Gdzie Można Oddać Używaną Odzież Gdynia?
Współpraca miasta Gdynia z marką Ubrania Do Oddania Miasto Gdynia rozpoczyna innowacyjną współpracę z marką Ubrania Do Oddania w zakresie zbierania zbędnych tekstyliów. Wspólne działania są planowane długofalowo i z wykorzystaniem zbiórek online oraz offline – podmiotów miejskich, a także wydarzeń organizowanych przez miasto.
Ubrania Do Oddania za każdy kilogram pozyskanych rzeczy przekaże 1 zł OTOZ Animals Ciapkowo – Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Gdyni. Od 19 września 2022 roku gdynianie mogą oddać niepotrzebne ubrania oraz dodatki w trzech punktach stacjonarnych: Centrum Nauki Experyment, a także Przystani Lipowa 15 i Przystani Chylońska 237.
Osoby, które wolą przekazać swoje rzeczy online mogą zamówić bezpłatnego kuriera, który odbierze przesyłkę ze wskazanego adresu, usługę odbioru można zamówić ze strony, Strona będzie na bieżąco aktualizowana, aby mieszkańcy mieli kompleksowe informacje przedstawiające punkty i adresy, które sukcesywnie będą włączać się do akcji.
Contents
Gdzie oddać ubrania dla Ukrainy Gdynia?
Pomagamy uchodźcom z Ukrainy! – Poradnik/informator dla obywateli Ukrainy: Wersja w języku ukraińskim/ ї і Wersja w języku polskim/ і Wszelkie szczegóły dotyczące trwającej w Gdyni akcji znajdziecie na stronie: http://gdynia.pl/pomoc Zbiórkę niezbędnych produktów prowadzi w naszym mieście Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (GCOP).
- Wszystkie rzeczy, ale wyłącznie nowe i zapakowane, można przynosić do jej siedziby przy ul.3 Maja 27-31 przez cały tydzień w godz.10:00-18:00.
- Jeżeli jednak nie mogą Państwo dotrzeć do GCOP, istnieje możliwość dostarczenia artykułów do filii naszych bibliotek! Oprócz artykułów pożądanych przez GCOP, do naszych bibliotek możecie Państwo dostarczać również : – książki w języku ukraińskim lub angielskim – książeczki obrazkowe – kolorowanki – kredki/pisaki – puzzle Filie, które biorą udział w akcji to: BIBLIOTEKA WIEDZY (ul.
Świętojańska 141) BIBLIOTEKA WZGÓRZE (ul. Biskupa Dominika 3) BIBLIOTEKA Z PASJĄ (Al. Zwycięstwa 96/98) BIBLIOTEKA ŚRÓDMIEŚCIE (ul. Władysława IV 7-15) WYPOŻYCZALNIA CENTRALNA (ul. Abrahama 60) BIBLIOTEKA GRABÓWEK (ul. Morska 113) BIBLIOTEKA POGÓRZE (ul. Porębskiego 21) BIBLIOTEKA OBŁUŻE (ul.
Boisko 6) BIBLOTEKA OKSYWIE (ul. Podchorążych 10A) BIBLIOTEKA WITOMINO-LEŚNICZÓWKA (ul.2 Morskiego Pułku Strzelców 9) BIBLIOTEKA CHYLONIA (ul. Opata Hackiego 33) BIBLIOTEKA CISOWA (ul. Chylońska 237) BIBLIOTEKA CHYLONIA CENTRUM (ul. Kartuska 20B) BIBLIOTEKA PUSTKI CISOWSKIE (ul. Chabrowa 43) Prosimy wcześniej upewnić się, czy rzeczy, które chcą Państwo przekazać w darze, są wciąż potrzebne! Można to zrobić sprawdzając profil GCOP na Facebooku albo telefonicznie (58 621 80 98) Z kolei zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanych na Ukrainie zorganizowała też Fundacja Pomagam.pl.
Datki można wpłacać na stronie: pomagam.pl/solidarnizukraina, Gdynianie, którzy są gotowi pomóc, mogą się zgłaszać drogą mailową na adres: [email protected], W treści maila prosimy podać rodzaj oferowanego wsparcia (przedmioty, usługi, gotowość do zaoferowania schronienia), dane kontaktowe (najlepiej telefon i email) oraz swoje dane personalne.
Gdzie oddac ubrania w dobrym stanie?
Kontenery na ubrania od PCK i Eco Textil – Najbardziej rozpowszechnionymi i rzucającymi się w oczy formami oddawania ubrań są dobrze nam znane kontenery Polskiego Czerwonego Krzyża (PCK) i Eco Textil. Charakterystyczne beżowe pojemniki z czerwonym krzyżem można znaleźć w większości polskich miast.
Często jednak nie cieszą się one dobrą opinią, gdyż wiele osób nie jest dokładnie poinformowanych o tym co dzieje się z ubraniami lub też nawet nie wie o fakcie, że można oddawać do nich również zniszczone rzeczy. Ubrania – a także pościel, ręczniki i buty – trafiają kontenerów do sortowni. Większość z tych przedmiotów, ze względu na swój stan nie nadaje się, by przekazać je potrzebującym.
Mogą jednak zostać wykorzystane do celów przemysłowych – powstają z nich uszczelniacze, ścierki i inne produkty. Ubrania nadające się do użytku zostaną sprzedane – najczęściej do państw afrykańskich i azjatyckich, a zysk przeznaczony z obu tych przedsięwzięć zasili konto lokalnego oddziału PCK,
- Ostatnio pojawiły się podobne pojemniki, ale z logo firmy EcoTextil – wcześniej współpracowali oni bezpośrednio z PCK, użyczając im swoich kontenerów.
- Obecnie EcoTextil to fundacja, która wspomaga PCK w zakresie odbioru odzieży z pojemników.
- Ich własne kontenery przyczyniają się do zbierania funduszy na wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego potrzebującym,
Tak więc, mimo iż ubrania z kontenerów nie trafiają w bezpośredni sposób do osób potrzebujących, w znaczącym stopniu pomagają w działalności tych dwóch fundacji. Błędnym jest powszechne przeświadczenie, że ubrania wrzucone do kontenerów powinny być w stanie nadającym się do ponownego założenia.
Zniszczona odzież, a także tekstylia domowe i buty są rozliczane z firmami recyclingowymi od kilograma, więc im więcej będzie uzbierane, tym bardziej pomagamy wybranej przez nas fundacji. Kolejnym z powodów, dla których kontenery nie cieszą się popularnością są porozrzucane wkoło nich ubrania – gdy zobaczymy coś takiego, wystarczy zadzwonić do firmy obsługującej dany pojemnik.
Numer podany jest zawsze w widocznym miejscu na kontenerze. W taki sposób należy także postąpić w przypadku zauważenia zniszczonego pojemnika. Zwracaj uwagę na logo umieszczone na kontenerach, gdyż obecnie na terenie naszego kraju tylko te dwie wymienione przez nas firmy prowadzą legalne zbiórki. W razie wątpliwości zadzwoń pod podany na pojemniku numer telefonu. Zwracaj uwagę na logo umieszczone na kontenerach, gdyż obecnie na terenie naszego kraju tylko te dwie wymienione przez nas firmy prowadzą legalne zbiórki. W razie wątpliwości zadzwoń pod podany na pojemniku numer telefonu.
Co można wrzucić do pojemnika na odzież?
Do pojemników można wkładać zarówno ubrania, jak i pościel, ręczniki, nawet pluszowe zabawki i buty połączone w pary. Przekazując tekstylia, zadbaj o to, aby były czyste i spakowane w komplety.
Jak pomóc Ukrainie Gdynia?
Praca dla obywateli Ukrainy – Na wsparcie w znalezieniu pracy mogą liczyć wszyscy obywatele Ukrainy. Żeby uzyskać pomoc, nie trzeba być zarejestrowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdyni, Wystarczy po prostu przyjść do jego siedziby, która znajduje się przy ul.
- Ołłątaja 8,
- Działa tam specjalny punkt obsługi dla uchodźców Ukrainy.
- To stanowisko nr 28 – na parterze.
- Punkt funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz.9.00-15.00,
- Na miejscu jest pracownik, który posługuje się językiem ukraińskim.
- Wszyscy, którzy się tam zgłaszają, otrzymają aktualne oferty pracy.
Urzędnicy przekazują zainteresowanym osobom kontakt do potencjalnych pracodawców. W Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdyni obsłużono do tej pory 682 uchodźców z Ukrainy, Pośrednicy pracy wychodzą też w teren, dlatego pomoc w znalezieniu zatrudnienia otrzymało znacznie więcej osób.
Jak pomóc Ukrainie Trojmiasto?
Sopot solidarny z Ukrainą! Fot. materiały UMS Wobec bezprecedensowego ataku rosyjskiego na Ukrainę, do którego doszło dziś rano, Polska przygotowuje się do przyjęcia fali uchodźców z terenów ogarniętych wojną. Sopot również szykuje wsparcie i pomoc dla ukraińskich sąsiadów.
Sopot solidaryzując się z Ukraińcami przygotowuje się do przyjęcia uchodźców z Ukrainy. Nie wiadomo jeszcze jaka może być skala kryzysu humanitarnego i ile osób będzie chciało przedostać się do Polski z terenów ogarniętych wojną. Prawdopodobnie osoby te będą kierowane do poszczególnych miast i gmin prosto z punktów recepcyjnych, które powstają w województwach przygranicznych: lubelskim i podkarpackim.
Jest bardzo prawdopodobne, że część z nich trafi do Sopotu. Miasto przygotowuje się do udzielenia uciekinierom z Ukrainy pomocy i wsparcia. Miasto uruchomiło numer telefonu pod którym uchodźcy z Ukrainy będą mogli otrzymać wszelkie informacje na temat dostępnych form pomocy, uzyskania noclegu, posiłków, wsparcia psychologicznego czy finansowego.
ії і і ї і є ? і і ії і:, +48 58 551 17 10 |
Sopot jest przygotowany na przyjęcie natychmiast kilkudziesięciu osób. Miasto zgłosiło do wojewody 50 miejsc hotelowych z wyżywieniem. W przypadku większej liczby uchodźców możliwe będzie zakwaterowanie ich w większych salach. Tworzymy bazę tłumaczy i psychologów posługujących się językiem ukraińskim.
- W szkołach sopockich pracują asystentki międzykulturowe.
- Również szkoły, przedszkola i żłobki w Sopocie przygotowują się do przyjęcia większej liczby dzieci cudzoziemskich.
- Nie wyobrażam sobie byśmy zostawili kogoś bez pomocy w tak tragicznej sytuacji.
- Sopot pomaga od dawna, od lat przyjmujemy do siebie polskich repatriantów czy Białorusinów.
Jesteśmy też gotowi na pomoc Ukraińcom. Już kilka lat temu trafiła do nas jedna z rodzin z Donbasu – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu, – Apelujemy do rządu RP o wsparcie i zwiększenie finansowania na edukację i integrację dzieci cudzoziemskich – dodaje Magdalena Czarzyńska-Jachim.
Swoją pomoc mogą również zaoferować mieszkańcy Sopotu, Deklaracje pomocy, np. możliwość nieodpłatnego odstąpienia uchodźcom mieszkania czy przyjęcia do siebie rodzin z Ukrainy można zgłaszać do kancelarii Urzędu Miasta Sopotu, tel.: +48 58 52 13 751. Tworzymy także bazę osób chcących pomagać jako wolontariusze.
Chęć pomocy można zgłaszać do Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, które będzie koordynować prace wolontariuszy. Biuro SCOPiW jest czynne od poniedziałku do piątku, od 8.30 do 16.30. Kontakt e-mail:, tel.: 729 863 777, 58 341 83 52.
- І ї! ‘ ії ї і і, є іі і і.
- Є і ї іі-їі.
- Іі ї, є іі ї.
- І і, ії і і і і і.
- І і і і і, і і : іі іі. і, і ї,
- І є і і ї.
- І, іі ї іі і,,, ії ії і.
- І ії є і: +48 58 551 17 10. і і і,
- І є є 50 і,
- І ії іі іі ї і і і.
- Є і і, і і ї. іі і., і і і.
- І, і,є. іі іі. і ї.
- І ї і і – іє і- -і.
- Є і і і і іії і-іі – є -і.і,
ії,, і і’ї ї, і і, : +48 58 52 13 751., і, і і іі, і. і є і ‘ 8.30 16.30. : p.szczepa[email protected], : +48 729 863 777 / +48 58 341 83 52.
Co można zrobić ze starymi ubraniami?
Oddawanie potrzebującym – Tu masz dwie opcje: albo oddajesz rzeczy fundacji, domom opieki, noclegowniom etc. (znów uczulam – tylko takie rzeczy, które naprawdę nadają się do założenia) albo pośrednio: do specjalnych koszy na używane ubrania lub do sklepu charytatywnego.
- Osz jest wygodny: czynny całą dobę, jest ich sporo, ale nie masz gwarancji, ile procent dochodu ze sprzedawanych ubrań naprawdę idzie na pomoc potrzebującym.
- Sklep charytatywny to mój ulubiony sposób oddawania nienoszonych rzeczy (ale także wyposażenia domu, które nie jest mi potrzebne).
- Sklepy są prowadzone przez fundacje, które 100% dochodu przeznaczają na swoje cele statutowe.
Swoją drogą taki sklep to także cudne miejsce polowania na unikalne rzeczy, więc polecam nie tylko oddawanie tam rzeczy, ale przy okazji przejrzenie co fajnego jest w ofercie. Ja oddaję swoje rzeczy w Warszawie na ul. Bagatela do sklepu Fundacji Sue Ryder, ale podobne sklepy prowadzone przez różne fundacje znajdują się w każdym większym mieście – wpisz po prostu w wyszukiwarkę „sklep charytatywny” i nazwę swojego miasta, a na pewno znajdzie się coś w okolicy.
Ile kosztuje kontener ubrań z Chin?
Dlaczego warto pytać o czas realizacji zamówienia? – Jeśli jesteśmy już po wstępnych rozmowach z chińskich dostawcą, warto w następnym kroku ustalić czas realizacji zamówienia. W zależności od wielu czynników import z Chin może trwać nawet rok. Oczywiście dotyczy to tylko bardo zaawansowanych maszyn rolniczych, form wtryskowych z Chin czy urządzeń sprowadzanych w większej ilości, a nie drobnych gadżetów.
Niemniej warto mieć na uwadze, że na czas realizacji zamówienia wpływa rodzaj, stopień skomplikowania produktu, a także rodzaj transportu. Najszybszy jest transport lotniczy (nawet 7 dni), ale jest po pierwsze najdroższy, a po drugie ma najwięcej ograniczeń. Samolotem nie wolno przewozić towarów uznanych za niebezpieczne, a ponadto zbyt ciężkich i zbyt dużych.
Zresztą im cięższy i większy towar, tym mniej to się opłaca. Dlatego większość importerów z Chin wybiera transport morski, czyli załadowania kontenera z towarem na statek, który przypływa bezpośrednio do portu w Gdyni lub Gdańsku (ewentualnie do któregoś z portów w Niemczech).
- Transport morski z Chin jest najtańszy i najbardziej popularny jednak trwa najdłużej: od 4 do 6 tygodni.
- Nie poleca się go także do przewożenie towarów luksusowych, bardzo kruchych i wartościowych, jak dzieła sztuki.
- W takim przypadku lepiej wybrać transport lotniczy.
- Trzecim środkiem transportu, który zyskuje coraz większą popularność, jest transport kolejowy z Chin.
Niewiele osób wie, ale pomiędzy Polską a Chinami już w tym momencie kursują bezpośrednie pociągi towarowe. Co ważne, nie wymagają przeładunku na granicy Unii Europejskiej. Czas dostawy to wówczas zaledwie 12 dni. Pociąg z Chin jest tańszy niż transportowanie towarów samolotem, a prawie tak samo szybki.
Czy PCK przyjmuje odzież?
Tekstylia – Polski Czerwony Krzyż Wszystkie pojemniki są własnością Polskiego Czerwonego Krzyża – zostały kupione za symboliczną złotówkę. PCK gromadzi w nich tekstylia, a środki pozyskane ze sprzedaży zebranych ubrań, pościeli itp. przeznacza na obsługę projektów pomocowych i edukacyjnych oraz bieżącą działalność statutową.
- Zbiórka tekstyliów to również wsparcie dla tych osób, które mają problem z utylizacją niepotrzebnych ubrań, butów itp.
- Nasz projekt wspiera krajową ekologię i pomaga utrzymać czystość w miastach i wsiach.
- Zbiórka tekstyliów to sposób na pozyskiwania środków, z którego PCK korzystał już wcześniej, teraz jednak wdrażamy nowy model działania w tym zakresie.
Większość tekstyliów, które trafiają do pojemników nie może być – ze względu na swój stan – przekazana potrzebującym. Może jednak zostać wykorzystana do celów przemysłowych. PCK zdecydował się powierzyć recycling zbieranych tekstyliów specjalistom, w zamian za wsparcie finansowe.
Czy odzież używana jest odpadem?
Odpadem nie jest w związku z tym żaden z używanych towarów, jeśli używany będzie zgodnie z jego pierwotnym przeznaczeniem. W przypadku odzieży używanej odpadem nie jest odzież używana sortowana i przeznaczona do dalszego wykorzystania zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem.
Gdzie wyrzucić stare majtki?
Oznakowanie pojemników – Gdzie wyrzucać stare ubrania ? Najlepiej do pojemnika na odpady zmieszane – włączając w to poniszczone już obuwie. Umieszcza się tam odzież niezdatną do dalszego użytkowania, której nie warto przeznaczać nawet dla potrzebujących – może być wykonana z materiałów naturalnych lub sztucznych.
- Pojemniki do odpadów zmieszanych mają czarny kolor i z całą pewnością znajdziesz je w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.
- To jednak nie wszystko, co należy wiedzieć! Jeżeli elementy odzieży zostały wykonane z materiałów, które nadają się do ponownego przetworzenia, trzeba umieścić je w odpowiednim – np.
na tworzywa sztuczne. Mówimy tutaj między innymi o klapkach, które mogą zostać poddane recyklingowi. Dzięki takiemu zachowaniu gospodarka odpadami będzie prawidłowa, co pozwoli ochronić środowisko naturalne.
Gdzie wyrzucać stare tekstylia?
Ubrania Do Oddania w Experymencie!
Tekstylia, zwłaszcza te zniszczone, możemy wyrzucać do odpadów zmieszanych, dopiero od 2025 r. zostanie wprowadzony obowiązek wysegregowania tych odpadów.
Gdzie oddać ubrania dla Ukrainy Gdańsk?
Dzięki współpracy Galerii Madison, Miasta Gdańsk i Fundacji Inicjowania Rozwoju ruszył punkt z pomocą rzeczową dla uchodźców. W Galerii Madison mogą bezpłatnie odebrać odzież i obuwie (a wcześniej je przymierzyć), a wkrótce też chemię.
Gdzie oddać zabawki Gdynia?
8 ton dobra dla potrzebujących Prowadzona przez IKEA Gdańsk akcja charytatywna Szafa Dobra zakończyła się sukcesem. W trakcie jej trwania do szaf ustawionych m.in. Gdyńskim Centrum Filmowym trafiło łącznie około 8 ton odzieży. Organizatorzy akcji chcieli zachęcić mieszkańców Trójmiasta do podarowania rzeczom drugiego życia.
- W tym celu w Gdyńskim Centrum Filmowym, Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku oraz sklepie postawiono „ szafy dobra “.
- Chętni mogli zostawiać w nich nieużywane już, a pozostające nadal w dobrym stanie, ubrania.
- Jesteśmy pozytywnie zaskoczone zarówno wynikami, jak i przebiegiem całej akcji – mówi Patrycja Krogul, Kierownik Marketingu IKEA Gdańsk – To był nasz autorski pomysł na lokalną akcję charytatywną i jesteśmy bardzo dumne z ludzi, którzy się do tej akcji przyłączyli.
Okazało się, że niewiele trzeba, aby wykrzesać z ludzi samo dobro. Dziękujemy mieszkańcom Trójmiasta za zaangażowanie. Zebrana w ten sposób odzież trafiła do rąk Fundacji Droga, która funkcjonuje w Trójmieście od 15 lat, niosąc pomoc osobom bezdomnym i znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.
- Wszystkie rzeczy, które mogły nadal służyć innym, zostały przekazane najbardziej potrzebującym.
- Cześć darczyńców zgłaszała się bezpośrednio do naszego Punktu Charytatywnego w Gdańsku, do którego przez cały rok można przekazać nie tylko niepotrzebne ubrania, koce, ręczniki, ale również artykuły gospodarstwa domowego i wszystko, co jest jeszcze w dobrym stanie i może posłużyć innym.
Rzeczy przeglądamy, segregujemy i przekazujemy sukcesywnie do ośrodków dla bezdomnych, Domu Samotnej Matki, czy MOPS. Pracę ułatwiało to, że wiele osób przekazywało wyprane, ułożone i opisane ubrania. Dla osób obdarowanych to ważne okazanie szacunku – tłumaczy Tadeusz Len, Prezes Zarządu Fundacji DROGA.
Sukces akcji przerósł oczekiwania pomysłodawców. Dzięki szerokiemu rozgłosowi w mediach społecznościowych i wzajemnego zachęcania się uczestników do przekazania ubrań w ciągu zaledwie miesiąca trwania inicjatywy zebrano aż 8 ton odzieży. Wynik ten pokazuje dobroczynność mieszkańców, jednocześnie uwidaczniając jak wiele rzeczy „chomikujemy” w naszych szafach.
Jak mówią organizatorzy – swoją akcją również chcieli zwrócić uwagę na problem gromadzenia zbyt dużej ilości rzeczy i zachęcić do wprowadzania ich w drugi obieg. Choć akcja Szafa Dobra dobiegła końca, mieszkańcy Gdyni nadal mogą nieść pomoc. Do oddawania używanych rzeczy zachęca Fundacja Zmian Społecznych „Kreatywni”, Źródło: : 8 ton dobra dla potrzebujących
Gdzie oddać niepotrzebne rzeczy Gdańsk?
Pogotowie Socjalne znajduje się przy ul. Srebrniki 9 w Gdańsku. – fot. Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta ” data-filter-brightness=”brightness-100″> Dary przekazane pogotowiu socjalnemu otrzymają osoby korzystające z mobilnego wsparcia w mieście. Tylko w tym roku załoga autobusu SOS, który kursuje w Gdańsku, wydała 850 sztuk takiej odzieży bezdomnym. – Za to wsparcie wszystkim bardzo dziękujemy – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. – Szczególnie osoby w kryzysie bezdomności przebywające w miejscach niemieszkalnych, bardzo potrzebują odzieży na zmianę. Załoga “autobusu SOS – pomoc” wydaje codziennie polary, swetry, szale i czapki. To namacalna, konkretna pomoc. Rzeczy są dystrybuowane również do mieszkańców schronisk i noclegowni. Odzież jest dezynfekowana i przekazywana odbiorcom z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w epidemii. – Dodajmy, że załoga pojazdu wspiera w Gdańsku, codziennie średnio ok.60 potrzebujących. Oprócz odzieży wydaje osobom w kryzysie bezdomności przede wszystkim ciepłą zupę na wynos. Na pokładzie konsultacji udziela też ratownik medyczny. Potrzebujący otrzymują informację o dostępnych innych formach pomocy w mieście – np. o schronieniu, wsparciu finansowym, żywnościowym i specjalistycznym – kończy Sylwia Ressel. Środki na działanie mobilnego wsparcia w 2022 roku w Gdańsku, zabezpieczył MOPR. Na zlecenie ośrodka zadanie realizuje Towarzystwo Wspierania Potrzebujących “Przystań”. Pojazdu użycza spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje.