Jakie Spodnie Na Trekking W Górach?

30.03.2023 0 Comments

Jakie Spodnie Na Trekking W Górach
W jakie góry? – Po jakich górach chodzisz najczęściej? Najbardziej wymagające polskie szczyty znajdują się oczywiście w Tatrach Wysokich. Cechują je skalny charakter i bardzo strome zbocza. Zdobycie takiego wierzchołka często wymaga połączenia trekkingu z elementami wspinaczki. Jakie Spodnie Na Trekking W Górach Spodnie Columbia Titan Ridge II na szczycie Kościelca Spodnie muszą oddychać, bo Tatry Wysokie potrafią wylać z człowieka siódme poty. Wytrzymałość zagwarantuje natomiast, że materiał nie uszkodzi się na pierwszym lepszym kamieniu. Z kolei elastyczność i odpowiedni krój sprawią, że spodnie nie będą ograniczały swobody ruchów.

Jakie Spodnie Na Trekking W Górach Salewa Puez Terminal 2 Jakie Spodnie Na Trekking W Górach Milo Brenta

Wymienione wyżej właściwości spodni mogą być przydatne również podczas wędrówek po łagodniejszych pasmach górskich, ale nie będą już tak istotne. Osobom podróżującym po górach typu beskidzkiego, radziłbym zwrócić uwagę głównie na oddychalność i właściwości szybkoschnące materiału.

Przydatna będzie także impregnacja materiału. Dobrym pomysł to zakup spodni z odpinanymi nogawkami, które można w łatwy sposób przekształcić w krótkie spodenki. To szczególnie przydatna właściwość, jeśli często wychodzimy w góry o bardzo wczesnej porze. Poranki w górach bywają bowiem chłodne, ale po kilku godzinach temperatura z reguły wzrasta.

Dzięki wersji 2w1 rano można wyjść na szlak w długich spodniach, a po kilku godzinach przekształcić je w szorty. Dlaczego ww. cechy są ważne? Każde góry wymagają wysiłku, więc oddychalność jest tak samo ważna w Tatrach, jak i w Beskidach, Sudetach czy Bieszczadach.

  1. Szybkoschnący materiał sprawi natomiast, że jeśli złapie Cię deszcz, nie będziesz zmuszony do pokonywania długich kilometrów w mokrych, ciężkich i klejących się do ciała spodniach.
  2. Modele które powinny sprostać tym wymaganiom można znaleźć np.
  3. Wśród spodni The North Face oraz Milo.
  4. Model z odpinanymi nogawkami to m.in.

Milo Marre. Opisane wskazówki dotyczą przede wszystkim wiosny, lata i jesieni. Zima rządzi się trochę innymi prawami. Wówczas warto zwrócić uwagę, aby spodnie miały membranę lub były wykonane z materiału softshellowego z impregnacją. Te drugie lepiej sprawdzają się podczas bardziej intensywnych aktywności jak np.

Jakie spodnie w zimie w góry?

Spodnie do sportów zimowych – na co warto zwrócić uwagę? – Wybierając w sklepie spodnie trekkingowe damskie, męskie czy dla dzieci warto zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych szczegółów. Wpływają one na funkcjonalność i komfort użytkowania spodni. Oprócz rodzaju materiału oraz parametrów membrany będą to:

Krój spodni – powinien być dopasowany do pory roku, w której będą używane, oraz zapewniać maksimum komfortu podczas poruszania się nawet w najtrudniejszym terenie. Spodnie przede wszystkim nie powinny ograniczać ruchów, powinny być elastyczne i mieć profilowane kolana, a także w spodniach bardziej technicznych wszyty specjalny klin w kroku. Przyjmuje się, że trekkingowe spodnie zimowe powinny trochę bardziej przylegać do ciała niż spodnie letnie. Jednak powinny być też na tyle swobodne, aby można było ubrać pod nie warstwę bielizny termoaktywnej lub cienkie polarowe getry.

Jakie Spodnie Na Trekking W Górach Softshellowe spodnie ocielane o kroju bardziej dopasowanym do ciała – Zenon Softshell Pants (Jack Wolfskin)

Kieszenie – tutaj kwestia jest podzielona, jedni lubią mieć dużo kieszeni w spodniach, inni wolą nosić wszystkie drobiazgi w plecaku. Spodnie zimowe powinny jednak mieć tych kieszeni więcej. Dobrze jest mieć pewne rzeczy pod ręką i nie musieć za każdym razem zdejmować plecaka. Zwłaszcza, że w warunkach zimowych zdjęcie plecaka i ponowne go ubranie i pozapinanie nie jest tak proste jak w warunkach letnich. Porządne spodnie będą mieć na pewno dwie kieszenie główne na biodrach i jedną na udzie. Spotykane są też kieszenie typu cargo, ale to raczej w spodniach do codziennego użytku czy też w spodniach dla leśników lub myśliwych. Należy zwrócić uwagę, aby wszystkie kieszenie były pojemne, dostęp do nich łatwy i żeby były zapinane na laminowane suwaki. Fartuchy śnieżne, czyli śniegołapy – absolutny standard porządnych spodni zimowych trekkingowych. Wszyte wysoko w nogawkę wewnątrz fartuchy śnieżne zapobiegną dostawaniu się śniegu i wiatru pod spodnie. Jest to istotne, gdy będziemy brnąć w głębokim śniegu, a nie będziemy stosować osobnych stuptutów. Przydaje się także specjalny haczyk metalowy z przodu nogawki umożliwiający zahaczenie go o sznurówki butów. Zapobiega on podciąganiu się spodni podczas brodzenia w głębokim śniegu.

Jakie Spodnie Na Trekking W Górach Fartuch przeciwśnieżny z haczykiem na sznurówki w spodniach Parana Pants (Jack Wolfskin)

Rozpinane nogawki i regulowany obwód – niezwykle istotny element wyposażenia dobrych spodni zimowych. Wysoko rozpinane nogawki, zazwyczaj po zewnętrznej stronie, bardzo ułatwiają zakładanie i zdejmowanie spodni oraz dopasowanie do butów. Do tego regulowany obwód nogawek zapobiega dostawaniu się wiatru i śniegu pod spodnie. Jeśli regulacja pozwala ściśle dopasować nogawki do butów to istnieje szansa, że rakami czy raczkami nie zawadzi się o spodnie i nie poszarpie materiału. Wywietrzniki i panele wentylacyjne – w niektórych bardziej zaawansowanych spodniach, głównie tych membranowych, stosuje się rozpinane wywietrzniki oraz panele wentylacyjne. Mają one za zadanie polepszyć oddychalność spodni podczas intensywnego wysiłku. Dobrze, aby zamki były laminowane a po ich otwarciu zamiast dużej dziury w spodniach była wszyta siateczka.

Jakie Spodnie Na Trekking W Górach Panel wentylacyjny w spodniach Gravity Slope Pants, prod. Jack Wolfskin

Zintegrowane paski – coraz częściej producenci spodni trekkingowych wyposażają je w zintegrowane paski, elastyczne zapięcia, gumki i marszczenia z gumkami na plecach czy rzepy do regulowania obwodu w pasie. Ułatwia to dopasowanie spodni i nie trzeba pamiętać o zabraniu dodatkowego paska do spodni. Na wyposażeniu spodni można również spotkać szelki, ale to raczej w spodniach narciarskich lub technicznych spodniach trekkingowych. Pakowność spodni i ich masa – spodnie do turystyki zimowej będą cięższe i większe po spakowaniu od spodni letnich. Spodnie sofshellowe będą ważyły około 400-600 gram, podobnie membranowe, a docieplane spodnie membranowe nawet do około kilograma. Im lżejsze spodnie tym lepiej będą się kompresować do małego rozmiaru. Specjalne wzmocnienia na nogawkach, kolanach i pośladkach – wzmocnienia takie, czy to w postaci naszytej łaty z Cordury, czy w postaci wszytego panelu z mocniejszego materiału będą chroniły newralgiczne miejsca naszych spodni narażone na rozdarcie poprzez kontakt ze skałą, lodem, zmrożonym śniegiem, czy rakami na butach. Filtr przeciwsłoneczny UV – bardziej przydaje się latem, jednak zimą w wyższych partiach gór mocne słońce dodatkowo odbijające się od śniegu też potrafi być szkodliwe. Krótko mówiąc, jeśli filtr UV jest na spodniach to okej, nie zaszkodzi. Zamki bryzgoszczelne, laminowane – wszystkie kieszenie oraz wywietrzniki i panele wentylacyjne powinny być zamykane na takie zamki. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są laminowane zamki na całej długości spodni po bokach nogawek i bioder. Takie rozwiązanie bardzo ułatwia zakładanie i zdejmowanie spodni na założone już np. spodnie softshellowe. Gdy zaczyna padać takie spodnie wyjmujemy z plecaka, szybko zakładamy bez konieczności zdejmowania butów, i idziemy dalej. Przestaje padać to je równie szybko ściągamy i chowamy. Wygodne i szybkie rozwiązanie.

You might be interested:  Sukienka W Grochy Co Tk Za Styl?

Jakie Spodnie Na Trekking W Górach Spodnie wodoodporne z zamkami na całej długości nogawek – dzięki temu, aby je założyć, nie trzeba zdejmowac butów (model Protection Pants, prod. Jack Wolfskin)

Jakie kupić spodnie w góry?

Jakie spodnie trekkingowe w góry? – Zakładamy, że jeśli interesujesz się trekkingiem, na górskie wyprawy nie ubierasz się w zwykłe dresowe spodnie. Choć takie rozwiązanie z pozoru może wydawać się wygodnym, pamiętaj, że zwykła odzież sportowa nie jest dostosowana do aktywności górskiej. Na co zwrócić uwagę, wybierając dobre spodnie w góry?

Jakie spodnie zabrać w góry? Wygodne!

To absolutny priorytet. Spodnie nie powinny krępować twoich ruchów. Okaże się to ważne, gdy pokonując jakąś przeszkodę, będziesz musiał podnieść nogę wyżej. Spodnie górskie powinny być wykonane z materiału zawierającego dodatek włókien elastycznych. Ponadto muszą być właściwie wyprofilowane.

Wytrzymałe spodnie w góry

Spodnie w góry muszą wytrzymać wielogodzinną wędrówkę, a także być odporne na ostre skały, gałęzie i korzenie. W przeciwnym wypadku już po kilku wyprawach zauważysz rozdarcia.

Szybkoschnące spodnie w góry

Górska pogoda bywa zmienna; słoneczna aura lada moment może zmienić się w ulewę. Uwierz, że wędrowanie w przemoczonych spodniach nie jest niczym przyjemnym. Wybierz spodnie trekkingowe z syntetycznego materiału, który szybko odprowadza wilgoć.

Czy spodnie trekkingowe nadają się na narty?

Jakie spodnie zimowe wybrać – Rynek spodni trekkingowych jest bardzo szeroki. Na jakie więc konkretnie modele warto zwrócić uwagę, szukając sprzętu na chłodniejsze miesiące? Poniżej przedstawiam spodnie trekkingowe męskie oraz damskie, które sprawdzą się w czasie zimowych wędrówek.

Jeśli nie dysponujesz bardzo dużym budżetem, zwróć uwagę na elastyczne spodnie trekkingowe Milo Brenta, To model całoroczny, który na zimowe wędrówki najlepiej połączyć z termoaktywną bielizną. Regulowany obwód oraz rozpinane nogawki pozwolą idealnie dopasować spodnie do ciała. Wzmocnienia z ripstopowej tkaniny zabezpieczą natomiast materiał przed rozdarciem przez zęby raków lub ostrą krawędź narty.

Bardzo dobrą izolację od mrozu i nieprzyjemnego wiatru zapewnią spodnie w góry Rab Winter Torque wykonane z tkaniny Matrix ™. W kluczowych miejscach (kolana, dolna część nogawek, panel na tyle) spodnie składają się nie z dwóch, a z trzech warstw (dodatkową warstwę stanowi membrana).

Wewnętrzna strona spodni jest wykonana z miękkiego materiału typu fleece. Spodnie zimowe damskie oraz męskie wyposażono na dole w silikonowe wstawki i pętelki, aby nogawki lepiej trzymały się na butach. Na skitury znakomicie nadadzą się natomiast spodnie górskie Black Diamon Dawn Patrol, Wywietrzniki, wzmocnienia nogawek, wewnętrzne ochraniacze zapobiegające dostawaniu się śniegu, szelki – od razu widać, że te spodnie w góry stworzono z myślą o zimowej aktywności.

Warstwa DWR zabezpieczy dodatkowo przed niespodziewanymi opadami. Salewa Sesvenna Skitour to natomiast komfortowe spodnie z bardzo elastycznego materiału, jakim jest Durastretch. Dzięki strefowemu szyciu oraz dopasowaniu materiałów bardziej wrażliwe części ciała są dobrze chronione. Jakie Spodnie Na Trekking W Górach W ofercie marki Salewa bez trudu znajdziesz spodnie trekkingowe na zimę czy akcje skitour. (fot. Salewa) Z myślą o miłośniczkach zimowych aktywności stworzono spodnie trekkingowe damskie TLT 2 Dynastretch Women, Nadadzą się one zarówno na trekking, jak i na,

Te spodnie zimowe damskie wykonano z materiału dynastretch, który dzięki specjalnemu splotowi zapewnia dobrą wiatroodporność oraz oddychalność. Krój spodni dopasowany jest do kobiecej sylwetki, więc można mieć pewność, że nic będzie blokować twoich ruchów. Na bardzo trudne warunki możesz natomiast wybrać alpinistyczne spodnie Mountain Equipment Lhotse,

Wyposażone są one w membranę GORE-TEX® Pro przeznaczoną na poważne działania w skale, śniegu i lodzie. Te hardshellowe spodnie górskie posiadają profilowane kolana oraz niekrępujący ruchów krój Alpine Fit. Zapewniają pełną wodoodporność oraz wiatroszczelność.

W takich spodniach możesz zmierzyć się z nawet naprawdę ciężkim szlakiem. Ochrona przed niskimi temperaturami i mroźnym wiatrem to podstawa zimą. Wybierając spodnie zimowe męskie i damskie, pamiętaj jednak, by nie wybrać zbyt specjalistycznego sprzętu. Jest bardzo prawdopodobne, że na zaplanowane szlaki wystarczą ci spodnie trekkingowe softshellowe, które zapewnią jednocześnie o wiele większą oddychalność i wygodę.

Katarzyna Butkiewicz Zobacz również: : Jak wybrać spodnie trekkingowe na zimę? Spodnie trekkingowe zimowe w góry – blog Skalnik

Jak ubrać się na zimowy trekking?

6️⃣ Jak się ubrać w góry zimą? – Planując trekking w górach zimą, musimy pamiętać o odpowiednim ubiorze. Absolutnym niezbędnikiem jest ciepła i oddychająca bielizna termoaktywna. Na nią należy założyć bluzę, polar lub ciepły sweter z wełny merino, Do ochrony przed deszczem i wiatrem przyda się kurtka trekkingowa z membraną oraz softshell.

Co znaczy spodnie trekkingowe?

Co to są spodnie trekkingowe – Na początek warto wyjaśnić, jakiego rodzaju odzież możemy określić mianem spodni trekkingowych. Przyjmuję, że jest to każdy z rodzajów spodni, który stworzony został do trekkingu i ma zapewnić użytkownikowi ochronę lub komfort.

Co pod spodnie softshell?

Jak nosić softshell? Co włożyć pod softshell? – Najlepiej wkładać pod niego jak najmniej warstw oraz dbać, by wszystkie były oddychające. Z tą oddychalnością jest tak, że działa, jeśli każda warstwa odprowadza (najlepiej w podobnym stopniu) ciepło naszego ciała i wydzielaną przez nie parę wodną.

Jakie spodnie na śnieg?

Jakie spodnie w góry zimą? – Śnieg w górach sprawia, że szlaki stają się jeszcze bardziej wymagające niż latem, dlatego w trakcie zimy należy zdecydować się na spodnie zrobione z wytrzymałych materiałów. Idealne w okresie zimowym będą spodnie ocieplane damskie lub męskie typu hardshell z membraną.

  1. Ochronią Cię przed intensywnymi opadami, wiatrem i śniegiem.
  2. Dzięki temu czemu sprawdzą się szczególnie podczas zimowych aktywności outdoorowych, typu wspinaczka lodowa czy skitury.
  3. Alternatywą dla hardshelli są zaawansowane rodzaje softshelli, których pewnym mankamentem jest brak wodoodporności, jednak cechują się większą oddychalnością i lżejszą wagą.
You might be interested:  Jak Sie Nazywaja Spodnie Z Szerokimi Nogawkami?

Z tego powodu są wskazane dla osób, które planują mniej wymagające aktywności, jak na przykład wędrówki po popularnych, łagodnych szlakach górskich. Ze względu na to, że warunki górskie w okresie zimowym są surowe i jeszcze łatwiej wtedy o urazy, w celu zachowania największego poziomu bezpieczeństwa na szlakach, warto zadbać o specjalne ochraniacze na spodnie w góry. Jakie Spodnie Na Trekking W Górach Planujesz wyjazd i zastanawiasz się, jakie spodnie w góry wybrać? Odwiedź nasz sklep e-Horyzont, gdzie znajdziesz odpowiednią odzież turystyczną i specjalistyczny sprzęt potrzebny do wędrówek po szlakach!

Jaką długość spodni trekkingowych?

DOCEŃ WŁAŚCIWOŚCI MATERIAŁU – Kolejnym warunkiem istotnym dla górskich spodni są właściwości materiału oraz związany z nimi wybór – w zależności od pór roku i rodzaju aktywności, w jakich będą używane. Typowe spodnie na wędrówki w lecie winny być lekkie, szybkoschnące i oddychające – doskonale w tej roli odnajduje się stosowany m.in. Jakie Spodnie Na Trekking W Górach Zobacz spodnie trekingowe, W upalne dni (także w tropikach) sprawdzi się dodatkowo konstrukcja z odpinanymi nogawkami, pozwalająca dwoma ruchami przekształcić spodnie długie w krótkie. Dodatkowym bonusem dla spodni na lato będzie ochrona przed promieniowaniem UV oraz odstraszanie insektów – komarów, moskitów, itp. Jakie Spodnie Na Trekking W Górach Wybierając tego typu spodnie należy jedynie pamiętać o ich wygodzie, nie powinny krępować ruchów, ale też nie powinny być zbyt luźne. Jeśli wybierzemy „bojówki” – pamiętajmy o przydatnych kieszeniach. Na wędrówki w sezonie chłodniejszym (wiosna, jesień) oraz w wyższych partiach gór warto pomyśleć o mocnych i wytrzymałych spodniach trekkingowych.

  • Tu – obok elastyczności, oddychalności i dopasowania – warto zwrócić uwagę na odporność materiału na rozdarcia przetarcia i zmechacenia oraz na jego nie przewiewność i ew.
  • Odporność na deszcz.
  • Należy pamiętać, że spodnie te będą miały kontakt ze skałą, zetkną się też z gorszą pogodą – niskimi temperaturami i opadami atmosferycznymi.

Przydatne zatem będzie np. wykończenie DWR, czyli hydrofobowa impregnacja, zapobiegająca w pewnym stopniu przenikaniu wody i przyczepianiu mokrego śniegu (należy jednak pamiętać, że impregnacja DWR nie zastąpi zewnętrznych spodni wodoodpornych i podczas większych opadów materiał przemoknie).

  • Dla wybierających się na skalne szlaki w Tatrach, Via Ferraty, itp.
  • Przydatne będą dodatkowe wzmocnienia naszyte na kolanach i pośladkach.
  • W Alpach, gdzie założymy raki – także obszycia po wewnętrznej stronie dolnych części nogawek.
  • Jedną z propozycji, które spełnią powyższe warunki, będą spodnie marki The North Face, wykonane z materiału APEX AEROBIC.

Jeśli zależeć nam będzie też na ich zwiększonej wiatroszczelności – wyjściem będą spodnie z materiału typu softshell, który zapewnia doskonała oddychalność, a jednocześnie chroni przed przenikaniem wiatru (np. STORMLOCK SOFTSHELL firmy Jack Wolfskin ) Jakie Spodnie Na Trekking W Górach Wędrując w górach należy się spodziewać różnej pogody. Jej gwałtowne załamanie może być bardzo nieprzyjemne, czasem wręcz groźne. Masywne opady deszczu i spadek temperatury powiązane z przemoczeniem odzieży to prosta droga do kłopotów, nie tylko ze zdrowiem. Jakie Spodnie Na Trekking W Górach Takie spodnie, założone na zwykłe spodnie trekkingowe lub po prostu na bieliznę, uchronią nas przed przemoczeniem oraz pozwolą na dalszy wysiłek fizyczny – „oddychająca” membrana przepuści na zewnątrz parę wodną z wilgoci wytworzonej przez ciało użytkownika.

Co to są spodnie softshell?

Softshell, czyli co? – Zacznijmy od podstaw, czyli wyjaśnienia co to jest softshell? Wyróżnikiem tego materiału jest jego podwójny charakter. Spodnie softshell mają za zadanie chronić przed mocnymi powiewami wiatru, a jednocześnie zapewniać niezbędną oddychalność. Spodnie softshellowe sprawdzą się zarówno na podejściu jak i na grani (fot. Joanna Kapinos).

Jakie spodnie kupić na narty?

1️⃣ Jak dobrać spodnie narciarskie? – Spodnie narciarskie dopasowują się do kształtu sylwetki oraz pracują razem z naszym ciałem. Wybierając spodnie narciarskie należy w pierwszej kolejności zapoznać sie z metkami, a zwłaszcza rodzajem materiału, z jakiego zostały wykonane.

Jak się ubrac w góry w lutym?

WARSTWA PIERWSZA: Odprowadzamy (wilgoć) – Wybierając się na zimową, górską wędrówkę warto pamiętać by ubrać się na “cebulkę”, W przypadku gdy robi nam się za gorąco regulujemy naszą termikę zdejmując kolejne warstwy. Wśród nich równie ważna jak dobry GORE-TEX® w czasie deszczu, jest bielizna termoaktywna zwana w skrócie “oddychającą”.

  1. To ona jest naszą pierwszą warstwą, która przylegając bezpośrednio do ciała, przejmuje pot z powierzchni skóry.
  2. Bielizna ma być szybkoschnąca oraz dawać poczucie komfortu termicznego, unikamy zatem przykrego uczucia zimnego kompresu na plecach, zwłaszcza gdy nosimy plecak, a pierwszą warstwą jest koszulka bawełniana.

Nie dość że to nieprzyjemne doświadczenie, to jeszcze mocno wychładza ciało. Warto pamiętać o warstwie “zerowej” – biustonoszu oraz figach. Polecam takie modele, które będą dobrze wykrojone i dopasowane nie będą krępować naszych ruchów. Zastosowanie odpowiednich materiałów – syntetycznych, bądź naturalnych da nam poczucie suchości, a wykorzystanie w wielu modelach specjalnych splotów włókien czy np. Jakie Spodnie Na Trekking W Górach Warstwa pierwsza- bielizna termiczna (8a.pl) Na taką bazę zakładamy dopiero bieliznę termiczną, czyli koszulkę z długim rękawem oraz kalesony. W tym miejscu możemy znów wybierać między naturalną wełną merynosa, a splotami syntetycznymi – osobiście polecam wełnę merynosa.

  1. Produkty Icebreaker tworzone są w różnych wersjach, tak aby sprawdzały się zarówno w upalne, jaki i w chłodne dni.
  2. Ażda seria oznaczona jest odpowiednim numerem – odzwierciedlającym gramaturę materiału.
  3. Moim typem jest Icebreaker Oasis o gramaturze 200 g/m 2,
  4. Wełna merynosów, jako naturalne włókno nie podrażnia skóry, nie „gryzie” jak ta tradycyjna oraz ma cudowną właściwość – w odróżnieniu od syntetyków – jest bardziej odporna na zbieranie przykrych zapachów.

W związku z czym merynosy sprawdzą się idealnie podczas wielodniowych wędrówek, gdzie nasz bagaż jest ograniczony lub gdy nie ma możliwości prania. Icebreaker jako jedna z nielicznych firm outdoorowych do swojej kolekcji technicznej wprowadza ciekawe wzory, dzięki czemu gros odzieży jest po prostu przyjemny dla oka.

You might be interested:  Sukienka Co Kazdy Widzi Inny Kolor?

Jak się ubrać w góry warstwy?

Ubrania na wyjazd w góry – na co zwrócić uwagę? – Ubrania w góry powinny spełniać kilka podstawowych warunków, takich jak:

termoaktywność – odzież z „oddychających” i utrzymujących stałą temperaturę materiałów (thermolite, coolmax, rhovylon i rhovyl’as itp.) uchroni organizm przed przegrzaniem i wychłodzeniem. Zapewnia optymalne odprowadzanie wilgoci generowanej przez ciało, jednocześnie je docieplając przy niższych temperaturach. swoboda i wygoda – ubrania w góry nie mogą krępować ruchów, być zbyt ciasne ani ciężkie. W przypadku koszulek i cieńszych polarów radzimy wybierać ubrania dopasowane do ciała by zachowane było swobodne odprowadzanie ciepła ciała, co jest szczególnie istotne przy podejściu lub wspinaczce. Warstwy wierzchnie powinny być dopasowane tak, by w razie konieczności móc włożyć pod nie grubsze docieplenie. bezpieczeństwo – odzież przeznaczona do górskich wędrówek powinna odprowadzać wilgoć, pot i utrzymywać skórę suchą, co ochroni ją przed otarciami. Z tego też powodu dobrze używać bielizny termoaktywnej bezszwowej. Koniecznie zadbaj o posiadanie warstw chroniących przed przemoknięciem i znacznym wyziębieniem. uniwersalność – odpowiednio dobrana letnia odzież w góry będzie doskonałą bazą dla zimowego stroju, dlatego najlepiej wybierać modele uniwersalne, dostosowane do różnorodnych warunków pogodowych.

Jakie buty w góry w zimie?

Dobór odpowiedniego obuwia zimowego w góry jest niezwykle istotny. Na ośnieżonych szlakach najważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo, dlatego górskie buty powinny spełniać szereg kryteriów. Styczeń i luty to czas ferii i rodzinnych wycieczek, które wielu z Was spędzi na zdobywaniu górskich szczytów. Nie wiesz jakie buty w góry zimą wybrać? Zadbaj o bezpieczeństwo całej rodziny z traperami i trekkingami od eobuwie.pl! Eobuwie.pl oferuje szeroką gamę butów przeznaczonych na spacery górskie. Od śniegowców i traperów idealnych na niskie podejścia, po profesjonalne trekkingi dla miłośników górskich wspinaczek. Wybór odpowiednich butów w góry zimą jest ściśle związany z miejscem w jakie zmierzasz. Weź pod uwagę ukształtowanie terenu. Na łagodnych szlakach swoje zadanie mogą spełnić zwykłe śniegowce, ale podczas trasy na stromy szczyt, bezpieczeństwo zagwarantuje Ci bardziej specjalistyczne obuwie. I znowu, o ile latem powinniśmy kierować się oddychalnością i lekkością butów, o tyle zimą najistotniejsze będą antypoślizgowość i odizolowanie od śniegu. Zobacz także: Damskie buty trekkingowe: jakie wybrać, by z sukcesem realizować postanowienia noworoczne? >>> Wybierając zimowe buty w góry zwróć uwagę na:

wysokość cholewki ; w ofercie śniegowców, traperów i trekkingów znajdziesz zarówno modele z niską jak i wysoką cholewką. Niskie obuwie zda swój egzamin latem, podczas przeprawy przez suchą trasę, z kolei zimą niezbędne na szlaku będą wysokie buty, Ich zadaniem jest zabezpieczenie stóp przed zmoknięciem i przedostaniem się śniegu do środka oraz stabilizacja stawu skokowego,

odpowiednia podeszwa ; niezbędnym jest, aby zimowe buty w góry zapewniały dobrą przyczepność do podłoża – tym samym, obuwie górskie musi być wyposażone w bieżnik i podeszwę wzbogaconą o technologie zapewniające bezpieczeństwo na szlaku. Wybierając się w krótką i łatwą przeprawę w zupełności wystarczą Ci buty z klasyczną podeszwą zimową, ale wyruszając na zaśnieżone trakty wybierz trekkingi z antypoślizgowymi właściwościami (technologie Vibram czy Winter Grip ),

membrana ; woda może przedostać się do buta nie tylko przez szczyt cholewki, ale także przez jej materiał. Zimą warto zdecydować się na buty z wodoodporną membraną, która zagrodzi wodzie drogę do wnętrza buta i jednocześnie pozwoli stopom oddychać. Eksperci polecają membranę GORE-TEX, która w pełni łączy w sobie wodoodporność, wiatroszczelność oraz oddychalność. Pamiętaj o tym, że buty wyposażone w membranę wymagają odpowiedniej pielęgnacji,

odpowiedni rozmiar ; w wyborze odpowiedniego rozmiaru butów górskich kieruj się fundamentalną zasadą: obuwie w góry powinno być luźniejsze od tego, które używasz na co dzień. Do trekkingów, traperów czy śniegowców powinna wejść jeszcze grubsza skarpeta, która nie zabierze stopie miejsca. Podczas wysiłku stopy puchną, dlatego więcej luzu w bucie to istotna kwestia. Mierząc wkładkę wewnętrzną buta dodaj do jej długości ok 1-1,5 cm luzu.

Planujesz spędzić przerwę zimową na aktywnym wypoczynku, zdobywając górskie szczyty? Zapoluj zatem na damskie buty trekkingowe, które zapewnią Ci bezpieczeństwo podczas przemierzania ośnieżonych nawierzchni. Przebieraj pośród popularnych i wiodących marek produkujących buty trekkingowe. Na eobuwie.pl znajdziesz m.in. trekkingi CMP, Olang czy Salomon, A może planujesz wypad w góry, ale bardziej niż wymagające wspinaczki, wolisz po prostu pospacerować w śniegu po płaskim terenie? W takim wypadku trekkingi wyposażone w innowacyjne technologie nie będą Ci potrzebne. W takich okolicznościach sprawdzą się klasyczne trapery z bieżnikiem lub ocieplane śniegowce,

  • Na szczególną uwagę zasługują śniegowce Moon Boot i Inuikii, które podbiły serca światowej sławy influencerek, a ponadto zapewniają maksymalną izolację od zimna.
  • Jeśli wraz z rodziną zamierzasz spędzić ferie zimowe pośród malowniczych gór i ośnieżonych tras górskich, a waszym celem będzie zdobycie niejednego szczytu, przed wyprawą poświęć czas na wybór odpowiednich butów trekkingowych męskich,

Nie bagatelizuj doboru obuwia przeznaczonego w śnieżne trasy. To od niego zależy Twoje bezpieczeństwo. Eobuwie.pl pomoże Ci znaleźć buty wygodne i wyposażone we wszelkie niezbędne cechy, które powinny posiadać trekkingi. Zwróć uwagę na cieszące się uznaniem i tysiącem zaufanych klientów obuwie górskie Salomon, Zobacz także: Buty trekkingowe męskie: jakie wybrać? Trzy topowe marki w eobuwie.pl >>> Planując niewymagającą wycieczkę w góry i spacery po płaskim podłożu zdecyduj się na trapery męskie, Modele w klasycznych kolorach: czarnym, beżowym i brązowym oraz gumową podeszwą z bieżnikiem to modny i wygodny wybór na zimowe wycieczki. Jeśli wybierasz się na ferie z dzieckiem zadbaj o to, by wyposażyć je w odpowiednie buty w góry dla dzieci, Planując wycieczkę w bardziej strome szlaki zwróć uwagę na wodoodporne trekkingi dziecięce Columbia czy posiadające dodatkową osłonę chroniącą palce przed urazami trekkingi Keen, Zobacz także: Jakie buty trekkingowe dla dzieci wybrać? >>> Z kolei wybierając buty na śnieżne spacery po górskich miejscowościach postaw na puchate i miękkie śniegowce, które zapewnią Twojemu dziecku ciepło i wygodę. Marki UGG i EMU oferują buty w barwnej gamie kolorystycznej – na eobuwie.pl z pewnością znajdziesz to, czego szukasz! Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze Strony oznacza, że zgadzasz się na korzystanie z niej. Więcej informacji