Jak Prać Spodnie Od Garnituru W Pralce?

16.03.2023 0 Comments

Jak Prać Spodnie Od Garnituru W Pralce
Pranie garnituru – Bardzo często spotykamy się z sytuacją, w której zastanawiamy się nad domowym lub chemicznym praniem garnituru. Wybierając garnitur, należy pamiętać, że większość ubrań tego typu wymaga prawidłowego czyszczenia w pralni. Jest to niezwykle ważna informacja, która widnieje na metce każdego produktu, to głównie do niej powinniśmy się ustosunkować, planując czyszczenie garnituru.

Nieprawidłowe zastosowanie się do wskazówek może spowodować deformację i zniszczenie się odzieży. Jeśli garnitur nie posiada zabrudzeń, a chciałbyś jedynie go odświeżyć, skorzystaj z opcji prania na mokro w pralni, jest ona bezpieczniejsza niż korzystanie ze sztucznych substancji. Oczywiście istnieje możliwość wyprania garnituru w domowym zaciszu, ale tylko i wyłącznie, jeśli producent na to zezwala.

Wtedy powinniśmy skorzystać z programu do delikatnych tkanin, a temperatura wody powinna wynosić 30 stopni, następnie do pojemnika należy wlać płyn do prania ręcznego i gotowe!

Czy spodnie od garnituru się pierze?

Pranie garniturów to temat, który budzi wiele wątpliwości. Jak prać garnitur? W pierwszej kolejności sprawdź informacje umieszczone przez producenta na metce – znajdziesz tam instrukcję dotyczącą tego, jak bezpiecznie czyścić ubranie. Warto dokładnie zapoznać się ze wskazówkami pochodzącymi od producenta – dzięki temu będziesz miał pewność, że podczas czyszczenia Twój garnitur nie ulegnie zniszczeniu.

 • W niektórych przypadkach producenci zezwalają na samodzielne pranie marynarki i spodni – należy wtedy skorzystać z programu do delikatnych tkanin i ustawić odpowiednio niską temperaturę wody (30 stopni).
 • Jednak zdecydowana większość garniturów (zwłaszcza modele uszyte z bawełny, wełny czy lnu) nie może być prana w zwykłych, domowych pralkach – samodzielne pranie grozi trwałym zdeformowaniem ubrania.

Zabrudzony garnitur należy oddać do pralni chemicznej, gdzie zostanie wyczyszczony przy użyciu profesjonalnych specyfików. Warto pamiętać o tym, że chemiczne detergenty nie mają korzystnego wpływu na materiał – jeżeli zabrudzenia nie wymagają chemicznego czyszczenia, zdecydowanie lepiej wybrać opcję prania na mokro. Jak Prać Spodnie Od Garnituru W Pralce Jak Prać Spodnie Od Garnituru W Pralce Garnitur Czarny Magnus | Garnitur Granatowy w Kratę Osaka 2

Dlaczego nie można prać marynarki?

Jak prać garnitur? – Jeżeli garnitur jest wykonany z wełny, to o ile garnitur nie ulegnie zabrudzeniu, to najlepiej w ogóle go nie prać. Wynika to z faktu, że wełna jako materiał nie trzyma zapachów, w związku z czym, jeżeli da się jej odpocząć przez parę dni, garnitur powinien bez problemu dalej nadawać się do noszenia.

 1. Jeżeli garnitur ulegnie zabrudzeniu, najlepiej oddać go do czyszczenia do profesjonalnej pralni.
 2. Pranie w pralce może łatwo zniszczyć konstrukcję marynarki – co więcej, może być też później problem z odprasowaniem garnituru bez przemysłowego żelazka.
 3. O ile w delikatnym programie, w zimnej wodzie, często można wyprać spodnie, to faktycznie prasowanie ich może stanowić problem.

Pamiętaj, że jeżeli informacja na metce mówi, żeby nie prać garnituru w pralce, to robiąc to ryzykujesz uszkodzeniem i nieuznaniem ewentualnej reklamacji.

Czy wełniane spodnie można prać w pralce?

Pranie wełny i kaszmiru – Pranie wełny lub kaszmiru (nie zamierzam ich rozróżniać w kontekście pielęgnacji) będzie bardzo proste, jeśli tylko zapamiętacie, co LUBI wełna:

 • rzadkie pranie,
 • delikatne wyciskanie (żadnego tarcia i wirowania),
 • letnią wodę (żadnych skoków temperatur, np. pranie versus płukanie),
 • delikatne środki piorące.

Pierz rzadko – mówię poważnie, unikaj częstego prania wełny (jaka oszczędność czasu!). To włókno o naturalnych właściwościach, które sprawiają, że wełniane rzeczy trudno zabrudzić, a brud nie wnika głęboko niezależnie, czy mówimy o wełnianym swetrze, marynarce czy czapce.

 • W większości przypadków wełniane ubrania wystarczy dobrze wywietrzyć po noszeniu (np.
 • Wywiesić na chwilę na balkonie, zwłaszcza gdy jest trochę wilgotno), albo potraktować parą (np.
 • Wywiesić w zaparowanej łazience).
 • Pamiętajcie tylko, żeby rzeczy wysuszyć przed włożeniem do szafy.
 • Żeby ten sposób zadziałał, musicie też dać wełnianym rzeczom trochę odpocząć po całym dniu noszenia, najlepiej nie nosić kilka dni pod rząd.

Pierz delikatnie – unikaj tarcia, wyciskania i przekręcania. Wystarczy delikatnie i CZULE pougniatać wełnianą rzecz, ewentualnie mocniej zaprać tylko poplamione miejsce. Piorąc w pralce nastaw program do prania delikatnych rzeczy, najlepiej specjalny do wełny i nie włączaj wirowania.

 1. Po praniu wystarczy odcisnąć w suchym ręczniku i suszyć rozłożone na płasko (koniecznie!).
 2. W przeciwnym razie wełna się wyciągnie, będzie się też odgniatać od klamerek czy suszarki.
 3. Pierz w letniej wodzie – wełna wcale nie boi się wody, tylko nie lubi długiego namaczania.
 4. Dbaj o letnią wodę, wystarczy taka, która wydaje się chłodna na dotyk – jak przy kąpaniu dziecka, można sprawdzać łokciem.
You might be interested:  Co Zrobić Gdy Sukienka Się Elektryzuje?

😉 Termometr nie jest potrzebny, byle woda nie była bardzo zimna lub bardzo gorąca. Najważniejsze przy praniu wełnianych rzeczy to unikać skoków temperatur, np. pranie w ciepłej, a płukanie w zimnej (chyba, że chcesz celowo skurczyć fragment ubrania, np.

rozciągnięte rękawy – ryzykowne, ale może się udać). Pamiętaj też o temperaturze wody w pralce! Sprawdzaj, czy program nastawiony na 30 stopni będzie trzymał tą samą temperaturę w trakcie samego prania, jak i płukania. Wypłukanie w zimnej wodzie może zniszczyć wełniane ubrania. Pierz w delikatnych środkach – na rynku znajdziesz duży wybór specjalistycznych płynów przeznaczonych do prania wełny czy kaszmiru, najczęściej drogich.

Nie używam żadnego z nich. Wszystkie swoje wełniane rzeczy piorę w szamponie do włosów. 🙂 Używam organicznych, delikatnych szamponów bez agresywnej chemii w składzie. Skoro są dobre dla moich włosów i skóry głowy, będą też dobre dla moich wełnianych swetrów.

Dyskusja o praniu wełny doprowadzi nas również w nieunikniony sposób do szeroko omawianego sporu: prać wełnę ręcznie czy w pralce? A może należy prać wyłącznie chemicznie? Odpowiedź brzmi: to zależy :). Osobiście piorę tylko ręcznie, a ponieważ piorę rzadko, nie jest to dla mnie szczególne uciążliwe.

Do pralni oddaję tylko te rzeczy, które mają wyraźny fason, np. wełniane marynarki. Nie odżegnuję się jednak od prania w pralce. Pod pewnymi warunkami:

 • pralka musi posiadać program do prania rzeczy delikatnych, najlepiej wełny,
 • należy sprawdzić temperaturę prania versus temperaturę płukania,
 • nie wolno nastawiać wirowania,
 • można użyć np. bawełnianej poszewki na poduszkę jako dodatkowego zabezpieczenia.

Jak widzicie, nie opisuję żadnych wyszukanych metod, szczególnych środków piorących, sposobów czasochłonnych i kosztownych. Prostota przyświeca mi przy tworzeniu każdego wpisu na blogu. Poprosiłam PIUMO, Partnera dzisiejszego tekstu, o podpowiedź jak wygląda IDEALNY sposób na pranie ich produktów. Jak Prać Spodnie Od Garnituru W Pralce Przyznaję, że spodziewałam się po cichu jakiś wyrafinowanych metod, tymczasem, po raz kolejny okazuje się, że proste rozwiązania są najlepsze i najbardziej efektywne.

Jak wyprać garnitur w pralce?

Pranie garnituru – Bardzo często spotykamy się z sytuacją, w której zastanawiamy się nad domowym lub chemicznym praniem garnituru. Wybierając garnitur, należy pamiętać, że większość ubrań tego typu wymaga prawidłowego czyszczenia w pralni. Jest to niezwykle ważna informacja, która widnieje na metce każdego produktu, to głównie do niej powinniśmy się ustosunkować, planując czyszczenie garnituru.

 • Nieprawidłowe zastosowanie się do wskazówek może spowodować deformację i zniszczenie się odzieży.
 • Jeśli garnitur nie posiada zabrudzeń, a chciałbyś jedynie go odświeżyć, skorzystaj z opcji prania na mokro w pralni, jest ona bezpieczniejsza niż korzystanie ze sztucznych substancji.
 • Oczywiście istnieje możliwość wyprania garnituru w domowym zaciszu, ale tylko i wyłącznie, jeśli producent na to zezwala.

Wtedy powinniśmy skorzystać z programu do delikatnych tkanin, a temperatura wody powinna wynosić 30 stopni, następnie do pojemnika należy wlać płyn do prania ręcznego i gotowe!

Jak czyścić rzeczy których nie można prać?

W przypadku najdelikatniejszych tkanin czy np. butów – których nie powinniśmy prać przy użyciu wody – idealnym rozwiązaniem jest ActiveOxygen Refresh, czyli zastosowanie wyłącznie aktywnego tlenu, z pominięciem wody czy detergentu.

Jak często prać garnitur?

Czyszczenie garnituru – czy to zawsze jest dobry pomysł? – Możesz się zdziwić, bo pisaliśmy wyżej o odpowiedniej pielęgnacji garnituru, a teraz okazuje się, że nie powinno się czyścić garnituru po każdym noszeniu. Jednak to prawda i właśnie o pielęgnację tutaj chodzi.

 1. Dlaczego czyszczenie garnituru po każdym noszeniu jest złym pomysłem? Czyszczenie garnituru z naturalnych tkanin nie powinno być częstym zabiegiem.
 2. Szczególnie jeśli jest to garnitur wykonany z wełny lub lnu.
 3. Wełna jest samoczyszcząca i nie ma zapachu.
 4. Reatyna w wełnie działa antybakteryjnie i zapobiega niepożądanym zapachom.

Jeśli potrzebujesz odświeżyć garnitur, to wystarczy do tego użyć żelazka parowego. Oczywiście musisz pamiętać o ustawieniu odpowiedniej temperatury. Natomiast, jeśli garnitur wymaga większej ingerencji, bo jest brudny, to należy go oddać do pralni chemicznej,

Jak wyprać marynarkę od garnituru w domu?

Czy marynarkę można prać w pralce? – Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Teoretycznie wykonane są z bardzo drogich, często szlachetnych, delikatnych i co za tym idzie nienadających się do prania w pralce tkanin typu: wełna, dobrej jakości bawełna, czy len.

Jednakże niektóre z nich mogą być prane w pralce, wszystko bowiem zależy od tego, jakie informacje na metce podał producent. Jeśli widnieje tam informacja o tym, że daną marynarkę można prać w pralce bębnowej, wówczas zwiń ją delikatnie podszewką na wierzch i włóż do pralki. Program ustaw na bardzo delikatne pranie, najlepiej w chłodnej wodzie, w temperaturze nieprzekraczającej 30 stopni Celsjusza (chyba, że producent rekomenduje inną temperaturę ).

Marynarkę pierz zawsze osobno, bez innych rzeczy, wiruj na najniższych obrotach i wyjmij z pralki zaraz po zakończonej sesji prania. Susz na płasko, na przykład rozkładając ją na ręczniku. Nigdy nie wystawiaj mokrej na działanie ostrych promieni słonecznych, dla bezpieczeństwa nie susz także w suszarkach bębnowych. Jak Prać Spodnie Od Garnituru W Pralce Jak Prać Spodnie Od Garnituru W Pralce

You might be interested:  Gdzie Można Oddać Używaną Odzież Gdynia?

Do jakiej pralni garnitur?

17 sierpnia 2019 To prawda. Mężczyźni w garniturach przyciągają płeć piękną. Ma to wiele wspólnego z aurą pewności siebie, którą niesie ze sobą noszenie garnituru. Garnitur wzbudza powszechny szacunek u ludzi. Można, więc powiedzieć, że zainwestowanie w doskonałej jakości garnitur i utrzymywanie go w idealnym stanie ma swoje ogromne plusy.

Do podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych należy oddanie go od czasu do czasu do prania. Wielu mężczyzn zastanawia się jednak, jak często należy to robić? Kiedy trzeba wyczyścić garnitur na sucho? Nie ma uniwersalnych zasad. Również opinie samych specjalistów na ten temat są podzielone. Przedstawiamy nasze wskazówki dotyczące czyszczenia garnituru w pralni chemicznej.

Nie czyść garnituru po każdym noszeniu Zwłaszcza, jeśli garnitur jest wykonany z naturalnych tkanin, takich jak wełna lub len, nie należy oddawać go zbyt często do czyszczenia. Wełna jest samoczyszcząca i nie ma zapachu. Kreatyna w wełnie działa antybakteryjnie i zapobiega niepożądanym zapachom.

Ubrania wykonane z wełny lub lnu nie muszą być często czyszczone, a nieprzyjemne zapachy mogą zostać przez nas bardzo łatwo wyeliminowane. Wystarczy powieszenie garnituru na świeżym powietrzu. Z kolei dziesięciominutowa sesja parowa pod prysznicem zdziała cuda przeciwko rozmaitym zagnieceniom. Wełna i len oczywiście muszą być od czasu do czasu prane chemicznie.

Spodnie wymagają częstszego czyszczenia, niż marynarki Pamiętajmy, że spodnie od garnituru tracą świeżość szybciej, niż marynarki. Pod marynarką nosimy przecież jeszcze koszulę, która pochłania większość potu. Kupując marynarkę, kupmy także 2 pary identycznych spodni.

 • Będziemy mogli ich używać na zmianę.
 • W ten sposób, jeśli obie pary spodni i marynarka zaczną wymagać czyszczenia, możemy zabrać cały zestaw do pralni chemicznej za jednym zamachem.
 • Zapobiega to również powstawaniu różnic w kolorach między spodniami, a marynarką.
 • Spodnie można nosić średnio 3 razy, marynarki średnio 6 razy.

Po sześciokrotnym użyciu garnituru trzeba, zatem pomyśleć o wizycie w pralni. Prawdopodobnie posiadamy w szafie więcej niż jeden garnitur. Nie musimy, więc korzystać z usług pralni chemicznej co drugi dzień. Ale zawsze zaufajmy swoim oczom i nosowi. Jeśli spodnie nadal pachną świeżością, możemy wybrać tylko prasowanie, zamiast czyszczenia na sucho.

Jest to mniej kosztowne rozwiązanie, a pozwala odzyskać odzieży świeży wygląd. Czyszczenie garnituru – wyjątkowe sytuacje Zazwyczaj oddajemy garnitury do czyszczenia, gdy mamy przed sobą wyjątkową okazję. Niektóre uroczystości oraz wydarzenia formalne wymagają od nas po prostu założenia garnituru. Chcemy, aby był wówczas świeży i pachnący.

Jeśli to poprawi nasze samopoczucie i pewność siebie, nie wahajmy się i oddajmy go do czyszczenia. Innym dobrym momentem do wyczyszczenia na sucho jest powrót z podróży służbowej. Nasza odzież z pewnością źle zniesie podróż w walizce i nie będzie wyglądać najlepiej po wyciągnięciu z niej.

Jak pozbyć się zapachu z odzieży używanej?

Soda oczyszczona dobra na wszystko – Soda oczyszczona pojawia się wszędzie tam, gdzie szukamy sposobów na wyczyszczenie czegoś. Jest w tym po prostu niezwykle skuteczna. Aby usunąć zapach odzieży używanej ze świeżo przyniesionych ubrań, wystarczy je wyprać w sodzie z dodatkiem zwykłego detergentu.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z prania?

2. Użycie octu – Gdy nastawiasz pranie kolorowych ubrań, do komory z proszkiem dodaj szklankę octu, Pomoże on zniwelować zapach jeszcze w trakcie cyklu prania. W przypadku prania białego, ocet zastąp wybielaczem.

Jak usunąć plamy z potu na garniturze?

Plamy z potu – jak je usunąć? Lato do nas wróciło, pozwalając cieszyć się słońcem i ciepłymi dniami. Niestety skok temperatury wiąże się z naturalną reakcją organizmu – przykrym poceniem. Wiele osób borykających się z tym problemem (niekoniecznie tylko w upały), musi radzić sobie także z mało estetycznymi plamami, które pozostają na ubraniach.

 • Zwykle powstają one w efekcie połączenia potu ze składnikami antyperspirantu, konkretnie soli glinu, czyli aluminium.
 • Ich reakcja powoduje powstanie żółtych plam, które często odporne są na zwykłe środki piorące.
 • Istnieją jednak sposoby, aby sobie z nimi poradzić.
 • Pamiętaj! W przypadku plam z potu ważna jest szybka reakcja – im dłużej czekasz, tym trudniej pozbyć się plamy.

Aby zminimalizować ryzyko powstania plam, szukaj antyperspirantów z małą ilością aluminium. Gotowe środki W walce z żółtymi plamami na ubraniach można sięgnąć po gotowe środki, jak odplamiacze czy w przypadku białych materiałów wybielacze. Zawsze należy jednak sprawdzić czy dany środek jest odpowiedni do rodzaju tkaniny, z której wykonane jest ubranie.

 • Domowe sposoby Jeśli nie chcemy sięgać po środki chemiczne, możemy spróbować przygotować je samodzielnie z tego co mamy w domu.
 • Oto kilka mikstur, które można wykorzystać w walce z plamami z potu (oczywiście po użyciu każdej z nich należy dokładnie wyprać ubranie, aby pozbyć się pozostałości!!!) : Sok z cytryny Cytryna ma właściwości wybielające, które można wykorzystać także w walce z plamami na białych i jasnych ubraniach.

Wystarczy nanieść sok na plamę i pozwolić jej wyschnąć na słońcu, a następnie wyprać odzież. Ocet Ocet może być wykorzystywany w walce z różnymi zabrudzeniami, także na ubraniach. W przypadku świeżych i mało intensywnych plam wystarczy polać je płynem i zostawić na ok.15 minut.

You might be interested:  Jak Się Mierzy Spodnie W Pasie?

Ocet można też połączyć z solą (po pół szklanki) i rozcieńczając w większej ilości wody przygotować kąpiel dla zabrudzonych ubrać (minimum 30 minut).Warto podkreślić, że ocet pomoże też uniknąć plam w przyszłości – ubrania nim potraktowane po prostu wolniej chłoną pot. Specjalna mikstura

Mieszankę, która poradzi sobie z plamami z potu można przygotować z sody oczyszczonej, wody utlenionej i wody w proporcjach 1:1:1. Roztwór nakładamy na brudne miejsce na ok.3 kwadranse (możemy także lekko wetrzeć), a później pierzemy ubranie w letniej wodzie.

Jak się pierze chemicznie?

Na czym polega czyszczenie chemiczne? – Czyszczenie chemiczne znajduje się w pewnej opozycji do tradycyjnego prania wodnego. W trakcie prania chemicznego nie używa się wody, lecz specjalnego rozpuszczalnika, za pomocą którego usuwane są zanieczyszczenia z materiałów. W związku z tym czyszczenie chemiczne bywa też nazywane praniem na sucho.

Czy wełnę można wirować?

Jak prać wełnę w pralce? Wskazówki – W przypadku wełny wyjątkowo łatwo popełnić błędy w praniu które mogą zepsuć efekt końcowy. Aby dowiedzieć się, jak prać w pralce wełniane swetry lub inne ubrania z tej tkaniny, należy przede wszystkim uważnie przeczytać metkę,

Zazwyczaj na metkach swetrów i pulowerów znajduje się symbol prania w pralce, często opatrzony liczbą oznaczającą zalecaną temperaturę. Jeśli jednak na odzieży znajduje się symbol prania ręcznego, należy się trzymać tej wytycznej. W razie wątpliwości najlepiej zdecydować się na pranie w pralce w temperaturze nie przekraczającej 30-40°C.

Aby zapobiec filcowaniu się wełny podczas prania w pralce, należy pamiętać o wybraniu dedykowanego programu lub opcji przeznaczonej do prania delikatnej odzieży bez wirowania, Można też wybrać pranie w zimnej wodzie, Jedną z głównych przyczyn filcowania się swetrów i innych ubrań z wełny są wahania temperatury: zadbaj o to, aby temperatura była na stałym poziomie zarówno podczas fazy prania, jak i płukania.

Jeśli nie masz pewności, jakiego programu użyć, nie wpadaj w panikę! W pralce Candy RapidÓ możesz wybrać jeden spośród 9 szybkich programów, a dzięki wyjątkowej funkcji Snap&Wash oraz aplikacji Candy simply-Fi automatycznie dobierzesz idealny program dla swoich ubrań! Oprócz powyższych wskazówek należy zwrócić uwagę na detergent: należy zastosować specjalny produkt do prania odzieży wełnianej lub najłagodniejszy dostępny środek piorący.

Płyn zmiękczający nie jest szczególnie zalecany do prania wełny w pralce, ale jeśli chcesz go użyć, wybierz ekologiczny płyn do płukania tkanin. Czy wiesz, że ubrania z wełny nie tracą koloru ? To duża zaleta, jeśli chodzi o pranie wełny w pralce: ubrania białe, czarne i kolorowe można wyprać razem.

Dlaczego wełna kurczy się w praniu?

1. Delikatność przede wszystkim – Wełna nie lubi tarcia, zbyt wysokiej temperatury i mocnych środków piorących – powodują one sfilcowanie się tkaniny. Dlaczego tak się dzieje? Pod wpływem tych czynników łuski w wełnie zahaczają się o siebie. W efekcie materiał, z którego została wykonana dana rzecz, staje się szorstki i się kurczy.

Czy da się poszerzyć spodnie od garnituru?

Poszerzanie spodni garniturowych – czym są kliny i jak je wszyć? – Spodnie można także poszerzyć poprzez wszycie klina, czyli dodatkowego fragmentu materiału. To nie tylko dużo prostsze, niż się wydaje, ale również w pełni odwracalne – jeśli właściwie się za to zabierzesz.

Kliny najlepiej wstawić po bokach, symetrycznie po obu stronach pasa. Zacznij od wybrania materiału, który nie odróżnia się mocno od oryginalnej tkaniny. Niektóre krawcowe używają do tego gumy w kolorze spodni. Dzięki niej, ubranie jeszcze lepiej dopasowuje się do ciała i jest wygodniejsze w noszeniu. Wszycie klinów pozwala w szybki i prosty sposób poszerzyć spodnie w pasie, bez konieczności ingerowania w całość fasonu.

Zwiększasz jedynie ilość materiału w okolicach pasa, nie zmienia się natomiast krój nogawek. Zainspiruj się: Wilk z Wall Street – korporacyjna moda z Hollywood

Jak powinny być dopasowane spodnie od garnituru?

Jak powinny leżeć spodnie do garnituru? – Spodnie garniturowe powinny być dopasowane tak, aby kieszenie nie rozchodziły się na boki. Ważne jest, dopasowanie ich pod kątem długości. Dawniej stosowano zasadę, że spodnie powinny sięgać do pięty. Jednak z biegiem lat zasada ta stała się nieaktualna.

Jak nosić spodnie od garnituru?

Spodnie garniturowe z wysokim stanem – nowoczesna elegancja – Hitem sezonu okazały się garniturowe spodnie o dopasowanym fasonie z rozszerzaną nogawką z rozcięciem przy kostce. Wypadają doskonale w looku glamour ze szpilkami, bluzką z falbankami i marynarką.

 • Możesz nosić je także na co dzień z ze szpiczastym noskiem i wygodną tuniką z miękkiej dzianiny.
 • Garniturowe spodnie zdobione kratką i uszyte w kant chętnie noszą zarówno miłośniczki casualu, jak i fanki wyrazistego stylu grunge.
 • Te pierwsze najczęściej dodają do nich botki na obcasie i koszule, a te drugie wolą łączyć je z botkami na masywnej podeszwie i ze skórzanymi topami w duecie z oversize.

Szare spodnie z wysokim stanem, dodatkowo wykończonym marszczeniem, czyli z talią paper pag, idealnie odnajdą się w biznesowym looku. Wybierz do nich białe, proste body z zabudowanym dekoltem, a także marynarkę w kratę do kompletu. Look uzupełnij o na niewysokim obcasie i skórzaną shopperkę.