Gdzie Kupić Odzież Używana Do Sklepu?

10.03.2023 0 Comments

Gdzie Kupić Odzież Używana Do Sklepu
Worki z ubraniami z Anglii – Jak sprowadzić ubrania z Anglii? Większość osób prowadzących second hand z Polski decyduje się na kupowanie gotowych worków z ubraniami z Anglii albo z innych miejsc. Można kupić dużo tańsze worki odzieży niesegregowanej albo zdecydować się na droższą, ale sprawdzoną odzież segregowaną.

Wszystko zależy od tego, jak dużo masz miejsca do przechowywania i magazynowania rzeczy, a także, ile osób do pracy zatrudniasz. W workach niesegregowanych znaleźć można tak naprawdę wszystko. Jej podzielenie na rodzaje, ale także rozmiary, ułatwi klientom zakupy. Gdzie kupić odzież używaną do sklepu? Najlepiej nawiązać kontakt z dostawcą, który oferuje porządne produkty.

Największe wzięcie w lumpeksach mają rozpoznawalne marki. Wśród odzieży młodzieżowej uznaniem cieszą się wszelkie sieciówki. To właśnie wśród nich swoich ubrań szukają młode kobiety, które obecnie są najczęstszymi klientkami sklepów. Jak sprowadzać ubrania z Anglii? Można także stworzyć własną sieć kontaktów i kupować je bezpośrednio na tamtejszym rynku. Gdzie Kupić Odzież Używana Do Sklepu

Skąd brać odzież używana do sklepu?

Od czego zacząć poszukiwania hurtowni z odzieżą używaną? – Poszukiwania hurtowni zależą trochę od miejsca, w którym mieszkasz i od tego, czy masz możliwość samemu przewożenia towaru, czy preferujesz transport pod wskazany adres. Od tego powinieneś zacząć ustalać plan poszukiwać.

 • Jeśli jesteś mobilny, to przygotuj sobie listę hurtowni z odzieżą używaną w Twoim mieście i w jego obrębie, a także dalsze opcje poszukiwania – jako ostateczną wycieczkę.
 • Nie możesz również zapomnieć, że obecnie w wielu hurtowniach możesz zamówić towar przez Internet z dostawą pod wskazany adres.
 • Listę takich hurtowni również sobie przygotuj.

Następnie kolejny krok to sprawdzenie informacji o danych hurtowniach, opinii, „stażu” w branży, a także samej ofercie towaru. Po wstępnej ocenie wyselekcjonuj sobie kilka lub kilkanaście hurtowni, które odwiedzisz lub przejrzysz ofertę online. Takie hurtownie możesz znaleźć na specjalnych stronach internetowych, Facebooku, czy po prostu wpisując w wyszukiwarkę hurtownia odzieży używanej i Twoje miasto – jeśli szukasz hurtowni lokalnych.

Ile kosztuje 1 kg odzieży używanej?

CENNIK – NIESORT WŁOSKI (zbiórka Rzym i Włochy centralne) – Wielkość zamówienia Cena netto za 1kg Cena brutto za 1kg 1000 kg – 3000 kg (1-3 tony) 4,50 zł 5,53 zł 4000 kg (4 tony) 4,30 zł 5,29 zł 5000 kg (5 ton) 4,30 zł 5,29 zł 6000 kg (6 ton) 4,10 zł 5,04 zł 7000 kg (7 ton) 4,10 zł 5,04 zł Zakupy całotirowe (około 17.000 kg) ustalane indywidualnie w zależności od miejsca dostawy. Transport do Klienta GRATIS (wliczany w cenę towaru). Cena za 1kg przy całym tirze wynosi około 3,85zł netto,

Podane powyżej ceny uwzględniają odbiór osobisty towaru przez Klienta w naszym magazynie w miejscowości Więcbork. W przypadku dostawy naszym transportem należy doliczyć koszty transportu zgodnie z REGULAMINEM ZAKUPÓW (niesort) lub na podstronie KOSZTY DOSTAWY ODZIEŻY UŻYWANEJ i OUTLET (sort) Prezentowana oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego oraz nie stanowi odzwierciedlenia aktualnych stanów magazynowych odzieży używanej.

Skąd najlepsza odzież używana?

Z jakiego kraju odzież wybrać? – To, skąd pochodzą używane ubrania męskie, damskie czy dziecięce, ma oczywiście znaczenie. Najlepsza odzież pochodzi z krajów, takich jak np. Anglia, Irlandia, Niemcy, Szkocja, Szwecja czy Norwegia. Każdy rynek ma swoją własną specyfikę pod względem pozyskiwanych ubrań używanych.

odzież outletową (nową, stanowiącą nadwyżki magazynowe, poprodukcyjne, sklepowe, a także zwroty konsumenckie), odzież cream (najlepsza jakość odzieży używanej. W tym asortymencie znajdziesz odzież znanych marek. Pojawią się również sztuki z metkami sklepowymi.), odzież I gatunku (atrakcyjny towar pożądany przez polskich i europejskich klientów), odzież II gatunku (odzież nosząca lekkie ślady użytkowania, nie posiadająca większych uszkodzeń. Natomiast te, które są, można łatwo usunąć.), odzież III gatunku (towar noszący ślady użytkowania), kategoria recykling (odzież posiadająca zastosowanie jako surowiec do produkcji materiałów izolacyjnych, nowych przędz, w rafineriach paliw alternatywnych, a także czyściwa), odzież niesortowaną (mogą znaleźć się tu zarówno ubrania zniszczone, jak i tzw. „perełki” wysokiej jakości), odzież ze zbiórek D2D lub/oraz C4C (system wstępnego sortowania spotykany w krajach tj. Anglia, Szkocja, Irlandia). Odzież z możliwością sprzedaży w sklepach detalicznych, bez konieczności posiadania stosownych zezwoleń obowiązujących w przypadku niesortu (według prawa klasyfikowanego jako odpad).

U hurtowników można również spotkać odzież niesortowaną. Jest to towar, w którym można znaleźć zarówno ubrania zniszczone, jak i tzw. „perełki” wysokiej jakości. Aby bezpiecznie i legalnie sprzedawać niesort należy spełnić szereg norm i pozyskać wiele zezwoleń, a nieprzestrzeganie ich grozi wysokimi karami. +48 532 083 564 Wyślij zapytanie

You might be interested:  Jak Odróżnić Spodnie Damskie Od Męskich?

Gdzie kupic rzeczy do lumpeksu?

Worki z ubraniami z Anglii – Jak sprowadzić ubrania z Anglii? Większość osób prowadzących second hand z Polski decyduje się na kupowanie gotowych worków z ubraniami z Anglii albo z innych miejsc. Można kupić dużo tańsze worki odzieży niesegregowanej albo zdecydować się na droższą, ale sprawdzoną odzież segregowaną.

 1. Wszystko zależy od tego, jak dużo masz miejsca do przechowywania i magazynowania rzeczy, a także, ile osób do pracy zatrudniasz.
 2. W workach niesegregowanych znaleźć można tak naprawdę wszystko.
 3. Jej podzielenie na rodzaje, ale także rozmiary, ułatwi klientom zakupy.
 4. Gdzie kupić odzież używaną do sklepu? Najlepiej nawiązać kontakt z dostawcą, który oferuje porządne produkty.

Największe wzięcie w lumpeksach mają rozpoznawalne marki. Wśród odzieży młodzieżowej uznaniem cieszą się wszelkie sieciówki. To właśnie wśród nich swoich ubrań szukają młode kobiety, które obecnie są najczęstszymi klientkami sklepów. Jak sprowadzać ubrania z Anglii? Można także stworzyć własną sieć kontaktów i kupować je bezpośrednio na tamtejszym rynku. Gdzie Kupić Odzież Używana Do Sklepu

Ile kg odzieży używanej na otwarcie sklepu?

Koszty otwarcia sklepu – Nie ma znaczenia, jaki rodzaj działalności otwieramy. Decyzja zawsze musi być przemyślana, gdyż wymaga dobrego biznesplanu, środków i oczywiście zaangażowania. W pierwszych tygodniach trzeba opłacić remont, umeblowanie sklepu, zakup towarów i reklamę – to spory wydatek.

 1. Remont jest potrzebny w każdym sklepie.
 2. Trzeba pomalować ściany, zadbać o podłogę i odświeżenie okien.
 3. Jednak remont nie może przytłoczyć, dlatego powinien oscylować w okolicach 1 500 zł.
 4. Większym wydatkiem jest umeblowanie sklepu.
 5. Najlepszym rozwiązaniem są systemy rurowo-kulkowe pozwalające dobrze zaprezentować asortyment.

Dzięki nim wnętrze prezentuje się estetycznie i przestronnie. Przydatne okażą się także stojaki, wieszaki, półki i lada z prawdziwego zdarzenia. Wyposażenie kosztuje średnio od 3 000 do 5 000 zł. Zakup odzieży to największy wydatek. W przypadku małego sklepu, którego wielkość wynosi około 30 m2 potrzebujemy od 150 do 200 kg odzieży sortowanej, a następnie w celu uzupełnienia braków od 20 do 50 kg tygodniowo.

To koszt około 7 000 zł. O sklepie powinno dowiedzieć się, jak najwięcej osób, dlatego reklama zewnętrzna to kolejny niezbędny wydatek. Zapłacimy za nią około 1 000 zł. Przed otwarciem działalności trzeba mieć odłożone pieniądze na minimum 2 miesiące prowadzenia lumpeksu, gdyż dopiero po tym czasie zaczyna on zarabiać.

Aby otworzyć sklep z odzieżą używaną, trzeba mieć przygotowane co najmniej 13 000 do 18 000 zł.

Ile można zarobić na sklepie z używaną odzieżą?

Podsumowanie – Minęły już czasy, kiedy sklepy z odzieżą używaną chowały się w bramach. Dzisiaj są to miejsca popularne, śmiało odwiedzane i zlokalizowane w centrum miast. Nie tylko dlatego, że używane ubrania damskie, męskie czy dziecięce, są po prostu tańsze.

Skąd brać towar do outletu?

Skąd pochodzi odzież z outletu? – Ubrania z outletu pochodzą zazwyczaj z nadwyżek produkcyjnych, Oznacza to, że outlet obejmuje głównie odzież niesprzedaną – na przykład z powodu zbyt dużego nakładu w danym rozmiarze. Pod koniec sezonu trzeba także zrobić miejsce w sklepach na nową kolekcję, w związku z czym ubrania z poprzedniej trafiają do outletu.

W tych przypadkach mamy do czynienia z pełnowartościowymi ubraniami, które nie trafiły na sklepowe wieszaki. Outlet może obejmować również tzw. sample sale, czyli sprzedaż prototypów odzieży, które ostatecznie nie znalazły się w kolekcji lub były wykorzystane tylko w sesjach zdjęciowych i na pokazach mody.

Często są to przedmioty unikatowe. Outlet to także odzież zwrócona przez klientów – przymierzona, lecz bez śladów użytkowania. Reklamowana odzież oraz świeżo wyprodukowane ubrania z defektem, które nie przeszły kontroli jakości, mają szanse zostać sprzedane właśnie poprzez outlet.

Czy opłaca się otworzyć sklep z odzieżą używaną?

Ile zarabia właściciel sklepu z odzieżą używaną? – Aktualnie prowadzenie sklepu z odzieżą używaną jest opłacalne. Tradycyjny sprzedawca stacjonarny potrafi zarobić około 7-9 tys miesięcznie. W przypadku sklepów internetowych zarobek może być jeszcze większy, wszystko zależy od jakości towaru i poświęconych kosztów na marketing.

Jak otworzyć hurtownia z odzieżą?

Jak otworzyć hurtownię odzieży? Fot. Mat. prasowe Przedsiębiorcze osoby, które interesują się modną odzieżą często planują z tą dziedziną związać swoją karierę zawodową. Rozpoczęcie działalności biznesowej i otworzenie placówki, jaką jest hurtownia odzieży wymaga podjęcia kilku podstawowych kroków w kierunku wdrożenia planów w życie.

Jak każde przedsięwzięcie związane z inwestycją w towar oraz miejsce, gdzie taka działalność będzie prowadzona, niesie ona ze sobą pewne ryzyko finansowe, ale jeśli motywacja jest wystarczająco silna, interes może się udać. Od czego zacząć działalność hurtowego handlu odzieżą? Aby hurtownia odzieży rozpoczęła działalność, w pierwszej kolejności należy dopełnić wszelkich formalności związanych z założeniem firmy.

W zależności od formy działalności trzeba ustalić i zgłosić się do odpowiednich organów podatkowych, ZUS oraz zarejestrować działalność w celu uzyskania numeru REGON oraz NIP. Znalezienie siedziby dla prowadzenia biznesu, jakim są hurtownie odzieży, wiąże się z uwzględnieniem powierzchni magazynowej, która powinna pomieścić planowaną ilość sprowadzonego towaru.

 1. Obiekt magazynowy można wydzierżawić i nie musi on znajdować się w centrum miasta.
 2. Powinien jednak spełniać warunki, w których przechowywana odzież nie ulegnie zniszczeniu.
 3. Jak znaleźć dostawców atrakcyjnej odzieży? Wyszukanie solidnych dostawców, dzięki którym hurtownia odzieży będzie stale zaopatrywana w modny i atrakcyjny towar nie jest sprawą prostą, ale z pewnością można nawiązać ciekawe kontakty z importerami, sprowadzającymi ubrania z zagranicy za pomocą sieci internetowej.
You might be interested:  Jakie Spodnie Do Koszuli Jeansowej Damskiej?

Innym rozwiązaniem zaopatrzenia w odzież jest zapoznanie się z ofertą polskich producentów i projektantów, którzy zdobywają coraz większe uznanie swoimi modelami odzieży na całym świecie. Najważniejszą sprawą jest, aby w hurtowni posiadać ubrania wysokiej jakości, uwzględniać sezonowość mody oraz oryginalność.

 • Jak zyskać odbiorców swoich towarów? Jeśli hurtownia odzieży już jest odpowiednio zaopatrzona, należy zadbać o pozyskanie odbiorców.
 • Luczowa będzie sprawna i pomocna obsługa klienta na miejscu oraz współpraca z dobrą firmą kurierską.
 • Nie można zapominać o marketingu i reklamie, dzięki której pozycja nowej firmy ma dużą szansę umacniać się na rynku branżowym.

Artykuł przygotowała hurtownia Artykuł partnera : Jak otworzyć hurtownię odzieży?

Czy Lumpeksy kupują ubrania?

Skąd się biorą ubrania w lumpeksach? – najczęściej kupują ubrania na kilogramy. Jest to najbardziej opłacalne cenowo. Z drugiej strony tak naprawdę nigdy nie wiadomo, co się w nich znajduje. Bardzo często w workach z ubraniami można znaleźć prawdziwe perełki znanych marek oraz odzież z sieciówek.

Jakich firm szukać w lumpeksach?

Najpopularniejsze marki ubrań – Ubrania w second handach w Polsce zazwyczaj pochodzą z Wielkiej Brytani. Popularnymi markami są tam np. Atmosphere, Marks&Spencer, H&M, Gina Tricot, Levis. Koszule Tommy Hilfiger czy koszulki polo Lacoste to także częste znaleziska.

Czy ubrania z lumpeksu są bezpieczne?

Używana odzież jest poddawana odkażaniu – Klienci sklepów z używaną odzieżą nie powinni mieć żadnych obaw co do higieniczności czy bezpieczeństwa sprzedawanych tam towarów, gdyż są one poddawane ścisłym regulacjom. Dostawcy odzieży używanej muszą posiadać świadectwo przeprowadzenia ich dezynfekcji i dezynsekcji,

Zabiegi te przeprowadzane są albo w kraju, z którego pochodzi odzież (w przypadku towarów spoza UE) lub już na terenie Polski. Odzież pochodząca ze zbiórek w pierwszej kolejności trafia do sortowni, gdzie zostaje posortowana i przechodzi dezynfekcję, Odkażanie odbywa się w specjalnych komorach, gdzie skutecznie eliminowane są wszelkie drobnoustroje, w tym czynniki, które mogłyby przyczyniać się do problemów zdrowotnych.

Dopiero po tej procedurze sortownia może wydać stosowne zaświadczenie, które jest gwarancją dla dostawców odzieży używanej, że towar jest całkowicie bezpieczny i może trafić do sprzedaży. Dostawcy, hurtownie, a nawet sklepy z odzieżą używaną często sami zabiegają o to, aby trafiały do nich wyłącznie bezpieczne i sprawdzone towary, gdyż leży to w ich interesie.

Czy ubrania w second handach są prane?

Pranie ubrań z second handu – Pierwszym i najważniejszym punktem pielęgnacji ubrań zakupionych w second handzie jest ich wypranie. Warto też w tym miejscu obalić mit, że ubrania z lumpeksów swój specyficzny zapach zawdzięczają środkom odkarzajacomym. Niestety, to co czujesz w lumpeksach to głównie mieszanka potu, dymu papierosowego i perfum.

Ubrania z drugiego obiegu wcześniej, albo były już przez kogoś noszone, albo spędziły pewien czas w czyjejś szafie. Droga asortymentu do second handu nie jest krótka – kontenery, sortownie, transport – każde z tych miejsc wpływa na zapach ubrania. Dlatego też porządne wypranie ubrań jest tak ważnym krokiem! W tym przypadku warto postawić na niezawodny ocet.

Nie dość, że posiada antybakteryjne właściwości, to także dobrze wpływa na maskowanie innych zapachów. Ocet jest także neutralny dla materiałów, także nie wpłynie na ich strukturę. Zapach octu może nie być dla Ciebie przyjemny, ale nie martw się – po odpowiednim wysuszeniu, nie pozostanie na ubraniach. Odpowiednie suszenie ubrań, również wpływa na ich stan. Jeśli możesz korzystaj z suszenia na dworze lub w bardzo dobrze wentylowanych pomieszczeniach! Wiatr potrafi zdziałać więcej niż zakładamy.

Jak otworzyć własny butik?

Do prowadzenia sklepu odzieżowego nie są wymagane żadne uprawnienia. Każda osoba, która zainteresowana jest taką działalnością może bez przeszkód taką założyć. Wszystkie niezbędne zezwolenia można otrzymać już podczas rejestracji. Sprzedaż odzieży może być prowadzona w sklepie stacjonarnym, jak i w internetowym.

Czy da się zarobić na Vinted?

Kasa, kasa, kasa – O zarobkach na Vinted krążą przeróżne historie. Faktem pozostaje jednak to, że można całkiem nieźle zarobić. Dla wielu użytkowniczek Vinted jest prężnie działającym biznesem i głównym źródłem dochodu. Jedna z nich w opisie na swoim profilu wyraźnie zaznacza, że zamówienia wysyła raz w tygodniu, a jeśli nie odpisuje to tylko dlatego, że dostaje setki wiadomości dziennie i nie jest w stanie na bieżąco sprawdzać każdej (użytkowniczka ma ponad 6 tysięcy obserwujących i niewiele mniej komentarzy).

Gdyby przyglądnąć się bliżej i porównać profile o podobnej liczbie obserwujących, można zauważyć pewną zależność – idealnie wykadrowane zdjęcia, bonusowe stylizacje, nierzadko rzeczy kilku marek tylko(!) z metkami oraz profesjonalne opisy z zastosowanymi regułami SEO, Takie użytkowniczki mają też „przywileje” – mogą podawać wyższe ceny za rzeczy, ponieważ i tak lada moment zostaną sprzedane.

Jesteśmy sobie więc w stanie wyobrazić wysokość miesięcznych przychodów tych użytkowniczek. A co najważniejsze, Vinted ani nie pobiera prowizji od sprzedanej rzeczy, ani nie nakazuje „Premium” użytkowniczkom płacić za posiadane konto. I dodatkowo dochód z Vinted pewnie mało kto rozlicza z Urzędem Skarbowym.

Ile zarabia właściciel sklepu z odzieżą?

Własny sklep odzieżowy to całkiem intratny biznes – szczególnie kiedy większość biznesowych obowiązków wykonuje sam właściciel. Według wszelkich estymacji, własny sklep odzieżowy może przynieść nawet 10 tys. złotych zysku.

Jaka marża na odzież używaną?

Zasadniczo w przypadku handlu towarami używanymi obowiązuje 3% podatku od uzyskanego ze sprzedaży przychodu.

You might be interested:  Szary Garnitur Czarna Koszula Jaki Krawat?

Ile kosztuje kg odzieży uzywanej w hurtowni?

Cennik Hurtowni Odzieży Używanej. Ceny od 3,00 zł/kg!

Ile kosztuje utrzymanie lumpeksu?

Ile kosztuje lumpeks? – Założenie i prowadzenie lumpeksu wiąże się z niemałymi kosztami. Przybliżone wyliczenia, ile pieniędzy i na co trzeba wydać, można znaleźć na stronach hurtowników odzieży używanej. Na pewno trzeba zainwestować w ladę, wieszaki i półki – koszt od 3 tys.

 • Do 5 tys. zł.
 • Dodatkowo sklep musi być odpowiednio oznakowany na zewnątrz – koszty profesjonalnej reklamy wyniosą około 1000 zł.
 • Niekiedy konieczne jest także przeprowadzenie remontu lokalu; w zależności od powierzchni i stanu lokalu będzie to kosztowało około 1,5 tys. zł.
 • Największym kosztem na początku będzie kupno towaru.

Ceny są różne, w zależności od hurtowni i jakości ubrań. Na sklep o powierzchni około 30 m2 należy liczyć się z zakupem 150-200 kg odzieży sortowanej (aby zachęcić klientów), a następnie raz w tygodniu dokładać około 20-50 kg. Zakup 200-250 kg towaru pierwszej klasy to 6-7,5 tys.

 1. Zł brutto.
 2. Co miesiąc musimy ponieść koszty stałe, takie jak wynajem lokalu, ZUS, media i inne.
 3. W sumie wszystkie wydatki początkowe mogą wynieść 13-18 tys. zł.
 4. Jeżeli sklep ma dużą powierzchnię – około 100 m2 – może to być nawet 40 tys. zł.
 5. Na szczęście w przypadku tej formy działalności przedsiębiorca ma możliwość wyboru bardzo korzystnej formy opodatkowania – 3 proc.

ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Jak wycenić towar w lumpeksie?

Reasumując – Prowadzący księgę przychodów i rozchodów muszą na 31 grudnia 2014 r. wykonać spis wszystkich towarów handlowych znajdujących się na stanie. Spis powinien obejmować także towary stanowiące własność podatnika, znajdujące się w dniu sporządzenia spisu poza zakładem podatnika.

 1. Towary używane nabyte za odpłatnością powinny być wycenione w spisie według cen zakupu lub nabycia (cena zakupu powiększona o koszty uboczne związane z zakupem, np.
 2. Koszty transportu).
 3. Towary nabyte nieodpłatnie powinny być natomiast objęte spisem i także wycenione.
 4. Z uwagi na brak regulacji szczególnych, które regulowałyby sposób wyceny, gdy nie ma ceny zakupu, należy kierować się § 3 pkt 2 rozporządzenia.

Mówi on, że ceną zakupu w przypadku otrzymania składnika majątku w drodze darowizny jest wartość odpowiadającą cenie zakupu takiego samego lub podobnego składnika. Wykonana wycena nie powinna być brana pod uwagę przy ustalaniu różnic remanentowych oraz przy obliczaniu dochodu z działalności gospodarczej.

Ile zarabia właściciel sklepu z odzieżą?

Własny sklep odzieżowy to całkiem intratny biznes – szczególnie kiedy większość biznesowych obowiązków wykonuje sam właściciel. Według wszelkich estymacji, własny sklep odzieżowy może przynieść nawet 10 tys. złotych zysku.

Skąd brać towar do outletu?

Skąd pochodzi odzież z outletu? – Ubrania z outletu pochodzą zazwyczaj z nadwyżek produkcyjnych, Oznacza to, że outlet obejmuje głównie odzież niesprzedaną – na przykład z powodu zbyt dużego nakładu w danym rozmiarze. Pod koniec sezonu trzeba także zrobić miejsce w sklepach na nową kolekcję, w związku z czym ubrania z poprzedniej trafiają do outletu.

W tych przypadkach mamy do czynienia z pełnowartościowymi ubraniami, które nie trafiły na sklepowe wieszaki. Outlet może obejmować również tzw. sample sale, czyli sprzedaż prototypów odzieży, które ostatecznie nie znalazły się w kolekcji lub były wykorzystane tylko w sesjach zdjęciowych i na pokazach mody.

Często są to przedmioty unikatowe. Outlet to także odzież zwrócona przez klientów – przymierzona, lecz bez śladów użytkowania. Reklamowana odzież oraz świeżo wyprodukowane ubrania z defektem, które nie przeszły kontroli jakości, mają szanse zostać sprzedane właśnie poprzez outlet.

Skąd sprowadzać markowe ciuchy?

Internetowy second hand – W sieci dobrze sprzedaje się nie tylko nowa i markowa odzież. Coraz popularniejsze stają się internetowe sklepy z odzieżą używaną. Sprowadza się ją przeważnie zza granicy, z hurtowni lub bezpośrednio od importerów. Hurtownie najczęściej oferują towar już posortowany, co daje możliwość wyboru, m.in.

Gdzie kupić tanio towar na handel?

Hurtownie internetowe – Jednym z popularniejszych miejsc pozyskiwania towarów są hurtownie internetowe. Często nie musimy ich nawet szukać na własną rękę. Dostawcy oprogramowania wspierającego sprzedaż online oferują zwykle dostęp do kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu hurtowni online.

Wystarczy wybrać asortyment, którym chcemy handlować, a oferta może zostać automatycznie zaimportowana na stronę internetową naszego sklepu. Co ważne, hurtownie współpracujące z dostawcami oprogramowania dostarczają opisy swoich produktów i zdjęcia w plikach XML lub CSV, co pozwala automatyzować proces importu towaru na stronę.

Innymi słowy, nie musimy ręcznie wprowadzać wszystkich produktów. Trzeba jednak pamiętać, że za taki import będziemy musieli zapłacić. Najczęściej jest to jednorazowa opłata. Część operatorów pobiera jednak niewielki miesięczny abonament za dostęp do oferty danej hurtowni.

 • Hurtownie internetowe działają w dwóch podstawowych modelach.
 • Jeden z nich to dropshipping, opisywany już przez nas w jednym z materiałów.
 • Najkrócej rzecz biorąc, dropshipping polega na tym, że my, jako właściciele sklepów internetowych promujemy produkty i szukamy klientów, a gdy zamówienia do nas trafią, przekierowujemy je bezpośrednio do hurtowni, która zajmuje się obsługą i wysyłką towaru.

Takie system ma tę zaletę, że nie musimy kupować towaru przed jego sprzedażą, czyli nie zamrażamy gotówki w produktach. Dodatkowo możemy tym sposobem sprawdzić, które artykuły sprzedają się najlepiej. Warto pamiętać, że w przypadku dropshippingu, możemy mieć problem z konkurencyjnością.