Co Zrobić Gdy Koszula Jest Za Duża?

19.03.2023 0 Comments

Co Zrobić Gdy Koszula Jest Za Duża
Koszula oversize – co to znaczy? Wyjaśniamy! – Co tak właściwie znaczy termin oversize? Tym słowem nazywa się ubrania, które rozmiarowo są większe niż zazwyczaj. Jeżeli przyjęło się, że np. sweter to część garderoby ładnie podkreślająca sylwetkę, to sweter oversize będzie wyglądał na sporo za duży.

Ten trend jest idealny dla osób o bardzo szczupłej sylwetce, ponieważ może dodawać kilka zbędnych kilogramów. To prawda, że tego typu ubrania dobrze chowają niechciane krągłości, ale jednocześnie sprawiają, że sylwetka wydaje się cięższa. Miej to na uwadze, nosząc ubrania oversize. Za to, jeżeli jesteś bardzo drobna, to nie musisz się niczym przejmować – oversize jest jak stworzony dla Ciebie! Istnieje kilka zasad mówiących o tym, jak budować stylizacje z oversize lub innym tego typu ubraniem.

Pierwszą z nich jest to, że nie powinno się tworzyć całego outfitu, bazując tylko na oversizie. Jeżeli np. chcesz założyć trochę za dużą koszulę, to zrównoważ ją dopasowanymi spodniami. Podobnie będzie wyglądała sprawa z oversizowym swetrem, do którego lepiej jest zestawić przylegającą spódnice niż taką, która będzie wyglądała na trochę za dużą.

  • Pamiętaj, by zachować proporcje sylwetki i kompletnie się nie ukrywać pod luźnymi ubraniami.
  • Odpowiednie łączenie przylegających części garderoby z tymi w stylu oversize zrównoważy cały outfit.
  • Jeżeli natomiast chcesz postawić na coś ciężkiego i oversizowego np.
  • Za duży płaszcz, to nie łącz go już z innymi przytłaczającymi dodatkami.

W takim zestawieniu o wiele lepiej sprawdzą się lekkie sneakersy lub szpilki niż masywne kozaki. Za to w przypadku, gdy to dolna część garderoby (spodnie lub spódnica) ma być trochę za duża, sięgnij po dopasowaną górę oraz wydłuż sylwetkę butami na obcasie.

Jak zmniejszyć rozmiar koszuli?

handmade – Przeróbki · Szycie Jak zwęzić koszulę? Zastanawiacie się jak to zrobić? Oto mój sprawdzony sposób Bardzo lubię koszulę, szczególnie w kratę, ale problem z nimi jest taki, że ciężko znaleźć odpowiednią, taką, która będzie idealnie leżeć i dobrze wyglądać. Albo jest za duża, albo za ciasna w biuście albo pod pachami i odwrotnie :p Ten sposób pozwala zmniejszyć koszulę o dosłownie jeden rozmiar. Tak koszula wyglądała zanim się nią zajęłam. koszula przed zmianą Na górze nie chciałam nic zmieniać. Rękawy, choć za długie postanowiłam zostawić i ewentualnie podwijać jeśli zechcę. Chodziło mi głównie o lekkie zwężenie jej u dołu, bo miała takie odstające boki :p Na początku chciałam ją spruć tylko do połowy wysokości szwu, ale boczny szew wyglądał tak; wygląd bocznego szwu w koszuli Ten szew jest na całej długości boku i przechodził na rękaw. Postanowiłam więc, że zwężę na całej długości szwu. Będzie bardziej dopasowana:) Na początek rozpruwam kawałek przy mankiecie, od miejsca gdzie łączy się ze szwem, do zakładki. Tak jak na zdjęciu niżej; rozpruwam szew przy mankiecie rozpruty szew przy mankiecie Po zszyciu i obcięciu materiału z bocznego szwu, rękaw będzie węższy a mankiet za duży i nie będzie pasować. Materiał z tej zakładki pozwoli wszystko wyrównać. Koszulę przewracam na lewą stronę i równo rozkładam na podłodze. spinam koszulę szpilkami Tak to wygląda po zszyciu i odcięciu materiału. odcinam niepotrzebny materiał Materiał obcinam tak by od nowego szwu zostało go około 1 cm na obszycie. Obszycie jest konieczne, żeby materiał się nie strzępił. obszywam brzeg żeby się nie strzępił Ja używam zwykłego ściegu zygzakowego, ustawiając jedynie długość ściegu na 1. Teraz zszywam mankiet koszuli, Chowam rękaw w mankiet i spinam szpilkami, żeby nic mi się nie przesunęło w czasie szycia. chowam rękaw w mankiet i spinam szpilkami Zszywam po starym szwie. A tak wygląda mankiet po przyszyciu do rękawa. mankiet koszuli po zszyciu na prawej stronie mankiet koszuli na lewej stronie To samo robię z drugą stroną koszuli. A tak koszula wygląda już po wszystkim; zwężona koszula w kratkę Zwężanie koszuli było łatwiejsze niż na początku myślałam. Sposób na zwężenie koszuli jest łatwy, ale nie próbujcie tego robić na koszuli, w której rękawy już opinają ciało, nie wciśniecie potem ręki ;p Dodatkowo tutaj możecie poczytać o zmniejszeniu rozmiaru najprostszego t-shirt’a o więcej niż jeden rozmiar.

Jak nosić duża koszulę?

Koszule oversize na lato 2022: w klasycznym wydaniu – Koszula oversize świetnie odnajduje się w tradycyjnych, codziennych lookach z jeansami. Jeśli chcesz uzyskać bardziej poważny wygląd — zapnij w niej wszystkie guzki, jeśli nonszalancki — rozepnij większość i pozostaw tylko te na wysokości biustu. Możesz nosić ją luźno, włożyć do środka lub zawiązać końce na supeł,

Kiedy koszula jest za duza?

Szybki test na sprawdzenie rozmiaru męskiej koszuli – Jednym z największych wyzwań jest dobranie koszuli na odpowiednią długość oraz szerokość. Problem często polega na tym, że mimo oznaczeń w różnych sklepach, rozmiar rozmiarowi jest nierówny. Wystarczy jedna prosta rzecz, by to sprawdzić.

Załóż wybraną przez siebie koszulę oraz zapnij wszystkie guziki. W tym momencie nie chowaj jej do spodni. Stań bokiem do lustra, a następnie chwyć materiał i pociągnij do przodu, po czym oceń jak bardzo odstaje od Twojej klatki piersiowej oraz brzucha, Nie powinna być oddalona więcej niż 10 centymetrów.

Jeśli tak jest, oznacza to, że masz na sobie za duży rozmiar i potrzebujesz mniejszego. Ten sposób możesz zastosować zawsze i dzięki niemu będziesz mieć pewność, że ubranie ma odpowiednią wielkość.

Jak wciągać koszulę?

Zacznijmy od podstaw, czyli jak włożyć koszulę w spodnie? – Gdy koszula wychodzi ze spodni, nie tylko całe zestawienie przestaje prezentować się elegancko i schludnie. Może to również zaburzyć proporcje Twojej sylwetki. Nieestetycznie układająca się koszula dodaje kilogramów, a jej górna część marszczy się, przez co cała stylizacja znacznie traci na wyglądzie, Zanim przejdziemy do patentów na utrzymanie ubrania w ryzach, powinieneś dowiedzieć się jak wkładać koszulę do spodni. Wiedza ta jest cenna, ponieważ większość mężczyzn popełnia błędy już na tym etapie i to właśnie z tego wynika większość problemów. Postępując zgodnie z zasadami opisanymi poniżej, Twoja koszula będzie wyglądać elegancko i schludnie.

  1. Zobacz cennik szycia na miarę ! Kluczowa jest tutaj kolejność zakładania odzieży.
  2. Gdy najpierw założysz koszulę i na to delikatnie nałożysz rozpięte spodnie, koszula powinna sama ułożyć się prawidłowo.
  3. Potem wystarczy zapiąć spodnie i wyrównać całość.
  4. Uda się to pod warunkiem, że ma ona odpowiednią długość.

Takie dopasowanie zapewni koszula szyta na miarę – krawiec dobierze jej długość do sylwetki. Gdy najpierw założysz spodnie, a potem koszulę, także z łatwością ułożysz ją tak, jak należy. Jak włożyć koszulę w spodnie? Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją: • włóż przód koszuli w spodnie, • zasuń rozporek, ale pozostaw rozpięty guzik, • wygładź koszulę kciukami po bokach, • z tyłu zbierz jej „nadmiar”, zawijając go i wpuszczając w spodnie, • zapnij guzik w spodniach, zapnij pasek i jeszcze raz wygładź koszulę kciukami.

Voilà ! Taka procedura sprawi, że koszula nie będzie już tak łatwo wyślizgiwać się ze spodni. Co jednak zrobić, jeśli problem nie znika? Prawdopodobnie Twoja koszula lub spodnie nie są prawidłowo dopasowane rozmiarem. Za krótka koszula nie wyjdzie ze spodni tylko wtedy, gdy będziesz stał bez ruchu. Każda próba zmiany pozycji ciała skończy się tym, że koszula na plecach wyślizgnie się spod paska.

Za długa koszula również będzie problematyczna, ale pod innym względem. Na biodrach mogą tworzyć się nieestetyczne fałdy pod spodniami. Widać to szczególnie na spodniach garniturowych. Nie wszystkie koszule trzeba nosić w spodniach. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj nasz poradnik: Koszula w spodniach czy na wierzchu? Stylista wyjaśnia jak nosić ją poprawnie

Ile kosztuje zwężenie koszuli?

35-60 zł.

Czy da się skrócić koszulę?

Skracanie rękawów koszuli. Korekta, która się opłaca!! Jedną z głównych różnic jakie istnieją decydując się na zakup ubrań z wieszaka, a szyciem ich na miarę jest z pewnością nie zawsze idealny rozmiar. Za długie rękawy, niedopasowanie w talii, czy nie zawsze idealny rozmiar kołnierzyka są normalnym zjawiskiem.

W szyciu na miarę po odbyciu kilku przymiarek oraz wyboru interesujących nas detali i materiału, po pewnym czasie odbieramy idealnie (a przynajmniej tak powinno być) dopasowaną do nas rzecz. Kierując się ceną, ubrania jakie kupimy w salonach mody, czy sieciówkach pod tym względem wygrywają. Warto sobie zatem zadać pytanie.

Czy wybierając tę tańszą opcję skazani jesteśmy na źle dobraną odzież? Czy mocno w ostatnim czasie wytykany polskim mężczyzną błąd w dobieraniu odpowiedniego rozmiaru jest nad wyrost piętnowany? Otóż i w tym przypadku nie jesteśmy na straconej pozycji, udajemy się do krawca i nanosimy poprawki.

  • Oczywiście docelowo koszula, marynarka, czy spodnie będą droższe, w czasie koszty na pewno się zwrócą, a efekt finalny będzie porównywalny do rzeczy szytych na miarę.
  • Ierując się tą zasadą regularnie oddaje swoje rzeczy do zaufanej krawcowej w celu korekty.
  • Ostatnio wpadła mi w ręce świetna koszula z kołnierzykiem jakiego od dłuższego czasu szukałem, kolor i materiał też się zgadzał, minusem natomiast była długość rękawów.

Po rozeznaniu postanowiłem ją zakupić, rękawy nie były o kilkadziesiąt centymetrów za długie więc była możliwość korekty o kilka centymetrów. Poniżej kilka zdjęć przed dokonaniem korekty. Jaką długość powinien mieć rękaw koszuli? Rękaw koszuli powinien zatrzymywać się na przegubie nadgarstka, w miejscu gdzie zaczyna się zgrubienie dłoni, a początek swój ma kciuk.

Rękaw marynarki dopasowujemy do rękawa koszuli czy na odwrót?

Co było pierwsze, kura, czy jajko? Pytanie to słyszał nie jeden z nas nie raz, a z pewnością wielokrotnie. Otóż podchodząc do tematu rękawów najlepiej zdać się na logikę. Rękaw koszuli zawsze jest dłuższy od rękawa marynarki, ten powinien zatrzymywać się na naszym przegubie.

  1. To właśnie tę długość mierzymy pierwszą, następnie rękaw marynarki powinien się kończyć powyżej dolnej linii mankietu koszuli do 2 centymetrów.
  2. Jeśli rękaw koszuli zatrzymuje się na przegubie, a rękaw marynarki mimo to zakrywa go w całości, należy poddać korekcie rękaw marynarki.
  3. Poniżaj prawidłowo dobrane długości koszuli i marynarki.
You might be interested:  Jak Zwęzić Spodnie W Pasie Bez Szycia?

Czy warto nanosić poprawki na rzeczy z wieszaka? Moim zdaniem warto, mimo dostępności wielu rozmiarów każda sylwetka się różni. Czasem jest to centymetr, dwa, które można skorygować. Rzeczy z wieszaka nie muszą wyglądać jak rzeczy z wieszaka i wisieć na nas jak na wieszaku.

  1. Oszt poprawek, w przypadku rękawów w Warszawie kształtuje się na poziomie 30-40 zł.
  2. Jest to wydatek jednorazowy i warty rozważenia.
  3. O czym warto pamiętać skracając rękaw? Decydując się na korektę warto pamiętać, że nie da się tego robić bez końca, istnieje pewna granica, którą wyznaczają guziki i rozcięcie.

Warto też dokonać dokładnej miary, sprawdzamy nie raz a wielokrotnie, czy długość jest odpowiednia. W tym przypadku skrócić możemy, za krótkich rękawów koszuli już nie wydłużymy. Podsumowanie Nie tylko za długie nogawki, al i za długie rękawy są częstą bolączką mężczyzn noszących koszule.

Skracanie rękawów koszuli jest jedną z tych metod, która może dostosować długość rękawów do długości naszych rak. Na koniec jeszcze raz podkreślę, skracanie rękawów koszuli powinno być normą jeśli decydujemy sie na rzeczy z wieszaka i jeśli te są za długie. Nie koszule z wieszaka nie wiszą na nas jak na wieszaku.

: Skracanie rękawów koszuli. Korekta, która się opłaca!!

Kiedy koszula w spodnie?

Koszula w spodniach czy na wierzchu − od czego to zależy? – Jak nosić koszulę? Co do zasady, męskie koszule w formalnych lub półformalnych stylizacjach nosi się najczęściej w spodniach. Wypuszczona koszula na wierzchu jest domeną luźnych, wakacyjnych, casualowych stylizacji. Nie każdą koszulę można jednak wyciągnąć ze spodni. To, jak nosić koszulę, zależy w dużej mierze od jej kroju. Warto wiedzieć, że większość koszul męskich skrojona jest właśnie do wpuszczenia ich za pasek spodni. Są one zdecydowanie dłuższe, mogą sięgać nawet do połowy uda.

Ich długość nie jest przypadkowa. Chodzi bowiem o to, żeby przy ruchu koszula nie wysuwała się ze spodni i nie odsłaniała ciała. Przeczytaj również: Koszula w kwiaty. Męska szafa powinna zawierać choć jedną! Tu należy podkreślić, jak ważne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru koszuli do swojej sylwetki.

Koszula nie może być za mała, ale i zbyt luźna. Powinna być dopasowana do ciała, aby nie tworzyć efektu wylewającej się ze spodni „muffinki” czy składanego spadochronu. Warto więc przemyśleć zakup koszuli talkowanej, która zawsze świetnie ułoży się na torsie.

Pamiętaj też, że koszula noszona w spodniach, niezależnie czy wkładasz na nią marynarkę, czy też nie, wymaga paska. To podstawowa zasada elegancji. Zwróć uwagę na to, że koszule podzielić można na dwa rodzaje – cięte na dole na prosto oraz zaokrąglone. Te z prostym wykończeniem zawsze należy wpuszczać w spodnie, a koszule z zaokrąglonym dołem można ewentualnie wypuścić na wierzch.

Jak wygląda koszula do noszenia na wierzchu? Ma ona specyficzną budowę. Po pierwsze, jak już zaznaczyliśmy, zazwyczaj ma zaokrąglony dół lub rozcięcia po bokach. Koszule zakładane na wierzch mogą mieć też zbierany karczek z tyłu. Istnieje też grupa koszul, które spełniają raczej rolę drugiej warstwy czy wierzchniego okrycia – bardzo często nosi się je rozpięte. Kolejnym elementem, który rozstrzyga kwestię noszenia koszuli, jest budowa Twojego ciała. Wyciągnięta na wierzch koszula bardzo często skraca sylwetkę. Aby wydłużyć nogi, a co za tym idzie dodać sobie kilka centymetrów wzrostu, wybierz wariant z koszulą w spodniach.

  1. Z koszuli na wierzchu zrezygnować powinni mężczyźni, którzy nie chcą optycznie zmniejszać wzrostu.
  2. Dodatkowo zapięta koszula niewpuszczona w spodnie o dłuższym kroju może poszerzać sylwetkę w biodrach i w brzuchu.
  3. Coraz częściej styliści polecają panom z brzuszkiem tworzenie warstwowych, casualowych stylizacji.

Rozpięta dłuższa koszula, z podwiniętymi rękawami odciągnie uwagę od brzucha i sprawi, że będziesz wyglądać w niej lżej. Zasady te działać mogą też na Twoją korzyść, jeżeli jesteś drobnej budowy i chcesz ubraniem dodać sobie masy, wybieraj casualowe stroje z koszulą na wierzchu. Istnieje jeszcze jeden sposób noszenia koszuli, tzw. french tuck. Polega on na wpuszczeniu w spodnie tylko frontowej części koszuli za klamrę paska. Pozostała jej część zostaje wypuszczona na zewnątrz (na pośladkach i biodrach). Taki sposób zakładania koszuli jest dość nieformalny i najlepiej sprawdza się w lecie.

  1. French tuck dobrze wygląda zwłaszcza przy sylwetkach z większym brzuszkiem czy u panów o niższym wzroście.
  2. W ten sposób za klamrę spodni wsuwać możesz nie tylko koszulę, ale i podkoszulki, T-shirty czy swetry.
  3. Ważne, aby koszula nie była zbyt długa − powinna być to koszula, którą co do zasady nosi się wyciągniętą na wierzch.

Zobacz także: Letnia marynarka męska – jak wybrać odpowiednią marynarkę na lato?

Dokąd powinna sięgać koszula?

Jak nosić męską koszulę – kiedy w spodniach, a kiedy na zewnątrz? Gdyby zapytać mężczyzn, jak nosić koszulę, większość stanęłaby po dwóch stronach barykady. Jedna strona uznaje wyłącznie koszule wpuszczone w spodnie, zarzucając oponentom brak stylu, druga zaś twierdzi, że najważniejsza jest wygoda, a sztywne zasady są po to, by je łamać.

  1. Zdaniem tych drugich koszulę należy nosić wyciągniętą na zewnątrz.
  2. Sprawdzamy, jak nosić koszulę w zależności od sytuacji.
  3. Powinny być zawsze wpuszczone w spodnie.
  4. Są one zaprojektowane wyłącznie do takiego noszenia.
  5. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na swoją długość.
  6. Bez względu na to, czy jest to koszula zwykła, czy taliowana, posiada naddatek materiału, który ma zapobiegać wyciąganiu jej ze spodni podczas siadania, schylania się itd.

Jeśli wyjęlibyśmy ją na wierzch, mogłaby sięgać aż do ud, całkowicie zaburzając proporcje sylwetki. Zyskalibyśmy wówczas nienaturalnie długi tułów i skrócone nogi. Wypuszczonej koszuli w szczególności powinni wystrzegać się niscy panowie z brzuszkiem, którzy niestety darzą takie połączenie wyjątkowo duża sympatią.

Duże znaczenie ma, Wielu mężczyzn wybiera zdecydowanie zbyt szerokie koszule, które po włożeniu do spodni tworzą zwoje wystającego materiału, nad którym nie można zapanować. Nic więc dziwnego, że w tym przypadku wolą wyciągnąć ją ze spodni, aby choć odrobinę się ułożyła na ciele. To jednak niedopuszczalny błąd.

Dobór odpowiedniego rozmiaru i kroju eliminuje ten problem. Styl smart casualowy dopuszcza odejście od normy oraz niewielką ekstrawagancję. Ale czy na pewno chcemy to osiągać wypuszczając koszulę ze spodni? Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie nadanie ubiorowi luzu za pomocą podwinięcia rękawów lub rozpięcia guzika.

  • W dalszym ciągu lepiej mieć ją jednak w spodniach, zwłaszcza jeśli mamy na sobie także marynarkę.
  • Wystające spod marynarki lub swetra poły koszuli wyglądają niechlujnie i kojarzą się raczej ze strojem ucznia podstawówki, niźli dorosłego mężczyzny.
  • Wyciągając koszulę na wierzch w stylu smart casual, będziemy wyglądać niechlujnie i nieprofesjonalnie.

Modowi puryści zapewne krzyknęliby, że w stroju codziennym nadal warto nosić koszulę w spodniach. I jest to prawda! Jeśli mamy taką możliwość, wybierajmy codzienne koszule wykonane w taki sposób, który umożliwia wpuszczenie ich w spodnie. W dalszym ciągu przecież obowiązują nas żelazne prawa proporcji i elegancji.

  • Jest jednak wiele materiałów oraz krojów, które prezentują się w spodniach niekorzystnie.
  • Tutaj można zaliczyć niektóre koszule flanelowe, dżinsowe, dzianinowe lub z bardzo przewiewnych, luźnych tkanin noszonych latem.
  • To bowiem koszula niejako wymusza na nas sposób jej noszenia.
  • Producenci koszul casualowych projektują je coraz częściej w taki sposób, że dobrze prezentują się wyłącznie na spodniach.

Jeśli jest krótka, dobrze dopasowana i wykonana w stylu, który nie pozostawia złudzeń, że mamy do czynienia z koszulą nieformalną, nic nie stoi na przeszkodzie, by nosić ją wypuszczoną. To odejście od dawnego rozumienia koszuli, jako bielizny noszonej pod marynarką lub swetrem.

  • Dziś koszula traktowana jest przez wielu jako pełnoprawna „góra”, noszona na t-shircie lub podkoszulku.
  • Tutaj odpowiedź jest znacznie krótsza i prostsza – nie nosić.
  • Nie ma żadnych przesłanek, by elegancki mężczyzna musiał po nią sięgać.
  • Jest niezbyt ładna, czasem nawet karykaturalna i wyglądamy w niej niepoważnie.

Choć jest idealna dla sześcioletnich dżentelmenów, starszym entuzjastom mody męskiej proponujemy koszule z długim rękawem. W nieformalnej sytuacji, gdy potrzebujemy nieco większej wygody, zawsze możemy w, To żadna ujma. Koszula noszona na wierzchu powinna być przede wszystkim dobrze dopasowana.

Szczupli mężczyźni mogą więc sięgać po kroje slim lub nawet super slim. Powinna sięgać do połowy rozporka. To pozwoli optycznie podzielić sylwetkę i zachować proporcje ciała. Dół koszuli musi być w miarę prosty, gdyż głębokie wycięcia na biodrach wskazują, że jest to koszula przeznaczona do wpuszczania w spodnie.

Do wypuszczonej koszuli nie zakładamy krawata ani muchy, a górny guzik odpinamy. Decydując się na koszulę wpuszczaną w spodnie przede wszystkim musimy zadbać o to, by z nich nie wychodziła. Zazwyczaj wystarczy co jakiś czas ją poprawić, a tarcie pomiędzy nią a spodniami zrobi swoje.

Jeśli zależy nam na idealnej gładkości koszuli oraz braku fałd, możemy zdecydować się na specjalne szelki, którymi przymocujemy koszulę do zakładanych na uda podwiązek. Choć koszule są absolutną podstawą męskiej garderoby, liczba błędów jakie możemy popełnić jest całkiem spora. Opanowanie wszelkich wytycznych mody jest jednak niezbędne, by zasłużyć na tytuł mężczyzny z klasą.

Wierzymy, że jest to dla Ciebie oczywistością. : Jak nosić męską koszulę – kiedy w spodniach, a kiedy na zewnątrz?

Czy koszula z krótkim rękawem jest elegancka?

Czy koszula z krótkim rękawem jest modowym faux-pas? – Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest prosta, ponieważ zakładając trzeba być bardzo ostrożnym w komponowaniu stylizacji, gdyż łatwo można przekroczyć granice dobrego smaku. Teoretycznie nie powinno się ich nosić, ale w praktyce są one dozwolone w pewnych specyficznych sytuacjach.

Czy koszula powinna być w spodniach?

Koszula w spodniach czy na wierzchu – zapewne nie raz stanąłeś przed tym dylematem. To dość skomplikowana kwestia, gdyż wszystko zależy od okazji, kroju czy sposobu stylizacji. Zapoznaj się z naszym modowym poradnikiem i sprawdź, kiedy wypada nosić koszulę w spodniach, a kiedy możesz zostawić ją na wierzchu.

Oszula to pierwszy krok do męskiej elegancji. Jak jednak ją nosić, by nie popełnić modowego faux pas? Mężczyźni, którym bliższy jest elegancki styl, opowiadają się za tym, żeby koszulę pozostawić w spodniach. Z kolei dla tych, którzy lepiej czują się w casualowych stylizacjach, koszula na wierzchu nie stanowi większego problemu.

Warto jednak pamiętać o pewnych podstawowych zasadach dress code’u. Wybierając się do pracy, na wesele czy na oficjalne spotkanie, należy wkładać koszule męskie do spodni. To nie tylko schludnie wygląda, ale i dobrze o Tobie świadczy. Postaw na eleganckie koszule w białym, niebieskim lub granatowym kolorze, a wpuszczając je do spodni, koniecznie załóż pasek.

  1. Ale – jak pewnie sam przyznasz – czasem warto wrzucić na luz i wyciągnąć koszulę ze spodni.
  2. Idealną okazją jest wypad na miasto z przyjaciółmi czy wakacyjny wyjazd,
  3. Pojawia się tu jednak pewien szkopuł.
  4. Nie każdą bowiem koszulę można schować do spodni, a nie każdą z nich wyjąć.
  5. Czym się kierować, by nie popełnić gafy? Czytaj dalej, a poznasz odpowiedź! Jak z pewnością zauważyłeś, męska koszula jest zazwyczaj nieco dłuższa niż klasyczny T-shirt,
You might be interested:  Jakie Spodnie Na Zimę W Góry?

Z prostej przyczyny − by nie wysuwała się ze spodni, np. podczas siadania. Dotyczy to przede wszystkim koszul garniturowych, ale także tych ubieranych do chinosów i mokasynów, Jeśli więc koszula sięga Ci niemal do ud – nie zostawiaj jej wyciągniętej, To nie tylko źle wygląda, ale i zaburza proporcje sylwetki,

  • Wypuszczona na wierzch sprawi, że tułów będzie się wydawał zdecydowanie dłuższy w porównaniu z nogami, a biodra czy brzuch – będą sprawiać wrażenie masywniejszych niż w rzeczywistości.
  • Porada stylistki Jeśli koszula wciąż wysuwa Ci się ze spodni, sięgnij po profesjonalne szelki.
  • Tkwią one wewnątrz nogawek, spinając koszulę ze skarpetkami lub „podwiązką”.

Inne rozwiązane: unikaj spodni typu biodrówki. Jakie koszule można w takim razie nosić na zewnątrz? Przede wszystkim te w wydaniu casualowym, wykonane z jeansu, bawełny typu oxford, flaneli czy lnu. Są one nieco krótsze i bardziej swobodne niż eleganckie koszule męskie.

  1. A co z koszulami z krótkim rękawem ? Zdecydowanie unikaj ich w eleganckich stylizacjach.
  2. Świetnie sprawdzą się natomiast na wakacyjnych wyjazdach w połączeniu z materiałowymi szortami lub jeansowymi spodenkami.
  3. Postaw na koszule w hawajskie kwiaty lub w marynarskie paski i noś je na zewnątrz spodni.
  4. Zasada jest prosta, wizytowe, gładkie i jednokolorowe koszule, noś zawsze w spodniach,

Takie jest ich przeznaczenie. Krótsze, casualowe modele możesz zaś wyciągnąć. Ale:

zostaw rozpięty guzik przy kołnierzyku, nie zakładaj marynarki, nie wiąż krawata.

To także może Cię zainteresować >>> Jaka powinna być długość krawata? Ikona wpisu: Christian Vierig via Getty Images

Czy koszula powinna wystawać spod marynarki?

Rękawy – Długość rękawów marynarki należy sprawdzać z opuszczonymi rękami i koniecznie w towarzystwie dobrze dopasowanej koszuli z długim rękawem i zapiętym mankietem. Rękaw marynarki powinien kończyć się ok.2 cm ponad przegubem nadgarstka, zaś mankiet koszuli powinien z niego nieznacznie wystawać (ok.1-2 cm).

Jak nosić luźna koszulę?

Wybierz luźną koszulę i połącz ją z dopasowaną spódnicą o długości mini lub midi. W zależności od potrzeb i pomysłu na look, dobierz do tego botki na słupku, wygodne adidasy lub buty w militarnym stylu.

Czy da się poszerzyc koszulę?

Poprawki krawieckie w Warszawie. Co możemy poszerzyć? – Zapewne wiedziałaś o tym, że przeróbki krawieckie mające za zadanie zmniejszyć rozmiar ubrania są możliwe do wykonania. A co zrobić, gdy ubranie jest za wąskie? Z pomocą i tutaj przychodzą korekty krawieckie! Tak, tak, zmiana rozmiaru na większy także jest możliwa! Choć od razu zastrzegamy, że nie każde ubranie można poszerzyć.

Jak zmniejszyc garnitur?

Fakty i mity dotyczące garnituru – cz.1 Od jakiegoś czasu w anglojęzycznych serwisach krąży zestawienie 27 garniturowych zasad, które powinien znać każdy mężczyzna. Gdyby artykuł ten pozostał sobie w przestrzeni zagranicznej, to pewnie bym się nim specjalnie nie zainteresował.

  1. Jak wynika z informacji od czytelników jednak, spora część polskich portali postanowiła posłużyć się wspomnianym wcześniej artykułem i dokonać jego tłumaczenia (w większości przypadków nie wspominając o zagranicznej wersji).
  2. W tym momencie nie moge nie wkroczyć do akcji z jedengo prostego powodu – zestawienie to nie tylko zawiera sporo niedopowiedzeń, ale także kilka podstawowych rażących błędów.

Dziś zatem pobawię się w pogromcę mitów i prześledzę trzynaście z tych “żelaznych” zasad, tak, by oddzielić fakty od fikcji 🙂 1. Szerokość krawata powinna korespondować z szerokością klap marynarki. FAKT Przy okazji wpisu dotyczącego wspominałem o wątpliwościach dotyczących metody sprawdzania proporcjonalności krawata względem klap marynarki, poprzez przyłożenie do wyłogu szerszej końcówki krawata.

  1. Nadal utrzymuję, że to uzyskiwany na krawacie węzeł, a nie jego koncówka powinny harmonizować z szerokością klapy, gdyż to właśnie one pozostają ze sobą widocznym związku.
  2. Nawet najszersze u dołu krawaty mogą drastycznie zwężać się ku górze, przez co nie będzie możliwości uzyskania odpowiednio dużego węzła.

I wtedy pojawia nam się paradoks; u dołu mamy patelnię, pod szyją zaś sznurówkę.2. Wąskie klapy są nowoczesne, szerokie zaś retro, w madmenowskim stylu. FAKT I MIT Nie wiem czy autor poradnika ma problemy ze wzrokiem, albo czy nie oglądał serialu “Mad Men”, ale trudno jest zgodzić się, że klapy charakterystyczne dla stylu lat 60-tych były szerokie.

  1. Idąć dalej można nawet stwierdzić, że były jednymi z, w samym serialu z tej mody wyłamuje się Sterling, który lubi czasami przywdziać dwurzędówkę z szeroką, frakowa klapą.
  2. Co do klap stosowanych obecnie, to mamy na tym polu bardzo dużą różnorodność, począwszy od ogromnych klap włoskich, poprzez te średniego kalibru (ok 7-8cm), aż po te wąskie, kojarzone z typowymi wyrobami popularnych sieciówek.

Jak w wielu przypadkach najbezpieczniejsza jest droga środka, tj. klasyczna, pośrednia szerokość, która pasuje praktycznie wszystkim typom sylwetki i nigdy nie wychodzi z mody. Na pytanie, znajdujące się w jednym ztłumaczen pod tym konkretnym zdjęciem: “Chcesz być w końcu modny, czy nie?” odpowiadam przecząco 🙂 3.

Poszetka spina zestaw w całość, nie może ona jednak dublować wzoru czy tkaniny wykorzystanego krawata. FAKT I MIT Jak najbardziej poszetka stanowi znakomite dopełnienie eleganckiej stylizacji, co więcej, poprzez skupienie wzroku oglądającego na okolicach klatki piersiowej noszącego, poszerza ją optycznie, a o to powinno chodzić każdemu facetowi.

Nie mogę jednak zgodzić się z dalszą częścią owej zasady; Jak to zwykle bywa ze wzorami można łatwo obejść zakaz jego dublowania poprzez zróżnicowanie skali wzoru. Nie ma także problemu z noszeniem jedwabnego krawata i wykonanej z tej samej tkaniny poszetki, dopóty nie jest to tkanina identyczna.

  • Poszetka i krawat powinny zachowywac sie względem siebie jak idealnie dobrana para, tj.
  • Uzupełniać się, pozostając od siebie różnymi 🙂 4.
  • Przy kupowaniu garnituru z wieszaka najważniejszą rzecza jest dopasowanie marynarki w ramionach.
  • FAKT Jest wiele rzeczy, które wprawny krawiec będzie w stanie zmienić źle leżącej marynarce, jednakże zwężanie ramion jest operacją problematyczną z dwóch powodów; primo – nie każdy krawiec się jej podejmie ze względu na konieczność włożenia dużej ilości pracy, secundo – jeśli już się podejmie, to wtedy trzeba mu będzie odpowiednio zapłacić.

Ramiona marynarki powinny układać się gładko i nie opadać, w przeciwnym razie utworzy się nieestetyczna fałda. Obecnie widać wyraźną tendencję do usuwania konstrukcji, przez co problem wystających nadmiernie poduszek w przypadku takich marynarek nie występuje.5.

Luka między kołnierzem marynarki a kołnierzykiem koszuli jest oznaką złego dopasowania. FAKT Nadmierna ilość materiału w okolicach kołnierza również jest alteracją, która na pewno nie będzie tania ani łatwa, dlatego warto się jej wystrzegać. W przypadku mierzenia marynarek zaleca się rozpoczęcie od większego rozmiaru i stopniowe schodzenie w doł, aż do uzyskania najbardziej optymalnego dopasowania.

Warto pamiętać, że skomplikowana konstrukcja marynarki umożliwia zmniejszenie jej o jeden rozmiar. Poprawkami, których można dokonać bez najmniejszego problemu są: skrócenie rękawów (od góry bądź dołu), zwężenie rękawów oraz taliowanie marynarki.6. Na swój pierwszy garnitur powinno się wybierać model w kolorze szarym bądź grafitowym, chyba że ma być to garnitur na pogrzeb.

  1. Wtedy najlepszym wyborem będzie czerń.
  2. FAKT I MIT O ile wszelkie rodzaje szarości, ze względu na swą achromatyczną naturę, są dobrymi kolorami bazowymi, o tyle na pierwszy garnitur po raz kolejny zarekomenduję model w kolorze granatowym.
  3. Granat jest uniwersalny, elegancki i odpowiedni dla każdego typu urody.

Kolejnym garniturem powinien być ten w odcieniu szarości, czerń zas w wydaniu garniturowym jest odpowiednia na pogrzeb.

  • 7. Pasek powinien być stosunkowo wąski i dopasowany kolorystycznie do butów
  • FAKT

O ile szerokość paska jest głównie wynikiem indywidualnych preferencji i jego charakteru (szersze paski są bardziej casualowe, wąskie zaś formalne), o tyle w kwestii dopasowania kolorystycznego istnieje jedna zasada – wszystkie skóry w obrębie zestawu powinny być ze sobą skoordynowane.

  1. FAKT
  2. Oczywiście kwestie dopasowania kolorystycznego zawsze warto każdorazowo sprawdzać w lustrze, ale trzymanie sie powyższego schematu gwarantuje ochronę przed złym doborem butów. Osobiście nie widzę problemu w parowaniu brązowych czy karmelowych butów z antracytowym garniturem, co więcej, sam czasami tak robię 🙂

9. Podwójne rozcięcie (szlic) z tyłu jest nowoczesne i modne. TRUDNO POWIEDZIEĆ Trudno się zgodzić, że jest ono nowoczesne, gdyż od lat jest ono jednym z wyznaczników stylu brytyjskiego. Modne chyba też nie do końca, bo marki żyjące z “kreatywnego adaptowania” wybiegowych trendów o wiele częściej wyposażają swoje wyroby w rozcięcie pojedyncze.

Dwa szlice są o tyle korzystne, że pozwalają na swobodne trzymanie rąk w kieszeniach, a także zapewniają o wiele większy komfort podczas siadania, aniżeli ma to miejsce w marynarakch pozbawionych rozcięć.10. Marynarka z klapami frakowymi zapinana na jeden guzik jest opcją casualową. MIT DO KWADRATU Klapa frakowa i jednoguzikowe, wywodzące się ze smokingu zapięcie są najbardziej odpowiednim wyborem do stylizacji casualowych? Oczywiście nie, za to jest to przykład dziwnej, modowej hybrydy, od której należy trzymać się jak najdalej.

Myślę, że nie ma sensu się rozwodzić nad tą kwestią, zdjęcie wystarczy za tysiąc słów 🙂 11. W sytuacjach biznesowych najlepsza jest jednorzędowa marynarka zapinana na dwa guziki. FAKT Gdy w grę wchodzi biznes, warto postawić na klasyczne, sprawdzone i komunikujące profesjonalizm rozwiązania.

  1. A takim na pewno będzie jednorzędowy, zapinany na dwa guziki garnitur w kolorze granatowym bądź szarym, uzupełniony białą koszulą, utrzymanym w spokojnej tonacji krawatem, białą poszetką złożoną w tv-fold oraz zadbanymi butami.
  2. Powyższe zdjęcie jest dobrym przykładem na poparcie tezy, że wszelkie udziwnienia dotyczące proporcji nie wyglądają dobrze – zbyt wąskie w stosunku do sylwetki modela klapy od razu rzucają się w oczy.12.

Wieszanie spodni w stylu Savile Row zapobiega ich spadaniu.

  • FAKT
  • Według mnie najciekawszy punkt tego poradnika, gdyż ta metoda zawieszania spodni nie jest zbyt popularna, a, ze względu na skuteczność, zasługuje na popularyzację 🙂

13. By zapewnić sobie swobodę ruchu, powinieś móc wsunąć swoją dłoń między swój brzuch, a zapiętą marynarkę.

  1. FAKT
  2. Stopień dopasowania i “czucia” marynarki na korpusie jest w głównej mierze kwestią indywidualnych preferencji, najczęściej jednak włożenie dłoni pod zapięcie marynarki pozwala ocenić, czy nie jest ona za ciasna.
  3. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z drugą częścią zestawienia, którą znaleźć mozna pod linkiem 🙂

: Fakty i mity dotyczące garnituru – cz.1

Czy można skrocic rekawy w koszuli?

Co zrobić, żeby skrócić rękaw? – 1. Odpruwamy rękaw koszuli. W trakcie odpruwania zwróć uwagę na styczność podkroju pachy w rękawie na przodzie ze stycznością podkroju pachy w przodzie koszuli lub styczność środka główki rękawa z karczkiem w koszuli lub szwem ramiennym (zależy od modelu koszuli) – temat punktów stycznych jest szerzej omówiony w kolejnym punkcie (punkt nr 2) Co Zrobić Gdy Koszula Jest Za Duża 2. Zaznaczamy punkty styczne. Na zdjęciu pokazujemy Ci styczność nacinka przodu rękawa z nacinkiem przodu podkroju pachy ale można byłoby zaznaczyć również styczność środka główki rękawa ze szwem ramiennym (lub karczkiem, zależy od modelu koszuli). Generalnie chodzi po prostu o to, żeby po przeróbce móc z powrotem wszyć rękaw w prawidłowym miejscu. Co Zrobić Gdy Koszula Jest Za Duża 3. Pamiętajcie również o tym, aby KONIECZNIE oznaczyć sobie, który rękaw jest lewy, a który prawy! W koszulach męskich, szytych szwem bieliźnianym, najpierw wszywamy główkę rękawa do podkroju pachy w koszuli, a później zszywamy rękaw i bok koszuli. Dlatego też wypruwając rękaw, należy rozpruć krótki kawałek boku koszuli, aby zachować pierwotną kolejność zszywania. Co Zrobić Gdy Koszula Jest Za Duża Co Zrobić Gdy Koszula Jest Za Duża 5. Ważna dygresja: Po obcięciu dużej ilości może okazać się, że podkrój pachy jest za duży względem główki rękawa, więc należy koszulę troszeczkę zwęzić na boku. Po uporaniu się z tym wyzwaniem czas na odtworzenie oryginalnego szwu. Zatem chcemy zrobić imitację oryginalnego szwu – przyszywamy rękaw do koszuli tak, żeby zapas od rękawa miał około 1,5 cm, a zapas od koszuli pozostaje fabryczny (w naszym przypadku było to 0,5 cm). Co Zrobić Gdy Koszula Jest Za Duża Co Zrobić Gdy Koszula Jest Za Duża 6. Zaprasowujemy oba zapasy w górę (na koszulę) i zawijamy je, chowając ucięty brzeg pod spód. Co Zrobić Gdy Koszula Jest Za Duża Co Zrobić Gdy Koszula Jest Za Duża 7. Przypinamy szpilkami, fastrygujemy, aby ułatwić sobie proste, idealne przeszycie na prawej stronie, które będzie wyglądało jak przeszycie w oryginale. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na to, aby idealnie dobrać nici oraz gęstość ściegu. W naszej koszuli był to skok igły (gęstość szycia) na około 1,5 mm. Co Zrobić Gdy Koszula Jest Za Duża Co Zrobić Gdy Koszula Jest Za Duża 8. Po przyfastrygowaniu wykonaj przeszycie: Co Zrobić Gdy Koszula Jest Za Duża 9. Na lewej i prawej stronie powstał idealny szew. Na koniec wypruwamy fastrygę i zszywamy bok koszuli. Co Zrobić Gdy Koszula Jest Za Duża 10. Tak wygląda bok i rękaw koszuli po zszyciu: Co Zrobić Gdy Koszula Jest Za Duża 11. Różnica w mankietach – rękaw krótszy o 5 cm: Co Zrobić Gdy Koszula Jest Za Duża

You might be interested:  Tkanina Typu Blackout Co To Znaczy?

Jaka powinna być długość rękawa koszuli?

Mankiety – Co Zrobić Gdy Koszula Jest Za Duża Na początku należy dobrać przede wszystkim długość rękawa koszuli i rodzaj mankietów. Rękaw koszuli powinien sięgać minimalnie za nadgarstek, a mankiet wystawać ok.1 – 1,5 cm spod marynarki. Wybór mankietów to decyzja odnośnie charakteru całej stylizacji.

  • Mankiety zapinane na spinki tzw.
  • Mankiety francuskie, charakteryzują się podwójną warstwą tkaniny i są wyznacznikiem klasycznej elegancji.
  • Oszule wykończone mankietem na spinki nadają formalny charakter stylizacjom i powinny być zakładane na wyjątkowe okazje.
  • Obowiązkowym dodatkiem do koszul z francukim mankietem są eleganckie spinki oraz krawat lub mucha.

Najpowszechniejsze są oczywiście koszule z mankietem na guziki. Jest to bardzo wygodne i uniwersalne rozwiązanie. Mankiet może być zapinany na jeden, dwa lub trzy guziki i być wykończony – na prosto, półokrągło lub być ścięty.

Jak skurczyć koszulkę?

Odetnij zbędny materiał od dołu koszulki zostawiając około 2-3 centymetrów od zaznaczonej przez siebie linii. Dwukrotnie zagnij pozostawiony materiał (te 2-3 centymetry). Zabezpiecz je szpilkami. Zszyj materiał wzdłuż na maszynie, aby utworzyć nową lamówkę.

Jak Taliować koszulę?

DIY – zwężanie / taliowanie koszuli, sposób nr 1 Nie jest chyba dla nikogo tajemnicą, że fabryczne taliowanie koszul pozostawia wiele do życzenia. Można to tłumaczyć, zwłaszcza w przypadku tańszych marek, chęcią “wpasowania” się w jak największą ilość sylwetek jak najmniejszym kosztem czyli innymi słowy, ofertą składającą się ze spadochronów koszulopodobnych, nie zmienia to jednak faktu, że finalnie jesteśmy postawieni przed dylematem kupić i łopotać na wietrze czy też szukać dalej.

  1. Prezentowany poniżej zabieg to świetne i proste rozwiązanie pozwalające na poprawienie tego stanu rzeczy w zaciszu domowym, samodzielnie lub przy pomocy innych życzliwych nam rąk.
  2. Do niedawna taliowałem koszule tylko i wyłącznie poprzez zszywanie nadmiaru materiału symetrycznie w dwóch miejscach na placach, a jeśli wymagała tego sytuacja, również na brzuchu.

Sposób ten, pomimo ładnego efektu finalnego, ma jednak jedną zasadniczą wadę, tj. ograniczone pole manewru. W przeciwieństwie do tego prezentowanego poniżej, służy raczej wymodelowaniu koszuli niż jej znaczącemu zwężeniu. Słusznie wnioskując po tytule posta, sposób nr 2 będzie dotyczył właśnie takiego, mniej inwazyjnego ingerowania w koszulę.

Przejdźmy jednak do dzisiejszej, bardziej inwazyjnej wersji. Cała sztuczka polega na przeszyciu na nowo całych boków i rękawów koszuli oraz usunięcie nadmiaru materiału. Cały zabieg nie należy do tych szczególnie trudnych i czasochłonnych, jak zwykle jednak wymaga nieco cierpliowści, a także narzędzi w postaci: – maszyna do szycia -nożyczki -igła – pasujące nici -miara -przymiar kątowy (opcjonalnie, ale osobiście polecam, ułatwia mi pracę)

,no i oczywiście koszuli. Ta, którą poddałem przeróbce pochodzi z Auchan, kosztowała kilkanaście złotych i polecam ją tylko tym, którzy, podobnie jak ja, zostaną zauroczeni jej kolorem i wzorem. Jej głównym minusem, oprócz “workowatości” jest jakość materiału i trwałość szwów.

  • Oczywiście po przeróbkach i przymknięciu oka na to i owo, nie jest źle, ale przy odrobinie szczęścia, można trafić zdecydowanie lepiej.
  • Rok 1 Zaznaczenie przebiegu docelowych szwów.
  • Jeżeli posiadamy już odpowiednio dopasowaną koszulę, przykładamy ją do tej przerabianej (zapiętej i wywiniętej na lewą stronę), a następnie zaznaczamy za pomocą szpilek / czegoś do pisania / lub tak jak zrobiłem to ja w tym przypadku, od razu fastrygujemy wzdłuż pożądanej linii.

Ma to ten plus, że jesteśmy w stanie zweryfikować na bieżąco czy nowa linia szwów będzie nam odpowiadać, a następnie wprowadzić ewentualne poprawki. W przypadku gdy przerabiana przez nas koszula będzie tą pierwszą musimy posiłkować się lustrem i szpilkami lub też pomocą drugiej osoby.

  • W obu przypadkach ubieramy na siebie koszulę wywiniętą na lewą stronę i zaznaczamy szpilkami nową linię szwów z uwzglednieniem nadwyżki materiału niezbędnego do swobodnego poruszania się.
  • Po ściągnięciu koszuli, rozkładamy ją na płasko i podobnie jak w powyższej opcji, fastrygujemy.
  • Rok 2 Sprawdzenie symetrii nowej linni oraz naniesienie poprawek.

W tym celu warto zmierzyć w kilku miejscach po obu stronach odległości między nowymi liniami, a dotychczasowym brzegiem koszuli. Jeżeli efekt nie jest satysfakcjonujący, nanosimy długopisem / flamastrem poprawki i “równamy” linię. Krok 3 Zszywamy, związujemy nici i wypruwamy fastrygi.

  • W tym miejscu warto zaznaczyć, że w całym zabiegu zwężania największą trudność może sprawiać nam pierwotny szew.
  • Wszystko za sprawą bardzo często spotykanego fabrycznego podwójnego przeszycia.
  • Ma to głównie znaczenie przy tworzeniu nowej linii na rękawach.
  • Musimy w tej sytuacji poprowadzić nowe przeszycie (w miejscu którego nie chcemy już znacząco zwężać) w taki sposób aby nowy szew przebiegał tuż obok starego i kończył się dokładnie na styku z mankietem.

Reszta, przy odrobinie wprawy, nie powinna sprawiać już żadnego problemu. Krok 4 Odcinamy nadmiar materiału (zostawiamy 1-2 cm zapasu od nowych szwów) i obszywamy / wykańczamy to co nam w ten sposób zostało. Ps Zestaw z przerobioną koszulą już wkrótce na blogu! : DIY – zwężanie / taliowanie koszuli, sposób nr 1

Jak zmniejszyć za duży t shirt?

. Początkujący Szacuny 2 Napisanych postów 36 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 219 Siema. Byłem dzisiaj na zakupach kupić jakiegoś ciucha, no i tak jak w temacie. Kupiłem za dużą koszulkę Nie lubię w takich chodzić, dlatego mam pytanie. Da się ją skrócić w pralce? Zmieniony przez – jdfg w dniu 2009-07-21 21:58:39, domer Moderator Ekspert Jest liderem w tym dziale Szacuny 5686 Napisanych postów 72968 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 735676 Zakupy, szczególnie dla mężczyzn bez wątpienia są męczące i stwarzające problemy. Z reguły lubimy kupować ubrania przez internet lub jak najszybciej, nie chodząc godzinami po sklepach.

  1. Stwarza to spore problemy, szczególnie z odpowiednim doborem rozmiaru.
  2. Zakupy na szybko, mogą okazać się nietrafione, szczególnie w sytuacji, gdy nie mierzymy kupowanych ubrań.
  3. Zakup zbyt dużej koszulki stanowi problem.
  4. Nikt z nas nie lubi, gdy ubranie wisi na nas i wyglądamy jak w worku na ziemniaki.
  5. Dlatego też sugeruję jednak w trakcie zakupów bardziej skupić się na doborze koszulki i mierzyć kupowany produkt.

W ten sposób unikniesz tego typu problemów. Pamiętaj o tym, że kupując produkt, szczególnie przez internet masz około 10 dni na jego zwrot. W przypadku zakupów w sklepie stacjonarnym sprzedawca również nie powinien robić problemów. Oczywiście o ile nie odciąłeś metki i nie używałeś koszulki. Co Zrobić Gdy Koszula Jest Za Duża Moderator działu Odżywianie Ekspert SFD Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120 Z białkiem SZTOS łatwiej zdobędziesz prawdziwie SZTOS formę! 16 porcji w opakowaniu, w tym 19g białka w 1 porcji! Sprawdź, Znawca Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3035 idź wymnień, albo wygotuj w pralce sa dwie możliwości albo się zlezie albo bedziesz miał derkę dla słonia, ale lepiej wymnień i nie kombinuj, jak nie podcinałeś metek i masz paragon nie będzie problemu. Początkujący Szacuny 2 Napisanych postów 36 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 219 No właśnie wyciąłem, dobra wezmę w pralce, ile stopni ok? 60 ?,, Specjalista Szacuny 68 Napisanych postów 4311 Wiek 31 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16683 juz lepiej do krawcowej zanies a – i nastepym razem nie odcinaj pochopnie metek – ja juz dzieki temu pare razy oddalam rzeczy, ktore w domu okazaly sie inne niz w przymierzalni Zmieniony przez – nioonia w dniu 2009-07-22 13:37:22, Znawca Szacuny 33 Napisanych postów 933 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3035 Jak na mnie 60 stopni to mało, gotowanie to zwykle najdłuzszy program w pralce i ma 90 st., ale z drugiej strony nie wiem jak zachowa się kolor jak zaczniesz go gotować, wiec moze lepiej faktycznie zacznij od 60 st., krawcowa to też dobry pomysł, ale jak koszulka za duża to i długośc i szerokość i rękawy wiec birac pod uwage ilosc przeróbek nowa moze wyjśc taniej, chyba że wystarczy ja skrócić to faktycznie idź do pogotaowia krawickiego.

  1. Specjalista Szacuny 68 Napisanych postów 4311 Wiek 31 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16683 no zalezy ile bluzka kosztowala, ale jakas osiedlowa krawcowa duzo nie wezmie,
  2. Początkujący Szacuny 2 Napisanych postów 36 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 219 Haha, myślałem, że się będziecie z tego śmiać, bo śmieszny temat lol ku.wa Jest za duża tylko na długość, ale rękawy i szerokość dobra.

Koszulka kosztowała 50 zł tak z ciekawości jak chcecie wiedzieć, ale i tak to Was h.j obchodzi raczej. Ale dzięki za odp. Pewnie i tak się skróci po kilku praniach. Może jeszcze podrosnę. to koszulka będzie dobra Zmieniony przez – jdfg w dniu 2009-07-22 22:37:10