Dzień dobry, mam na imię Monika.

Przyznam się od razu: jestem dzieckiem szczęścia, ponieważ moje pasje i fascynacje towarzyszą mi na co dzień podczas pracy zawodowej. Studiowałam projektowanie mody oraz marketing, a od ponad 20 lat zajmuję się szyciem ubrań na miarę we własnej pracowni. Szlachetne tkaniny, wysmakowane detale, rzemieślnicza precyzja – to cenię i kocham w mojej profesji najbardziej.

Prywatnie? Domatorka, miłośniczka niepowierzchownych konwersacji oraz chłodnych pór roku, nieustannie tęskniąca za dźwięcznym brzmieniem i pięknymi zawiłościami języka polskiego. Jestem Europejką. Polką mieszkającą w Niemczech, swobodnie poruszającą się na przestrzeni dwóch światów: najczęściej mówię po niemiecku, ale myślę, kocham i śnię po polsku.

 

W 2013 r. założyłam blog, który z biegiem czasu zgromadził fantastyczną społeczność dziewczyn w różnym wieku. Na Lady and the dress rozmawiamy nie tylko o tym, jak ubrać dorosłą kobietę, ale również o potrzebie piękna, jakości i uważności na co dzień. W ciągu 7 lat napisałam ponad 260 artykułów, odpowiedziałam na więcej niż 3.500 komentarzy i odpisałam na niezliczoną ilość mejli. Wszystkie dotyczyły szeroko pojętych zagadnień z zakresu stylu, mody oraz mojej ulubionej dziedziny – materiałoznawstwa odzieżowego.

A teraz jestem również autorką książki… zgoda, książki w formie e-booka :-)

 

O mnie: Monika Frese