Co Za Szycie Spódnica Z Koła?

29.03.2023 0 Comments

Co Za Szycie Spódnica Z Koła
Najprostsza spódnica z koła – bez wykroju! Co Za Szycie Spódnica Z Koła Spódnica szyta z pełnego koła posiada rozłożyste fałdy i mocno rozszerza się ku dołowi. Dzięki temu jest rozkloszowana i przepięknie kręci się podczas obrotu. Odpowiednio dobrana długością pasuje praktycznie do każdego typu sylwetki, wygląda kobieco, elegancko i lekko.

Bywa też dolną częścią wielu sukienek. Spódnicę z koła można uszyć zupełnie bez wykroju! Nawet w najbardziej uproszczonej wersji jest bardzo efektowna, dzięki czemu świetnie nadaje się na pierwszy “poważy” projekt ubrania, które będzie nadawało się do noszenia na co dzień. Przedstawiona spódnica będzie najprostszą z najprostszych, ponieważ celem poradnika jest przede wszystkim przedstawienie ogólnej zasady szycia z koła.

Spódnica stanowi jednak dobry punkt wyjścia do modyfikacji: jeśli umiesz wszywać zamek błyskawiczny – zrób to! Dzięki temu będzie lepiej dopasowana w talii. Baw się wymyślając różne wersje spódnicy – w ten sposób możesz nauczyć się wszywać gumę, przeciągać gumę, wszywać zamek błyskawiczny, obszywać brzeg lamówką, plisować, marszczyć, przyszywać falbanki i inne 🙂 Naszykuj potrzebne akcesoria: – centymetr krawiecki – szpilki – mydełko lub kredę krawiecką – nożyce – nici do szycia maszynowego – maszynę do szycia – wybrany materiał – gumę Zanim zabierzemy się za szycie, musimy poznać dwie wartości: obwód bioder oraz pożądaną długość spódnicy.

Na ich podstawie stworzymy plan i wykroimy potrzebny kształt. Zaopatrz się więc w centymetr krawiecki i zmierz obwód swoich bioder w najszerszym miejscu. Potem wyznacz długość mniej- więcej od talii do miejsca, gdzie powinna kończyć się dolna krawędź spódnicy. Dlaczego pod uwagę bierzemy obwód bioder, nie talii? Bo inaczej nie dałoby się jej założyć od dołu 🙂 Jeśli szyjesz z spódniczkę z dzianiny, spokojnie możesz tę wartość trochę zaniżyć.

Spójrz na rysunek poniżej. Tak wygląda spódnica “z koła” rozłożona na płasko. W zależności od planowanej długości spódnicy czasami bardziej będzie przypominać obwarzanek, a czasami płytę CD 🙂 Wewnątrz zawsze musi znaleźć się małe koło – jest to wycięcie na talię. Co Za Szycie Spódnica Z Koła To teraz mała powtórka z matematyki 🙂 Zastanawialiście się po co uczono nas w szkole wzoru na obwód koła? Oto odpowiedź – nadszedł moment, kiedy wiedza ta znajdzie w końcu praktyczne zastosowanie 🙂 Mianowicie na podstawie obwodu bioder obliczymy wymiary r oraz R spódnicy. Co Za Szycie Spódnica Z Koła Ten wzór po przekształceniu daje nam wzór na promień: Przechodzimy więc do obliczeń. O – to obwód, r – to promień koła, Π – to oczywiście 3,14Zakładając, że nasz obwód bioder to 90 cm, działanie będzie wyglądało tak: r = 90cm: (2×3,14) = 90cm : 6,28 ≈ 14 cm Co bardziej spostrzegawcze osoby zauważą teraz, że każdy obwód bioder wystarczy podzielić przez 6,28 i będziemy mieli nasze r 🙂 Znając tę wartość, możemy teraz łatwo obliczyć R, czyli promień dużego koła. Teraz przypnij koniec centymetra krawieckiego szpilką do rogu złożenia i odmierz długość r po łuku rysując linię. Możesz do tego celu użyć również linijki krawieckiej wyznaczając punkty, które później połączysz. Następnie powtórz to samo z długością R, Co Za Szycie Spódnica Z Koła W przypadku, kiedy nie zamierzasz przyszywać do spódnicy gumy i wolisz wciągnąć ją do środka lub zastąpić wstążką z ozdobną kokardą, zaznacz powyżej linii wyznaczanej przez promień r margines o wielkości nieco ponad 2x szerokość gumy. Od dołu zostaw natomiast margines na podwinięcie (około 2 cm).

Wytnij spódnicę wzdłuż zewnętrznych linii. Rozłóż na płasko i sprawdź, czy wszystko udało się jak należy.Do otworu na talię przyszyj gumkę. Uwaga – różne gumy mają różną rozciągliwość. Czasami potrzeba 80% obwodu, a czasem 75%. W tym przypadku potrzebujemy takiej długości, żeby była możliwie jak najbardziej dopasowana do talii, ale przechodziła przez biodra.

Jeśli masz pod ręką więcej gumki, sprawdź najpierw jak zachowa się pętla z gumy o wybranej długości – jeśli nie jest ani za ciasna ani zbyt luźna, możesz przystąpić do jej wszywania. Przypnij gumę szpilkami w przynajmniej czterech miejscach, na całej długości, prawą stroną do prawej strony materiału.

Gotowe! :)Jeśli masz jakiekolwiek pytania, możesz pytać! Chętnie dzielimy się swoim doświadczeniem w godzinach pomiędzy 8:00 a 16:00 we wszystkie dni robocze pod numerami:

Szyj w taki sposób, aby przyszyć gumę na górnej krawędzi – reszta powinna wystawać. Następnie zawiń gumę do środka i przyszyj od dołu – dzięki temu będzie niewidoczna 🙂 Następnie obrzuć (np. zygzakiem) dolny brzeg i podwiń, pomagając sobie żelazkiem i szpilkami.

Na wszelki wypadek użyj fastrygi przed rozpoczęciem szycia, ponieważ nadmiar materiału i fałdki mogą utrudnić Ci szycie “z marszu”. Przed podwinięciem warto też odwiesić lekko zwilżoną spódnicę na 24 godziny i dać materiałowi się ułożyć. Po takim zabiegu brzeg spódnicy trzeba na nowo wyrównać względem osi koła, ponieważ materiał rozciągnie się nierównomiernie.

Tutaj możesz zobaczyć podobną spódnicę w wersji przygotowanej przez naszą koleżankę Magdę: +48 71 32 73 138 oraz +48 71 32 73 140, a także adresem e-mailowym: [email protected]. (WLE) : Najprostsza spódnica z koła – bez wykroju!

Ile materiału na długą spódnicę z koła?

Spódnica z koła / półkola – jak uszyć? Szycie spódnic z koła jest dość prosta rzeczą.

Owszem, pojawiają się na drodze od skrojenia do noszenia pewne komplikacje. Najpierw musimy ustalić jaką długość będzie mieć spódnica. Jeśli taką maksi, to potrzebny będzie nam niezły metraż.

Jeśli chodzi o konstrukcję najprostszej spódnicy z koła, musimy zmierzyć obwód talii. Jeśli spódnica ma być dla nas :), to mierzymy swoją talię. 🙂 Nasz obwód talii wstawiamy do wzoru 2 pi r = obwód.2*3.14* r = 70cm ( w moim przypadku). Z tego otrzymuję, że u mnie promień r koła w rejonie talii wynosi ok 11cm.

  • No i jak mamy te wymiary wyznaczone, to możemy taki obrazeczek przenieść na materiał 🙂 Szycie spódnic z koła ma jeden minus – pochłania wiele materiału.
  • I szycie spódnic o długości więcej niż ok 60cm w przypadku koła i to z jednej części jest raczej niemożliwe – ogranicza to szerokość materiału.
  • Dla tak skrojonej spódnicy z nieelastycznej tkaniny możemy wszyć zamek na tyle spódnicy.

Ponoć słuszne jest wszywanie zamka nie wzdłuż linii szwu fabrycznego, ani nie prostopadle do niego – wtedy materiał się lepiej układa i nie jest usztywniony przez pokrycie się nici będących składowymi materiału. (osnowa) Jeśli zdecydujemy się na długą spódnicę z pełnego koła musimy skroić ją z dwóch części.

  1. Zachowujemy wszelkie wcześniejsze obliczenia.
  2. Jednak nie wycinamy z materiału jednego pierścienia ( znaczy koła z wyciętym mniejszym kołem na talię) a wycinamy dwa półkola.
  3. Jak widać przy takim układzie półkola spódnica może mieć maksymalnie ok 140cm – przy materiale o szerokości 150cm – wszak trzeba otwór na talię zrobić i wykończenie brzegów.
You might be interested:  Jak Się Mówi Po Angielsku Spodnie?

Przy tak skrojonej spódnicy, szwy boczne będziemy mieć na naszych bokach i też zamek na lewym boku wszyć będzie trzeba w przypadku nieelastycznych tkanin. W momencie krojenia możemy już wprowadzić modyfikacje malutkie tak aby materiał układał się uroczo.

  • Mianowicie lekko ścinamy boki, aby brzeg materiału nie był równoległy do brzegu fabrycznego i osnowy.
  • Przy talii praktycznie nic nie ścinamy – aby nasze wyliczenia wciąż były aktualne.
  • Ten zielony trójkącik zostanie odcięty.
  • Jeżeli będziemy chcieli spódnicę z półkola, wtedy lekko musimy zmodyfikować obliczenia.

Mianowicie używamy tym razem wzoru pi*r = obwód talii. Pomijamy 2 ponieważ chodzi nam o połowę koła. Jeżeli będziemy tak kroić materiał, że brzegi półkola będą wzdłuż brzegu fabrycznego, wtedy ścinamy również owe małe trójkąciki. Jeśli lekko przekrzywimy kształt półkola możemy sobie darować owe trójkąciki.

Żeby spódnica nabrała kształtu, trzeba dodać do niej pasek. Ale w sumie wszycie paska to prosta sprawa. Wycinamy kawałek materiału o długości równej obwodowi talii powiększonemu o zapas na szwy jeśli chcemy zamek wszyć od góry do dołu, a jeśli chcemy pasek z taką zakładką na guziczek to jeszcze dodajemy ok.4cm.

Szerokość paska jest dowolna, ale jednak więcej niż 3cm gotowej szerokości w najprostszej formie nie ma sensu. A moja spódnica z półkola wygląda tak. : Spódnica z koła / półkola – jak uszyć?

Z jakiego materiału uszyć spódnicę z koła?

Materiał na spódnicę powinien być dobrany pod jej krój. Przy wyborze materiału należy brać pod uwagę jego skład. „Zachowanie się” tkaniny przełoży się na jej aspekt wizualny i funkcjonalność. Powinna łączyć w sobie wytrzymałość, sprężystość, higroskopijność.

Warto wybierać materiały, które są również antyalergiczne. Sprawdź, które z dostępnych na rynku materiałów są najlepsze. Które się nie gniotą i są odporne na odkształcenia? Znajomość tkanin jest nie tylko przydatna w trakcie zakupów, ale również gdy szyjesz spódnicę na wymiar. Ułatwia to poszukiwanie tej właściwej, a także daje rozeznanie, jak „zachowuje się” dana tkanina.

Niewątpliwie wybierając materiał na spódnicę, często ocenia się go przez dotyk. Czy po ściśnięciu go w garści pozostają zagniecenia, czy jest prześwitujący i czy się ślizga. Istotny jest również skład materiału. Więcej: Właściwości materiałów, które warto znać Przed wyborem materiału na spódnicę, warto zasięgnąć podstawowych informacji na temat każdego z materiałów.

1 Bawełna – naturalna tkanina pochodzenia roślinnego, miękka w dotyku, przewiewna, wytrzymała, odporna na temperaturę i czynniki atmosferyczne. Jej wadą jest to, że niesamowicie się gniecie i szybko przeciera. Dlatego warto wybierać bawełnę z dodatkiem tkanin sztucznych, które dodatkowo ją wzmocnią i zabezpieczą. 2 Jedwab – naturalny i bardzo delikatny materiał. Wbrew pozorom jest wytrzymały i odporny. Jest również hipoalergiczny i higroskopijny. Jego wada to podatność na przebarwienia słoneczne. 3 Len – naturalny materiał, który w dotyku sprawia wrażenie „chłodnego”. Bardzo przewiewny i oddychający, dlatego szczególnie nadaje się na upały. Nie jest jednak chętnie wybierany, bo jest trudny do noszenia. Do jego wad można zaliczyć to, że się gniecie, jest sztywny i nie poddaje się wysokiej temperaturze, przez co trudno go dobrze wyprasować. 4 Wiskoza – to tkanina sztuczna, o bardzo przyjemnej dla skóry strukturze i właściwościach. Jest miękka, antyalergiczna i higroskopijna. Łatwo się gniecie, dlatego warto wybierać ją w mieszance z innymi włóknami. 5 Satyna – tańsza wersja jedwabiu, delikatna tkanina z charakterystycznym połyskiem. Występuje w mieszankach z innymi włóknami, co przekłada się na jej grubość i to, jak się układa. Najlepsza jest satyna bawełniana, która układa się w fałdy, tworząc efekt przestrzenny. Jej połysk również może być stopniowany. Świetnie nadaje się jako materiał na spódnice dzienne i wieczorowe. 6 Szyfon – jeden z najpopularniejszych materiałów, wybierany szczególnie latem. Lekki, zwiewny i lejący się, sprawdza się w spódnicach z koła o długości maxi i midi. Szyfon jest przezroczysty, dlatego do uszycia spódnicy niezbędne jest dobranie materiału na wewnętrzną podszewkę. 7 Sztuczne skóry – to syntetyczne materiały wytworzone z włókien plastycznych. Dobrej jakości wiernie imitują skórę naturalną. Występują w różnych fakturach. Najbardziej klasyczne to gładkie czarne w formie spódnicy ołówkowej. 8 Stretch – sztuczne włókna, które występują samodzielnie lub łączą się z innymi materiałami, umożliwiając dopasowanie spódnicy do sylwetki. Elastyczne, rozciągają się i następnie wracają do pierwotnego stanu. Występują w różnej gramaturze, dzięki temu idealnie wpisują się w każdą porę roku. Sprawdzają się jako materiał na spódnicę ołówkową.

Jaki materiał na spódnicę z koła? Jednym z najpopularniejszych modeli spódnic, po które sięgają panie w każdym wieku, są spódnice szyte z koła. Sprawdzają się we wszystkich długościach i pasują na wiele okazji. Dlaczego są tak popularne? Bo pasują do każdej sylwetki.

Zarówno panie szczupłe, okrągłe, wysokie, jak i niskie w spódnicy z koła wyglądają bardzo dobrze. Odpowiednio dobrana długość podkreśla atuty sylwetki i maskuje mankamenty. W przypadku spódnic rozkloszowanych i tych szytych z koła najlepiej sprawdzają się materiały sztywne. Ułożone w kontrafałdy, utrzymują założony fason, tworząc przestrzeń.

Uszyte o długości midi z materiałów w duże wzory, będą nawiązywać do spódnic w stylu pin up, Najmodniejsze są kropki, paski i kwiaty. Jednobarwne, w jasnych kolorach to doskonałe uzupełnienie jeansowej koszuli. Uszyte z czarnego materiału, połączone z gładkim body, mogą stworzyć efekt kreacji wieczorowej, która z powodzeniem zastąpi sukienkę.

Materiał na spódnicę z koła, która ma opływać sylwetkę, być lekka i zwiewna, powinien być natomiast wybrany z lejących i delikatnych tkanin. Jedwabie, szyfony i satyny to materiały, które nie dadzą efektu baletnicy, ale w ruchu będą tworzyły przestrzenne, lekkie warstwy. Doskonale sprawdzą się na spódnice na letnie dni.

Zataczająca koło moda na motywy regionalne wywołała niemałe zainteresowanie tkaninami grubymi i mięsistymi. Materiał na spódnice góralskie to najczęściej wysokogatunkowa gruba bawełna, którą zdobią charakterystyczne góralskie róże. Bardzo często spódnice góralskie to połączenie gładkiej, jednobarwnej, delikatnej bawełny, na którą naszyto regionalne koronki.

Jak skroić spódnicę z półkola?

Spódnica z półkola Od dawna już zabieram się za stworzenie posta o szyciu spódnicy z połowy koła. Zacznę oczywiście od całego, ale docelowo połówka, bo jak się czasami u mnie okazuje, wychodzą dziwne rzeczy przy wyborze ilości tkaniny i późniejszym wykroju.

  • Tego typu spódnica wydaje mi się być najprostsza na świecie, ponieważ nie potrzebuje żadnych zaszewek, ani dopasowywania, po za samym paskiem.
  • Mimo to zdarza mi się czasami pomylić, przez co wychodzi później wielkie kombinowanie pt.
  • Jak uratować kieckę”! Zanim kupimy materiał, musisz zmierzyć obwód pasa oraz długość jaką ma mieć Twoja spódniczka.
You might be interested:  Sukienka Pudrowy Róż Jakie Buty I Dodatki?

Pokażę to na przykładzie spódniczki o długości 50cm. Wyżej pokazałam jak obliczyć promień (r), który będzie Ci niezbędny do zrobienia wykroju spódnicy na podstawie koła. Przykładowy obwód pasa 65cm, będzie potrzebować promień wykroju koła o długości 10,5cm.

Tutaj mówimy jednak o połówce koła. Jeśli przy obliczaniu promienia wykroju dla koła wyjdzie Ci dany ‘r’, czyli w tym przypadku 10,5cm, do spódnicy z połowy koła musisz pomnożyć go razy 2. W momencie kiedy tego nie zrobisz, wykroisz połowę swojej spódnicy i będziesz musiała albo dokupić materiał i dokroić drugą połówkę kiecki, albo poszerzyć obwód i doszywać dołem pasy.

Całkowita długość promienia (przykładowego) koła na spódniczkę to 71cm. W tym wypadku cały wykrój zmieści się po szerokości tkaniny, dzięki czemu wystarczy kupić 75cm materiału. Pasek można uszyć z reszty, która zostanie z boku. Żeby ułatwić sobie wykrój, ja składam materiał możliwie jak najbardziej się da (po kole oczywiście).

  • Można pomagać sobie wielkim cyrklem czy też sznureczkiem przymocowanym do środeczka koła i nie składać tkaniny, ale wydaje mi się, że to trochę za dużo roboty.
  • Tak to wystarczy poskładać i kroić, odmierzając czy gdzieś nożyce nie uciekają.
  • Ja właśnie robię to w ten sposób.
  • Jeśli chcesz, aby Twoja spódnica była dłuższa i nie zmieścisz wykroju po szerokości tkaniny, to musisz po prostu kupić jej więcej i kroić po długości.

Przykład na spódnicy o długości 70cm: Przy tym rozwiązaniu zostanie Ci jeszcze kawał materiału z boku. Ta ‘resztka’ wystarczy Ci zdecydowanie jeszcze na jakąś bluzkę:) Dalej robisz tak samo jak przy spódnicy długości 50cm. Kiedy masz już wykrojoną swoją kiecę, przyszyj pasek, który wcześniej wykroiłaś.

  • Najpierw go najlepiej przyfastryguj, ponieważ spódnica z koła lubi się naciągać na skosach i jeśli wszyjesz ją nierówno do paska, może potem nieładnie się układać.
  • Linia przerywana na rysunku, to miejsce złożenia paska.
  • Połowę paska, tą która będzie od wewnątrz (przed wszyciem jeszcze), usztywnij flizeliną.

Nie jest to konieczne, jednak usztywniony będzie lepiej wyglądać. Jaśniejszy pasek, to część do którą powinnaś usztywnić flizeliną, oczywiście od lewej strony, czyli wewnątrz paska. Pamiętaj o ładnym wykończeniu brzegów. Jeśli nie posiadasz overlocka, zrób to za pomocą zygzaka.

  • Dzięki temu brzegi nie będą się strzępić, a całość będzie wyglądać po prostu estetyczniej.
  • Teraz możesz wszyć zamek.
  • Jak to zrobić? Bardzo dobrze pokazuje to Agnieszka M.
  • Na Po wszyciu zamka, zszyj brzegi dokładnie tak jak pokazuje to Agnieszka M.
  • Pamiętaj tylko o tym, że przy wszywaniu zamka musisz zacząć szycie przy pasku tam, gdzie była wcześniej na rysunku przerywana linia.

Wtedy bez problemu będziesz mogła w tym miejscu złożyć pasek i go przeszyć dołem, aby tworzył całość. Jeśli zamek jest już na miejscu, przyfastryguj pasek przy dolnym brzegu, po czym przeszyj go na maszynie. Teraz zostało Ci tylko wykończenie dołu. Wykończ brzeg na overlocku, lub zygzakiem i podwiń zakładając minimum potrzebne (ok 0,5cm).

Jak uszyć spódnicę z zakładkami?

Co Za Szycie Spódnica Z Koła Co Za Szycie Spódnica Z Koła Co Za Szycie Spódnica Z Koła Co Za Szycie Spódnica Z Koła Przygotowałyśmy już świąteczne tutoriale z różnymi projektami do dekoracji domu, więc teraz czas uszyć coś dla siebie. 🙂 Pomyślałyśmy, że pokażemy Wam jak szybko i stosunkowo prosto uszyć spódnicę z zakładkami, która będzie mogła stanowić część stroju na np.

  1. Wigilijną kolację.
  2. 🙂 Zostało mało czasu więc zabieramy się do szycia.
  3. 🙂 Do uszycie tej spódnicy proponuje wybrać cięższy materiał, który sprawi, że zakładki będą swobodnie opadać na dół.
  4. 🙂 Wymiary spódnicy, nasza szyta jest na rozmiar S (talia 68) i długość 45 cm.
  5. Do uszycia tej spódnicy potrzebna jest dowolna maszyna do szycia, ja do tego projektu wybrałam maszynę JANOME DXL 603 oraz owerlok JANOME 990D,

* Materiały potrzebne do uszycia spódniczki: a) tkaniny: na moją starczyło mi 60 cm bieżących (odpadu w zasadzie nie było :)) b) flizelina potrzebujemy kawałek, aby podkleić pasek oraz okolice zamka c) zamek 20 cm d) haftka do zapięcia paska e) nici do szycia * Przybory, akcesoria itp: a) nożyczki – 690-9 1/2″ SR MUNDIAL b) miara krawiecka uniwersalna -eti 105 c) szpilki -eti 118 d) pisak samoznikajacy -eti 120 e) stopki: – stopka do wszywania zamków krytych JANOME 200333001 (wersja pasująca do maszyny z chwytaczem rotacyjnym) lub JANOME 941800000 (chwytacz wahadłowy) – stopka do ściegu krytego JANOME 825817009 (pasująca do maszyny z chwytaczem rotacyjnym). Co Za Szycie Spódnica Z Koła PRZYGOTOWANIE I KROJENIE : Prace jak zwykle zaczynamy od skrojenia elementów, aby móc to zrobić potrzebujemy znać wymiary na jakie szyjemy spódniczkę. Wymiary z których korzystam: – talia 68 cm – biodra 93 Co Za Szycie Spódnica Z Koła Pasek od razu podklejamy flizeliną od lewej strony. SZYCIE: Podklejamy krawędzie tkaniny w miejscy, gdzie planujemy wszyć zamek (wystarczy 2 cm pasek flizeliny o długości zamka). Następnie obrzucamy owerlokiem lub ściegiem owerlokowym krawędzie, gdzie wszyjemy zamek (mój materiał się mocno strzępi więc od razy obrzuciłam wszystkie krawędzie). Co Za Szycie Spódnica Z Koła Teraz wszywamy zamek kryty. W tym celu korzystamy oczywiście ze specjalnej stopki do wszywania zamka krytego, która odgina nam jego krawędź podczas szycia, dzięki czemu będzie on niewidoczny po wszyciu. Co Za Szycie Spódnica Z Koła Wszywanie zamka krytego bardzo dokładnie opisałam w wpisie szycia spódnicy z koła, więc jeśli nie wiesz jak to wykonać zajrzyj tutaj, Ja zamek już wszyłam i nawet linie poziome wzoru tkaniny idealnie mi się zgrały. 🙂 Co Za Szycie Spódnica Z Koła Dodatkowo doszywamy prostokąt pod zamek. Ma on długość zamka i szerokość 6 cm. Zszywamy go prawą do prawej na dolnej krawędzi i wywracamy. Dłuższy bok obrzucamy owerlokiem. Tak przygotowany element przypinamy do zamka wszytego w spódnicę i przyszywamy go. Co Za Szycie Spódnica Z Koła Teraz należy nadmiar tkaniny w talii zebrać. Będziemy ten nadmiar formować w zakładki (kontrafałdy) – zdjęcie poniżej. Co Za Szycie Spódnica Z Koła Musimy wiedzieć ile materiału potrzebujemy zebrać. W tym celu od obecnego obwodu talii ze spódnicy (u mnie 137 cm) obejmuje obwód talii z ciała (70 cm). Oznacza to, że mam do zgubienia 67 cm. Teraz ustalamy ile kontrafałd chcemy stworzyć u mnie będzie ich 7, więc 137 cm czyli obecny obwód spódnicy dzielę przez 7 co daje mi kontrafałdę co 19,57 cm. Co Za Szycie Spódnica Z Koła Teraz potrzebujemy jeszcze ilość do zgubienia: 67 cm dziele na ilość kontrafałd czyli 7, co oznacza, że każda zbiera 9,6 cm (w zaokrągleniu 10 cm, czyli po 5 cm w każdą ze stron). Zaznaczyłam ten odcinek dodatkowymi szpilkami (białymi). Co Za Szycie Spódnica Z Koła Pozostaje złożyć białe szpilki na czerwone i mamy kontrafałdy o odpowiedniej głębokości. Czyli dopasowaliśmy spódnicę w obwodzie talii. Co Za Szycie Spódnica Z Koła Teraz przyszywamy pasek w tym celu do prawej strony spódnicy dokładamy prawą stroną pasek. Musi on wystawać minimum 1 cm z każdej strony (czyli za zamek oraz zamek z doszytym elementem). Dla niewtajemniczonych krawędzie gdzie mamy doszyty zamek są podwinięte zgodnie z linią zamka (zdjęcie poniżej). Co Za Szycie Spódnica Z Koła Tak przygotowany pasek przyszywamy szyjąc na 1 cm od krawędzi. Wykańczanie krawędzi paska rozpoczynamy od zaprasowania na 1 cm krawędzi paska (tej dłuższej, a zaprasowujemy ją do lewej). Następnie pasek składamy na pół i zszywamy zgodnie z linią krawędzi-patrz zdjęcie poniżej. Co Za Szycie Spódnica Z Koła Obcinamy narożnik i wywracamy pasek na prawą stronę. Upinamy go gęsto szpilkami po prawej stronie spódnicy. Co Za Szycie Spódnica Z Koła I łączymy go szyjąc ok 2 mm od linii jego przyszycia. Przy szyciu paska wykorzystujemy wolne ramie maszyny. Co Za Szycie Spódnica Z Koła Pasek po wszyciu. Na tym etapie przyszywamy ręcznie zapięcie/ haftkę do paska. Co Za Szycie Spódnica Z Koła Tutaj pasek również od wewnętrznej strony- zdjęcie poniżej. Co Za Szycie Spódnica Z Koła Pozostaje nam już tylko podwinięcie krawędzi dołu i dla tych którzy jak ja maja bardzo lekki i sztywny materiał podszycie kontrafałd, aby spódnica były bardziej przy ciele. Zakładamy spódnicę i upinamy fałdy. Co Za Szycie Spódnica Z Koła Zdejmujemy spódnicę i przyszywamy je szyjąc ściegiem prosty. Na każdej fałdzie oznaczamy poziomą szpilką równą długość (zaznaczyłam 11 cm na każdej). Szycie proponuje rozpocząć paska spódnicy. Co Za Szycie Spódnica Z Koła Pozostaje nam wykończenie krawędzi dolnej spódnicy. W tym celu zaprasowujemy krawędź (ja zaprasowałam ją na 4 cm czyli 1 cm mniej niż zaplanowałam przy krojeniu). Teraz przy maszynie montujemy stopkę do ściegu krytego, wybieram ścieg kryty (w modelu DXL 603 to ścig nr 13).

  1. Przy wykańczaniu ściegiem krytym ważne jest odpowiednie podłożenie krawędzi pod stopkę (patrz oba zdjęcia poniżej oraz informacje zamieszczone w naszym wpisie z poradami dotyczącymi użycia stopki do ściegu krytego ).
  2. Odginamy zaprasowaną krawędź i wsuwamy ją pod stopkę.
  3. Proponuje zacząć od próby na łatce, szerokość ściegu zależy od grubości tkaniny i jeśli chcemy, aby linia szycia była niewidoczna to musimy bardzo dokładnie ustawić szerokość ściegu (u mnie szerokość 0.4).
You might be interested:  Spodnie Carrot Męskie Co To Znaczy?

Zbyt mała nie będzie łapać tkaniny, zbyt duża będzie widoczna na prawej stronie. Ważne, aby poluzować naprężenie w stosunku do normalnego! Co Za Szycie Spódnica Z Koła Co Za Szycie Spódnica Z Koła A tutaj z bliska prawa strona podwiniętego dołu spódnicy, ścieg całkowicie niewidoczny. Co Za Szycie Spódnica Z Koła Spódnica gotowa. 🙂 Co Za Szycie Spódnica Z Koła

Jaki materiał na podszewkę do spódnicy?

Jaka tkanina na podszewkę sprawdzi się najlepiej? – Jak to się mówi – diabeł tkwi w szczegółach. Dlatego też materiał na podszewki także wymaga uwagi z Twojej strony. Szlachetny styl krawiecki wiąże się z utrzymaniem jakości nie tylko na zewnątrz ubrania, ale również w jego warstwie wewnętrznej.

Podszewka poliestrowa

Jest to najtańsza opcja, a jej zaletą jest duża wytrzymałość. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli szyjemy z wełny i wykorzystamy poliestrową podszewkę, to właściwości wełny nie będą w pełni wykorzystane. Poprzez warstwę poliestru obniża się przepuszczalność materiału, a wełna może nie grzać tak jak powinna.

Podszewka wiskozowa

Wytwarzana jest z włókien celulozowych, dzięki czemu posiada zalety tkanin naturalnych, za co ją uwielbiamy! Podszewka wiskozowa dobrze przepuszcza powietrze, nie elektryzuje się i jest miękka w dotyku. Idealnie sprawdzi się zatem w garniturach, garsonkach i eleganckiej odzieży na specjalne okazje.

Co można uszyć z tkaniny bawełnianej?

Batyst bawełniany – Jest to lekka, cienka tkanina bardzo ładnie układająca się na ciele. Skład tkaniny to 100% bawełny, dzięki czemu skóra może swobodnie oddychać. Tkanina idealnie nadaje się na uszycie zwiewnej sukienki, bluzeczki, spódnicy czy koszuli.

Jaki jest koszt uszycia sukienki?

Szycie na miarę: Uszycie sukienki na podstawie projektu – ‘na co dzień’ od 70 zł – wizytowa od 120 zł Uszycie sukienki według pomysłu (bez projektu, np. ze zdjęcia) – od 80 zł – wizytowa 130 zł Uszycie płaszcza na podstawie projektu – od 400 zł

Jak skrócić spódnicę z koła?

INSTRUKCJA – JAK SKRÓCIĆ SPÓDNICĘ – Skracanie na maszynie i ręczne 29 Dziś prosta instrukcja jak skrócić spódnicę lub sukienkę z zaznaczona linią pasa. Skracanie spódnicy to jedna z prostszych przeróbek, polegająca głównie na odpowiednim zaznaczeniu nowej długości i zszyciu.

  1. Etap 1 Zaznaczamy odpowiednią długość spódnicy.
  2. Możemy zrobić to mydełkiem krawieckim (może być wysuszone mydło toaletowe), szpilką lub agrafką, taśmą samoprzylepną.
  3. Mając spódnicę ma sobie i schylając się do zaznaczania, najpewniej zaznaczymy za krótka długość, więc zawsze oglądamy się w lustrze:) Gdy nie jesteśmy pewni lepiej żeby spódnica wyszła za długa, niż za krótka.

Etap 2 Zaznaczamy odpowiednią długość na całej spódnicy. Mierzymy nową długość od pasa a nie od dołu. Co Za Szycie Spódnica Z Koła Łączymy punkty w których zaznaczaliśmy długość Etap 3 Odcinamy około 2cm za linią zaznaczenia. Wedle naszego uznania może to być więcej. W przypadku lekkich, zwiewnych ale nie przeźroczystych tkanin, może się sprawdzić podszycie ręczne i zostawienie nawet 10cm, dzięki czemu dół zrobi się cięższy, i materiał będzie się lepiej układał.

  1. Instrukcja jak podszyć ręcznie na dole posta.
  2. Etap 4 Zszywamy zaobrębienie dołu.
  3. Możemy w zależności od materiału, układać materiał do szycia od razu przy maszynie, lub zaprasować zgięcia materiału, przypiąć szpilkami lub zafastrygować, czyli doszyć ręcznie lekko nicią przed szyciem maszynowym.
  4. Zawijamy pozostawiony materiał dwa razy i zszywamy Etap 5 Powtarzamy tą sama czynność z podszewką, podszewka powinna być krótsza co najmniej 5-6cm.

Nie może być widoczna gdy usiądziemy. Przyznam się wam, że gdy skracam coś dla siebie nie mierzę już tak dokładnie podszewki tylko skracam na oko ale ciiii:) Etap 6 Rozprasowujemy porządnie szwy. Spódnicę po zaznaczaniu długości mydłem trzeba jeszcze uprać.

  • Etap 7 Wszystko wyszło zadowalająco – cieszymy się z efektów, forma radości wedle uznania:):) Jeśli decydujemy się na ręczne, bardziej estetyczne podszycie, tak samo mierzymy i zaznaczamy długość, odcinamy niepotrzebny materiał i zawijamy pozostawiony do podszycia fragment dwa razy.
  • Dobrze jeśli materiał zaprasujemy.

Jeśli spódnica jest szyta z koła, trapezów, w czasie podwijania dołu musimy utworzy zaszewki chowające nadmiar materiału, inaczej dół nie wyjdzie równy. ZOBACZ TEŻ :,,,,,,, : INSTRUKCJA – JAK SKRÓCIĆ SPÓDNICĘ – Skracanie na maszynie i ręczne

Ile metrów materiału na długą sukienkę?

Sposób trzeci – Posłuż się ogólnymi wytycznymi i orientacyjnym oszacowaniem potrzebnej ilości tkaniny. Zakłada się, że całkowita ilość materiału potrzebnego do uszycia sukienki to suma jej długości (mini, midi, maxi) i długości rękawa. Przykładowo, jeśli Twoja sukienka ma mieć długość 90 cm i posiadać 40 cm rękaw, to potrzebujesz minimum 130 cm tkaniny.