Koszula Do Karmienia Jaki Rozmiar Wybrać?

03.04.2023 0 Comments

Koszula Do Karmienia Jaki Rozmiar Wybrać
Jak dobrać rozmiar koszuli do porodu i karmienia? – Wiele ciężarnych zadaje sobie to pytanie, w końcu każdy wie, że ciąża oznacza spore zmiany w rozmiarach ubrań, jakie nosimy. Jak więc najlepiej dobrać koszulę do porodu i karmienia? Jeśli w ciąży musiałaś zacząć kupować ubrania w dużo większym rozmiarze niż dotychczas i obawiasz się, że po porodzie koszula, którą wybierzesz, będzie zwyczajnie za duża, pamiętaj – po urodzeniu dziecka Twoja waga nie wróci do stanu przed ciąży z dnia na dzień.

Jak dobrac rozmiar koszuli do porodu?

Długość: Koszula nie powinna sięgać dalej niż do kolan, ponieważ dłuższa mogłaby przeszkadzać w akcji porodowej zarówno lekarzom i położnym, jak i samej mamie. Nie może być jednak zbyt krótka.

Ile koszul do karmienia kupić?

Zakładając, że po porodzie zostaniesz z maluszkiem standardowe 2 doby w szpitalu, będziesz potrzebowała 3 koszul do karmienia. Jedną z nich założysz na poród, a pozostałe dwie w każdy kolejny dzień swojego pobytu na porodówce.

Czy koszula do porodu musi być rozpinana?

Koszula Do Karmienia Jaki Rozmiar Wybrać Koszula do rodzenia, kangurowania oraz karmienia piersią – na co szczególnie zwrócić uwagę przy jej wyborze? – Obecnie można zauważyć, że piżamy do porodu dostępne na rynku są w różnych fasonach oraz kolorach, a także wyróżniają się funkcjonalnymi dodatkami, o których nieco wspomnieliśmy już wyżej. Jak zatem wybrać odpowiednią dla siebie koszulę, w której urodzimy swoje dziecko?

Koniecznie trzeba sprawdzić materiał, z jakiego została ona wykonana. Poród to ogromny wysiłek fizyczny dla kobiety. Wobec tego najlepszym rozwiązaniem dla większego komfortu kobiety ciężarnej jest piżama porodowa wykonana z naturalnej tkaniny bawełnianej, która będzie dobrze przepuszczać powietrze i tym samym zapobiegnie nadmiernej potliwości. Dobrze, gdy będzie ona uzupełniona o elastan, tj. specjalne włókno syntetyczne, ponieważ wtedy koszula stanie się bardziej rozciągliwa. Zapewni to wygodę podczas rodzenia przyszłej mamie, ponieważ taka piżama nie będzie mocno opinać jej ciążowego brzuszka. Równie istotnym kryterium jest sam wygląd koszuli do porodu, która powinna charakteryzować się przemyślanym krojem. Tutaj warto zwrócić uwagę na jej długość (optymalnie powinna nie sięgać dalej niż do kolan, a przynajmniej do połowy uda) oraz szerokość, ponieważ powinna być w miarę obszerna, aby nieograniczać zanadto swobody ruchów kobiety. Co więcej, lepiej gdy posiada ona krótkie rękawki, ponieważ w innym przypadku trzeba będzie je dodatkowo podwijać, np. gdy przyszła mama będzie musiała mieć założony wenflon i podaną kroplówkę z oksycotyną na przyśpieszenie akcji porodowej. Ponadto ubranie do porodu niekoniecznie musi mieć rozpinany przód, ale chociaż jej dekolt powinien być na tyle luźny, żeby kobieta mogła po narodzinach dziecka od razu przyłożyć je bezpośrednio do swojej skóry, a także nakarmić piersią. Na pewno warto zwrócić uwagę na to, czy i jakie wybrana przez nas koszula porodowa ma udogodnienia. Jednym z nich jest rozpinany przód i to nawet na całej długości, który ułatwia kangurowanie noworodka oraz karmienie piersią. Natomiast dodatkowe rozcięcie z tyłu ubrania jest idealnym rozwiązaniem w sytuacji, w której przyszła mama będzie chciała mieć podane znieczulenie zewnątrzoponowe podczas porodu.

You might be interested:  Jak Poszerzyć Spodnie W Pasie Gumka?

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o jednej możliwości dla kobiety w ciąży, jakim jest koszula jednorazowa do porodu, Jest ona niewielkim wydatkiem i na pewno ciekawym rozwiązaniem dla przyszłych mam, które nie chcą wydawać zbyt wiele pieniędzy na wielorazową piżamę, jaka mogłaby przecież ulec zabrudzeniu, np.

Kiedy kupic koszule do karmienia?

Naszym zdaniem koszula do karmienia jest – przynajmniej w ciągu pierwszych dni po porodzie – absolutnie niezbędna. Warto się w nią zaopatrzyć, ponieważ: karmiąc w zwykłej koszuli, trzeba ją będzie zadzierać wysoko do góry, a to w szpitalu raczej odpada (chyba że jednocześnie okryjesz się kołdrą)

Czy rodzi się w staniku?

Dwa biustonosze z funkcją karmienia – rodzić możecie w staniku lub bez, ale gdy rozpocznie się laktacja powinno się nosić stanik (przynajmniej przez pewien okres), zapobiega to zastojowi pokarmu oraz uszkodzeniu kanalików mlekowych. Ręcznik kąpielowy, ew. dodatkowo drugi, mały do rąk.

Czy trzeba kupowac butelki przed porodem?

Nic na zapas

 • Ten post jest wstępem do cyklu o wyprawce po nowemu. Prosicie od bardzo dawna o wyprawkę dla mamy karmiącej piersią, więc ją dostaniecie – pracuję nad nią już jakiś czas 🙂
 • Ostatnio moja dobra znajoma w ciąży stojąc przed półką w sklepie zadzwoniła do mnie i spytała:
 • – A jaką butelkę mam kupić?
 • – A po co Ci butelka?

– A to nie jest potrzebna, bo ja mam na liście wyprawkowej?!

 1. – A mleko sztuczne też tam masz?
 2. – Mam!
 3. – Wyrzuć tę listę! – zmotywowana zabieram się do pracy
 4. Do karmienia piersią nie należy kupować nic na zapas,

Wszystkie wyszukane pomoce oraz akcesoria są fajne ale bez nich poradzisz sobie równie dobrze. Są jednak takie rzeczy, których kupno przed rozpoczęciem karmienia to po prostu zbędny wydatek i może nam w karmieniu przeszkadzać. Jeżeli chcesz karmić piersią to nie kupuj na zapas butelki ze smokiem.

You might be interested:  Co Zrobić Żeby Sukienka Się Nie Podwijała?

Jest to absolutnie niepotrzebne ani nie wskazane. Dlaczego? Jeżeli w szpitalu okaże się (rzadko jest taka faktyczna potrzeba, najczęściej zaszczepiona przez brak lub niewłaściwą pomoc laktacyjną) że musisz dokarmić to: 1. nie dokarmia się butelką, lepiej więc nie kupuj butelki a ROZEZNAJ się w tym czy szpital dysponuje właściwym sprzętem do dokarmiania (zwykła strzykawka starczy albo prosty dren) i skup się na nauce prawidłowego przystawiania do piersi.

Poczytaj o innych metodach dokarmiania – łyżeczka, kieliszek, miękki kubeczek itd.2. jeżeli w szpitalu wystąpi konieczność podania mieszanki (radzę jednak odciągnąć swoje mleko!) to dostaniesz (niestety) w większości szpitali po prostu małą buteleczkę z porcyjką mleka – nie potrzebujesz mieć butelki.

Rozeznaj się w rynku, zobacz jakie są butelki i gdzie ewentualnie możesz je kupić i tyle. To samo tyczy laktatora, Nie kupuje się laktatora zanim się nie zacznie karmić. W szpitalu możesz wypożyczyć na czas pobytu w nim odpowiedni sprzęt i wspomagać się nim w trakcie nauki przystawiania. Jeżeli będziesz potrzebowała go dalej – życzę Ci żeby tak nie było, to albo pożycz go z poradni laktacyjnej lub szpitala albo dopiero na tym etapie kup.

Tak jak z butelkami – obejrzyj dostępne modele i rodzaje, poznaj ich funkcje i zapisz sobie co kupić i gdzie. Możesz też, co jest jak najbardziej normalnym i naturalnym podejściem, nauczyć się odciągać ręcznie, bo ręcznie, wprawne dłonie, potrafią bardzo dużo i szybko mleka odciągnąć.

 • Nigdy, ale to przenigdy nie kupuj mleka w proszku na zapas.
 • Nie jest ono potrzebne, bo po pierwsze jak musisz dokarmić w szpitalu to pierwszym wyborem jest twoje mleko odciągnięte, potem mleko z banku, a na końcu mieszanka, którą i tak dostaniesz na oddziale.
 • Mleko sztuczne kupisz na każdym kroku, taki zakup może zrobić nawet dziecko (niestety 🙁 ).

(Znaczy nie Twoje dziecko tylko, jakieś dziecko, bo to jest tak zatrważająco łatwe) podsumowując : O ile gadżety typu poducha, fotel do karmienia, stanik do karmienia mogą być przydatne to ich obecność nie determinuje karmienia i nie są niezbędne, będą to będą, nie będą to nie, o tyle butelka, laktator i mleko w proszku kupione na zapas mogą w tym karmieniu po prostu przeszkadzać.

You might be interested:  Odzież Robocza Co Ile Przysługuje 2020?

Ile dni przed porodem obniża się brzuch?

Obniżenie brzucha przed porodem – Ważną oznaką zbliżającego się porodu jest obniżenie się dna macicy. Dzieje się to na około 3 tygodnie przed rozwiązaniem. To objaw, który przyszła mama może zaobserwować w lustrze (brzuch wydaje się opadnięty), ale też wyraźnie odczuć.

Jaka koszula do porodu forum?

Koszula do porodu – jaką wybrać? – Wybierając koszulę do porodu, należy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału została wykonana. Koszule wykonane ze sztucznych materiałów nie przepuszczają ciepła, przez co łatwiej się w nich spocić. Warto zwrócić uwagę, czy koszula jest rozpinana – jeśli tak, to czy do jej rozpięcia trzeba dużo czasu (np. Koszula Do Karmienia Jaki Rozmiar Wybrać Koszula do porodu, fot. panthermedia

Jaka koszula do porodu blog?

Jaka powinna być koszula do porodu? – Koszula do porodu powinna być przede wszystkim wykonana z dobrej jakości materiału. Warto zrezygnować z tkanin sztucznycznych, które są całkowicie nieprzepuszczalne. Mimo, iż często są wybierane przez Panie ze względów cenowych oraz właściwości nie gniecenia się materiału to nie do końca może być to trafiony wybór.

Warto przeglądnąć wiele ofert i porównać składy. Często opinie zamieszczane przez Mamy na forach internetowych okazują się być bardzo przydatne. W wielu recenzjach króluje jednak bawełna. Cieszy się ona największą popularnością. Materiał jest niezwykle przyjemny i przewiewny, dzięki czemu Mama może czuć się komfortowo.

Kolor koszuli może wydawać się nie do końca istotny, natomiast warto na to zwrócić uwagę. Podczas porodu dochodzi do obfitego krwawienia i koszula jest narażona na liczne zabrudzenia. Warto zrezygnować z jasnych kolorów na poczet czerni, granatu, grafitu czy burgundu.

Plamy powstałe podczas pobytu w szpitalu potrafią być trudne do wyczyszczenia. Ciemna kolorystyka, pomimo zabrudzeń pozwoli Nam zmniejszyć poczucie skrępowania. Na co dodatkowo zwrócić uwagę? Należy pamiętać, aby koszula była wygodna i nie ograniczała ruchów. Jak wiadomo poród to kilkugodzinny wysiłek fizyczny do którego warto się odpowiednio przygotować.

Koszula, która będzie opięta w okolicach brzucha i ud może stanowić ograniczenie podczas wykonywanych ćwiczeń, np. na piłce czy drabince. Koszula do porodu powinna być na tyle szeroka, aby bez najmniejszego problemu wyeksponować brzuch podczas porodu. Dodatkowych atutem są wszelkie rozpięcia i wycięcia w koszuli.