Co Zrobić Gdy Spodnie Są Za Długie?

04.04.2023 0 Comments

Co Zrobić Gdy Spodnie Są Za Długie
Jak skrócić spodnie bez obcinania? – Nie masz maszyny do szycia lub nie potrafisz z niej korzystać, dlatego stajesz przed pytaniem: jak podłożyć spodnie bez szycia ? Wystarczy, że wykorzystasz specjalną taśmę do ubrań. Sklej za jej pomocą wewnętrzną część jeansów i zawiniętą do środka nogawkę.

  1. Oszt takiej taśmy to około 10-20 złotych, a możesz ją wykorzystać również na wiele innych sposobów, na przykład podklejając zbyt luźną lub zwiewną sukienkę.
  2. ZAPAMIĘTAJ! Za długa nogawka nie jest problemem, z którym nie mogłabyś poradzić sobie w domu.
  3. Istnieje kilka trików na to, żeby poradzić sobie bez pomocy profesjonalnej krawcowej.

Zawiń ją – do środka lub na zewnątrz, sklej taśmą, albo w przypadku jeansów po prostu obetnij nogawki bez ich obrabiania i zostaw taki surowy efekt, który może wyglądać, jakby był zrobiony celowo. : Jak Skrócić Spodnie? Poznaj Najlepsze Domowe Sposoby

Jak skrócić za długie spodnie?

Jak skrócić spodnie materiałowe lub dresowe? – lub dresowe można łatwo skrócić bez konieczności używania maszyny! Za chwilkę dowiesz się, jak skrócić spodnie za pomocą taśmy termoprzylepnej. Biegnij szybko po spodnie dresowe lub kuloty, które chcesz skrócić i do dzieła.

Będzie Ci jeszcze potrzebna igła z kolorystycznie dopasowaną nicią, nożyczki i żelazko. Na początek sprawa najważniejsza – zaznacz, o ile chcesz skrócić swoje spodnie z zachowaniem ok.2 cm dodatkowego materiału na taśmę. Możesz też podwinąć nogawki spodni o długość, jaką chcesz odciąć, a następnie zaprasować i odciąć nogawki wzdłuż zaprasowanej linii.

Później odwiń spodnie na lewą stronę i przy wyznaczonym miejscu, umieść taśmę pomiędzy nogawką a nadmiarem materiału. Następnie uważnie zaprasuj całość, tak by taśma dobrze przylegała. Dla pewności warto przyszyć nadmiar materiału przy krawędzi, ponieważ jeśli często będziesz prać spodnie taśma może się lekko odklejać.

You might be interested:  Jakie Spodnie Do Bluzy Z Kapturem?

Jak Podwijac spodnie jeansowe?

Jak to zrobić? – Zacznij od podciągnięcia nogawki na wysokość kostek. Następnie chwyć, dość ciasno, nogawkę od wewnętrznej strony i uformuj zakładkę. Trzymaj ją i podwiń nogawkę ku górze tak, aby zakładka znalazła się w środku. Powtórz zawinięcie jeszcze raz, wciąż trzymając zakładkę. Wyrównaj i opuść nogawkę. Twoja zakładka powinna mieć około 2,5 cm. Co Zrobić Gdy Spodnie Są Za Długie MPP

Na gumce – Jeśli masz w szafie parę prostych spodni, których nie nosisz, bo nie przepadasz za zakończeniem ich nogawek, możesz to zmienić, stosując nasz prosty trik. Jak podwijać spodnie, żeby przypominały joggery? Podążaj za wskazówkami poniżej.

Czy podwijanie nogawek jest modne?

Podwinięte nogawki – skąd wziął się ten pomysł? – Pomysł na podwijanie spodni zrodził się z potrzeby – przedstawiciele kultury reggae nosili zazwyczaj długie i zbyt szerokie spodnie. Chcąc zachować estetyczny wygląd ubrań na dłużej, podwijali nogawki do kostek.

Następnie w latach 90. XX wieku trend przejęła londyńska młodzież. W tym czasie streetwear przeżywał swój rozkwit, a drogie, markowe buty stały się bardzo modne. Aby jeszcze bardziej je wyeksponować, podwijano nogawki spodni. Z czasem pinroll stał się cechą charakterystyczną mody męskiej i towarzyszy nam do dziś.

Spodnie na miarę – sprawdź Cennik,

Czy Pinroll jest modny?

Podwinięte nogawki. Skąd wzięła się ta moda? – Co to dokładnie jest pinroll? To podwinięcie spodni na ok.1,5-2 cm nad kostkę i stworzenie swoistego mankietu z wywiniętych nogawek. Mankiet ten powinien być szeroki na około 3-5 cm. Bardzo ważnym etapem pinrolla jest zebranie szerokiej nogawki i dopasowanie jej do nogi za pomocą zakładki.

  • Tym właśnie pinroll różni się od innej metody podwijania spodni nazywanej cuffing.
  • Cuffing to proste odwinięcie nogawki przy zachowaniu jej szerokości.
  • Powstały w cuffingu mankiet luźno spada na but.
  • Pinroll z kolei kończy nogawkę w okolicy kostki i ściśle do niej przylega, nawet jeżeli spodnie są w tym miejscu nieco szersze.
You might be interested:  Koszula Slim Fit Co To Znaczy?

Pinroll przypomina podwinięcie nogawki spodni na plaży, lekko niechlujne, od niechcenia, wykonane tylko po to, żeby końcówki spodni nie zmoczyła woda lub aby nie zebrały piasku. W gruncie rzeczy jednak to, jak podwijać nogawki, jest ściśle określone, a instrukcję przedstawimy Ci w dalszej części tekstu. Co Zrobić Gdy Spodnie Są Za Długie Moda na pinroll przybyła do nas, jak większość trendów streetwearowych, prawdopodobnie z Wielkiej Brytanii i awangardowego Londynu. Podwinięte spodnie męskie nadają Twojemu outfitowi młodzieńczego i luźnego charakteru. To ciekawy akcent, którym urozmaicić można nawet najprostsze zestawienie jeansów i T-shirtu.