Jak Sprowadzić Używaną Odzież Z Anglii?

05.04.2023 0 Comments

Jak Sprowadzić Używaną Odzież Z Anglii
Jakie formalności są konieczne? – Będzie to handel wewnątrzwspólnotowy, więc niezbędny będzie Ci odpowiedni numer VAT do tych celów. Ponadto konieczne będzie dokonywanie zgłoszeń celnych oraz przedstawienie towarów do kontroli z odpowiednimi dokumentami.

Z pewnością jest to wieloetapowa procedura, która wymaga sporo czasu i zaangażowania, dlatego wiele osób prowadzących sklepy z odzieżą używaną uważa, że zdecydowanie lepszą opcją jest korzystanie z oferty hurtowni odzieży, które zajmują się wszelkimi formalnościami i trudnościami związanymi ze sprowadzaniem odzieży z zagranicy.

Wówczas jedynie dostajemy gotowy produkt na handel. Jeśli jednak zdecydujemy się na samodzielne sprowadzanie, koniecznie powinniśmy przygotować wszystkie dokumenty z dużą dokładnością. Musimy brać pod uwagę obowiązujące opłaty i konieczność zorganizowania międzynarodowego transportu rzeczy.

Skąd brać rzeczy do lumpeksu?

Skąd sprowadzać towar – Zakładając sklep z odzieżą używaną musimy ustalić skąd będziemy sprowadzać towar. Najlepiej nawiązać współpracę z hurtownią odzieży używanej sprowadzającą ubrania z takich państw jak: Anglia, Irlandia, Niemcy, Szwajcaria, Belgia, Holandia.

Wybór odpowiedniego dostawcy jest niezwykle ważny, ponieważ na towarach przez niego dostarczany oparty będzie biznes. Najlepiej wybrać dostawcę, który ma wieloletnie doświadczenie. Rozpoczynając działalność przedsiębiorca powinien dokładnie przemyśleć wielkość pierwszej partii towaru, która zostanie zamówiona.

Powinna być ona dostosowana do wielkości lokalu oraz uzależniona od finansowych możliwości osoby otwierającej sklep. Najlepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie od niewielkiej partii towaru. Pamiętajmy, że aby mieć gwarancję sprzedania towaru, powinien on być najwyższej jakości.

Jak otworzyć hurtownię z odzieżą używaną?

Jak otworzyć hurtownię odzieży? Fot. Mat. prasowe Przedsiębiorcze osoby, które interesują się modną odzieżą często planują z tą dziedziną związać swoją karierę zawodową. Rozpoczęcie działalności biznesowej i otworzenie placówki, jaką jest hurtownia odzieży wymaga podjęcia kilku podstawowych kroków w kierunku wdrożenia planów w życie.

 • Jak każde przedsięwzięcie związane z inwestycją w towar oraz miejsce, gdzie taka działalność będzie prowadzona, niesie ona ze sobą pewne ryzyko finansowe, ale jeśli motywacja jest wystarczająco silna, interes może się udać.
 • Od czego zacząć działalność hurtowego handlu odzieżą? Aby hurtownia odzieży rozpoczęła działalność, w pierwszej kolejności należy dopełnić wszelkich formalności związanych z założeniem firmy.

W zależności od formy działalności trzeba ustalić i zgłosić się do odpowiednich organów podatkowych, ZUS oraz zarejestrować działalność w celu uzyskania numeru REGON oraz NIP. Znalezienie siedziby dla prowadzenia biznesu, jakim są hurtownie odzieży, wiąże się z uwzględnieniem powierzchni magazynowej, która powinna pomieścić planowaną ilość sprowadzonego towaru.

Obiekt magazynowy można wydzierżawić i nie musi on znajdować się w centrum miasta. Powinien jednak spełniać warunki, w których przechowywana odzież nie ulegnie zniszczeniu. Jak znaleźć dostawców atrakcyjnej odzieży? Wyszukanie solidnych dostawców, dzięki którym hurtownia odzieży będzie stale zaopatrywana w modny i atrakcyjny towar nie jest sprawą prostą, ale z pewnością można nawiązać ciekawe kontakty z importerami, sprowadzającymi ubrania z zagranicy za pomocą sieci internetowej.

Innym rozwiązaniem zaopatrzenia w odzież jest zapoznanie się z ofertą polskich producentów i projektantów, którzy zdobywają coraz większe uznanie swoimi modelami odzieży na całym świecie. Najważniejszą sprawą jest, aby w hurtowni posiadać ubrania wysokiej jakości, uwzględniać sezonowość mody oraz oryginalność.

Jak zyskać odbiorców swoich towarów? Jeśli hurtownia odzieży już jest odpowiednio zaopatrzona, należy zadbać o pozyskanie odbiorców. Kluczowa będzie sprawna i pomocna obsługa klienta na miejscu oraz współpraca z dobrą firmą kurierską. Nie można zapominać o marketingu i reklamie, dzięki której pozycja nowej firmy ma dużą szansę umacniać się na rynku branżowym.

Artykuł przygotowała hurtownia Artykuł partnera : Jak otworzyć hurtownię odzieży?

Gdzie trafiaja niesprzedane ubrania?

Większość z nas wyrzuca zużyte ubrania na śmietnik albo do kontenerów na odzież używaną. Niestety nie mamy świadomości, co dzieje się z nimi później. Gdzie lądują ubrania z sieciówek i lumpeksów, które się nie sprzedały? Wymagamy od marek odzieżowych, by były transparentne pod względem produkcji ubrań, ale rzadko pytamy, jak wygląda ich późniejsza utylizacja? Ile tak naprawdę rzeczy nigdy się nie sprzedaje i szybko staje się bezużytecznymi odpadami? Jak Sprowadzić Używaną Odzież Z Anglii Wędrujące jeansy By pokazać drogę, jaką przebywają ubrania, posłużę się przykładem pary jeansów. Producent X wytwarza setki tysięcy takich par każdego roku, głównie w Bangladeszu. Następnie spodnie wysyłane są do sklepu w USA. Jeśli się nie sprzedadzą od razu, trafią na wyprzedaż.

 1. Istnieje przynajmniej kilka scenariuszy, co może stać się później z takim ubraniem.
 2. Jeśli producent współpracuje z hurtownią odzieży, jeansy trafią do powtórnego obiegu – do outletu, lumpeksu lub sklepu charytatywnego.
 3. Zwykle jednak taki biznes nie jest opłacalny (ubrania trzeba wyselekcjonować, pakować, opisać, przetransportować), więc jest bardziej prawdopodobne, że spodnie zostaną spalone lub wyrzucone na wysypisko – oczywiście nie w USA czy Europie, ale na terenie Afryki, Azji lub Ameryki Południowej.
You might be interested:  Jak Odróżnić Spodnie Damskie Od Męskich?

Każdego roku eksportuje się tam 700 tysięcy ton odzieży! Nasze jeansy mogą więc trafić z powrotem do Bangladeszu, zaledwie po upływie kilku miesięcy od ich wyprodukowania. Będą leżeć na wysypisku, emitując te same chemikalia i mikroplastik, które już zanieczyściły lokalną przyrodę podczas procesu produkcji. Jak Sprowadzić Używaną Odzież Z Anglii Ubrania w ogniu Luksusowe marki nie przeceniają niesprzedanych produktów ani nie oddają ich potrzebującym. Tacy producenci chcą być ekskluzywni i bardzo dbają o zachowanie takiego wizerunku. Dlatego najczęściej niszczą i spalają ubrania, by nikt więcej nie mógł ich założyć.

Do takich praktyk przyznało się kilka domów mody, m.in. Burberry (który w 2017 roku spalił rzeczy warte ponad 28 milionów funtów!), Chanel czy Louis Vuitton. Również popularne sieciówki (np. H&M, Michael Kors czy Victoria’s Secret) spalają ubrania, bo nie opłaca im się ich magazynować. Lokalne prawo coraz częściej zakazuje spalania odzieży, dlatego producenci wyrzucają ubrania na nieoznaczone i często nielegalne wysypiska.

Spalanie, jak i wyrzucanie na śmietnik ubrań syntetycznych, jest niezwykle groźne dla środowiska, ponieważ emituje niebezpieczne substancje i chemikalia do gleby, wody oraz powietrza. Nie można masowo spalać plastikowych elementów czy syntetycznych tkanin, ponieważ zamieniają się one w szkodliwy pył, który osadza się w przyrodzie i w ludzkich płucach. Jak Sprowadzić Używaną Odzież Z Anglii Afrykański śmietnik Niesprzedane ubrania z outletów i second handów z USA, trafiają do Europy, gdzie są powtórnie selekcjonowane i sprzedawane w lumpeksach. Najpierw wysyła się je do Wielkiej Brytanii, Niemczech i Skandynawii. Jeśli nie znajdą tam właściciela, zostaną wysłane do Polski i krajów sąsiednich.

Niestety są to w większości przebrane sztuki odzieży, która nie nadają się do noszenia, są uszkodzone, zanieczyszczone lub wadliwe. Takie ubrania wysyła się z Europy Środkowej do Ukrainy, Afryki lub Ameryki Południowej. Warto wyjaśnić, że na tym etapie rzeczy nie trafiają do osób potrzebujących w krajach Trzeciego Świata, nie są tam rozdawane biednym ani rozdysponowane przez organizacje charytatywne.

Kupują je kontrahenci, którzy zajmują się dystrybucją odzieży w danym kraju. Hurtownie odsprzedają im tekstylne odpady za niewielką cenę, pozbywając się w ten sposób śmieci. Z filmu dokumentalnego Dead White Man’s Clothes dowiadujemy się, że ubrania z Australii sprzedawane są do Ghany w cenie 95 tys. Jak Sprowadzić Używaną Odzież Z Anglii Nadwyżka, nadprodukcja, nadkonsumpcja Amazon wyrzuca 130 tysięcy niesprzedanych rzeczy każdego tygodnia! Są to również rzeczy zwrócone (czyli ok.12% wszystkich produktów), których nie sprzedaje się ponownie. Każdego roku co najmniej 39 000 ton ubrań z USA i Europy ląduje na pustyni Atakama w Chile.

Zawierają one niebezpieczne substancje chemiczne, przez co nie można ich wyrzucić na składowiska komunalne. Trafiają więc na „dzikie” wysypiska. Wiele z nich ma jeszcze metki – są to nowe ubrania ze sklepów! W Europie przetwarza się odpady tekstylne na niewielką skalę. Firmy i małe przedsiębiorstwa szyją z nich nowe sztuki odzieży ( upcycling ), przetwarzają je na nowe surowce ( recykling ), przerabiają na czyściwa fabryczne, materiały izolacyjne lub paliwa alternatywne ( downcycling ).

Te „cyclingi” nie są jednak wystarczającym rozwiązaniem na gigantyczną nadprodukcję tekstyliów i problem odpadów, który zagraża naszej Planecie. Dopóki nie przestaniemy produkować tak ogromnej ilości ubrań, dopóty problem będzie tylko narastał! Jak Sprowadzić Używaną Odzież Z Anglii Źródła:

Czy można zarobić na odzieży używanej?

Podsumowanie – Minęły już czasy, kiedy sklepy z odzieżą używaną chowały się w bramach. Dzisiaj są to miejsca popularne, śmiało odwiedzane i zlokalizowane w centrum miast. Nie tylko dlatego, że używane ubrania damskie, męskie czy dziecięce, są po prostu tańsze.

Jak ściągać ubrania z zagranicy?

Jakie formalności są konieczne? – Będzie to handel wewnątrzwspólnotowy, więc niezbędny będzie Ci odpowiedni numer VAT do tych celów. Ponadto konieczne będzie dokonywanie zgłoszeń celnych oraz przedstawienie towarów do kontroli z odpowiednimi dokumentami.

Z pewnością jest to wieloetapowa procedura, która wymaga sporo czasu i zaangażowania, dlatego wiele osób prowadzących sklepy z odzieżą używaną uważa, że zdecydowanie lepszą opcją jest korzystanie z oferty hurtowni odzieży, które zajmują się wszelkimi formalnościami i trudnościami związanymi ze sprowadzaniem odzieży z zagranicy.

Wówczas jedynie dostajemy gotowy produkt na handel. Jeśli jednak zdecydujemy się na samodzielne sprowadzanie, koniecznie powinniśmy przygotować wszystkie dokumenty z dużą dokładnością. Musimy brać pod uwagę obowiązujące opłaty i konieczność zorganizowania międzynarodowego transportu rzeczy.

Skąd sklepy biorą towar?

Hurtownie internetowe – Jednym z popularniejszych miejsc pozyskiwania towarów są hurtownie internetowe. Często nie musimy ich nawet szukać na własną rękę. Dostawcy oprogramowania wspierającego sprzedaż online oferują zwykle dostęp do kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu hurtowni online.

 • Wystarczy wybrać asortyment, którym chcemy handlować, a oferta może zostać automatycznie zaimportowana na stronę internetową naszego sklepu.
 • Co ważne, hurtownie współpracujące z dostawcami oprogramowania dostarczają opisy swoich produktów i zdjęcia w plikach XML lub CSV, co pozwala automatyzować proces importu towaru na stronę.

Innymi słowy, nie musimy ręcznie wprowadzać wszystkich produktów. Trzeba jednak pamiętać, że za taki import będziemy musieli zapłacić. Najczęściej jest to jednorazowa opłata. Część operatorów pobiera jednak niewielki miesięczny abonament za dostęp do oferty danej hurtowni.

Hurtownie internetowe działają w dwóch podstawowych modelach. Jeden z nich to dropshipping, opisywany już przez nas w jednym z materiałów. Najkrócej rzecz biorąc, dropshipping polega na tym, że my, jako właściciele sklepów internetowych promujemy produkty i szukamy klientów, a gdy zamówienia do nas trafią, przekierowujemy je bezpośrednio do hurtowni, która zajmuje się obsługą i wysyłką towaru.

Takie system ma tę zaletę, że nie musimy kupować towaru przed jego sprzedażą, czyli nie zamrażamy gotówki w produktach. Dodatkowo możemy tym sposobem sprawdzić, które artykuły sprzedają się najlepiej. Warto pamiętać, że w przypadku dropshippingu, możemy mieć problem z konkurencyjnością.

You might be interested:  Pościel Bawełna Piruu Co To Znaczy?

Ile ważą skarpetki?

Ubranie – Koszula nocna waży ok.200 g, a męska piżama ok. pół kilograma – to niewiele. Spodnie jeansowe to aż 800 g, a wraz z koszulą (200 g) i swetrem (ok.400 g), skarpetkami (50 g), bielizną (100-200 g) może dać nawet dodatkowe 1,5 kilograma na wadze! Lubisz biżuterię? Lepiej zdejmij ją, zanim wskoczysz na wagę, bo zegarek, gruby naszyjnik i bransoletka mogą dodać Ci 300 gramów! Najlepiej ważyć się w lekkiej bieliźnie.

Ile ubrań trafia na wysypisko?

“Wysypisko śmieci dla świata”. Co roku trafia tu 60 tys. ton starych ubrań Pustynia Atakama w północnym Chile jest jednym z największych na świecie składowisk odpadów tekstylnych. Według szacunków organizacji zajmujących się ochroną środowiska trafia na nią rocznie nawet 60 tys. ton starych ubrań, które mogą rozkładać się nawet 200 lat. Jak Sprowadzić Używaną Odzież Z Anglii / Twitter Alto Hospicio to nieduże miasto na północy Chile, oddalone zaledwie kilkanaście kilometrów od wybrzeża Pacyfiku. Samo w sobie niczym się nie wyróżnia, natomiast szczególna jest jego lokalizacja – wzniesiono je na pustyni Atakama, najbardziej suchym miejscu na świecie.

 1. Deszcz pada tam tak rzadko, że roczna suma opadów wynosi mniej niż 1 mm.
 2. Miejscowość jest satelitą Iquique, stolicy regionu Tarapaca, w którym znajduje się największa w Ameryce Południowej portowa strefa wolnocłowa.
 3. Pod koniec września 2021 r.
 4. Fotograf Martin Bernetti wykonał dla agencji AFP zdjęcia przedstawiające wypełnione odzieżą gigantyczne wysypisko śmieci położone tuż obok Alto Hospicio.

Obrazy miały uświadomić ludziom z całego świata, jak kończą wyrzucane ubrania, produkty tzw. fast fashion (ang. szybkiej mody). Zużyte, a czasami i nowe tekstylia są w hurtowych ilościach zwożone do Iquique z USA, Europy i Azji. Organizacje działające na rzecz ochrony środowiska oszacowały, że na pustynię trafia rocznie nawet 60 tys.

 1. Ton niepotrzebnych ubrań.
 2. W ten sposób Alto Hospicio zyskało wątpliwą sławę jednego z największych składowisk odzieży na całym świecie.
 3. Znaleźć tam można prawie wszystko, od kaloszy po buty narciarskie i swetry przygotowane specjalnie na Boże Narodzenie.
 4. View of used clothes discarded in the Atacama desert,Iquique.EcoFibra,are circular economy projects that have textile waste as their raw material.The textile industry in Chile will be included in the lawforcing clothes and textiles importers take charge of the waste they generate — Martin Bernetti (@MartinBernetti) W pobliżu wysypiska mieszkają setki uchodźców z Wenezueli.

Wielu z nich żyje w skrajnej biedzie i codziennie udaje się na pustynię, by znaleźć odzież dla siebie lub taką, którą da się ponownie sprzedać. “Przyszliśmy szukać ubrań, ponieważ nie mamy swoich. Uciekając z kraju, musieliśmy wyrzucić wszystko poza tym, co mieliśmy na sobie” – mówiła Jenn, jedna z imigrantek w rozmowie z kanałem France24.

 1. Odzież w teorii ma być przeznaczona do dalszego wykorzystania, ale w praktyce większa część ubrań, która trafiają do Iquique, jest wyrzucana.
 2. Nasze miasto zmieniło się w wysypisko śmieci dla świata” – powiedział burmistrz stolicy Tarapaca Patrizio Ferreira.
 3. Tylko 15 proc.
 4. Z tego, co tu trafia jest ponownie sprzedawane, 85 proc.

kończy na nielegalnych wysypiskach” – zaznaczył. Władze lokalne ostrzegają, że sąsiedztwo składowiska ma szkodliwy wpływ na ludzi mieszkających w okolicy. Ubrania, najczęściej produkowane w Bangladeszu lub Indiach, robione są z reguły ze sztucznych materiałów, wśród których dominują poliestry.

 • Tego typu tworzywa mogą rozkładać się nawet 200 lat.
 • Na razie nie ma regulacji prawnych, które pozwalałyby rozwiązać problem zalegających ubrań; “jedyne rozwiązanie to je spalić” – zwrócił uwagę podczas wywiadu z BBC Edgar Ortega, urzędnik odpowiedzialny w Alto Hospicio za kwestie środowiskowe.
 • Podkreślił, że spalanie odzieży wiąże się z gigantycznymi pożarami i szkodliwym dymem.

“Społeczności, które żyją w pobliżu usypiska, są bezpośrednio narażone na wdychanie szkodliwych gazów” – zauważył z kolei Gerson Ramos, regionalny kierownik ds. odpadów. BBC zwraca jednak uwagę, że w Chile istnieje nowe prawo, które ma uregulować ten problem.

Zakłada, że to importerzy ponoszą odpowiedzialność za sprowadzane odpady tekstylne. Raporty ONZ uczulają, że przemysł włókienniczy corocznie przyczynia się do większej emisji dwutlenku węgla niż transport lotniczy i morski łącznie, Zdaniem organizacji do tak dużych emisji przyczynia się przede wszystkich produkcja ubrań “fast fashion” – wytwarzanych przez marki w hurtowych ilościach z tanich materiałów, które szybko wychodzą z mody i niszczą się, przez co są częściej wyrzucane.

Statystyki ONZ pokazują, że między 2000 a 2014 r. produkcja odzieży na świecie zwiększyła się dwukrotnie. Autorka: Alicja Skiba : “Wysypisko śmieci dla świata”. Co roku trafia tu 60 tys. ton starych ubrań

You might be interested:  Czy Cotton To To Samo Co Bawełna?

Co się dzieje z odzieżą z kontenerów?

Według naszego raportu „Wiedza Polaków o recyklingu odzieży” opublikowanego we wrześniu 2021 ponad 61% Polaków oddaje niepotrzebną odzież do dedykowanego punktu lub kontenera. Te dane cieszą, ponieważ pokazują nie tylko optymistyczne tendencje zmierzające w stronę kształtowania postaw ekologicznych, ale również coraz większą świadomość w zakresie odpowiedniego gospodarowania ubraniami, których już nie założymy.

Czy jednak wiemy, co dokładnie powinniśmy wrzucać do takich kontenerów, a czego nie? I dlaczego ma to znaczenie? Mamy nadzieję, że poniższa odpowiedź dokładnie wyjaśni istotę zbiórek odzieży używanej. Co powinniśmy wrzucać do specjalnie oznaczonych kontenerów? Kontenery na odzież używaną, jak sama nazwa wskazuje, są przeznaczone na ubrania – zarówno te w dobrym, jak i w gorszym stanie.

W przypadku ubrań zniszczonych – firma Wtórpol je przetwarza, chociaż takie działanie nie przynosi zysków, a jest częścią proekologicznej działalności, misją spółki, która od blisko 30 lat „sprząta Polskę”. Poza odzieżą, do takich kontenerów można oddać buty, zabawki oraz inne tekstylia, takie jak prześcieradła, koce, ręczniki, firanki, zasłony itp.

 • Chcemy jednak podkreślić, że kontenery służą przede wszystkim do zbiórki odzieży niezniszczonej, ponieważ tylko taka w niezmienionej formie może trafić do drugiego obiegu w second handach i zyskać nowe życie.
 • Co dzieje się z odzieżą, która trafia do specjalnie oznaczonych kontenerów? Ubrania oddane do pojemników na terenie całej Polski – oznaczonych logo Fundacji Eco Textil lub PCK trafiają do owoczesnej sortowni w Skarżysku-Kamiennej.

Ich odbiorem zajmują się lokalne firmy, współpracownicy Wtórpolu. Spółka Wtórpol, wypracowała sprawny system, zapewniający wykorzystanie tej odzieży w 100 procentach. Ubrania najlepszej jakości wracają na rynek w niezmienionej postaci – do ponad 100 sklepów sieci TekStylowo.

Dużą część ubrań, wybieranych zgodnie z wymaganiami odbiorcy, eksportujemy do Afryki i Azji. Ta część odzieży, której nie da się inaczej wykorzystać, jest poddawana recyklingowi. Z wełny powstają dywany, z bawełny produkujemy czyściwo, inne materiały, po odzyskaniu elementów metalowych, przetwarzamy na paliwo alternatywne, będące alternatywą dla węgla.

Warto podkreślić raz jeszcze, że wszystko, co trafi do sortowni Wtórpolu jest wprowadzane w drugi obieg, zgodnie z zasadą zero waste. Kontenery nie są odpowiednim miejscem na ścinki materiałów Ścinki materiałów są kwalifikowane jako odpad poprodukcyjny, który należy oddać do dedykowanego zakładu, utylizującego tego typu odpady.

Odpowiednim miejscem do oddawania odpadów tekstylnych, takich jak właśnie wspomniane ścinki materiałów, są PSZOK, czyli Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Znajdują się one w każdej gminie w Polsce. Śmieci, które nie podlegają segregacji, można tam oddawać bezpłatnie, w wyznaczone dni. Zostaną one zagospodarowane zgodnie z obowiązującymi przepisami, ale co najważniejsze – nie trafią na składowisko.

Informacje o lokalizacjach i godzinach otwarcia PSZOK można znaleźć na stronach internetowych każdej gminy. O czym jeszcze warto pamiętać? W całej Polsce ludzie oddają nam odzież, której już nie potrzebują. Co roku do sortowni w Skarżysku – Kamiennej trafia 65 milionów kilogramów! Przy tej skali zbiórki dochodzi do różnych, nieprzewidzianych sytuacji.

Robiąc porządki w szafie, nie spiesz się. Przed wrzuceniem ubrań do kontenera dokładnie sprawdź wszystkie kieszenie. Zdarza się, że są w nich pieniądze, dokumenty, czy klucze. Jeśli pojemnik jest już pełny, nie zostawiaj worka z ubraniami obok niego. Mogą zostać zniszczone, rozwłóczone przez zwierzęta, zmoczone. W pobliżu z pewnością znajdziesz inny kontener. O przepełnionym poinformuj nas. Numer interwencyjny znajduje się na kontenerze oraz na naszej stronie internetowej. Jeśli obok pojemnika stoją już worki, nie oznacza to, że pojemnik jest pełny. Sprawdź. Często okazuje się, że jest w nim jeszcze dużo miejsca i bez problemu możesz wrzucić niepotrzebne ubrania do środka. Wrzucając do pojemnika odzież nie trzymaj w ręce kluczyków do samochodu. Przez nieuwagę mogą wpaść do środka. Nie pozbywaj się cudzych ubrań bez wiedzy domownika. Czasem bliska Ci osoba jest przywiązana do starej marynarki czy sukienki (to samo dotyczy pluszaków).

Co zrobić z Niesprzedaną odzieżą używaną?

Jak wykorzystywane są ubrania? – Na rynku funkcjonuje coraz więcej przedsiębiorstw, które skupują ubrania i poddają je recyklingowi. Takie usługi świadczy również firma Zalew Skup Odzieży Używanej, Pozyskana w ten sposób odzież zostaje poddana profesjonalnej obróbce.

Wszelkie elementy, takie jak guziki, metalowe dodatki czy zamki, zostają usunięte, a materiały pocięte. Mogą służyć jako surowiec do produkcji dywanów lub wygłuszeń w samochodach. Z odzieży używanej powstają również czyściwa bawełniane, które doskonale chłoną i idealnie sprawdzają się we wszelkiego rodzaju zakładach produkcyjnych.

Zniszczone swetry mogą zostać przeznaczone na szarpankę, czyli puszysty materiał służący do wypełnienia puf, kanap czy sof.