Spodnie Z Dziurami Na Kolanach Jak Zrobić?

29.03.2023 0 Comments

Spodnie Z Dziurami Na Kolanach Jak Zrobić
Jak zrobić dziury w spodniach krok po kroku: –

 1. Włóż jeansy i zaznacz mydełkiem lub markerem miejsca, w których chcesz zrobić dziury w spodniach
 2. Następnie rozłóż jeansy na płaskiej powierzchni i włóż do nogawki kawałek tekturki (dzięki temu nie przetniesz przez przypadek spodni od spodu)
 3. Jeśli chcesz zrobić dziury w spodniach na kolanach, pamiętaj aby rozcięcie było węższe od szerokości nogawki
 4. Dziury nie wycinaj w linii prostej, ale poprowadź nożyczki po łuku
 5. Żeby postrzępić dziury w spodniach na kolanach czy udach możesz przetrzeć jej krawędzie pumeksem albo papierem ściernym.
 6. Możesz także powyciągać luźne nitki z pomocą szydełka

Jak zrobić dżinsy z dziurami?

Jak zrobić dziury w spodniach – Ułóż spodnie na płaskiej powierzchni. Markerem zaznacz miejsca, w których wykonasz nacięcia. Jeśli zdecydowałaś się na standardową dziurę na kolanie, najlepiej nie rysuj linii dokładnie od szwu do szwu, tylko zatrzymaj się nieco przed.

 • Dziury możesz też wykonać pionowo albo na ukos.
 • Uwaga! Dziury nie wycinamy prowadząc nożyczki po wyznaczonej linii, ale po łuku.
 • Aby dziury były jeszcze bardziej stylowe, możesz je postrzępić.
 • W tym celu użyj pumeksu.
 • Potrzyj nim delikatnie krawędzie wykonanej dziury.
 • Pumeksem możesz też stworzyć przetarcia na jeansie,

Wszystko zależy od twojej wyobraźni.

Jak samemu zrobić dziury w spodniach?

Jak zrobić dziury w spodniach Wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób zrobić dziury w spodniach na kolanach za pomocą między innymi pumeksu i żyletki. W artykule dowiesz się, jak zrobić dziury w jeansach i w spodniach ze streczem. Zaproponujemy ciekawe miejsca na spodniach, w których możesz zrobić oryginalne otwory.

 • Iedyś były rzadkością.
 • Pierwotnie powstawały na tych jeansach, które były już stare i przeznaczone do wyrzucenia.
 • Trend wycinanek w spodniach pojawił się pod koniec lat 80.
 • I aktualnie znajduje się na samym szczycie modowych nowości – ubrań na miarę XXI wieku.
 • Modę na noszenie dziur w spodniach rozpoczęli fani ciężkich brzmień, przedstawiciele undergroundu, czy punkowego stylu.

To oni po raz pierwszy chwycili za nożyczki i poprzez dziury w spodniach, głosili sprzeciw wobec kultury masowej. Dziś dziury w spodniach nie definiują, wbrew przestrogom rodziców i dziadków, tego, co definiowały kiedyś. Są głównie oznaką dobrego stylu i modnego designu.

 • Przeciwnicy podartych jeansów zawsze zadają te same pytanie: “Nie jest Ci zimno w kolana?”.
 • Zawsze zastanawiamy się, co na nie odpowiedzieć.
 • Wzorce podartych spodni wzięły się z wybiegów, czy też mody ulicznej.
 • Zostały one przeniesione do szaf milionów osób.
 • Stylowe spodnie z dziurami możesz zamówić poniżej.

Jeśli jesteś bardziej ambitny, zrób je samodzielnie. Pumeks działa jak tarka. Do wykonania spodni w “podartym stylu” potrzebujesz: • pumeks, • marker, • ostre nożyczki. Sposób wykonania: • Połóż spodnie na płaskiej powierzchni. • Zaznacz za pomocą markera miejsca, w których chcesz wykonać nacięcia.

 • Jeśli chcesz uzyskać klasyczną dziurę na kolanie, pamiętaj, aby nie zaznaczać linii dokładnie od szwu do szwu.
 • Należy zatrzymać się kilka centymetrów przed nim.
 • Otwory w spodniach możesz wykonywać na ukos lub pionowo.
 • Jeśli już zaznaczysz odpowiednie miejsca – pora na cięcie nożyczkami.
 • Ażdą dziurę możesz postrzępić.
You might be interested:  Spodnie Slouchy - Co To Znaczy?

Do tego celu użyj pumeksu. Przetrzyj nim krawędzie dziury. • Pumeksem możesz również stworzyć ciekawe przetarcia jeansów. Pocieraj nim delikatnie o materiał. Zwolennicy dziurawych spodni preferują wykonanie otworów w materiale za pomocą pumeksu, ale zdarzają się też entuzjaści wykreowania dziurek za pomocą żyletki.

Zalety cięć żyletką są na przykład takie: • Nacięcia mogą być bardzo precyzyjne i wykonane jedne obok drugich. • Łatwiej jest się wkuć w materiał. Nożyczki stanowczo utrudniają wykonanie pierwszego nacięcia w jeansach. Wiele osób jedynie nacina materiał spodni za pomocą żyletki, po czym piorą modernizowane spodnie w pralce.

Dzięki praniu nitki z nacięć się uwidocznią i lekko postrzępią. Żyletka idealnie pasuje do skrobania nogawek. Sposób wykonania spodni ze streczem jest bardzo podobny do powyższych wskazówek. Z tą różnicą, że po wykonaniu dziur, zaszywa się je. W innym wypadku końcówki materiałów będą się zwijać i fałdować.

Wiele osób zaszywaną dziurę uzupełnia innym materiałem np. stosuje do zaszycia czarną siateczkę, czy też materiały z wzorami kwiecistymi. Na początku moda na sfatygowane spodnie ograniczała się do dziury w kolanie. Później jedno kolano zaraziło drugie – i tak dziury zaczęły rozprzestrzeniać się po całym materiale.

Oprócz tradycyjnych miejsc na spodniach, w których można zrobić większe i mniejsze dziury należy wymienić: • udo, • zgięcie między biodrami a udem, • łydkę, • pośladek, • część materiały między kolanem a pośladkiem. Coraz częściej spotyka się sytuacje, w których nie tylko same jeansy, ale także katany są podziurawione.

Jak naprawić dziury w spodniach?

Kilka prostych wskazówek, jak naprawić dziury w dżinsach – Najczęstszym sposobem naprawy dziur w dżinsach jest wzmocnienie słabych miejsc za pomocą naprasowanych łat. Dostępne są różne rodzaje naszywek, które można naprasować lub naszyć, w zależności od preferencji użytkownika.

W przypadku małych dziur i rozdarć często wystarczy igła i nić do cerowania do szybkiej naprawy. Zszyj dziury jeśli masz maszynę do szycia. Możesz użyć naszywek z innej pary znoszonych dżinsów lub innego kawałka materiału, który komponuje się z kolorem Twoich dżinsów. Wystarczy wyciąć łatkę nieco większą niż otwór i umieścić ją we wewnętrznej stronie spodni, a następnie ją obszyć.

Możesz również szyć ręcznie, jeśli nie masz maszyny do szycia. W przypadku szczególnie uporczywych dziur i rozdarć istnieje wiele produktów zaprojektowanych do wzmacniania tkaniny dżinsowej bez powodowania uszkodzeń ani przebarwień. Jeśli chcesz spróbować zaszyć otwór zamiast używania łaty, możesz wybierać produkt z taśmą do naprasowania, taki jak Heat ‘n Bond.

Jak zrobić przetarcia na spodniach pumeksem?

Przetarcia i dziury w spodniach – Pamiętaj, że przetarcia najlepiej wyglądają w asyście dziur i odwrotnie. Pocieraj materiał tak długo, aż się rozetrze, albo specjalnie go przetnij. Najlepszym sposobem ze wszystkich wyżej wymienionych jest pocieranie spodni pumeksem.

To sposób, z którego korzystali już nasi rodzice. Gdy materiał się rozedrze, wyciągnij nitki pęsetą lub igłą. Dzięki temu stworzysz spodnie, które dodadzą Twojej stylizacji nieco pazura i rockowego charakteru. Jeśli nie chcesz stworzyć samodzielnie spodni z dziurami, pamiętaj, że w sklepach stacjonarnych oraz online znajdziesz mnóstwo różnych spodni tego typu.

You might be interested:  Jak Nazywają Się Spodnie Ze Ściągaczami?

Wystarczy wybrać idealny model!

Jak postarzyć jeansy?

Jak nadać jeansom tak modny obecnie znoszony wygląd? – Metod jest zapewne kilka i różne są też sposoby i narzędzia, których możemy użyć. Do tego celu będą się nadawać różnego rodzaju ostre przedmioty, igły, szydełka albo pęsety do wyciągnięcia nitek i pumeks lub papier ścierny do przecierania.

 1. Wybieramy miejsce, które chcemy postarzyć i koniecznie podkładamy coś pod materiał, żeby przecierać tylko jeden konkretny punkt.
 2. W zaznaczonym fragmencie robimy nacięcia ostrym narzędziem, a następnie pocieramy je pumeksem.
 3. Można pominąć też krok nacinania i tylko pocierać.
 4. Efekt nie będzie miał wtedy wyraźnych dziur.

Na koniec pęsetą lub igłą wyciągamy niepotrzebne nitki z obrzeży naszych uszkodzeń. Na koniec dla ostatecznego nadania charakteru naszym jeansom możemy przetrzeć jeszcze takie miejsca, jak obrzeża kieszeni czy nogawek.

Jak zaszyć małą dziurkę?

Zacznij zszywając tkaninę — raz z lewej i raz z prawej strony, przy tym wbijaj igłę na brzegach dziury, pilnuj także równych odstępów. Przeciągaj nitkę pionową w odwrotnym kierunku do przebiegu splotu, czyli pod nitką poziomą i następnie nad nią. Zaszyj nitkę od wewnętrznej strony materiału i dziurka zacerowana!

Jak wyprać Dzinsowe?

Jak prać jeansy? Z jakimi ubraniami? | Porady Recman Jak prać jeansy – w jakiej temperaturze, z ubraniami białymi czy kolorowymi? Niezastąpiona część garderoby, którą nosimy nawet kilka razy w tygodniu, wymaga odpowiednich sposobów czyszczenia, prania i suszenia.

Często gubimy się w instrukcjach i nie wiemy, jak to robić. W jaki sposób opiekować się jeansami, by ulubiona para spodni służyła jak najdłużej? Skorzystaj z naszych wskazówek! Zanim zaczniesz prać ręcznie lub w pralce, wyjmij z kieszeni wszystkie przedmioty i obejrzyj spodnie jeszcze raz. Jeżeli zostały mocno zaplamione przed praniem użyj silniejszego detergentu.

Zapnij guziki i suwaki, by nie uszkodzić spodni i innych ubrań, a dla pewności – przed wyborem programu – spójrz jeszcze raz na instrukcje na metce. Niektóre pralki mają programy przeznaczone wyłącznie do jeansu. Jeśli Twoje urządzenie nie ma takich funkcji, wybierz krótki program (długie namaczanie niszczy jeans) o maksymalnie 800 obrotach i temperaturze do 30 stopni Celsjusza,

Wyższa temperatura może sprawić, że jeansy się skurczą i stracą kolor, a na dodatek zafarbują resztę ubrań. Gdy pierzesz ręcznie, również postaw na zimną wodę – do umycia możesz użyć mydła lub mieszanki wody z octem. Z czym prać jeansy? Jeśli są to granatowe lub, nie wkładaj ich do pralki z jasnymi ubraniami.

Zawsze powinny znaleźć się w pralce z rzeczami o podobnych kolorach. Dla pewności możesz dołączyć do prania chustkę pochłaniającą barwniki. Spodnie Z Dziurami Na Kolanach Jak Zrobić

Jak dbac o spodnie z dziurami?

Jak prać jeansy? – Jeśli zastanawiasz się, jak właściwie dbać o spodnie jeansowe, najważniejszą zasadą jest, by prać je możliwie jak najrzadziej, Pranie bowiem osłabia strukturę denimu, sprawiając, że jest ona słabsza i bardziej podatna na przetarcia.

Z drugiej strony – tak zwane „sprane” i przetarciami są niezwykle modne, jeśli zależy nam więc na osiągnięciu takiego efektu, częste pranie będzie naszym sprzymierzeńcem. Jak w takim razie prać jeansy? Najlepiej robić to w niskiej temperaturze, np.30 stopniach, oraz w delikatnym trybie. Nie zapomnij też, by przed włożeniem spodni do pralki odwrócić je na lewą stronę.

You might be interested:  Jak Skrócić Spodnie Jeansowe Zachowując Oryginalne Zakończenie?

Denim to materiał, który „lubi” farbować, warto więc prać jeansy, zwłaszcza te w ciemniejszych kolorach, osobno, by uchronić pozostałe ubrania przed zmianą koloru. W przypadku prania jeansów nie zaszkodzi też skorzystać ze sprawdzonych metod naszych mam i babć.

Jak zrobić dziury w czarnych spodniach?

Jak zrobić dziury w spodniach ze streczem? – Jeansy ze streczem lepiej dopasowują się do sylwetki i są bardziej miękkie niż klasyczny, sztywny denim. Jak zrobić dziury w spodniach ze streczem? Zasada jest taka sama, jak w przypadku zwykłych jeansów. Będziesz potrzebować nożyczek, nożyka albo żyletki, pumeksu lub pilnika oraz markera.

 • Po zaznaczeniu miejsca, w którym chcesz zrobić dziury w spodniach ze streczem, za pomocą nożyczek lub innego ostrego przedmiotu, zrób małe nacięcie.
 • Jego krawędzie przetrzyj pumeksem lub pilnikiem
 • Możesz też wyciągnąć wystające wokół otworu nitki
 • Strecz może zwijać się przy krawędziach otworu, dlatego warto zszyć je nicią

Jak zaszyć dziurę w kieszeni spodni?

Cerowanie tkaniny –

 1. Tkanina to połączenie dwóch, prostopadłych względem siebie nitek.
 2. Jak zaszyć dziurę na tkaninie?
 3. – najpierw oczyść okolice dziurki z postrzępionych nitek.
 4. – szyj dziurę zgodnie z przebiegiem splotu tkaniny – raz w lewej, raz z prawej strony,
 5. – wbijaj igłę przy każdym brzegu dziurki, w równych odległościach,
 6. – teraz przeciągaj nitkę odwrotnie do przebiegu splotu – przeplatając ją z poziomą (raz pod nią, a raz nad nią),
 7. – teraz wystarczy już tylko zaszyć nitkę.

Jak zrobić przecierane spodnie?

Przetarcia na spodniach, zrób to sam! – Jest wiele sposobów i wszystkie opierają się na jednym mechanizmie. Pocierając ostrym narzędziem, wycieramy materiał. Przetarcia możemy więc zrobić pumeksem, Jest to najpopularniejsza metoda, ponieważ przetarcia wychodzą naturalnie i spodnie są niejako specjalnie postarzone, do tego czasem powstają małe strzępki, które tylko dodają uroku.

Można również użyć pilnika, jednak powierzchnia przetarcia będzie mniejsza (sprawdzi się, gdy chcemy osiągnąć efekt poprzecieranych pasków). Z pilnikiem należy jednak uważać, używając ostrego pilniczka do żelowych paznokci, łatwo uszkodzić materiał i przez przypadek zrobić dziurę, chociaż i tak będzie z pewnością wyglądać ciekawie.

Ostatnim narzędziem jest średniej ostrości papier ścierny, również należy nim pocierać materiał aż do zadowalającego efektu.

Jak zrobić przetarcia na spodniach pumeksem?

Przetarcia i dziury w spodniach – Pamiętaj, że przetarcia najlepiej wyglądają w asyście dziur i odwrotnie. Pocieraj materiał tak długo, aż się rozetrze, albo specjalnie go przetnij. Najlepszym sposobem ze wszystkich wyżej wymienionych jest pocieranie spodni pumeksem.

 • To sposób, z którego korzystali już nasi rodzice.
 • Gdy materiał się rozedrze, wyciągnij nitki pęsetą lub igłą.
 • Dzięki temu stworzysz spodnie, które dodadzą Twojej stylizacji nieco pazura i rockowego charakteru.
 • Jeśli nie chcesz stworzyć samodzielnie spodni z dziurami, pamiętaj, że w sklepach stacjonarnych oraz online znajdziesz mnóstwo różnych spodni tego typu.

Wystarczy wybrać idealny model!