawki z materiału. Wstawka Jak Poszerzyć Spodnie W Pasie

Czy za ciasne spodnie mogą powodowac ból brzucha?

Jednak co gorsze, zbyt ciasne spodnie uciskają narządy w jamie brzusznej, co w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do ich niewydolności.

Czy Jeans się rozchodzi?

Jak rozciągnąć jeansy? Sprawdzone sposoby | CCC Fashion blog Każda z nas ma w swojej szafie ulubioną parę jeansów, z którą za żadne skarby nie chce się rozstawać. Stanowią bazę codziennych stylizacji, są wygodne i dzielnie nam służą już od dłuższego czasu.

Wszystko jest dobrze, aż pewnego dnia okazuje się, że stały się za ciasne. Wyrzucić je? Wykluczone! Rozpocząć dietę? Niby nie ma przeciwskazań, ale może lepiej spróbować przywrócić ukochane spodnie do poprzednich rozmiarów? Choć wydaje się, że tylko nas spotkała taka tragedia, wbrew pozorom skurczenie jeansów zdarza się dość często i, na całe szczęście, istnieją sposoby, by znów na nas pasowały.

Poznaj je wszystkie! Niezależnie od tego, czy problem dotyczy nowej pary jeansów, które w sklepie leżały idealnie, a w domu okazały się za małe, czy pary, którą masz już w swojej szafie, będąc ich właścicielką musisz pamiętać o dwóch ważnych kwestiach.

Ochamy, ale najwyraźniej nie wiemy, jak o nie dbać. Tymczasem pierwszym powodem, dlaczego odzież jeansowa się kurczy, jest pranie jej w wysokich temperaturach. Szacuje się, że pod ich wpływem potrafi zmniejszyć swą objętość nawet o 30%! To mit, że denim jest na tyle solidnym materiałem, że gorąca woda mu nie zaszkodzi.

Rzeczywiście, jest bardzo wytrzymały, ale w kwestii prania, najlepiej zaufać producentom, którzy rekomendują pranie jeansów letniej wodzie i zalecają, by unikać ich prasowania. Jeansy pierzemy więc na lewej stronie, w temperaturze nieprzekraczającej 30 stopni, stosując środki piorące, lecz nie zmiękczające tkaninę.

 1. Możemy też wyprać je ręcznie, w misce z letnią wodę i delikatnym płynem do prania,
 2. Tylko stosując się do tych wytycznych, będziemy mogli cieszyć się wciąż tym samym wyglądem i rozmiarem naszych spodni.
 3. Druga kwestia, którą pewnie niezbyt chętnie chcemy przyjąć do wiadomości, jest nie tyle skurczenie się jeansów, co nasze nadprogramowe kilogramy.

Pół biedy, jeśli spodnie mają w swoich składzie stretch, który wybaczy nam drobne wahnięcia wagi. Jeżeli jednak są one większe, a jeansy wykonane są z bawełny, pojawiają się schody. Co robić w takiej sytuacji? Jak rozciągnąć za małe jeansy? Przede wszystkim zacznij od sprawdzenia metki ze składem materiałowym.

 • Jeśli jeansy mają w nim wyłącznie bawełnę, jest to dobra wiadomość, ponieważ to tkanina podatna na rozciąganie.
 • Sama zresztą pewnie zauważyłaś, że po kilku dniach chodzenia stają się luźniejsze – to właśnie zasługa bawełny.
 • Spodnie mające w składzie elastan także dość łatwo się rozciągają.
 • Największym wyzwaniem będą modele z dodatkiem poliestru tj.
You might be interested:  Tkanina Typu Blackout Co To Znaczy?

sztucznego, nieelastycznego włókna. Nie poddawaj się jednak! Dzięki naszym poradom, jak rozciągnąć jeansy, poradzisz sobie z każdym materiałem i to bez wychodzenia z domu! Nawet zbyt obfity obiad może spowodować, że zacznie Ci brakować w pasie jeansów kilku centymetrów, szczególnie jeśli zdecydowałaś się założyć model high waist.

Jak zwiększyć ich obwód? Spryskaj jeansy wodą, a następnie nałóż je na oparcie krzesła lub szerszy bok deski do prasowania, by pas był naciągnięty. Dodatkowo wilgotną tkaninę delikatnie naciągaj dłonią, Jak poszerzyć spodnie w pasie bez większego wysiłku? Możesz skorzystać z regulowanego rozprężacza, specjalnego urządzenia, które zwiększy obwód jeansów, a także parownicy lub żelazka z funkcją pary.

Ogrzany i zwilżony materiał będzie bardziej podatny na naciąganie. Wiesz już jak rozciągnąć jeansy w pasie, przejdźmy zatem do ud. Jak poszerzyć spodnie w tym miejscu? Przygotuj butelkę z atomizerem i napełnij ją letnią wodą. Załóż na siebie jeansy i rozpyl na nie wodę na wysokości ud.

 1. Mocno zwilżony materiał jest gotowy do rozciągania.
 2. To okazja do przeprowadzenia krótkiego treningu – zrób kilka serii przysiadów, kucaj i skacz, podnosząc kolana do klatki piersiowej.
 3. Taka aktywność w jeansach prawdopodobnie nie będzie szczytem komfortu, ale z pewnością sprawi, że zyskają w udach dodatkowe centymetry,

Po wszystkim zdejmij spodnie i zostaw je do wyschnięcia. Pamiętaj, by absolutnie nie odkładać ich na grzejnik i nie suszyć suszarką! Po takim zabiegu denim może ponownie się skurczyć i cały Twój wysiłek pójdzie na marne. Uwielbiamy modele skinny i slim jeansów, lecz w momencie, gdy ich nogawki robią się zbyt wąskie, nie tylko mamy problem, by w ogóle je założyć, ale i noszenie ich nie ma nic wspólnego z komfortem.

 • Jak się uporać z tym problemem? Spryskaj letnią wodą dolną część nogawek: od kolan aż do kostek.
 • Tkanina powinna być wilgotna, nie mokra.
 • Następnie rozciągaj materiał dłońmi przez kilka minut.
 • Gdy skończysz, zostaw spodnie do wyschnięcia w temperaturze pokojowej.
 • W sytuacji, kiedy założyć suche jeansy, a ich nogawki wciąż wydadzą Ci się za wąskie, powtórz cały proceder ze zwilżaniem, jednak tym razem ubierz na siebie wilgotne spodnie i noś tak długo, aż poczujesz, że nogawki zwiększyły swoją szerokość.

Jeśli interesuje Cię, jak rozciągnąć jeansy ze stretchem, bo stały się za wąskie w łydkach, wystarczy, że przejdziesz od razu do tej drugiej metody – chodzenie po domu w wilgotnych spodniach powinno rozwiązać Twój problem. : Jak rozciągnąć jeansy? Sprawdzone sposoby | CCC Fashion blog

Jak sprawdzic czy spodnie są dobre?

Jak wybrać odpowiedni rozmiar spodni bez mierzenia? – W przymierzalniach jest często ograniczona liczba produktów, które można wnieść, więc zazwyczaj, jeśli jakieś spodnie nie są dobre, to trzeba się ubrać i pójść po kolejny rozmiar i wrócić, mierzyć znów.

Są jednak triki, które pomogą sprawdzić, czy spodnie będą dobre i to bez ich mierzenia. Dalsza część tekstu pod materiałem wideo. Jeden ze sposobów polega na tym, by zapiąć guzik spodni, a następnie złapać za pas i owinąć wokół szyi. Jeśli oba końce materiały zetkną się ze sobą, ma to oznaczać, że spodnie są w odpowiednim rozmiarze.

Kiedy jednak dwa końce do siebie nie dostaną, to oznacza, że rozmiar jest zbyt mały. Ten zaskakujący sposób pokazała jedna z użytkowniczek TikToka, Kayleigh Williamson. Oprócz szyi może być pomocna także ręka. Wybrane spodnie również należy zapiąć z guzik i zasunąć rozporek.

 • Następnie należy zacisnąć pięść i włożyć przedramię w pas spodni.
 • Jeśli ręka od łokcia do pięści idealne się mieści, to oznacza, że spodnie będą dobrze leżeć w pasie.
 • Metoda ta sprawdzi się jednak wyłącznie w przypadku spodni o regularnym stanie.
 • Dalsza część tekstu poniżej.
 • Jeśli ktoś jednak nie jest przekonany do takiego mierzenia, może nawet sprawdzić na kilku parach spodni takie rozwiązania i wówczas zabrać do przymierzalni te, które w tym teście wypadły najlepiej.

Wówczas nie trzeba brać dwóch rozmiarów jednego modelu do przymierzalni. Zobacz także:

Sieciówki kochają ciałopozytywne hasła. Ale powyżej rozmiaru 46, nie masz czego szukać w Złotych Tarasach Tak nas wprowadzają w błąd sieciówki odzieżowe. Manipulują rozmiarami na metkach “Rozmiarówka próźności”, czyli dlaczego ubrania w tym samym rozmiarze nie są takie same

Źródło: Ofeminin

Gdzie kupić dobre jeansy?

Jeansy damskie – jak dobrać je do typu sylwetki? – Błękitne, granatowe, czarne, z przetarciami i dziurami, a może jednolite? Bez względu na to, jakie jeansy lubisz najbardziej, odpowiednio dobrany krój sprawi, że będziesz wyglądać świetnie ! Wybór modeli jest dziś naprawdę ogromny, a najgorętsze trendy nie ułatwiają sprawy.

Zatem: czym kierować się przy doborze jeansów do typu sylwetki? Po pierwsze: wybierz krój, który wyeksponuje Twoje atuty, a zatuszuje mankamenty, Jeśli chcesz wyeksponować talię, a zamaskować szersze biodra, nie kupuj idealnie dopasowanych rurek. A jeśli chcesz podkreślić kobiece kształty, zapomnij o jeansach boyfriendach! Po drugie: pomyśl o długości spodni! Jeansy 7/8 będą świetnie wyglądać na wysokich dziewczynach.

Jeśli jednak jesteś niska, model z dłuższą nogawką okaże się lepszym wyborem. Po trzecie: zwróć uwagę na przetarcia i dziury! Celowo postarzane spodnie z denimu od lat królują w trendach, ale jeśli decydujemy się na taki model, pamiętajmy, że przetarcia umieszczone centralnie na udach mogą je optycznie powiększać, podobnie zresztą, jak stylowe rozdarcia.

Jak samemu zwęzić spodnie w pasie?

Jak zwęzić spodnie w pasie bez szycia? – Kolejna metoda zwężania spodni w pasie nie wymaga nawet szycia! Każdy z łatwością więc sobie z nią poradzi. Wiele osób nie lubi lub nie potrafi szyć i zastanawia się j ak zwęzić spodnie w pasie za pomocą gumki? Ten sposób jest bardzo szybki i bardzo prosty.

Jak rozciągnąć spodnie w praniu?

Jak rozciągnąć spodnie w łydkach? – Jeśli spodnie po praniu lub nieudanych zakupach okazały się za małe, możesz zastosować domowy sposób, aby lekko je rozciągnąć, Do tego przyda się Tobie także spryskiwacz z letnią wodą. Ułóż spodnie w bezpiecznym miejscu i spryskaj nogawki wodą.

Jak rozciągnąć jeansy w łydkach?

Jak rozciągnąć jeansy w łydkach? – Jeśli twoje ulubione spodnie zeszły się w okolicach łydek, spryskaj je ciepłą wodą, a następnie delikatnie rozciągaj za pomocą dłoni. Później wystarczy rozwiesić spodnie na suszarce i zaczekać, aż samoistnie wyschną.